Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Maj 2014 00:25 

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 314
niebieski
Witam.

Szukamy idealnego miejsce na nasz wypoczynek na Malediwach. Jest dużo opinii i ciężko teraz cokolwiek wybrać.
Może pomożecie? Będę dopisywał [+] i [-] z komentarzy.

*** Maafushi ***
[+] duży wybór hosteli (więc są tanie i drogie, do koloru do wyboru)
[+] plaża dla turystów
[+] dużo restauracji
[+] dużo organizowanych atrakcji (wyjazdy do resortów, nurkowanie etc)
[+] tani dojazd z Male publicznym promem
[+] sklepy z produktami
[+] niezła rafa kolarowa
[-] mało lokalnej ludności
[-] dużo turystów na małej wyspie
[-] brak klimatu malediwskiej wysepki
[?] na wyspie znajduje się więzienie

*** Guraidhoo ***
[+] mało turystów (bo mało hosteli)
[+] lokalni mieszkańcy, klimat malediwskiej wysepki
[+] dużo organizowanych atrakcji (wyjazdy do resortów, nurkowanie etc)
[+] tani dojazd z Male publicznym promem
[-] brak plaży dla turystów (podobno ma być, ale póki co nie ma)
[-] tylko dwie restauracje

*** Thulusdhoo ***


*** Omadhoo ***
[+] lokalni mieszkańcy, klimat malediwskiej wysepki
[-] brak plaży dla turystów

*** Fulidhoo ***
[+] lokalni mieszkańcy, klimat malediwskiej wysepki
[+] plaża dla turystów
[+] sklepy z produktami
[+] tani dojazd z Male publicznym promem

*** Rashdoo ***
[+] plaża dla turystów
[+] tani dojazd z Male publicznym promem
[+] sklepy z produktami
_________________
http://www.kochamyzycie.pl | https://youtube.com/kochamyzycie
Image


Ostatnio edytowany przez skipperek 16 Maj 2014 18:28, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
#2 PostWysłany: 16 Maj 2014 01:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Hej, bylismy na Maafushi i polecamy. Pełna relacja tutaj: http://explore-world.you2.pl/kategoria/azja/malediwy/
Nie mamy porównania niestety do innych wysp :(
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Maj 2014 06:03 

Rejestracja: 30 Sty 2013
Posty: 377
Loty: 46
Kilometry: 169 080
niebieski
Witaj,

Też byłem na Maafushi. Jak dla mnie, następnym razem także wybrałbym się na tą samą wyspę. Traktować należy ją jako bazę noclegową. Wykupujesz wycieczki na inne rajskie wysepki i tyle. A jak chcesz odpocząć i nigdzie nie ruszać się z wyspy to wylegujesz się na plaży dla turystów. A ceny noclegów bardzo przyzwoite.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Maj 2014 06:11 

Rejestracja: 16 Maj 2014
Posty: 1
Cześć , byliśmy na Malediwach w Marcu , polece ci inną wyspę Rashdoo , jeśli chcesz więcej detali i zdjęcia to zapraszam , praktycznie zero turystów , prywatna plaża ( mam zdjęcia ) blisko do picnic Island za rozsądną cenę , lokalny prom , bardzo tanio w sklepach , zresztą znam wszystkie ceny także możesz smiało pytać , pomożemy ci bo na tym formum to wiele osób ściemnia i nie mówi prawdy mamy mnóstwo zdjęc , najlepiej pojechać na 2 wyspy z jednodniowym stopem w Male ( dla bezpieczeństwa z przesiadkami) , jak coś to pisz do marcin.wieslaw@hotmail.com mój narzeczony ci wszystko napisze pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Maj 2014 12:44 

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 314
niebieski
przemos74 napisał(a):
Hej, bylismy na Maafushi i polecamy. Pełna relacja tutaj: http://explore-world.you2.pl/kategoria/azja/malediwy/
Nie mamy porównania niestety do innych wysp :(


Jakie plusy/minusy?

