Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Z dworca PKP Przemyśl Główny odchodzą busiki do przejścia w Medyce. Koszt biletu wynosi 2 zł, odjeżdzają po zapełnieniu. Częstotliwość odjazdów duża (chociaż w święta i dni wolne wyraźnie mniejsza). Zarówno przy przejściu granicznym Medyka, jak i w Przemyślu łatwo można znaleźć parkingi. Cena parkingu przy przejściu 6 zł/doba. Przekroczenie granicy samochodem może wiązać się z długim oczekiwaniem.
Przekraczanie granicy pieszo - w obydwie strony - najlepiej poprzez wyraźnie oznakowane przejścia tylko dla obywateli UE (praktycznie bez kolejek) (All passports wiąże się z długim oczekiwaniem).

Po drugiej stronie w Szegini oczekują marszrutki (aktualna cena 53 UAH w kasie 49 u kierowcy, kupić lepiej z kasy, to ma się wtedy pierwszeństwo do marszrutki), które w ciągu 1,5-2h przewiozą nas do Lwowa, do dworca zachodniego (Городо́цька/Gródecka 359) gdzie potem tramwajem dojedziemy do centrum.
Najlepiej usiąść z przodu (z tyłu trzęsie mocniej). Ruch odbywa się również w niedziele i święta (w obydwu krajach).
Istnieje również możliwość dojazdu pociagiem ukraińskim z przejścia granicznego po stronie ukraińskiej (do Lwowa i z powrotem) pociągiem w cenie 14 UAH. Jest to omówione tutaj: http://www.fly4free.pl/forum/mostiska-2-lwow,177,30489

Od niedawna do Lwowa kursuje tez pociąg międzynarodowy Przemyśl - Kijów. Więcej na ten temat (ceny i godziny odjazdów) na stronie PKP https://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/ ... ijowa.html
Bilety kupimy tu: http://booking.uz.gov.ua/

Z Szeginii do Lwowa można też popytać o transport prywatnym autem [popularne tam] lub taxi. Ceny do negocjacji, minimum to 150-200 UAH i w górę, nawet do 670. Często przyjmowane jest też 100 zł polskich (bez wymiany na hrywny) za auto. Może to być opłacalne i o wiele szybsze, bo ok. 1h20m. Marszrutka wjeżdża do każdej wioski i trwa to ok 2 godzin + tłok przeważnie.

Część marszrutek na tej trasie jedzie z Szegini do odległych o 10 km Mościsk (Mostiska) i później na Lwów, oraz ze Lwowa do Mościsk i później na Szegini. Można to wykorzystać np łącząc dojazdy Lwów - Mościska i Mościska - Szegini. W Mościskach mały dworzec autobusowy otoczony sklepami.

Należy pamiętać, iż na Ukrainę podróżujemy z paszportem (dowód nie jest akceptowany) oraz o przesunięciu czasu na Ukrainie (+1 godzina do czasu polskiego).

Przejście Hrebenne/Rawa Ruska nie obsługuje ruchu pieszego.

Z Ukrainy można aktualnie przywieźć 1l wódki i 2 paczki papierosów na osobę/na dobę (przy przekraczaniu granicy samochodem, pieszo lub pociągiem). Samolotem jest to 10 paczek papierosów.

[ 590 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 30  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#441 PostWysłany: 19 Kwi 2019 01:05 

Ostrzeżenia: 2
srebrny
Godzina zapasu powinna wystarczyc pod warunkiem, ze na Przemysl -Wawa macie bilety w kieszeni, bo jak nie, to przy kasach w Przemyslu po przyjezdzie pociagu ze Lwowa jest istny Armagedon / Sajgon / Mexyk, czy nazwij to sobie jak chcesz. Na Ukrainie pociagi sa raczej punktualne, jedyne ryzyko, to data - im wiecej podroznych, tym finalne opoznienie moze byc wieksze, ale generalnie godzina powinna wystarczyc.

#442 PostWysłany: 19 Kwi 2019 16:17 

srebrny
Niestety nie jest tak różowo - opóźnienia w przyjeździe pociągu z Kijowa/Lwowa do Przemyśla to standard, bo nasze służby nie wyrabiają z kontrolą na bardzo krótkim odcinku z granicy do Przemyśla, w związku z czym pociąg albo stoi dłuższą chwilę w Medyce albo można wyjść z niego w Przemyślu dopiero po kontroli. Jak ostatnio jechałem, to zaliczył ok. 40 min opóźnienia. Godzina przerwy to już chyba w miarę bezpiecznie, ale bez gwarancji.
Zdecydowanie warto mieć bilet na dalszą jazdę chociażby ze względu na wspomniany wyżej Sajgon przy kasach w Przemyślu. Dowiedziałem się, że w razie spóźnienia pociągu z Ukrainy można na podstawie tego samego biletu pojechać następnym dostępnym pociągiem. Sprawdzałem to pod kątem połączeń z Krakowa, ale z Warszawą też powinno działać, tylko będzie wymagało przesiadki w Krakowie, bo po 15.57 nie ma już bezpośredniego pociągu z Przemyśla do Warszawy. Tylko w takiej sytuacji warto się zgłosić w Przemyślu do kasy po darmową miejscówkę na następny pociąg.
 Relacje PM off  

