Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 246 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Cze 2012 15:00 

Rejestracja: 13 Maj 2012
Posty: 21
MALTA DLA POCZĄTKUJĄCYCH czyli co i jak i gdzie w trybie EKO:)
/Opis umieszczam na prośbę forumowicza/
Witam. Chcę podzielić się z Wami kilkoma uwagami i ciekawostkami odnośnie podróży na piękną Maltę. Postaram się opisać Wam kilka przydatnych wątków, które być może pomogą Wam spędzić ciekawie czas na tej ciepłej wysepce:) Jeśli udajecie się tam pierwszy raz- mam nadzieję, że ten poradnik pomoże Wam trochę w zorientowaniu się w tym małym kraju.

Moje zakwaterowanie: hotel w Bugibba / TBH The Bugibba Hotel
Samolot: Ryanair (ceny biletów RT już od 140 zł za osobę)
Data pobytu: 16-23.06.2012r.


1. Malta International Airport - tutaj wszyscy zaczynamy naszą przygodę:) Lotnisko dość rozbudowane i dość spory na nim "młyn", ale nie da się tutaj zgubić:) Wystarczy kierować się zgodnie z tablicami i napisami. Departures / Arrivals i lecimy na autobus do naszego miejsca docelowego:)
UWAGA: Dużo naganiaczy na taxówki- jesli zależy nam na oszczędności euro-sów omijajmy ich z daleka, np taryfa z lotniska do hotelowej Bugibby 25 euro!!!
Aha ważna dygresja: jeśli po przylocie marzy się Wam zimne piwko na lotnisku to "auć" 4,5-5 eu za kufel:P

2. Dojazd do hotelu to pestka nawet dla nieznających języka. Wychodzimy głównym wyjściem przed budynek lotniska i naprzeciwko mamy przystanki autobusowe:) Tu najlepiej szukać autobusów z oznaczeniami "X" (express routes), gdyż są to linie trasy lotnisko-"coś tam" w zależności od naszego miejsca docelowego:) Ja do Bugibby wskoczyłam w X3 tam szybkie: "Bugibba please" 2,20 eu (stałe stawki bez ulgi) i już zaraz jedziemy podziwiając po drodze niemal połowę maltańskich widoczków:)
UWAGA: Rozkładówka przelotów dla tras express → http://www.arriva.com.mt/airport-cirkewwa-express?l=1
A dla autobusów zwykłych → http://www.eurosis.org/cms/files/locati ... BusMap.pdf (z lotniska tylko nr 8 do Valetty)

3. Szukanie hotelu to także dość ciekawa sprawa. Tutaj pomogą Wam ludzie na ulicy- każdy pomocny, miły, często podprowadzą Was pod samo wejście- dla tych co stacjonować będą w Bugibbie polecam zaczynać trasę od morza w głąb lądu, gdyż tak trafimy szybko. Główny przystanek na Bugibbie jest charakterystyczny (kilka stanowisk i budka biletowa - warto kupić bilet na kilka dni- tanio wychodzi).
UWAGA: Jeśli macie noclegi w The Bugibba Hotel / San Antonio Hotel / Topaz Hotel – idziecie z przystanku kierując się obok Casina w stronę zachodnią i tam cała kolebka hotelowa:)

4. Zameldowanie to szybka sprawa: dowód kilka podpisów, kartek i już lecimy na spoczynek w pokoju. Aha klimatyzacje w pokojach na Macie to nie popularna sprawa, raczej rzadkość:) Więc przygotujcie się na gorące nocki:) W pierwsze dni zasnąć mogłam (pomijając otwarte na full okna) jedynie pod zmoczonym ręcznikiem:) Pomaga i działa :P
UWAGA: Fajne mapki do wydruku → http://www.malta-gozo.pl/malta-bugibba.xml
tutaj z lotu ptaka widać specyfikę uliczek i można łatwo przed wyjazdem poznać naszą okolicę:)

5. Plażowanie i kąpiele: dla wielbicieli słońca mała uwaga- słońce tu jest zupełnie inne, parzące i naprawdę ciężko jest na nim wytrzymać dłuższą chwilę. W połączeniu z mocno słoną wodą wychodzi coś extra męczącego. Warto brać parasol plażowy i kapelusz z szerokim rondem- filtry obowiązkowe! Zawsze butelka wody aby chociaż z ust przepłukać sól. Dla mnie osobiście plaże kamieniste były lepsze- nie ma efektu lepiącego się wszędzie piachu, czystsza niezamulona woda..
UWAGA: W wodzie niespodzianki- kolczatki i meduzy. Wszystkie są dobrze widoczne więc szybko sobie z nimi dacie radę:)

6. Wycieczki: ja byłam zadowolona z dwóch i polecam je wszystkim tym, którzy mają kilka euro na taki cel przeznaczone.
a) Rejs łodzią (z przystani w Bugibba za 15 euro na cały dzień): zwiedzanie wybrzeża wyspy, jaskinie, przystanki po 30 min na St Paul's Island i zatoce Santa Maria, zwiedzanie wszystkich jaskiń- jeśli wybierzecie mniejszą łódź to będziecie wpływać w każdą jaskinie:) zwiedzanie zatoczek i klifów i 2,5 godz przystanek na Blue Lagoon na Comino, gdzie możecie popływać, poskakać z łodzi do wody, zwiedzić wysepkę, plażować. Uwaga na ostre słońce w sezonie, gdyż nie ma tam drzew ani cienia:) A cena za parasol plażowy (wypożyczenie) 4 eu, za miejsce na leżaku też 4 eu. Mało miejsca aby się rozłożyć, dużo turystów... Cały rejs trwa około 6-7 godzin.
b) Wycieczka autobusem typu HOP ON / HOP OFF: za 15 euro na jedną z tras (północna lub południowa Malta) lub w zestawach od 20 euro z Gozo / obie trasy / Malta nocą itd. Na trasie w dowolnym przystanku można wysiąść i zwiedzać dane miasteczko i wskoczyć kiedy chcemy w kolejny autobus aby kontynuować podróż (bilet ważny cały dzień do zakończenia trasy). W autobusach z odkrytym tarasem na dachu widać wyspę cudownie, można zrobić rewelacyjne zdjęcia, słuchawki w autobusie także z polską wersją językową!!! więc słuchamy dodatkowo przez co przejeżdżamy, co widzimy, opowieści i historie danych miejsc, dużo ciekawostek:)

7. Ceny na Malcie: tutaj byłam zaskoczona, gdyż nie są takie szalone jakich oczekiwałam:) Maltańskie wina kupimy w sklepach już od 1 eu za butelkę a ich popularne piwo CISK już za 1-1,5 eu za puszkę. Ceny jedzenia różne, ale także rozsądne jeśli kupujemy w zwykłych sklepikach. 2L woda mineralna z lodówki za około 0,6-0,8 eu, gumy orbit 0,5 eu, batony 0,5-1 eu. Kremy z filtrem lepiej zabrać z Polski bo na Malcie dość drogie od 6 eu (te z niskim spf) do 10-15 eu ;/

8. Jedzenie: nieco inne ale nie doznałam szoku na żołądku: dużo ciast i ciasteczek (pyszne), owoce jak zielone jabłka, pomarańcze, arbuzy i melony, oczywiście ryby w ciekawych odsłonach, mięsa i ziemniaki (na Malcie uprawia się dużo ziemniaków i pomidorów!), sałatki z dodatkiem owoców co było ciekawym połączeniem. Z napojów polecam regionalny bezalkoholowy napój Kinnie (coś n bazie pomarańczy i aromatycznych ziół) oraz piwko Cisk:) 6-pak Kinnie około 4 eu podobnie jak 6-pak małych cisk-ów.