Aras333 napisał(a):
Witaj,

Też byłem na Maafushi. Jak dla mnie, następnym razem także wybrałbym się na tą samą wyspę. Traktować należy ją jako bazę noclegową. Wykupujesz wycieczki na inne rajskie wysepki i tyle. A jak chcesz odpocząć i nigdzie nie ruszać się z wyspy to wylegujesz się na plaży dla turystów. A ceny noclegów bardzo przyzwoite.


Jakie plusy/minusy?
_________________
http://www.kochamyzycie.pl | https://youtube.com/kochamyzycie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Maj 2014 12:56 

Rejestracja: 16 Maj 2014
Posty: 1
Witam!
Ja z żoną byłem tutaj: http://asseyri.travel/inn/
Bardzo miła i kameralna atmosfera, i ceny nie wygórowane. godne polecenia.
Właścicielka bardzo sympatyczna, wyspa nie komercyjna i bez masowej turystyki, dla turystów tylko ten obiekt na tej małej wysepce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Maj 2014 13:05 

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 314
niebieski
szymvet napisał(a):
Witam!
Ja z żoną byłem tutaj: http://asseyri.travel/inn/
Bardzo miła i kameralna atmosfera, i ceny nie wygórowane. godne polecenia.
Właścicielka bardzo sympatyczna, wyspa nie komercyjna i bez masowej turystyki, dla turystów tylko ten obiekt na tej małej wysepce.


Wyspa Hanimaadhoo? A jak z plażami, sklepami, atrakcjami itd?
_________________
http://www.kochamyzycie.pl | https://youtube.com/kochamyzycie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Maj 2014 18:05 

Rejestracja: 30 Sty 2013
Posty: 377
Loty: 46
Kilometry: 169 080
niebieski
Plusy: cena za nocleg, tani transport z Male, plaża dla turystów, wybór restauracji, wybór sklepów, nie aż tak zła rafa koralowa, duże możliwości wycieczek na resorty i inne niezamieszkałe wyspy.

Minusy: tak jak piszesz brak klimatu malediwskiej wysepki ale mnie osobiście to nie przeszkadzało, tak jak wspomniałem, traktować należy Maafushi jako bazę noclegową i tyle, drugi minus, który też mojej osobie nie przeszkadzał to świadomość, że razem na wyspie z Tobą są osadzeni w miejscowym więzieniu :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Maj 2014 20:18 

Rejestracja: 20 Lut 2014
Posty: 6
Byłem na Fulidhoo przez 11 dni i na Maafushi przez 4 dni. Ogólnie to nawet nie ma co porównywać, bo Fulidhoo jest o 3 klasy piękniejsza i bije Maafushi na głowę pod każdym względem. Fulidhoo to prawdziwa rajska, malediwska wysepka, do tego za grosze i jeszcze dziewicza. Maafushi to tak w moim odczuciu ani lokalna wyspa, ani prawdziwe Malediwy. Lecieć na Malediwy żeby zatrzymać się na Maafushi nie ma większego sensu, bo jest w Azji pełno wysp dużo piękniejszych, ciekawszych i tańszych (a mam spore porównanie). Chyba że ktoś chce się po prostu pochwalić, że był na Malediwach. Fulidhoo natomiast gorąco polecam, jedno z fajniejszych miejsc w jakich byłem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 09 Cze 2014 23:55 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 58
Byłam na Omadhoo w zeszłym roku oraz na Fulidhoo w tym roku. Przepływałam obok Maafushi. Omadhoo i Fulidhoo polecam z całego serca, przepiękne jeszcze niekomercyjne wyspeki z ładną zabudową i roślinnością. W okolicach Omadhoo jest kilka pięknych picnic islands, w okolicach Fulidhoo jest jedna i przeuroczy mały resort Dhiggiri (wstęp 12 $ z podatkiem). Mieszkańcy Fulidhoo są bardzo mili i otwarci na turystów, których jest tu jak na lekarstwo. Sklepy dobrze zaopatrzone. Dwa razy miałam okazje brać udział w malediwskich tańcach. Więcej szczegółów odnośnie cen, zaopatrzenia wysp oraz dużo zdjęć i filmików znajdzecie tu: http://www.celwpodrozy.pl/category/azja/malediwy
PS. Będą jeszcze dwa posty z tegorocznej wyprawy (Rihivelli resort i picnic island).

Pozdrawiam,
Cel
_________________
moje podróże: http://www.celwpodrozy.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 10 Cze 2014 08:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Cześć,

ponieważ moje pytanie zadane w odrębnym wątku nie wzbudziło zainteresowania, spróbuję i tu [SMILING FACE WITH SMILING EYES]

Jak na wspomnianych przez Was powyżej wyspach "nie hotelowych" wygląda snorkling? Jest gdziekolwiek dostępny z brzegu, czy też trzeba zawsze płynąć gdzieś łodzią?

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Cze 2014 19:21 

Rejestracja: 20 Lut 2014
Posty: 6
Na Fulidhoo sytuacja ze snorkelingiem wygląda następująco:

- główna plaża (czyli front wyspy) jest piaszczysta i tutaj za wiele rafy nie ma. Są pojedyncze kępki rafy i trochę ryb można tam pooglądać. Natomiast fajną atrakcją do oglądania pod wodą przy głównej plaży są ogromne płaszczki, które regularnie pływają przy brzegu. No i są jeszcze ciągnące się wzdłuż całego brzegu ogromne ławice niezliczonych małych rybek. Formują one ciasno zbite ławice, które tańczą synchronicznie w zależności od tego co się dzieje pod wodą. Obserwowanie ich, wpływanie w nie i patrzenie jak niesamowitym tańcem cię omijają to naprawdę niesamowita sprawa

- w okolicy boiska do piłki nożnej jest trochę skał podwodnych i rafy, gdzie w dość silnym prądzie jest dużo najróżniejszych ryb. Od ławic większych ryb, po najróżniejsze ryby rafowe. Można też nawet zobaczyć małego rekinka

- po przeciwnej stronie wyspy niż główna plaża jest dużo bardziej skaliście. Ciągnie się tam przez kilkadziesiąt metrów płycizna ze skałkami i resztkami rafy, następnie jest miejsce gdzie rozbijają się fale na skałach i jak się przebrnie przez to wszystko (a nie jest to proste) to za tym jest całkiem ładna rafa i spory prąd. Tam można zaobserwować sporo ryb i też rekiny. Ale warunki są bardzo trudne zarówno żeby się tam dostać jak i popływać na rafie

To by było na tyle z tego co udało mi się wybadać w wodzie dookoła Fulidhoo, a spędziłem na snorkowaniu wiele godzin :) Podsumowując można trochę ciekawych rzeczy zobaczyć, ale jeżeli ktoś ma wysokie wymagania to szału nie ma. Zdecydowanie warto natomiast wybrać się na wycieczkę na picnic island, gdzie rafa jest naprawdę rewelacyjna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 01 Gru 2014 22:27 

Rejestracja: 29 Maj 2012
Posty: 131
Loty: 26
Kilometry: 92 529
W marcu chcielibyśmy zahaczyć o Malediwy ale wolałabym wybrać jakieś bardziej urokliwe miejsce niż Maafushi. Słyszałam, że na wyspie Fulidhoo są tylko dwa hoteliki i jest fajna malutka plażyczka dla turystów :) Może ktoś był i zna ceny wycieczek fakultatywnych organizowanych z tej wyspy? Odstrasza nas trochę podróż bo płynie się aż 3.5 h. Czy podróż takim stateczkiem da się przeżyć czy trzeba się zaopatrzyć w stalowe nerwy?:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 02 Gru 2014 12:56 