#443 PostWysłany: 24 Kwi 2019 21:55 

Loty: 12
Kilometry: 15 348
Czy ktoś wie, czy w pociągu ze Lwowa do Przemyśla są miejsca stojące i jest szansa na zakup biletu na 5 maja?
Niestety biletów na stronie www już nie ma, więc nie wiem czy kasa międzynarodowa w Polsce sprzeda mi taki bilet czy raczej we Lwowie trzebaby próbować?
 Relacje PM off  

#444 PostWysłany: 24 Kwi 2019 22:22 
Awatar użytkownika

Loty: 96
Kilometry: 194 759
srebrny
Na dostępne połączenia w inne dni podawana jest ilość wolnych miejsc i raczej chodzi o miejsca siedzące. Ze stojącymi odprawa trwałaby o wiele dłużej.
 Relacje PM off  

#445 PostWysłany: 24 Kwi 2019 22:25 

HON fly4free
Jeśli już to spróbuj w kasie na lwowskim dworcu , może coś ci znajdą.
 Relacje PM off  

#446 PostWysłany: 24 Kwi 2019 23:06 

srebrny
Potwierdzam. Dworzec we Lwowie, kasa miedzynarodowa. Zapytaj, im wczesniej tym lepiej, pytaj codziennie jak bardzo Ci zalezy, moze jakis bonus dla pani kasjerki by pomogl...

#447 PostWysłany: 25 Kwi 2019 01:00 

srebrny
Cudów bym się nie spodziewał, 5 maja to powrót z majówki, a te pociągi Kijów-Lwów-Przemyśl są na normalnych "cywilizowanych" zasadach dostępne w sprzedaży internetowej. W ten dzień zresztą jedzie też dodatkowy trzeci pociąg, ale widzę, że też jest wyprzedany. Pani w kasie nie ma magicznej puli miejsc, którą może obdzielać turystów po uważaniu.
Zostaje stara metoda marszrutkowo-piesza przez przejście w Medyce...
 Relacje PM off  

#448 PostWysłany: 25 Kwi 2019 02:34 

srebrny
W Szegini pewnie tez Mexyk bedzie. Lepiej przedluzyc pobyt - o ile jest taka mozliwosc.

#449 PostWysłany: 25 Kwi 2019 14:21 

Loty: 12
Kilometry: 15 348
pabloz napisał(a):
Na dostępne połączenia w inne dni podawana jest ilość wolnych miejsc i raczej chodzi o miejsca siedzące. Ze stojącymi odprawa trwałaby o wiele dłużej.

czyli jak rozumem w pociągach na tej trasie nie ma miejsc stojących w pociągach?

a jak wygląda kwestia przewożenia dziecka 2 letniego jakimś busem lub autobusem, jeśli coś znajdę co będzie jechało w stronę granicy? wymagany jest jakiś fotelik czy wożą jak chcą?
 Relacje PM off  

#450 PostWysłany: 25 Kwi 2019 15:14 

srebrny
1. Nie ma miejsc stojących, trzeba mieć bilet na konkretne miejsce, żeby wejść do pociągu.
2. Nie przyglądałem się temu specjalnie, ale patrząc jak działają ukraińskie marszrutki, to na 100% po prostu sadzasz sobie dziecko na kolanach i jedziesz.
 Relacje PM off
wOJOK uważa post za pomocny.

#451 PostWysłany: 26 Kwi 2019 12:36 

Zbanowany
złoty
wOJOK napisał(a):
pabloz napisał(a):

czyli jak rozumem w pociągach na tej trasie nie ma miejsc stojących w pociągach?

a jak wygląda kwestia przewożenia dziecka 2 letniego jakimś busem lub autobusem, jeśli coś znajdę co będzie jechało w stronę granicy? wymagany jest jakiś fotelik czy wożą jak chcą?

Jaki fotelik ? :lol: Siadasz z dzieckiem i jedziesz. Nas w 5 osób zabrał do starego opla vectry i nie widział Ukrainiec problemu. Z granicy do Lwowa w 6 osób razem z nim, kierowcą. Tyle że trochę ciasno było. :mrgreen:
 Relacje PM off
Jan Kowalski 8 uważa post za pomocny.

#452 PostWysłany: 26 Kwi 2019 15:53 

niebieski
meczko napisał(a):
Niestety nie jest tak różowo - opóźnienia w przyjeździe pociągu z Kijowa/Lwowa do Przemyśla to standard, bo nasze służby nie wyrabiają z kontrolą na bardzo krótkim odcinku z granicy do Przemyśla, w związku z czym pociąg albo stoi dłuższą chwilę w Medyce albo można wyjść z niego w Przemyślu dopiero po kontroli. Jak ostatnio jechałem, to zaliczył ok. 40 min opóźnienia. Godzina przerwy to już chyba w miarę bezpiecznie, ale bez gwarancji.
Zdecydowanie warto mieć bilet na dalszą jazdę chociażby ze względu na wspomniany wyżej Sajgon przy kasach w Przemyślu.
Aby uniknąć kolejek i mieć ten komfort psychiczny warto zakupić bilet przez internet. Obecnie prawie każdy ma smartfon i kartę płatniczą, bilet można kupić "w biegu".
Oczywiście swoją drogą jeśli przewoźnicy kolejowi nie chcą zatrudniać dodatkowych kasjerek na dworcu w Przemyślu to wystarczyłoby postawić 2-3 biletomaty. Sceny spod kasy, które miałem okazję kilka razy oglądać ostatecznie odeszłyby w zapomnienie.
 Relacje PM off  

#453 PostWysłany: 28 Kwi 2019 14:03 

Polonus nie jedzie 5 maja więc pewnie kierowcy zrezygnowali by tyle nie stać :D
W zamian wysyłają autokary swoich partnerów więc wychodzi na to samo co jechać ukraińskimi liniami. Ktoś jechał w tamtym roku i wie ile jedzie autokar wracający z majówki? Kolejka piesza to widziałem że ponad 5h stania :D
Biletów na pociągi już brak nawet na 6 maja.
 Relacje PM off  

#454 PostWysłany: 28 Kwi 2019 14:14 

Ile w tych czasach czeka się na przejściu granicznym w stronę Polski? Rok temu z Kijowa do Warszawy (autobusem linii Kaczyński Bus :D), 12 godzin na granicy. W Medyce chociaż trochę lepiej?
 Relacje PM off  

#455 PostWysłany: 28 Kwi 2019 14:22 

12h na samej granicy? :oops:
Niby mają w tym roku zwiększyć liczbę pracowników na granicy :D Ja jechałem 12h ze Lwowa do Warszawy w zimie przez Krakowiec.
Mam nadzieję że 5maja nie będzie dłużej :D
 Relacje PM off  

#456 PostWysłany: 28 Kwi 2019 14:31 

Owszem. W dodatku babuszka miała garnek sawieckich rubli które 'kolekcjonowała', straż przy konfiskacie musiała zinwentaryzować... I dostała grzywnę, 350 polskich peso? I jeszcze jeden Ukrainiec miał chyba nóż czy coś takiego, też należało go ukarać. Ale to dodało może trzy godziny, dziewięć kolejki. 16 lub 17 sierpnia 2018.
 Relacje PM off  

#457 PostWysłany: 28 Kwi 2019 15:18 

Zbanowany
złoty
Highstyle napisał(a):
Kolejka piesza to widziałem że ponad 5h stania :D
.

Nie przesadzasz ? Jak to "widziałeś" :roll: ,że kolejka piesza na 5 godzin ? Po tempie przesuwania się oceniasz, czy sam stałeś ?
 Relacje PM off  

#458 PostWysłany: 28 Kwi 2019 15:39 

srebrny
Na przejsciu pieszym Szegini - Medyka odnioslem wrazenie, ze polscy celnicy (celniczki tez) czuja sie jak panowie zycia i smierci, zwlaszcza ci, ktorzy uchylaja furtke i wpuszczaja na celnie scisnietych, tloczacych sie tam na zewnatrz Ukraincow. Nie zazdroszcze tym, co beda wracac 5 maja.

Ostatnio edytowany przez Abcn, 28 Kwi 2019 21:24, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off
meczko lubi ten post.

#459 PostWysłany: 28 Kwi 2019 15:43 

pazur napisał(a):
Highstyle napisał(a):
Kolejka piesza to widziałem że ponad 5h stania :D
.

Nie przesadzasz ? Jak to "widziałeś" :roll: ,że kolejka piesza na 5 godzin ? Po tempie przesuwania się oceniasz, czy sam stałeś ?

Nie stałem, nie byłem we Lwowie w tamtym roku, tylko czytałem artykuły i tak pisali i cytowali tych co stali ;)
 Relacje PM off  

#460 PostWysłany: 28 Kwi 2019 16:06 

Zbanowany
złoty
Ale kogo cytowali ? Polaków czy Ukraińców ? Tam są dwie kolejki. Dla UE i całej reszty. Ta dla UE jest przeważnie minimalna lub nie ma wcale. Ci co nie wiedzą, stoją z Ukraińcami, a nie trzeba.
 Relacje PM off  

[ 590 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 30  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości