Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Z dworca PKP Przemyśl Główny odchodzą busiki do przejścia w Medyce. Koszt biletu wynosi 5 zł, odjeżdzają po zapełnieniu. Częstotliwość odjazdów duża (chociaż w święta i dni wolne wyraźnie mniejsza), wyjazd spod wyjścia z tunelu przy dworcu PKS), droga powrotna podobna - start spod wjazdu na bazar w Medyce.
Zarówno przy przejściu granicznym Medyka, jak i w Przemyślu łatwo można znaleźć parkingi. Cena parkingu przy przejściu 6 zł/doba. Przekroczenie granicy samochodem może wiązać się z długim oczekiwaniem.
Przekraczanie granicy pieszo - w obydwie strony - najlepiej poprzez wyraźnie oznakowane przejścia tylko dla obywateli UE (praktycznie bez kolejek) (All passports wiąże się z długim oczekiwaniem).

Po drugiej stronie w Szegini oczekują marszrutki, aktualna cena 130 UAH płatne u kierowcy wyłącznie gotówką, które w ciągu 1,5-2h przewiozą nas do Lwowa, do dworca zachodniego (Городо́цька/Gródecka 359) gdzie potem tramwajem dojedziemy do centrum, część jedzie dalej, np. do miejsca zwanego Skrynia (dom towarowy naprzeciw głównego dworca kolejowego), a część jeszcze dalej.
Najlepiej usiąść z przodu (z tyłu trzęsie mocniej). Ruch odbywa się również w niedziele i święta (w obydwu krajach).
Istnieje również możliwość dojazdu pociagiem ukraińskim z przejścia granicznego po stronie ukraińskiej (do Lwowa i z powrotem) pociągiem w cenie ~30 UAH, chociaż są to często te same marszrutki, co spod granicy (inne jadą przez Mościska np. z Sambora, Dobromila, czy Truskawca). Jest to omówione tutaj: http://www.fly4free.pl/forum/mostiska-2-lwow,177,30489

Od niedawna do Lwowa kursuje tez pociąg międzynarodowy Przemyśl - Kijów. Więcej na ten temat (ceny i godziny odjazdów) na stronie PKP https://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/ ... ijowa.html
Bilety kupimy tu: http://booking.uz.gov.ua/

Z Szeginii do Lwowa można też popytać o transport prywatnym autem [popularne tam] lub taxi. Ceny do negocjacji, minimum to 150-200 UAH i w górę, nawet do 670. Często przyjmowane jest też 100 zł polskich (bez wymiany na hrywny) za auto. Może to być opłacalne i o wiele szybsze, bo ok. 1h20m. Marszrutka wjeżdża do każdej wioski i trwa to ok 2 godzin + tłok przeważnie.

Część marszrutek na tej trasie jedzie z Szegini do odległych o 10 km Mościsk (Mostiska) i później na Lwów, oraz ze Lwowa do Mościsk i później na Szegini. Można to wykorzystać np łącząc dojazdy Lwów - Mościska i Mościska - Szegini. W Mościskach mały dworzec autobusowy otoczony sklepami.

Należy pamiętać, iż na Ukrainę podróżujemy z paszportem (dowód nie jest akceptowany) oraz o przesunięciu czasu na Ukrainie (+1 godzina do czasu polskiego).

Przejście Hrebenne/Rawa Ruska nie obsługuje ruchu pieszego.

Z Ukrainy można aktualnie przywieźć 1l wódki i 2 paczki papierosów na osobę/na dobę (przy przekraczaniu granicy samochodem, pieszo lub pociągiem). Samolotem jest to 10 paczek papierosów.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 646 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#501 PostWysłany: 07 Maj 2019 16:47 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
Też kiedyś popełniłem ten błąd i wybrałem się autem do Lwowa.
I o ile do Lwowa na polskiej stronie po rozmowie z pogranicznikami puścili nas poza kolejnością (byliśmy z córką 1,5 roku), Ukraińcy delikatnie mówiąc patrzyli na nas z niechęcią, to i tak staliśmy ogółem 3,5 h.
Z powrotem już tak dobrze nie było i staliśmy 5h. Było to w sierpniu 2018 r.
Już pomijam fakt, że można miskę olejowa "zgubić" czy koła na drodze do miasta.
Nigdy więcej podróży transportem kołowym/pociągiem do Lwowa, tylko samolot.
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#502 PostWysłany: 07 Maj 2019 17:47 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
Przy obecnej dostępności lotów i cenach biletów, Sam Lwów samochodem jest chyba głównie dla tych co mają awiofobię. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#503 PostWysłany: 07 Maj 2019 18:14 

Rejestracja: 18 Paź 2014
Posty: 258
Loty: 4
Kilometry: 13 255
Zbanowany
Kiedyś przez chwilę brałem opcję samochodem do Lwowa tylko dlatego, że wróciłem w niedzielę samolotem, a zatęskniłem za solianką i banoszem - chciałem powtórzyć nabitkę w środę. Ale poczytałem jak to wygląda i również odpuściłem. Szybciej z południa polski do Umbrii niż do Lwowa jest. .

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#504 PostWysłany: 07 Maj 2019 18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Pewnie że samolot wygrywa. Nawet jakby miał 300pln (a były tydzień przed za ok. 180 pln) kosztować powrót z majówki.
Cel: Warszawa.

Policzmy: samolot 300 pln do Wrocławia lub Krakowa. Czas: 1h
Autobus: Ile? 80-100 pln. Czas: 15h
Highstyle napisał(a):
Wyjazd po godz.21.00 ze Lwowa a w W-wie po 13.00 dziś.

Różnica w czasie: 14h. Ile zarabiamy netto na h? Najniższa krajowa, to, nie wiem-10pln/h netto. Zarabiamy powyżej 20-30pln/h? To już sensu nie ma powrót autobusem i tracić czasu (a strata czasu była w tym przypadku wiadoma).

Do lotu doliczyć trzeba TLK,IC za ~50-60 pln? Czasowo (i pewnie finansowo) i tak będzie na plus.

Autobus będą wybierali Ukraińcy, bo dla nich to duża różnica w cenie (wolą mieć teraz tą różnicę w ręce). Przez to też korki na granicy, bo Polak będzie dokładnie sprawdzał.

*Oczywiście powyższe przybliżone wyliczenia nie świadczą o opłacalności samolotu w dni "powszednich" gdzie na granicy się nic nie dzieje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#505 PostWysłany: 07 Maj 2019 21:24 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Kravkrk napisał(a):
Nigdy więcej podróży transportem kołowym/pociągiem do Lwowa, tylko samolot.


Pociąg jest naprawdę OK, odkąd zaczęły jeździć Hyundaie ukraińskich kolei na trasie Przemyśl-Kijów. Kontrola w czasie jazdy, czasem zalicza opóźnienia, ale z reguły nie więcej niż 30-40 min. Z dworca w Przemyślu na dworzec we Lwowie 2-2.5 h. Bilet można kupić w necie.

Problem jest z przejściami drogowymi, które są kompletnie nieprzewidywalne - raz da się w miarę sprawnie przejść, inny raz tkwisz po 10-12 h. Do tego służby, które delikatnie mówiąc mają kompletnie wywalone na jakość obsługi i często pracują, jakby celowo chcieli jak najbardziej opóźniać. Plus zero myśli organizacyjnej, bo nawet zatłoczone przejścia da się w miarę sprawnie zorganizować, tylko trzeba chcieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#506 PostWysłany: 07 Maj 2019 21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Ee tam, takie wyliczanie ile co kosztuje... z Wenecji do Polski można polecieć samolotem w 2 godziny, jednak ja byłem zmuszony jechać lądem ze względu na rower. I wiecie co? Warto było przez 2 dni "tłuc" się pociągami do Polski, oglądać po drodze piękne Alpy, zwiedzając po drodze inne miasta (Wiedeń) i w dodatku jeszcze granicę Czech i Polski przekraczałem rowerem. To jest super przygoda. To nie jazda do pracy, że trzeba szybko. To wycieczka. To czas, kiedy można odetchnąć. Siedzenie w pociągu czy autobusie i oglądanie widoków za oknem to najpiękniejsze co może być, a już szczególnie, kiedy jedzie się pierwszy raz. Regularnie to fakt - czas się liczy. Nigdy tego nie zrozumiem, gdzie się tak ciągle śpieszyć... potem siedzi się w hotelu przed ogłupiającym facebookiem przez godzinę, zamiast godzinę dłużej jechać i cieszyć się jazdą. Nigdy tego nie zrozumiem... :? rozumiem, że czasem się ma mniej wolnego, jednak też bez przesady
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#507 PostWysłany: 07 Maj 2019 22:13 

Rejestracja: 18 Paź 2014
Posty: 258
Loty: 4
Kilometry: 13 255
Zbanowany
Ale widzisz różnicę w oglądaniu alp, a staniu na granicy wśród innych, przepoconych ludzi, z dala od zaplecza sanitarnego na normalnym poziomie?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#508 PostWysłany: 07 Maj 2019 22:47 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 93
Spoko tylko, że w jednym pociągu została pusta walizka i była ewakuacja 5 maja, ludzie dzwonili po taxi do Polski :D Opóźnienia również 4h.
Samolot ok, ale leciał o 9.00 rano w niedzielę, kto chciał pobalować w sobotę to bez sensu a i niedziela cała przepadała.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#509 PostWysłany: 08 Maj 2019 00:43 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Co do sajgonu 5 maja, to nie trzeba bylo byc Tonym Halikiem, zeby przewidziec to, co bylo nieuchronne. W zaleznosci od indywidualnych preferencj jedni wola podziwiac Alpy, a inni wrocic do pracy, zeby nie marnowac urlopu i nie tracic $. Dla zwyklego, przecietnego turysty w zaleznosci od miasta zamieszkania najlepsza opcja dojazdu do Lwowa jest pociag lub samolot, bo autobus zawsze na granicy stoi.
Jechalem raz w obie strony i mimo szczerych checi nie dostrzeglem zadnych + przemawiajacych za autobusem.
Kiedys jechalem pociagiem ze Slupska do Warszawy i jechala tez ukrainka, co przesiadke w autobus planowala w stolicy, ale wg niej miala dosc duzo czasu na przesiadke, wiec wymyslilem jej, zeby jechala do Przemysla i zlapala Rotena zamiast tracic czas w Warszawie wciaz zblizala sie do domu, a wizja pociagu z Przemysla vs bus z Wawy to dwa rozne swiaty. Generalnie kazdy robi tak, jak uwaza, ale po co sobie komplikowac zycie i pol weekandowego wyjazdu spedzic w zatechlym autobusie...
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#510 PostWysłany: 08 Maj 2019 19:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
To, że to były Alpy to akurat przypadek. Były one przez może 5 godzin, a resztę 40 godzin było co innego. Tu tylko chodzi o takie porównywanie, że "pociągiem 2 godziny, a busem do Medyki i z Szeginie marszrutką to 4 godziny", o jezu 2 dłużej, to skandal i wgl... o to tylko chodzi. Żeby nie wyrywać sobie włosów z głowy z tego powodu, że będzie się o 1 czy 2 godziny później. Sam jechałem zresztą do Lwowa z opcją pieszego przejścia. To nic strasznego, a wręcz przeciwnie. @Asfalto a to, że nie ma dobrego zaplecza sanitarnego... cóż. To Ukraina. Nie oszukujmy się, ale to nie Szwecja, gdzie toalety potrafią być w szczerym polu. Na Ukrainie tak było i prawdopodobnie długo jeszcze tak będzie. Z drugiej strony jest to też w pewien sposób klimat tego kraju. Jazda marszrutką po dziurach itp... jaki kraj, taki obyczaj ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#511 PostWysłany: 08 Maj 2019 20:38 

Rejestracja: 18 Paź 2014
Posty: 258
Loty: 4
Kilometry: 13 255
Zbanowany
Każdy z nas ma swoje zdanie. Moje jest takie, że kiedy mam ochote wpaść w słodycze Roshen, w pierożki w Puzatej to od razu wchodzę na strony w poszukiwaniu biletów. Kiedy okazuje się, że nie ma dogodnych terminów sprawdzam też ile godzin pokazuje mi google maps i.. przechodzą mi wszystkie smaki i zachcianki.. Ileś tam lat temu bywało tak, że uśmiechałem się do pograniczników w Bułgarii czy Turcji, żeby łaskawie wpuścili mnie do swojego kraju bym łaskawie mógł napędzić im koniunkturę. Dziś uważam, że czasy sa inne. Dlatego wybrałem na lipiec bergamo. Lecę we wtorek, zjem trzy pizze, wieczorem napiję się Spritza i "Lemonczello", nacieszę oczy widokami i wrócę w środę. Bez niczyjej łaski, bez dodatkowego urlopu. Do Lwowa to najlepiej dwa dni extra urlopu zarezerwować, bo pewności że wrócisz na czas nie masz nigdy, a na pewno mniejszą niż z cywilizowanego kraju.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#512 PostWysłany: 16 Wrz 2019 08:19 

Rejestracja: 16 Wrz 2019
Posty: 3
Mam informację dla wszystkich podróżujących "marszrutkami" ze Lwowa do Szegeni (wrzesień 2019). Nie wiem od kiedy nastąpiły te zmiany ale na próżno czekać na zółty busik do Szegeni w okolicach Dworca Głównego. Po bezowocnym dwugodzinnym czekaniu zapytałem autochtona skąd odjeżdzają teraz busy do Szegeni. Okazuje się, że start następuje ze autobusowej stacji zachodniej (Gródecka, na przeciwko Cash&Carry Metro). Niestety kawałek trzeba będzie podjechać autobusem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#513 PostWysłany: 16 Wrz 2019 09:41 

Rejestracja: 26 Sie 2015
Posty: 99
Już dwa lata tak jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#514 PostWysłany: 16 Wrz 2019 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1409
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
G P , coorp ,
z 13.09.2017 info:
http://www.fly4free.pl/forum/viewtopic. ... 53#p978153
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#515 PostWysłany: 16 Wrz 2019 10:48 

Rejestracja: 16 Wrz 2019
Posty: 3
A to mnie zaskoczyliście teraz. Byłem we Lwowie dwa lata temu i jeszcze udało mi się spod Dworca Głównego odjechać do Szegeni.
Tylko teraz następuje zagwozdka - czemu Pani w Informacji Turystycznej na Dworcu Głównym na moje pytanie jak do jechać do Szegeni zaznaczyła długopisem na mapie jak wół rondo przy Dworcu Głównym ...

Niemniej przepraszam za zamieszanie jeżeli to oczywista oczywistość była :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#516 PostWysłany: 17 Wrz 2019 08:37 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Moja informacja jest taka:
Plac przed dworcem jest w remoncie i w zwiazku z tym nie ma tramwajow, najblizszy jest na Gorodockiej - jakies 400-500m od dworca.
Moze sie komus przyda.
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#517 PostWysłany: 20 Paź 2019 02:19 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 93
Jak byłem ostatnio we Lwowie w maju to pod dworcem głównym (Dworcowa 1) biegał kierowca prywatnego busa wokół dworca i nawoływał: "Szegini, Szegini". Tak_że odjeżdżają z głownego , prywatne busy koło sklepu stoją.

PS. Wie ktos do której godz. odjeżdzają busy z Medyki do Przemyśla w niedzielę i z jaką częstotliwością?

Planuję dostac się na pociąg o 21.00 z Przemyśla, a nie chcę jechać pociągiem ze Lwowa o 16.00 i czekać w Przemyslu 3 godziny, także wolę busy. Trzeba chyba wyjechać ok.18.00 by byc na 21.00 w Przemyślu? Ktos tak jechał?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#518 PostWysłany: 20 Paź 2019 03:08 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Teoretycznie jak ruszysz o 18, max 2h do granicy = 20, przejdziesz w max 1h (niedziela, trzymaj sie lewej strony dla UE) minus 1h roznicy czasu i o 20 jestes w Medyce, czyli jak masz w kieszeni bilet na pociag, to powinienes dac rade (nawet z zapasem)
ALE - Dobrze jakby Twoj bus ruszyl o 18 +/-15min i dobrze gdyby na przejsciu nie bylo niespodzianek (niedziela, wieczor itd...- osobiscie nie probowalem, ale rozne sceny tam widywalem, wiec kolejke dla Ukraincow omin, bo mozesz w niej utknac) Szerokosci :)
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Highstyle lubi ten post.
Highstyle uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#519 PostWysłany: 20 Paź 2019 13:38 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 93
Dzięki! ;) Najbardziej obawiam się długiego czekania na busa z Medyki do Przemyśla bo to będzie niedziela wieczorem.
Znalazłem rozkład Eurobusa i akurat jest jeden 20:20->20:39 https://eurobus.net.pl/files/przemysl-_medyka-1.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#520 PostWysłany: 20 Paź 2019 22:17 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Spoko. Ponizej wklejam Ci namiar na operatora tych busikow po 2pln Przemysl - Medyka, moze cos konkretniej sie dowiesz, no chyba ze miales na mysli ta niedziele :)

Interbus.info.pl
Kontakt telefoniczny:
kom. 603 673 440
tel/fax 16 678 73 81
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Highstyle uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 646 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 33  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: bepa22 oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group