Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 885 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 45  Następna
Autor Wiadomość
#361 PostWysłany: 04 Paź 2016 16:24 

Rejestracja: 04 Maj 2012
Posty: 233
Loty: 518
Kilometry: 538 168
niebieski
Niestety forma wprowadzenia zmian przez A3 znowu budzi wiele wątpliwości. Jak tak dalej pójdzie to niedługo by obronić golda zrobia z dnia na dzień 50000 i co i zrobimy....
Faktem jest też, że w A3 nie ma możliwości wyboru klasy więc praktycznie zawsze jak kupujemy bilet wcześniej nie dostaniemy wyższej klasy.
Wprowadzili za to możliwość sprawdzenia ile mil dostaniemy za dany lot więc to otwiera drogę do zobaczenia jaka to klasa. Jeśli mil jest na waw-ath 746 to szansy na upgrade nie ma...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#362 PostWysłany: 04 Paź 2016 16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Gdzie jest mozliwosc sprawdzenie ile mile za lot?
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#363 PostWysłany: 04 Paź 2016 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 889
niebieski
Dla rejsów A3:
https://en.aegeanair.com/milesandbonus/ ... alculator/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#364 PostWysłany: 04 Paź 2016 16:43 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
@‌przemos74‌: przy wyborze taryfy na konkretne daty/rejs pokazuje się liczna mil.
Góra
 Profil Relacje PM off
przemos74 lubi ten post.
 
      
#365 PostWysłany: 04 Paź 2016 17:10 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2187
złoty
Dostałem odpowiedź:
Cytuj:
Dear Mr. tasma,

Thank you for addressing the Customer Relations Department of Aegean and for your preference to us.

As soon as we received your message, we have checked respective booking [XXXXXX] and would like to provide you with all necessary clarifications on the seat upgrade with vouchers request.

We would like to inform you that as of 1st of October 2016 onwards, the available coupons for complimentary seat upgrade on Aegean and Olympic Air flights can be used, upon availability, on all Flex or Golight fares, except when reserved on U, P or T classes of service.

On these grounds, as flight A3 811, from Copenhagen to Athens on the 22nd of October 2016 is reserved under the fare P, in booking [XXXXXX], no seat upgrade with vouchers can be processed, as per current company's policy.

Please be so kind as to follow the link below, in order to thoroughly check all conditions and notices of the seat upgrade voucher benefit, as well as its eligibility prerequisites:

https://en.aegeanair.com/milesandbonus/ ... gram/gold/

Mr. tasma, appreciating the time you have given us to handle your claim, you are welcome to contact us at any time as it will be our pleasure to answer your questions, while we look forward to welcoming you on board your upcoming flights with us.

Yours Sincerely,

XXXXXX XXXXXX



-- 04 Paź 2016 18:37 --

Nie jest tak że się nie da kupić biletów pod kupony.
Na przykłąd dla trasy WAW-ATH-LCA RT i 4-6 luty 2017.
Ceny podaje za Matrixem.
W obie strony klasa P - 419 zł
W tamtą stronę na obu odcinkach klasa S (najtańsza dająca upgrade), na powrocie P - 654 zł
Na wszystkich czterech odcinkach klasa S (najtańsza dająca upgrade) - 885 zł
Nie da się złożyć w jedną stronę klasy wyższej z niższą czyli na przykład S i P. Wymuszenie na pierwszym locie s z automatu daje S na drugim.
Te wynalazki są bookowalne na priceline po przejściu z Matrixa (book with Matrix)
Żeby wyszukać na Matriksie wszystkie dające upgread'y klasy można użyć komendy w advanced routing codes:
a3+ / f bc=e|bc=k|bc=j|bc=s|bc=q|bc=g|bc=o|bc=v|bc=w|bc=l
co znaczy jeden lub więcej lotów A3 w klasach rezerwacyjnych E lub K,J,S,Q,G,O,V,W,L
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#366 PostWysłany: 17 Paź 2016 22:04 

Rejestracja: 04 Maj 2012
Posty: 233
Loty: 518
Kilometry: 538 168
niebieski
Krótkie pytanko. A3 w przywilejach dla swoich *S i *G wymienia darmowy wybór miejsca przed check-in, ktoś wie jak to działa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#367 PostWysłany: 18 Paź 2016 09:14 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2187
złoty
@‌piotrek13a‌
A gdzie coś takiego wyczytałeś?
Można wybrać miejsce wcześniej niż 48 godzin przed odlotem, ale tylko lecąc w biznesie przez operatora M&B (ja robiłem to mailowo). Ale ten sam konsultant napisał, że wybranie miejsc w economy jest możliwe dopiero przy check'inie (miałem dwie rezerwacje po dwie osoby, chcieliśmy siedzieć razem - 2xgold, 1xsilver, 1x blue).

Na stronie A3 w przywilejach golda można znaleźć:
Cytuj:
Seat allocation Enjoy free seat selection on Aegean and Olympic Air* flights (up to 24 hours prior to departure).
* Olympic Air: The service will be available soon.

Co oczywiście nie jest prawdą bo odprawa jest możliwa już 48 godzin przed lotem, ale nie ma słowa o tym, że można wcześniej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#368 PostWysłany: 18 Paź 2016 09:39 

Rejestracja: 04 Maj 2012
Posty: 233
Loty: 518
Kilometry: 538 168
niebieski
właśnie dlatego tak trochę od tyłu zapytałem. Bo piszą o tym jako o przywileju tylko dla *S i *G, przy statusie Blue tego nie zaznaczają, jednak nie jest tajemnicą, że A3 oferuje odprawę na ok 48 h przed. Więc chciałem rozszyfrować ten "przywilej"...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#369 PostWysłany: 18 Paź 2016 10:50 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 415
niebieski
tasma napisał(a):
@‌piotrek13a‌
A gdzie coś takiego wyczytałeś?
Można wybrać miejsce wcześniej niż 48 godzin przed odlotem, ale tylko lecąc w biznesie przez operatora M&B (ja robiłem to mailowo). Ale ten sam konsultant napisał, że wybranie miejsc w economy jest możliwe dopiero przy check'inie (miałem dwie rezerwacje po dwie osoby, chcieliśmy siedzieć razem - 2xgold, 1xsilver, 1x blue).

Na stronie A3 w przywilejach golda można znaleźć:
Cytuj:
Seat allocation Enjoy free seat selection on Aegean and Olympic Air* flights (up to 24 hours prior to departure).
* Olympic Air: The service will be available soon.

Co oczywiście nie jest prawdą bo odprawa jest możliwa już 48 godzin przed lotem, ale nie ma słowa o tym, że można wcześniej.


..."up to 24 hours" oznacza do 24 godzin przed odlotem, co oznacza że z przywileju można skorzystać do tego terminu.
Gold na pewno umożliwia rezerwację miejsca od momentu zakupu biletu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#370 PostWysłany: 18 Paź 2016 11:38 

Rejestracja: 04 Maj 2012
Posty: 233
Loty: 518
Kilometry: 538 168
niebieski
A gdzie masz dostęp do tej możliwości bo nie mogę zlokalizować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#371 PostWysłany: 18 Paź 2016 12:44 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2187
złoty
Grzenio1970 napisał(a):
..."up to 24 hours" oznacza do 24 godzin przed odlotem, co oznacza że z przywileju można skorzystać do tego terminu.
Gold na pewno umożliwia rezerwację miejsca od momentu zakupu biletu.

Rzeczywiście masz rację. Bije się w piersi źle przetłumaczyłem.
Nie zmienia to jednak faktu że nie bardzo wiem jak z tego skorzystać.

@‌piotrek13a‌
Może napisz im maila i zapytaj. Najlepiej do M&B bo tam odpowiadają w miarę szybko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#372 PostWysłany: 18 Paź 2016 14:14 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 415
niebieski
Dzwoniłem do nich jak chciałem skorzystać
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#373 PostWysłany: 18 Paź 2016 15:52 

Rejestracja: 04 Maj 2012
Posty: 233
Loty: 518
Kilometry: 538 168
niebieski
hmm. czyli jedyną metodą jest telefon no:
- dzień dobry czy jest wolne miejsca 12A,
- niestety nie,
- a to może 14A,
- też niestety nie
itd..?? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#374 PostWysłany: 18 Paź 2016 17:28 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 415
niebieski
Tak źle nie jest:) Niewiele osób rezerwuje wcześniej miejsca.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#375 PostWysłany: 20 Paź 2016 09:36 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Mój rok statusowy upływa 23 listopada, jak zapewne wielu innym użytkownikom.

Ku mojemu pozytywnemu zdziwieniu otrzymałem wczoraj nową złotą kartę, a wiadomo, że w zeszłym roku karty przychodziły miesiąc/dwa po wygaśnięciu starej. A zatem niespodzianka na plus.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#376 PostWysłany: 20 Paź 2016 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1393
niebieski
Czy rok na ubieranie mil do statusu dla nowych członków programu liczy się od rejestracji do programu,czy od 1 lotu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#377 PostWysłany: 20 Paź 2016 12:05 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
Od 1 lotu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#378 PostWysłany: 26 Paź 2016 20:29 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2187
złoty
Gdyby ktoś potrzebował to w ostatni tydzień odbyłem nocleg w Atenach za mile M&B.
Zarezerwowałem ten hotel:
http://www.booking.com/hotel/gr/semiram ... al;ucfs=1&
Całość za pokój dwuosobowy za noc kosztowała 12000 mil plus 34 EUR płatne w hotelu. Nie wiem czy opłata jest za rezerwacje czy za noc. W cenie śniadanie i parking podziemny.
Zamawiane przez formularz na stronie.
Hotel bardzo polecam jeśli ktoś będzie w okolicy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#379 PostWysłany: 15 Lis 2016 18:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
tasma napisał(a):
Dostałem odpowiedź:
Nie jest tak że się nie da kupić biletów pod kupony.
Na przykłąd dla trasy WAW-ATH-LCA RT i 4-6 luty 2017.
Ceny podaje za Matrixem.
W obie strony klasa P - 419 zł
W tamtą stronę na obu odcinkach klasa S (najtańsza dająca upgrade), na powrocie P - 654 zł
Na wszystkich czterech odcinkach klasa S (najtańsza dająca upgrade) - 885 zł
Nie da się złożyć w jedną stronę klasy wyższej z niższą czyli na przykład S i P. Wymuszenie na pierwszym locie s z automatu daje S na drugim.
Te wynalazki są bookowalne na priceline po przejściu z Matrixa (book with Matrix)
Żeby wyszukać na Matriksie wszystkie dające upgread'y klasy można użyć komendy w advanced routing codes:
a3+ / f bc=e|bc=k|bc=j|bc=s|bc=q|bc=g|bc=o|bc=v|bc=w|bc=l
co znaczy jeden lub więcej lotów A3 w klasach rezerwacyjnych E lub K,J,S,Q,G,O,V,W,L


Znalazł ktoś coś godnego uwagi? Kupony ważne już tylko 2 tygodnie.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#380 PostWysłany: 16 Lis 2016 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
mógłby ktoś podrzucić kalkulator albo miejsce gdzie będe widział jakie dopłaty do biletu są za mile ? (oprócz matrix)

chodzi o partnerów z *A :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 885 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 45  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group