Rejestracja: 23 Sie 2013
Posty: 33
Fiona napisał(a):
W marcu chcielibyśmy zahaczyć o Malediwy ale wolałabym wybrać jakieś bardziej urokliwe miejsce niż Maafushi. Słyszałam, że na wyspie Fulidhoo są tylko dwa hoteliki i jest fajna malutka plażyczka dla turystów :) Może ktoś był i zna ceny wycieczek fakultatywnych organizowanych z tej wyspy? Odstrasza nas trochę podróż bo płynie się aż 3.5 h. Czy podróż takim stateczkiem da się przeżyć czy trzeba się zaopatrzyć w stalowe nerwy?:)


witaj my 18 marca lecimy na Malediwy na 2 tygodnie :P, jest nas 8, to nasz kolejny wyjazd na Malediwy tym razem wybieramy inne miejsce, bylismy na Guraidhoo w tym roku. Pobyt nasz zaczynamy na wyspie Nilandhoo jest ona daleko od stolicy, dalej niż Fulidhoo, ale motorówka za 50usd dotrzemy tam w około 4 h pewnie, myślę że warto dla miejsca bo jest mało znane, jedziemy do Magdy, słynnej polki na Malediwach. Druga połowa to Thulusdhoo, na północ od Male. Wiemy czego się spodziewać, co chcemy zobaczyć, nie znamy tylko kolejności, interesuje nas snurkowanie, picnic island, łowienie rybek, leniuchowanie, chcielibyśmy tez odwiedzić jakieś resorty. Początkowo zastanawiałam się czy nie połączyc fulidhoo i nilandhoo, ale te atole są blisko siebie więc zrezygnowaliśmy i wybieramy coś zupełnie z innej strony, zresztą nie bylo tyle pokoi na Fulidhoo w thundi guest house, aczkolwiek polecam. Bardzo sympatyczny manager. Jeśli chodzi o atrakcje to jest jedna picnic island w pobliżu, podobno piekna, a także 3 resorty, nie zawsze uda się zorganizować wycieczki tam, ale do dhiggiri resort na pewno sie uda, jest jeszcze alimantha resort, czy jakoś tak. Jesli chodzi o ceny to łódka około 100-120 usd za transport, sam pobyt w dhiggiri resort jest bardzo tani około 12 usd, picnic island podobnie transport za wejscie chyba 5 usd. Wszystko jest świetnie opisane na blogu "Cel w podróży", polecam!!! W naszej sytuacji jest korzystniej bo jest nas 8 wiec wszystko wyjdzie taniej :) co do poroży to nam zleciała bardzo szybko, 2,5 h płynęliśmy na Guraidhoo, z takimi widokami żadna podróż niestraszna.pozdrawiam Kasia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 02 Gru 2014 16:11 

Rejestracja: 29 Maj 2012
Posty: 131
Loty: 26
Kilometry: 92 529
Dzięki za odpowiedź. Tak się składa, że my również powinniśmy być 18.03.2015 :D niestety przylot będzie wieczorem więc z 18 na 19 będziemy musieli zanocować w Male. Troszkę się obawiam tych cen za transport łodzią jeżeli chodzi o dodatkowe wycieczki, ale prawie wszystkie miejsca w gesthousach na tej wyspie są już zajęte więc może się znajdą jacyś chętni żeby rozłożyć koszty :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 02 Gru 2014 20:29 

Rejestracja: 23 Sie 2013
Posty: 33
Fiona, na której wyspie gh sa juz zajęte? Czasami warto pisać bezpośrednio do gh a nie sprawdzać na booking.com. Na Thulusdhoo jest wiele gh i na pewno sa wolne ;) my będąc w tym roku na guraidhoo zapoznaliśmy Polaków i wspólnie organizowaliśmy wycieczki, była tez z nami Pani z Ukrainy, zawsze ktoś sie znajdzie do towarzystwa ;) my ładujemy o 7:20 planowo, do zobaczenia, moze gdzieś tam .... :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 15 Gru 2014 14:23 

Rejestracja: 29 Maj 2012
Posty: 131
Loty: 26
Kilometry: 92 529
Paco1002 napisał(a):
Fiona, na której wyspie gh sa juz zajęte? Czasami warto pisać bezpośrednio do gh a nie sprawdzać na booking.com. Na Thulusdhoo jest wiele gh i na pewno sa wolne ;) my będąc w tym roku na guraidhoo zapoznaliśmy Polaków i wspólnie organizowaliśmy wycieczki, była tez z nami Pani z Ukrainy, zawsze ktoś sie znajdzie do towarzystwa ;) my ładujemy o 7:20 planowo, do zobaczenia, moze gdzieś tam .... :P