9. Warte zwiedzenia:
Poza sąsiednimi wyspami Gozo i Comino warte zwiedzenia są maltańskie miasteczka: stolica Valetta (zaskakujący układ miasta), Sliema, Mdina, Rabat, Marsaxlokk, Mosta, Mellieha i Cirkewwa skąd odpływają promy na Gozo. Popularne są głównie ogrody San Anton, muzeum lotnictwa, wyroby produktów i biżuterii ze szkła (piękne), porty i zatoki, maltańskie koronki, winnice, kościoły, liczne pomniki, dziwna roślinność, wąskie uliczki, klimatyczne domki.

Życzę udanych wakacji! Zdjęcia do tematu przedstawię w późniejszym terminie:)
Góra
 Profil Relacje PM off
DJADKJGU uważa post za pomocny.
 
      
Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
#2 PostWysłany: 24 Cze 2012 22:32 

Rejestracja: 13 Maj 2012
Posty: 21
Aha jeszcze szybka wskazówka:) Zabierzcie z Polski:
- przejsciowka do gniazdka z ang na eu :)
- cos do osłonięcia głowy :) przed słońcem:) eny kalepuszów przeciwsłonecznych wahają sie na Malcie od 4-12 eu.

Zabieranie recznika plazowego nie uważam za konieczne, gdyz fajne z maltańskimi motywami mozna tam kupić w wielu sklapach już za 3-5 eu (i bedzie to także fajna pamiątka- jak np recznik z mapą Malty za jaki dąłam cale 3,99 eu)

I na koniec filmik mojej produkcji:) Powrót z Malty do Wro. 23.06.2012 Ryanair:



Ostatnio edytowany przez JeannYine 24 Cze 2012 22:58, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Lip 2012 12:05 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Byłam, widziałam, wróciłam :)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez maxima 07 Lip 2012 23:00, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Lip 2012 13:59 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Byłam, widziałam, wróciłam :)

Generalnie moje wrażenia - może będa przydatne ;)

Mimo wszystko opłaca się Malta Pass, jesli ktoś chce zwiedzać muzea, które jak sie okazało nie powalają. Byliśmy w Valecie w Muzeum Archeologicznym (bez rewelacji), Palace Armoury (chyba muzuem Wojska w Warszawie ciekawsze:), Inquisitor’s Palace - żadne cudo.
Byliśmy w świątyniach:
Tarxien - wybaczcie, ale nie pociąga mnie archeologia - kupa gruzu, kilka kamieni ułozonych obok siebie i tyle. Szkoda kasy, jesli kogoś nie fascynuje ułożeni kamieni
Ghar Dalam Cave - jaskinia długości może 100m, w której nic nie ma :( zaznczone miejsca, gdzie leżały jakieś znaleziska
Hagar Qim + Mnajdra - podobnie jak Tarxien, ale jest to większe :) bez rewelacji, można chyba zobaczyć, żeby mieć przedsmak tego, co ejst w innych miejscach :)

Na pewno nie warto tam wchodzić płacąc normalne ceny czyli 5-10EUR/os

Polecam spacer po Vallecie - klimatyczne miasteczko :) przypomina trochę Dubrownik, Lizbonę, Sewillę :) Bardzo klimatyczna jest Mdina ;)
Wyspy objechaliśmy czerwonymi autobusami Citysightseeing (konkurencja to Malta Sightseeing) gł na Gozo oraz komunikacją miejską na Malcie. Przestrzegam przed poleganiem na punktualności :) Na autobus do Mdiny czekaliśmy 1,5h, choć miałbyć za 7min :) na lotnisko spóźnił się 23min (radze wyjechać dużo wczesniej :)
Minusem tych HOHO jest częstośc kursowania - co 1h na Malcie i 45min na Gozo.
Generalnie jeśli ktoś ma ambitne plany zwiedzania (ja miałam), to przy uzyciu komunikacji publicznej raczej nie uda isę ich zrealizaować :) lepiej chyba wypozyczyć samochód - drogi kiepskie, paliwo 1,4Eur.

