Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Z dworca PKP Przemyśl Główny odchodzą busiki do przejścia w Medyce. Koszt biletu wynosi 2 zł, odjeżdzają po zapełnieniu. Częstotliwość odjazdów duża (chociaż w święta i dni wolne wyraźnie mniejsza). Zarówno przy przejściu granicznym Medyka, jak i w Przemyślu łatwo można znaleźć parkingi. Cena parkingu przy przejściu 6 zł/doba. Przekroczenie granicy samochodem może wiązać się z długim oczekiwaniem.
Przekraczanie granicy pieszo - w obydwie strony - najlepiej poprzez wyraźnie oznakowane przejścia tylko dla obywateli UE (praktycznie bez kolejek) (All passports wiąże się z długim oczekiwaniem).

Po drugiej stronie w Szegini oczekują marszrutki (aktualna cena 53 UAH w kasie 49 u kierowcy, kupić lepiej z kasy, to ma się wtedy pierwszeństwo do marszrutki), które w ciągu 1,5-2h przewiozą nas do Lwowa, do dworca zachodniego (Городо́цька/Gródecka 359) gdzie potem tramwajem dojedziemy do centrum.
Najlepiej usiąść z przodu (z tyłu trzęsie mocniej). Ruch odbywa się również w niedziele i święta (w obydwu krajach).
Istnieje również możliwość dojazdu pociagiem ukraińskim z przejścia granicznego po stronie ukraińskiej (do Lwowa i z powrotem) pociągiem w cenie 14 UAH. Jest to omówione tutaj: http://www.fly4free.pl/forum/mostiska-2-lwow,177,30489

Od niedawna do Lwowa kursuje tez pociąg międzynarodowy Przemyśl - Kijów. Więcej na ten temat (ceny i godziny odjazdów) na stronie PKP https://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/ ... ijowa.html
Bilety kupimy tu: http://booking.uz.gov.ua/

Z Szeginii do Lwowa można też popytać o transport prywatnym autem [popularne tam] lub taxi. Ceny do negocjacji, minimum to 150-200 UAH i w górę, nawet do 670. Często przyjmowane jest też 100 zł polskich (bez wymiany na hrywny) za auto. Może to być opłacalne i o wiele szybsze, bo ok. 1h20m. Marszrutka wjeżdża do każdej wioski i trwa to ok 2 godzin + tłok przeważnie.

Część marszrutek na tej trasie jedzie z Szegini do odległych o 10 km Mościsk (Mostiska) i później na Lwów, oraz ze Lwowa do Mościsk i później na Szegini. Można to wykorzystać np łącząc dojazdy Lwów - Mościska i Mościska - Szegini. W Mościskach mały dworzec autobusowy otoczony sklepami.

Należy pamiętać, iż na Ukrainę podróżujemy z paszportem (dowód nie jest akceptowany) oraz o przesunięciu czasu na Ukrainie (+1 godzina do czasu polskiego).

Przejście Hrebenne/Rawa Ruska nie obsługuje ruchu pieszego.

Z Ukrainy można aktualnie przywieźć 1l wódki i 2 paczki papierosów na osobę/na dobę (przy przekraczaniu granicy samochodem, pieszo lub pociągiem). Samolotem jest to 10 paczek papierosów.

[ 590 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#541 PostWysłany: 06 Lis 2019 16:46 

Odjazd busów warto spr. na e-podróżnik, a potem raz jeszcze na stronie przewoźnika na konkretny dzień. W niedzielę jeżdżą rzadziej ale od 5.00 rano to juz spokojnie co pół h ;) Byłem o tej godz. w Medyce - 5.00 rano jak wyżej i bus jechał przez Przemyśl więc nawet w niego można wsiąć.
 Relacje PM off  