Hej, patrzyłam na bookingu na hoteliki na wyspie Fulidhoo. W ostateczności zarezerwowaliśmy lot china eastern Colombo - Male, Male - Colombo ze wszystkimi opłatami ok 480 za osobę (na makemytrip) + zarezerwowaliśmy przez booking guesthouse na Fulidhoo, ale zastanawiamy się czy go nie odrezerwować i dogadać się z tym gościem z guesthouse żeby taniej wyszło :P My lądujemy po 19 i nie wiem czy wynająć na tę jedną noc jakiś hotelik czy gdzieś przekoczować. Ogólnie hotele w Male i na Hulhumale są dość drogie w tym terminie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 09 Lut 2015 23:26 

Rejestracja: 09 Lut 2015
Posty: 2
witam. za miesiac lecimy z mezem i naszym rocznym bobo na malediwy. pierwszy tydzien mamy juz zaplanowany na nilandhoo, ale ciagle nie moge sie zdecydowac co do drugiego, czy wybrac omadhoo czy tez fulidhoo. Czy ktos ma porownanie miedzy tymi dwoma wyspami? chodzi mi o atrakcyjnosc wody/plazy, warunki nurkowe jak i opcje wycieczek fakultatywnych. bede wdzieczna za swoje wrazenia jesli ktos nocowal w kuri inn (omadhoo) czy w la perla fulidhoo. dzieki!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 11 Lut 2015 22:46 

Rejestracja: 23 Sie 2013
Posty: 33
marmagmo napisał(a):
witam. za miesiac lecimy z mezem i naszym rocznym bobo na malediwy. pierwszy tydzien mamy juz zaplanowany na nilandhoo, ale ciagle nie moge sie zdecydowac co do drugiego, czy wybrac omadhoo czy tez fulidhoo. Czy ktos ma porownanie miedzy tymi dwoma wyspami? chodzi mi o atrakcyjnosc wody/plazy, warunki nurkowe jak i opcje wycieczek fakultatywnych. bede wdzieczna za swoje wrazenia jesli ktos nocowal w kuri inn (omadhoo) czy w la perla fulidhoo. dzieki!!

Witaj, my 18 marca lecimy na Malediwy i pierwszy tydzień rownież na Nilandhoo, drugi pozostaje pod znakiem zapytania tez myśleliśmy o fulidhoo, ale problemy transportowe troszke nas zniechęciły, jakiś czas korespondowałem z thundi huest house na fulidhoo, wiem ze maja w ofercie wypady na Picnic Island, w pobliżu wyspy jest jedna, bardzo ładna, standardowo snurkowanie a takze jest jeden resort, który jest naprawdę bardzo ładny. Zerknij sobie na bloga Cel w podróży, tam powinnaś znaleść wszytsko co potrzeba :). My wstępnie na druga wyspę wybraliśmy thulusdhoo, ale nie wiemy jeszcze ostatecznie, rok temu bylismy na guraidhoo ;) pozdrawiam moze do zobaczenia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 12 Lut 2015 19:09 

Rejestracja: 09 Lut 2015
Posty: 2
my jestesmy na Nilandhoo w terminie 12-19 marca... Czyli miniemy sie Kasiu.... ale na drugi tydzien ciagle szukamy opcji i chwiliwo plany ulegly zmianie- rezerwowo mamy Fulidhoo la perla, ciagle zarezerwowane ale plan A to teraz Dhiffushi (z bardzo dobrym polaczeniemz Male...codziennie poza pt prom, ok 35km od Male) i nowo otwarty guesthouse/hotel (bo wyglada znacznie lepiej niz inne podobne w tej polce cenowej): http://rashuhiyaa.mv/ Tylko o samej wyspie jakos malo informacji w necie... a i doswiadczen polskich podroznikow brak :/
Jakby ktos w podobnym terminie sie wybieral to niech sie ujawni :) juz niecaly miesiac, nanana :))))))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group