My mieszkaliśmy w Mellieha - polecam plaże :) czysta, piaszczysta i w sumie bez tłoku.

Na Gozo super jest Azure Window :) spędziliśmy tam 2h nurkując i pływając :)
Inne atrakcje na Gozo to chyba słabo - widzieliśmy TaPinu, Ggantija sobie odpuściliśmy po wrażeniach z Malty :) Przez victorię przejeżdżaliśmy kilka razy - nic szczególnego chyba tam nie ma. Ładne jest też Xlendi, ale pobyt na plaży ciężko zaplanować, bo plaża ma jakieś 30cm szerokości ;)

Przestrzegam przed słoncem - bardzo mocne i mi po 1 dniu leżenia na plązy, schodzi skóa bardzo mocno.

Może o cenach jeszcze:
- leżanka na plazy - 4Eur, parasol -2Eur, wiec za komplet 10Eur, po południu taniej :)
- lody na plaży od ok 1,5Eur, deser z owoców i lodów -3Eur, małe frytki 1,25Eur
Napoje na mieście różnie - od 1Eur za 0,5l butelkę, 2Eur płaciliśmy za małe Kinnie.
Napoje w markecie - Cola 1,5l za 1,6 Eur, lokalny sprite 2l za 80centów. Jesli ktoś żywi się sam, to w naszym markecie był zestaw 2 pizze mrozone +1,5l Coli za 5Eur :)
bułki po 16centów
lody 2l - 3eur :)

Jesli ktoś ma pytania, to chętnie pomogę :)
Generalnie polecam Maltę :) klimat trochę jak w Portugalii, a ceny niższe;))
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
DJADKJGU uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 10 Lip 2012 10:40 

Rejestracja: 06 Lip 2012
Posty: 12
damianeq189 napisał(a):
Hej,

Kiedy Alex20 lecicisz i jak ? My w 5 osób lecimy 18 przez Bolonię, bo chcemy zobaczyć :)


Lecimy jutro do 18.07 właśnie :) Z Krk bezpośrednio na Maltę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Lip 2012 11:08 

Rejestracja: 19 Kwi 2012
Posty: 117
Będę we wrześniu z dzieciakami w tym jedno raczej nie wejdzie do wody :) (6 miesiący).
O plażach piaszczystych wszystko napisane i rozpisane.
A co o plażach niepiaszczystych. Będziemy mieli bazę w Bugibba. Gdzie w pobliżu są ciekawe plaże żeby można spokojnie wejść i popływać!
Może ktoś zna i korzystał

pozdrawiam i czekam niecierpliwie na jakieś wzkazówki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Lip 2012 11:40 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1856
HON fly4free
W Buggiba można znaleźć ewentualnie skrawki plaży wysypanej drobnym kamyczkiem (ale nie piaskiem), natomiast samo zejście do wody do zwykle koszmarne, nieraz ostre, skały, a potem np. wyżłobiona w skale głębina. Skały czasem porośnięte parzącymi porostami. Moje dzieci po pierwszym kontakcie z takim "kąpieliskiem" z płaczem chciały wracać do domu i nigdy więcej nie przylatywać na Maltę. Zdecydowanie więc polecam ruszyć się autobusem na plaże (jak wymieniano, Mellieha albo Golden Bay). Autobusy są klimatyzowane, dzieci (całodzienny bilet) to 0,5 euro (dorośli 2,60 euro). Problem z autobusami jest taki, że jeżdżą kompletnie nierozkładowo. Można spokojnie siedzieć pół godziny na przystanku i... np. doświadczyć, że autobus się nie zatrzyma, bo kierowca uzna, że ma już za dużo pasażerów. W ten sposób można siedzieć na przystanku kolejne pół godziny.... itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Lip 2012 11:44 