#542 PostWysłany: 06 Lis 2019 16:47 

No jeszcze zastanowimy się. Opcja druga, czyli dojechanie do Medyki korzystniejsza, ale opcja 1 z Lublina autobusem do Lwowa głupia też nie jest i skoro kiedyś dałem radę pojechać 22 godziny na obóz to tym też dam radę.
Nie mogę w google odszukać firmy specjalizującej się z trasach z wawy/lublina do Lwowa. Jest kilka stron, ale to pośrednicy, pokazujący dane firmy i godziny. W google wpisuje te firmy i nie mają własnych stron internetowych by bezpośrednio przez nich kupić bilet do Lwowa. Jest tylko POLONUS. Reszta to kupowanie przez pośrednika biletów on-line

Ale dzięki za info. Pomogłeś mi dużo :)
 Relacje PM off  

#543 PostWysłany: 06 Lis 2019 16:49 

Do Lwowa bezpośrednio nie kupuj bo to dodatkowe nawet 10h na granicy, a tak w 1.5h jestes we Lwowie z granicy. No i polskie autobusy sa dużo dużo lepsze niż ukraińskie. Z Lublina do Medyki i z Szegini marszrutka 1,5h ;)

strony: busfor.pl
neobus.pl
flixbus.pl
+ busradar i tyle wystarczy ;)
 Relacje PM off  

#544 PostWysłany: 06 Lis 2019 17:05 

srebrny
Oprocz Polonusa z Warszawy jedzie tez Flixbus (nie wiem, czy akurat przez Lublin), ale widzisz, ze na granicy mozecie utknac na dobre :(, wiec duzo pewniej i taniej wyjdzie przez Medyke, tylko kwestia, czy 5:22 przez Rzeszow, czy po 10 bezposrednio...
...a gdybys uparl sie na Lublin-Lwow, to najwiecej info dostepne bezposrednio na dworcu w Lublinie, bo tam non stop sa odjazdy na Ukraine.

#545 PostWysłany: 06 Lis 2019 18:09 

Chyba jednak samochodem dojadę do Medyki z Lublina bo skoro piszecie, ze autobus jedzie nawet 10h to ja podziękuje :-)

A jak to jest z wycieczkami z biur podróży z Lublina? Tam tez te autobusy moga stać 6h a mogą tez 10? Przecież na wycieczkach pisze rozklad dnia, plan dnia i autobus jedzie max 6h.
Straz graniczna i celnicy inaczej traktuja wycieczki zorganizowane?
 Relacje PM off  

#546 PostWysłany: 06 Lis 2019 18:50 

srebrny
Na granicy autokary rejsowe i wycieczkowe traktowane sa tak samo (rejsowe, jak sam zauwazyles tez maja rozklad), ale za opoznienia na tych trasach przewoznik nie odpowiada, podobnie jak organizator wycieczki, co zapewne skrupulatnie zapisane jest drobnym druczkiem :) Sa pewnie kursy, ktorych kierowcy "maja szczescie" i szybko sa odprawiani...
Jest np bus z Katowic do Bratyslawy, ktory jedzie ze Lwowa (przewoznika nie pamietam), ale ludzie pisza, ze zdarza sie nawet odwolywanie kursu, bo autokar potrafi "zaginac" po trasie, cos jak w Trojkacie Bermudzkim :)
O ile koszt dojazdu samochodem do Medyki (+ parking) w porownaniu z pociagiem/busem jest do przyjecia, to ruszajac o 9 z Lublina na 14 jestescie we Lwowie.
WAZNE: Nie wiem jak mocna masz wole, ale lwowskie pokusy na min 20h przed powrotem bedziesz musial sobie odpuscic, zeby bezpiecznie kierowac samochodem;), a uwierz ze nie bedzie latwo ;)

#547 PostWysłany: 06 Lis 2019 23:51 

Ok. Zdecydowałem się na przejście w Medyce i na marszrutkę :)
Powiedz mi proszę, na jakich dokładnie ulicach staje Marszrutka we Lwowie?
Na Placu Dworcowym obok PKP się zatrzymuje? Bo tam wstępnie znalazłem nocleg w Hotelu Irena.
I czy te ulice/dzielnice w okolicach dworca, tego hotelu są bezpieczne? W nocy wracając z miasta nic się nie stanie? W sumie to tylo 2 km do centrum, ale... :)

