Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 02 Cze 2015 21:47 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 308
Podróżując po Serbii trzeba się przygotować, że jedzenie głównie ich wygląda tak mięso, mięso, mięso i jeszcze raz mięso. Ich grill wygląda tak, że zabierają jeszcze więcej mięsa, i dla normalnej osoby 4 osobowy grill ich ma takie ilości jak dla 15-20 osób.

Następnie co trzeba pamiętać, zamawiając obiad często do niego dodają pieczywo, za które jesteśmy dodatkowo obciążeni. Jeżeli, więc nie chcecie jeść pieczywa a tym bardziej za nie płacić od razu warto zwrócić uwagę, że tego nie zamawialiście i nie chcecie. Rzadko się kelnerzy o to pytają (niestety mówią tam bardzo słabo po angielsku). Takie coś może zwiększyć koszt obiadu o 50-200 dinarów.

Co do pytajnika ro na porządny obiad tam nie idźcie, co najwyżej na kawę. Co do pljeskavicy można co jakiś czas trafić na budkę całodobową. Wyglądają tak jak u nas z kebabami czy innymi fast-foodami i wg. mnie to kwestia gustu, można spróbować jedną ale nie ma czym się podniecać czy to było najlepsze czy nie, bo normalna osoba to zje to raz i mu na cały wyjazd wystarczy, jeszcze zapewne następnego dnia się będzie to przypominało.

Co do plazmy jest wersja w proszku, którą się miesza z mlekiem. Oba produkty, żadna rewelacja szczerze powiedziawszy, już chyba lepiej wydać na 5 gum electro ... oj zapomniałem u nas to też jest.

Co do barów jest kilka, których mają spory wybór tutejszych piw(~200), ale to i tak mało w porównaniu u nas. Jeden był słaby ze względu, że był mały ze słabą wentylacją (można wyobrazić sobie jak się znalazł jakiś palacz w środku), a na zewnątrz miejsca szybko się wyczerpywały. Puby więc szybko się zapełniają jak są ok, więc bardziej zwracajcie na klimat czy otoczenie/miejsce jakie wam odpowiada. Byłem przykładowo w takim, co był umieszczony na dachu jednego z budynków i wjeżdżało się windą, i wyglądało to bardziej że jechało się do jakiegoś znajomego w bloku .... no ale cóż w środku była i muza na żywo, ale covery słabo goście grali i było duszno, a na balkonie pomimo fajnego widoku był wygwizdówek i słabo się rozmawiało mając za hałas tłoczną drogę, więc warto samemu posprawdzać i połazić.
Góra
 Profil Relacje PM off
ane.wald uważa post za pomocny.
 
      
Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
#22 PostWysłany: 22 Sie 2015 19:56 

Rejestracja: 10 Lip 2015
Posty: 5
Gulasz grzybowy w chlebku(na wzór naszego żuru)+ kaymak - Pekara Spasa na rogu Skadarska/Zetska
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 03 Wrz 2015 11:12 

Rejestracja: 12 Sie 2015
Posty: 32
Jedzenie w Serbii jest ciężkie i tłuste. Oczywiście wszędzie króluje cevapi i pljeskavica, ale inne mięsa też wpisują się w tę tendencję.
Poza tym są też 2 inne dania warte wspomnienia, które jadłem w Gucy:
- svadbarski kupus - kapusta z odrobiną mięsa (często golonka lub żeberka) duszona w wielkim glinianym garze, zwykle na palenisku przed knajpą. Bardzo smaczne, ale i zazwyczaj dość tłuste. Tanie, bo kosztuje okolo 300 RSD;
- paprika u pavlaci - ostra papryka nadziewana białym serkiem - coś jak antipasti, świetna przekąska.
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 14 Wrz 2015 03:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
Lody to też jedzenie, polecam więc lodziarnię Moritz Eis, która jest chyba najlepszą lodziarnią w tej części Europy. Jako fanka sorbetów, owoców, zawsze wybierałam smaki owocowe (moje ulubione to cytrynowo-miętowe i pomarańczowo-imbirowe). Są też klasyczne smaki jak czekoladowe, pistacjowe czy waniliowe, które też są naprawdę pyszne. Niektóre smaki są codziennie, natomiast część się zmienia. Są to lody naturalne, bez sztucznych dodatków, o naprawdę prawdziwym, pysznym i intensywnym smaku. Jeśli ktoś swój pobyt w aspekcie kulinarnym pamięta jako mięso, mięso i jeszcze raz mięso, to w moim przypadku będą to lody, lody, lody! :lol:
Lodziarnie znajdziecie w Belgradzie przy ul. Vuka Karadzica, tak więc idealna lokalizacja dla osób, które chcą uciec z Kneza Mihaila. W Belgradzie znajdziecie ich jeszcze w 2 lokalizacjach, natomiast dobra informacja jest taka, że są także w Novym Sadzie, który jest znacznie bliżej węgierskiej granicy. Tutaj znajdziecie ich dokładne lokalizacje.
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 16 Wrz 2015 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 76
Loty: 87
Kilometry: 157 933
hej, spędziłam sporo czasu w Belgradzie i chciałam podzielić się kilkoma miejscami, które w szczególności ucieszą backpackerów i studentów, ale powinny zadowolić każdego

- Manufaktura, fajne bałkańskie menu, polecam wieczorem usiąść na zewnątrz (pod czerwonymi parasolkami) z zespołem grającym na żywo. Mają pyszne kiełbaski
- zaraz przy Trg Slavija, naprzeciwko McDonalda polecam zjeść pljeskavice
- pyszne naleśniki i gofry w Hari's creperie (lokalizacja przy linii tramwajowej #2, #5)
- najlepszy Burek rzekomo można zjeść w Pekara trpkovic (Slavija)

spoza bałkańskiego menu
- Omiljena pekara http://omiljenapekara.com/ makarony i pizze w super cenie, w smaku dobre (potwierdzone przez rodowitą włoszkę)
- Hummus bar, falafel za 200/300 dinarów (7/10złotych), sporo sałatek
- Pizza trg, tanio tanio tanio, smak jak na cenę jest okej, dobre miejsce na wydanie resztki dinarów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 16 Wrz 2015 15:03 

Rejestracja: 06 Mar 2014
Posty: 374
ode mnie

http://www.tripadvisor.com/Restaurant_R ... tml#photos

dobrze oceniana na trip advisor: fajne jedzenie, klimatyczne wnetrze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 11 Lis 2015 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
risto napisał(a):
Ja zdecydowanie polecam "Klopam" na Kralja Milana. Bardzo dobre i tanie jedzenie, obsługa bardzo dobrze mówi po angielsku.

Również polecam restaurację/bar Klopam. Jedzenie jest bardzo smaczne, obsługa dobra, a i lokal za sprawą antresoli jest większy w środku, niż się wydaje z zewnątrz ;) Oprócz plejskavicy czy innych dań z grilla warto spróbować sałatki szopskiej.
Tu można sprawdzić jak wyglądają i ile kosztują ich dania.
http://klopam.rs
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 13 Lis 2015 18:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 76
Loty: 87
Kilometry: 157 933
kolejna wizyta w Belgradzie zaowocowała wizytą w nowej restauracji
zabrali mnie tam miejscowi
polecam http://www.papajoe.rs/index.html
OGROMNE porcje,
wzięłam z kolegą 2 ''połówki'' dań (wszystko można brać w wersji połowa lub normalna porcja), nie byliśmy bardzo głodni więc nie skończyliśmy, ale na głodzie na pewno byśmy się zadowolili do syta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 11 Wrz 2016 10:22 

@Zeus
Polecana przez Ciebie "Mara" istnieje nadal. Pljeskavica bardzo dobra. Spory tłumek klientów, ale ceny już inne. Za dwie buły z kotletem "do ręki" zapłaciłem aż 800 dinarów. A więc sporo jak na kanciapę, gdzie nie ma nawet stolika, żeby przysiąść. Nie polecam więc już tego miejsca. ;)

Z fast foodów blisko "Mary" , 100 metrów od cerkwi Sawy jest dużo tańszy "lokal" z dobrym żarciem. "Lesko zar". Oraz pub "Pejton" zaraz obok.