Rejestracja: 19 Kwi 2012
Posty: 117
Ok, dzięki teraz mam już jakiś pogląd.
Tylko jeszcze proszę coś o parasolach plażowych :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Maj 2013 16:02 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 205
Kilometry: 374 813
niebieski
Witam,
jaki polecicie przewodnik na Maltę?
Na allegro widzę, że najpopularniejsze są z Marco Polo (wyd. 2013) oraz z Bezdroża (wyd. 2012), pewnie ze względu na cenę :) Ale w sumie są nieduże i lekkie, co ma znaczenie przy locie na tydzień z podręcznym. Miał ktoś kontakt z tymi przewodnikami? Albo chociaż z innymi przewodnikami tych wydawnictw?

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Cze 2013 02:20 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 85
KondzikS napisał(a):
Witam,
jaki polecicie przewodnik na Maltę?
Na allegro widzę, że najpopularniejsze są z Marco Polo (wyd. 2013) oraz z Bezdroża (wyd. 2012), pewnie ze względu na cenę :) Ale w sumie są nieduże i lekkie, co ma znaczenie przy locie na tydzień z podręcznym. Miał ktoś kontakt z tymi przewodnikami? Albo chociaż z innymi przewodnikami tych wydawnictw?

Pozdrawiam.

Mam ten zielony od Pascala "Malta i Gozo" - całkiem spoko. Dużo treści. Są trasy rowerowe, piesze...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 01 Cze 2013 02:24 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 85
wntl napisał(a):
szukam hotelu na Malcie, najbardziej pasuje mi Alfonso hotel. Był ktoś i może go polecić ? http://pl.tripadvisor.com/Hotel_Review- ... Malta.html


Milano Duo rezerwnęliśmy na czerwiec. Cena / jakość wygląda spoko. Na recepcji miła Pani z tego co zdążyliśmy się zorientować podczas rezerwacji. Hotel w centrum Sliemy w pobliżu promu do Valetty i przystanku autobusowego.

Czy ktoś wie na jakiej zasady płynie się promem przez zatokę ze Sliemy do Valetty? Bilet tygodniowy wtedy obowiązuje czy należy uiścić dodatkową opłatę? Niestety w przewodniku nie ma takiej informacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 05 Cze 2013 18:52 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 2
Loty: 18
Kilometry: 40 546
KondzikS napisał(a):
Witam,
jaki polecicie przewodnik na Maltę?
Na allegro widzę, że najpopularniejsze są z Marco Polo (wyd. 2013) oraz z Bezdroża (wyd. 2012), pewnie ze względu na cenę :) Ale w sumie są nieduże i lekkie, co ma znaczenie przy locie na tydzień z podręcznym. Miał ktoś kontakt z tymi przewodnikami? Albo chociaż z innymi przewodnikami tych wydawnictw?

Pozdrawiam.


Byłam na Malcie 2 lata temu, korzystałam z przewodnika Marco Polo, i w zupełności wystarczył, mapki przejrzyste, dużo przydatnych informacji, polecam jedynie na stronach zabytków czy atrakcji upewnić się co do dni i godzin otwarcia (w przewodniku część jest nieaktualna).
Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Cze 2013 19:05 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 205
Kilometry: 374 813
niebieski
Dzięki za info. Wczoraj już zakupiłem ten z Pascala (wyd. 2011) za 34 zł z przesyłką, także było parę złotych drożej niż za ten z Marco Polo, a wydawnictwo wydało mi się pewniejsze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Cze 2013 19:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1881
Loty: 275
Kilometry: 314 764
srebrny
anus99 napisał(a):

Czy ktoś wie na jakiej zasady płynie się promem przez zatokę ze Sliemy do Valetty? Bilet tygodniowy wtedy obowiązuje czy należy uiścić dodatkową opłatę? Niestety w przewodniku nie ma takiej informacji.


Promy sa obslugiwane przez prywatna firme. Mozna kupic tygodniowy bilet na prom za - chyba - 7EUR albo pojedyncze za jakies 1,2-1,5 w jedna strone (nie pamietam dokladnie). Ale raczej potraktuj przejazdke promem jako jednorazowa rozrywke. Majac bilet tygodniowy na autobusy mozesz dojechac ze Sliemy do centralnego punktu Valetty bez dodatkowych oplat.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 05 Cze 2013 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 176
JeannYine napisał(a):
Aha jeszcze szybka wskazówka:) Zabierzcie z Polski:
- przejsciowka do gniazdka z ang na eu :)
- cos do osłonięcia głowy :) przed słońcem:) eny kalepuszów przeciwsłonecznych wahają sie na Malcie od 4-12 eu.


Z tymi przejściówkami bym nie szarżował - szkoda pieniędzy i miejsca w bagażu. Wystarczy włożyć zapałkę w środkową dziurkę, popychając "dźwigienkę" (nie wiem jak to nazwać) wewnątrz i po kłopocie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 06 Cze 2013 08:09 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Czy orientuje się ktoś jakie są mniej więcej ceny w knajpkach I restauracjach na Malcie? Ile trzeba mniej więcej zapłacić za obiad?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 06 Cze 2013 09:27 

Rejestracja: 27 Paź 2012
Posty: 80
Loty: 204
Kilometry: 607 803
2 dni temu wróciłam z Malty, więc mogę się podzielić aktualnymi informacjami: w okolicach St Julian/ Sliemy zestaw dnia można zjeść za 8-10 euro, dania 'regionalne' z królika to koszt 12-14 euro, piwo w knajpie kosztuje od 1,5 euro. Zdecydowanie najtaniej jest w piekarniach zwanych pastizzeria, gdzie solidną porcję makaronowej lub ryżowej zapiekanki z sosem bolognese można kupić na wynos za 1,3-2 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 06 Cze 2013 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Beatrix napisał(a):
2 dni temu wróciłam z Malty, więc mogę się podzielić aktualnymi informacjami: w okolicach St Julian


A czy jakieś ulubione/sprawdzone miejsca polecisz w okolicach St Julian, czy któraś z odwiedzanych pastizzerii była "wybitna" na tle innych, czy raczej traktować je jak typowy fastfood, gdzie smaku "hamburgera" i frytek nie rozpoznasz?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 06 Cze 2013 09:53 

Rejestracja: 27 Paź 2012
Posty: 80
Loty: 204
Kilometry: 607 803
W samym St Julian spotkałam w zasadzie tylko 3 pastizzerie (2 w okolicy supermarketu Arkadia)- i smak ich wyrobów istotnie się nie różnił. Najbardziej do gustu przypadł mi lokalik przy promenadzie w Sliemie, nieco droższy, ale dysponujący stolikami. Szczególnie polecam ryżową zapiekankę z jajkiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 09 Cze 2013 09:07 

Rejestracja: 23 Lut 2013
Posty: 110
Loty: 4
Kilometry: 8 792
dji napisał(a):
JeannYine napisał(a):
Aha jeszcze szybka wskazówka:) Zabierzcie z Polski:
- przejsciowka do gniazdka z ang na eu :)
- cos do osłonięcia głowy :) przed słońcem:) eny kalepuszów przeciwsłonecznych wahają sie na Malcie od 4-12 eu.


Z tymi przejściówkami bym nie szarżował - szkoda pieniędzy i miejsca w bagażu. Wystarczy włożyć zapałkę w środkową dziurkę, popychając "dźwigienkę" (nie wiem jak to nazwać) wewnątrz i po kłopocie :)



Wróciłam z Malty przed tygodniem, w hotelu w Bugibbie można bylo wypożyczyć przejściówki bez problemu za zwrotną kaucją.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 246 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group