PS. Ile kosztuje taxi z tego miejsca w którym zatrzymują się marszrutki do centrum mniej więcej?
 Relacje PM off  

#548 PostWysłany: 07 Lis 2019 01:31 

srebrny
Na Pl. Dworcowy niestety od ok 2 lat nie dojezdzaja - takie "ulepszenie" wprowadzili. Teraz marszrutki z Szegini koncza bieg
Autobusna stacja Zachodnia
Horodotska St, 359, Lviv, Lviv Oblast.
99% podroznych wysiada przystanek wczesniej.
I tu znowu masz 2 opcje, a nawet 3 :)
1. Zapytac kogokolwiek jakim numerem marszrutki dojedziecie do kosciola Sw. Elzbiety (stad do hotelu 1km) Musicie miec10hrywien na marszrutke, platne u kierowcy, dogadasz sie po Polsku.
2. Zapytac taxowkarza / z gory ustalic cene za ile Was zawiezie do hotelu - - wg mnie max 120hrywien (18pln), a do opery (scisle centrum max 160hr)
3. Pare postow wczesniej wrzucilem link do strony z publicznym transportem we Lwowie - zajrzyj tam i sam ustal nr marszrutki.
Do Rynku, Opery i glownych miejsc turystycznych z hotelu macie 2.5km, czyli ze 4 przystanki tramwajem lub ok 70hr taryfa, osobiscie nigdy we Lwowie nie mialem zadnych stresujacych sytuacji, bez wzgledu na pore, wiec mysle, ze okolica Waszego hotelu nie odbiega pod tym wzgledem od normy.
Jesli masz jeszcze czas i mozliwosc, to probuj szukac noclegu blizej opery, bo to tam skupia sie cale zycie kulturalno-towarzyskie Lwowa.

#549 PostWysłany: 07 Lis 2019 09:44 
Awatar użytkownika

Loty: 31
Kilometry: 52 342
niebieski
Ja nie rozumiem dlaczego takie kombinacje z Medyką, skoro jedziesz swoim samochodem?
Rozumiem chęć przekroczenia granicy szybko, ale czy w tym przypadku ma to sens?, przecież z Lublina to masz co najmniej 4 przejścia graniczne do wyboru i nawet jak postoisz 4-6 godzin to dojedziesz szybciej swoim samochodem do Lwowa i parking tam strzeżony też nie kosztuje kokosów.

Rozumiem kombinacje medykowe jak ktoś jedzie z Rzeszowa-Krakowa bo ma tani i szybki dojazd i tu może zyskac duzo czasowo na granicy.
 Relacje PM off  

#550 PostWysłany: 07 Lis 2019 09:58 

Loty: 54
Kilometry: 49 007
złoty
Szkoda amortyzatorów, zawieszenia i opon na jeżdżenie tam swoim autem.
 Relacje PM off  

#551 PostWysłany: 07 Lis 2019 11:01 

Tom Jed napisał(a):
Na Pl. Dworcowy niestety od ok 2 lat nie dojezdzaja - takie "ulepszenie" wprowadzili. Teraz marszrutki z Szegini koncza bieg
Autobusna stacja Zachodnia
Horodotska St, 359, Lviv, Lviv Oblast.
99% podroznych wysiada przystanek wczesniej.