https://goo.gl/maps/uviDCNc3gE42

W pubie nie ma jedzenia, ale można swobodnie kupować obok w "Lesko", a spożywać w "Pejtonie". Lokalne, świetne lane piwo Zajeczarsko - Зајечарско po 170 dinarów za duży kufel.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 21 Wrz 2016 19:06 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
Po 4 dniach odwiedzin w różnych lokalach w Nowym Sadzie i Belgradzie głownie wychodziliśmy z nich rozczarowani..Zastanawialiśmy się gdzie ta wspaniała bałkańska kuchnia :evil: Tak na prawdę nie do końca pasowała nam królująca wszędzie pljeskawica z frytkami czy ćevapi.W Nowym Sadzie najlepszym dla nas miejscem była Pivnica Gusan gdzie zjedliśmy pyszny gulasz :) Dopiero dzisiaj (zupełnie przypadkowo) trafiliśmy w Belgradzie na miejsce które spełniło nasze oczekiwania.Bardzo skromny lokal który może wnętrzem nie zachęca ale gwarantuje wam że jest mega smacznie,lokalnie i bardzo tanio :) Polecamy i to bardzo...Ognjište przy Nikole Pašića 8.Lokalizacja super bo blisko centrum ale 99% turystów nieświadomie go omija :lol: W bramie,bez praktycznie żadnej reklamy i punktu który mógłby wskazywać w ogóle że można tam coś zjeść.Na szczęście jeden z towarzyszy po kilku piwkach musiał na biegu szukać miejscówki na... :mrgreen: Tak właśnie przypadkowo trafiliśmy na najlepszą wyżerkę na sam koniec naszej wizyty w Serbii.
Kilka słów na temat lokalu.Już po pierwszym kontakcie wiedzieliśmy że będzie to doskonałe miejsce.Byliśmy około godziny 13 i ludzi było na prawdę sporo.Wszyscy lokalsi,zaczynając od starszych skromnych osób po młode eleganckie osoby które wyskoczyły z biura na lunch.Sporo osób brało dania na wynos.My za pierwszym razem braliśmy metodą pokazywania paluszkiem :D Trochę tego,trochę tego :D aha jedno główne menu i brak anglojęzycznej karty :D Nam to w ogóle nie przeszkadzało,zresztą bardzo miła Pani w dużej części nas rozumiała :) Generalnie wszystkie propozycje są na wagę,talerz jest zerowany i można wskazywać co chce się zjeść.Nam to bardzo odpowiadało.Dodam że Pani ważyła jedzonko i liczyła a potem np dodawała do porcji sos.Często w tym sosie było mięsko :) Każdy z nas zamawiał różnie i każdy z nas wyszedł syty i mega zadowolony.Daniem dnia jednogłośnie zostały papryki faszerowane mięskiem mielonym w przepysznym sosie.Każda papryka miała troszkę inny smak,zielona,czerwona czy żółta.Do tego Pani proponowała do każdego dania duszoną papryczkę na ostro,ja skorzystałem bo lubię.Co można zjeść więcej?? Brak pljeskawicy czy ćevapi w ogóle nas nie martwił.Były mięska typu gulasz i masa mięsnych zapiekanek typu musaka (choć te w wersji Serbskiej były o niebo były lepsze ) każdy z nas spróbował i był zachwycony.Koniecznie do każdego dania poproście pajdę chleba!!Wypiekany na miejscu...Takiego jedzonka szukaliśmy dlatego około godziny 17 wróciliśmy tam ponownie :) Wady ?? Nie ma piwka,lokal jest malutki,dwa małe stoliki wewnątrz i 4 na zewnątrz.Kiedy jest zimno na pewno ciężko o miejsce.Ludzi jest na prawdę sporo,zero turystów i to bardziej gastronomia bazująca na daniach na wynos.Kolejna sprawa godziny otwarcia 9-18 Kiedy byliśmy ponownie koło godziny 17:00 wybór był już na prawdę mały.Mimo to wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy że to była nasza najlepsza szamka podczas całej wizyty w Serbii :D Jutro też tam idziemy :)
aaaaaa jeszcze kilka słów o cenach...Gwarantuje że każdy do kwoty 30 zł :mrgreen: wyjdzie kwadratowy :D
Na koniec zdjęcia które zrobiłem....

Cennik

Image

Lokal

Image

Danie 2 faszerowane mięsem papryki + kawałek zapiekanki 380 Dinarów/około 13 zł :)
Do dań proście koniecznie pajdę wypiekanego na miejscu chleba i polanie dania swojską śmietaną z mlekiem

Image

i na koniec znaleziony link
http://www.011info.com/pite-pitare/trad ... a-ognjiste
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 21 Wrz 2016 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1521
Loty: 619
Kilometry: 992 187
srebrny
Stachu89 napisał(a):
Jedzenie w Serbii jest ciężkie i tłuste. Oczywiście wszędzie króluje cevapi i pljeskavica, ale inne mięsa też wpisują się w tę tendencję.
Poza tym są też 2 inne dania warte wspomnienia, które jadłem w Gucy:
- svadbarski kupus - kapusta z odrobiną mięsa (często golonka lub żeberka) duszona w wielkim glinianym garze, zwykle na palenisku przed knajpą. Bardzo smaczne, ale i zazwyczaj dość tłuste. Tanie, bo kosztuje okolo 300 RSD;


Dokładnie tak, potwierdzam, to było najlepsze danie, jakie jadłem w Guczy.
Załącznik:
Komentarz do pliku: w takim garze pyrka sobie kiszona kapusta z mięsem
IMG_3420.JPG
IMG_3420.JPG [ 46.65 KiB | Obejrzany 7735 razy ]

Chciałbym jeszcze bardzo polecić, jeśli by ktoś jechał trasą z Czaczaku do Użic, fantastyczną restaurację w domu na wodzie, na Jeziorze Medjuvrskim w okolicach Ovcarbanja. Restauracja zowie się "Santa Marija", jedliśmy tam świetną rybę przygotowaną w całości, moim zdaniem mógł to być sandacz, na zdjęciu widać też pyszne grilowane i zamarynowane papryczki. Niebo w gębie w przystępnej cenie.
Załącznik:
Komentarz do pliku: restauracja na wodzie
IMG_3371.JPG
IMG_3371.JPG [ 142.18 KiB | Obejrzany 7735 razy ]

Załącznik:
IMG_3376.JPG
IMG_3376.JPG [ 136.46 KiB | Obejrzany 7735 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 16 Lut 2017 11:35 

Rejestracja: 10 Lut 2017
Posty: 8
Ja zapraszam do mojego wirtualnego przewodnika po tradycyjnej restauracji serbskiej:
znajdziecie w nim przetłumaczone menu, co i jak wygląda, ceny a także zdjęcia potraw. Wszystko na podstawie własnych, kilkuletnich doświadczeń:

http://www.stacjabalkany.pl/serbskie-je ... stauracja/

Oraz mój przewodnik co warto kupić i przywieźć z Serbii, szczególnie polecam niespotykane w Polsce wina owocowe a zwłaszcza pyszne wino jeżynowe a także wiele wiele innych produktów.

http://www.stacjabalkany.pl/15-produkto ... -z-serbii/


Mam nadzieję że informacje okażą się dla Was przydatne:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 06 Maj 2017 18:47 

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 147
IMO Manufaktura przereklamowana (tylko baklawa ją ratuje).
OK: Restauracja Monument i obok Cigla Bar (oba niedaleko Konia), na Szkadarskiej Ima_Dana (tradycyjnie, nawet siedzieli lokalsi).

Generalnie to nie jest kraj dla wegetarian albo uczulonych na laktozę. Wszystko tłuste. Jak ktoś akceptuje te fakty, to już pół sukcesu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 05 Cze 2017 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2230
Loty: 221
Kilometry: 410 915
niebieski
Za kilka dni będę jechał trasę Polska-Bułgaria, chciałbym zjeść kolacje na trasie w Serbii, poleca ktoś nisko budżetowe jedzenie dla 9 osób ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 08 Paź 2018 03:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
DEL (niewlasciwy watek).
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group