Dlaczego 99% wysiada przystanek wcześniej? Jest taniej, lepiej dojechać do centrum Lwowa? I jaki to dokładnie przystanek?
Ile kosztuje dobowy bilet na kominikację miejską: autobusy, tramwaje po Lwowie?
Słyszałem, że można zrobić taki myk, że podchodzisz pod taxi, pokazujesz w google maps trasę i tam jest cena UBERa. np, taxi chce wziąć 100 hrywien, a google maps pokazuje, że UBER weźmie 65.
Czy naprawdę takie coś przechodzi i taxi powiezie nas taniej? Tylko problem jest taki, że będzie tylko polska karta sim. A do pokazania ceny UBERA potrzeba internetu.

lot napisał(a):
Ja nie rozumiem dlaczego takie kombinacje z Medyką, skoro jedziesz swoim samochodem?
Rozumiem chęć przekroczenia granicy szybko, ale czy w tym przypadku ma to sens?, przecież z Lublina to masz co najmniej 4 przejścia graniczne do wyboru i nawet jak postoisz 4-6 godzin to dojedziesz szybciej swoim samochodem do Lwowa i parking tam strzeżony też nie kosztuje kokosów.

Rozumiem kombinacje medykowe jak ktoś jedzie z Rzeszowa-Krakowa bo ma tani i szybki dojazd i tu może zyskac duzo czasowo na granicy.

Ukraina to stan umysłu. Rozmawiałem z ludźmi, którzy pojechali dalej niż 5 km od granicy. Trzeba liczyć się z tym, że to dzicz, płacisz za nic milicji.
Więc ja taki stres i w takiej szopce brać udziału nie zamierzam. A co jeżeli zabiorą mi auto, będę miał problemy jak nie zapłacę im 100 hrywien? Niby nie dużo, ale nie lubię oszustwa i złodziejstwa. Dlatego wolę kombinować inaczej.
Jazda autem to też ubezpieczenie, sprawdzanie, trzepanie na jamie, czasem rozkręcanie... wolę nie ryzykować i nawet dopłacić te 50 zł więcej i mieć spokój. O amortyzatorach, zawieszeniu nie wspomnę. No i na granicy rozrusznikiem bym kręcił jak głupi w tej kolejce kilku godzinnej. Podjadę 2 metry odpalę zgaszę i tak w kółko. Jeden kolega tak pojechał i aku do wymiany, a drugiemu na granicy rozrusznik padł.
 Relacje PM off  

#552 PostWysłany: 07 Lis 2019 11:27 
Awatar użytkownika

Loty: 31
Kilometry: 52 342
niebieski
czarus9999 napisał(a):

lot napisał(a):

Ukraina to stan umysłu. Rozmawiałem z ludźmi, którzy pojechali dalej niż 5 km od granicy. Trzeba liczyć się z tym, że to dzicz, płacisz za nic milicji.
Więc ja taki stres i w takiej szopce brać udziału nie zamierzam. A co jeżeli zabiorą mi auto, będę miał problemy jak nie zapłacę im 100 hrywien? Niby nie dużo, ale nie lubię oszustwa i złodziejstwa. Dlatego wolę kombinować inaczej.
Jazda autem to też ubezpieczenie, sprawdzanie, trzepanie na jamie, czasem rozkręcanie... wolę nie ryzykować i nawet dopłacić te 50 zł więcej i mieć spokój. O amortyzatorach, zawieszeniu nie wspomnę. No i na granicy rozrusznikiem bym kręcił jak głupi w tej kolejce kilku godzinnej. Podjadę 2 metry odpalę zgaszę i tak w kółko. Jeden kolega tak pojechał i aku do wymiany, a drugiemu na granicy rozrusznik padł.

Hmm, jakieś opowiadasz historie które może i się zdarzają ale jest to znikoma ilość. Ja mam dokładnie odmienne doświadczenia.
Byłem 5 razy (ze 2 razy we Lwowie i 3 razy na Krymie), ani jednej kontroli drogowej i zatrzymania przez policję, że ubezpieczenie kradzieżowe na Ukrainę to się zgodzę - jest to dodatkowy koszt jak ktoś chce być zabezpieczony całkowicie. Sprawdzanie na granicy w moim przypadku to tylko raz dokładniejsze że trzeba było wyciągnąć wszystkie torby, a pozostałe 9 kontroli to tylko pobieżne zerkanie i pytanie co jest (też na pewno inne doświadczenia mają ci co jadą tylko na zakupy i handel i robią to często). Amortyzatory i zawieszenie to już zależnie od indywidualnego stylu jazdy, można wolniej można szybciej jak kto chce. Problem z rozrusznikiem i akumulatorem to tylko ujawnienie stanu auta i jego końcowej wydolności (ja np. jechałem Mitsubischi space starem kiedyś gdzie po czekaniu 30 minut pod domem na zbierające się kobiety i graniu radyjka już nie zapalił - gdybym nie czekał to też pewnie bym potem mógł narzekać że kolejka na granicy mi załatwiła samochód, tak to pożyczyłem sobie akumulator tez nie nowy ale sprawny z fiata uno i jakoś nie miał problemu z mnogością odpaleń w kolejce do przejścia).

Więc na razie rozumiem że jedni mają obawy o stan auta inni o bandyctwo, i to rozumiem. Ciekawy po prostu byłem myśląc tylko o aspekcie finansowym i czasowym bo to mi się nie kleiło w tej podróży.
 Relacje PM off  

#553 PostWysłany: 07 Lis 2019 12:57 

srebrny
Jak spojrzysz na mape, to na skrzyzowaniu trasy E40 i ul.Grodeckiej jest rondo, tuz przy nim stacja benzynowa i knajpa, a kawalek dalej przystanek. Mysle, ze ludzie na nim wysiadaja, bo z niego jada dalej, bez chodzenia itd...
Jak masz mozliwosc zamow ubera.
Gdybym ja byl taxowkarzem i ktos by mi pokazywal aplikacje Ubera i chcial zebym go za ta cene gdzies zawiozl, to zwyczajnie przestalbym byc sympatyczny.
Nawet, jak zdecydujesz sie jechac taryfa, to moze te 20pln nie zachwieje Twoim budzetem.

#554 PostWysłany: 07 Lis 2019 14:32 

Dzięki. Znalazłem nową miejscówkę, tańszą i bliżej centrum - na Kochanowskiego przy Iwana Franki.
Więc będzie bliżej.
Tak więc muszę ogarnąć z Horodotska St, 359 dojazd komunikacją miejską. Jak będę miał mniej czasu wsiądę w taxi ;)
Myślę, że więcej niż 160 hrywien nie zapłacę :)

I jeszcze kwestia przy okazji wymiany walut. Zrobić to w Medyce przed przejście? Za granicą po Ukraińskiej stronie, czy we Lwowie? Chodzi o wymianę zł na hrywny.
I ile najlepiej mieć hrywien na podróże z granicy do Lwowa i powrót/jedzenie/pamiątki (bez wizyty w operze)? 2000 wystarczą na osobę na sobotę i niedzielę, poniedziałek powrót?
Bo za nocleg zapłacę karta.
 Relacje PM off  

#555 PostWysłany: 07 Lis 2019 14:54 

Komunikacja miejska wszystko masz w google map we Lwowie wpisujesz tylko adres i ustawiasz google map na symbol pociągu (czyli nie pieszo czy autem tylko trasę na kom. miejską). Śmiesznie trochę to wygląda że tak się stresujesz, ja tam czuje się jak w domu :D

Także nie masz co się stresować, a na uberze nikt nie oszukuje, ale pilnowac się trzeba jak dajesz grubszy banknot by wydali poprawnie. Bo ile masz wydac na uber wiesz z góry, możesz przygotowac wyliczone. Uber świetnie tam funkcjonuje zwłaszcza w pobliżu Dworców ;) Kiedyś braliśmy 3 taxi do klubu grupą i każda taxówka kosztowała inną kwotę :lol: Najmniej moja tam gdzie rozmawialiśmy po rosyjsku, nie po polsku :)

Wymiana gotówki tylko we Lwowie bo na granicy jest słaby kurs ok. 6.20 a we Lwowie 6.40 około.
Lwów to nie wyprawa na Marsa :D Jest bardzo cywilizowany i wszystko pod turystów masz podane na tacy. Kredo Bank bankomat masz w Opera Passage, obok Opery 2 bankomaty z nich wyciągać tez możesz po dobrym kursie z kart PKO lub Revoluta bez prowizji. Raz płaciłem 70zł w Auchanie za zakupy i wyszło raptem 1zł więcej niż przeliczał Revolut, więc karta zwykła płacic małe kwoty tez niewielka róznica.
Czy wystarczy 2tys. zależy gdzie idziesz bo noc w klubie to 100zł minimum. Dzień pobytu tez ze 100zł jedząc na mieście na 1 osobę ;)
 Relacje PM off  

#556 PostWysłany: 07 Lis 2019 15:04 

Loty: 86
Kilometry: 91 162
srebrny
Ja skuszę się na przejazd ze swojego miasta PKP do Przemyśla i stamtąd też pociągiem do Lwowa. Bilety można kupić wcześniej na stronie kolei ukraińskich, więc bez stresu o brak miejsca. Ceny też nie są wygórowane, a dojazd pokazuje ok. 1,5 - 2 godziny. Spokój na granicy raczej gwarantowany.
 Relacje PM off  

#557 PostWysłany: 07 Lis 2019 15:16 

srebrny
Wg mnie wymiencie sobie ze 100pln w Szegini, czyli tuz po przekroczeniu granicy, ta kwota starczy Wam spokojnie, zeby dojechac na miejsce i cos na spokojnie zjesc. Jak juz sie zakwaterujecie, to na spokojnie spacerujac porownacie sobie kursy w poszczegolnych kantorach.
W kwestii wydatkow - 2000hr/os powinno wystarczyc (np rozpietosc cen biletow do opery jest duza, a najdrozsze miejscowki moga kosztowac nawet +/-700hr) wiec tutaj wszystko w Waszych rekach ;)
Na wszelki wypadek zalecalbym natomiast pozostawienie sobie w rezerwie pln w mniejszych nominalach, zeby w razie czego wymienic na koniec dodatkowo np 50 pln, a nie calej 100.
Bilety do opery mozesz kupic on line na stronie opery, bo zdarzaja sie sytuacje, ze bilety sa wyprzedane. Na stronie jest mapka miejsc wraz z cenami, wiec na spokojnie cos sobie mozna wybrac (bilet musi byc chyba wydrukowany).
Ja tez zanim gdzies pojade wole miec jak najwiecej informacji, ale tak jak wszyscy pisza - Lwow to nie koniec swiata, spokojnie wszedzie dogadasz sie po polsku, ludzie pomocni, wiec nic tylko jechac, zwiedzac i sie bawic - aaa w miesiacach zimowych moze zalegac duzo sniegu na chodnikach itd...

#558 PostWysłany: 07 Lis 2019 16:02 

Bilety na pociąg Przemyśl - Lwów są tańsze aktualnie jak się kupuje u nas w kasach, ze względu na przelicznik UAH/Euro. Na stronie PKP sa ceny biletów i aktualny kurs Euro. Także jak ktos mieszka blisko kas biletowych to warto kupic w kasie jak patrzyłem to chyba nawet z 6zł taniej na bilecie. 4x6 to 24zł.
 Relacje PM off  

#559 PostWysłany: 07 Lis 2019 16:56 

Ten pociąg w Medyce się zatrzymuje i w kasie w Medyce można kupić bilet?
O której jest pociąg z rana do Lwowa z Przemyśla, oraz powrotny z Lwowa do Medyki/Przemyśla?
 Relacje PM off  

#560 PostWysłany: 07 Lis 2019 17:12 

srebrny
Do pociagu mozesz wsiasc tylko w Przemyslu: 13:10 lub 15:45, powrotny ze Lwowa 11:20, 13:55. Cala odprawa odbywa sie podczas jazdy - wygodnie i komfortowo (ta opcje tez Ci opisywalem). Zadnych posrednich stacji pomiedzy Przemyslem, a Lwowem (jedynie dla sluzb celnych)

[ 590 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości