Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Z dworca PKP Przemyśl Główny odchodzą busiki do przejścia w Medyce. Koszt biletu wynosi 5 zł, odjeżdzają po zapełnieniu. Częstotliwość odjazdów duża (chociaż w święta i dni wolne wyraźnie mniejsza), wyjazd spod wyjścia z tunelu przy dworcu PKS), droga powrotna podobna - start spod wjazdu na bazar w Medyce.
Zarówno przy przejściu granicznym Medyka, jak i w Przemyślu łatwo można znaleźć parkingi. Cena parkingu przy przejściu 6 zł/doba. Przekroczenie granicy samochodem może wiązać się z długim oczekiwaniem.
Przekraczanie granicy pieszo - w obydwie strony - najlepiej poprzez wyraźnie oznakowane przejścia tylko dla obywateli UE (praktycznie bez kolejek) (All passports wiąże się z długim oczekiwaniem).

Po drugiej stronie w Szegini oczekują marszrutki, aktualna cena 130 UAH płatne u kierowcy wyłącznie gotówką, które w ciągu 1,5-2h przewiozą nas do Lwowa, do dworca zachodniego (Городо́цька/Gródecka 359) gdzie potem tramwajem dojedziemy do centrum, część jedzie dalej, np. do miejsca zwanego Skrynia (dom towarowy naprzeciw głównego dworca kolejowego), a część jeszcze dalej.
Najlepiej usiąść z przodu (z tyłu trzęsie mocniej). Ruch odbywa się również w niedziele i święta (w obydwu krajach).
Istnieje również możliwość dojazdu pociagiem ukraińskim z przejścia granicznego po stronie ukraińskiej (do Lwowa i z powrotem) pociągiem w cenie ~30 UAH, chociaż są to często te same marszrutki, co spod granicy (inne jadą przez Mościska np. z Sambora, Dobromila, czy Truskawca). Jest to omówione tutaj: http://www.fly4free.pl/forum/mostiska-2-lwow,177,30489

Od niedawna do Lwowa kursuje tez pociąg międzynarodowy Przemyśl - Kijów. Więcej na ten temat (ceny i godziny odjazdów) na stronie PKP https://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/ ... ijowa.html
Bilety kupimy tu: http://booking.uz.gov.ua/

Z Szeginii do Lwowa można też popytać o transport prywatnym autem [popularne tam] lub taxi. Ceny do negocjacji, minimum to 150-200 UAH i w górę, nawet do 670. Często przyjmowane jest też 100 zł polskich (bez wymiany na hrywny) za auto. Może to być opłacalne i o wiele szybsze, bo ok. 1h20m. Marszrutka wjeżdża do każdej wioski i trwa to ok 2 godzin + tłok przeważnie.

Część marszrutek na tej trasie jedzie z Szegini do odległych o 10 km Mościsk (Mostiska) i później na Lwów, oraz ze Lwowa do Mościsk i później na Szegini. Można to wykorzystać np łącząc dojazdy Lwów - Mościska i Mościska - Szegini. W Mościskach mały dworzec autobusowy otoczony sklepami.

Należy pamiętać, iż na Ukrainę podróżujemy z paszportem (dowód nie jest akceptowany) oraz o przesunięciu czasu na Ukrainie (+1 godzina do czasu polskiego).

Przejście Hrebenne/Rawa Ruska nie obsługuje ruchu pieszego.

Z Ukrainy można aktualnie przywieźć 1l wódki i 2 paczki papierosów na osobę/na dobę (przy przekraczaniu granicy samochodem, pieszo lub pociągiem). Samolotem jest to 10 paczek papierosów.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 648 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#561 PostWysłany: 08 Lis 2019 11:34 

Rejestracja: 24 Maj 2019
Posty: 42
A co do prywatnych busów - nie marszrutek, to na granicy za Medyką gdzie one się zatrzymują? Obok przystanku marszrutek? Czy gdzieś dalej? Kosztują pewnie kilka zł więcej a jakość i komfort podróży lepsza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#562 PostWysłany: 08 Lis 2019 14:42 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Nie istnieje opcja "prywatnych busow" - przynajmniej oficjalnie. Moze zaczepic Cie kierowca i zaoferowac podwozke - 100pln za osobowke, a jak nawet kompletuje pasazerow na busa, to moze mu to zajac np godzine, dwie...a Ty jak juz mu zaplacisz to bedziesz skazany czekac...
Jesli boicie sie zatloczonej marszrutki, to moze sprobujcie ugadac sie z kims na przejsciu i wtedy 100pln jak podzielicie na 4 os wyjdzie 25od lebka pod sam adres, wiec de facto tyle, co marszrutka + taxi.
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#563 PostWysłany: 08 Lis 2019 15:53 

Rejestracja: 24 Maj 2019
Posty: 42
Dzięki.
Zobacze jak sytuacja wygląda na miejscu. Jak się ktoś jutro trafi to super, jak nie to zobaczę stan marszrutki i ile ludzi do niej wsiada. Jak będę siedział to nią pojade, jak nie to poszukam jakiegoś "busa" czy na stopa może dojedziemy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#564 PostWysłany: 08 Lis 2019 16:12 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Jak jedziesz jutro, to moze nie bedzie takiego wielkiego ruchu - piatki sa gorsze. Bawcie sie dobrze i koniecznie po powrocie napisz jak podroz i wrazenia.
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#565 PostWysłany: 12 Lis 2019 16:05 

Rejestracja: 24 Maj 2019
Posty: 42
Wróciłem - było zajebiście :)

1 .Parking w Medyce - 10 zł za dobę. Transport z parkingu pod przejście i z przejścia na parking po auto - bezpłatne
2. Przejście piesze bardzo szybkie. Dosłownie przechodzisz, dajesz paszport i idziesz dalej.
Powrót to samo. Celnik okiem sprawdza plecak i wszystko. Nie wywalasz nic na stół. Bardzo szybko powrót.

Wychodzimy już z przejścia i chciałem się kierować do Marszrutek, a krzyczy Ukrainiec: "Lwów? Lwów?" Więc spytałem ile za podwózkę, a ten rzekł że za 40 zł od osoby weźmie. No to dłużej się nie zastanawiałem i praktycznie od razu wsiedliśmy do auta i pojechaliśmy do Lwowa pod dworzec kolejowy.
Z dworca kolejowego kieruje się na autobusy do centrum ale z ciekawości spytałem ile będzie do mojego hotelu pierwszego lepszego Taxiarza to oznajmił mi, że 100 hrywien. Szybki przelicznik. kur tanio, jedziemy i pojechaliśmy taryfa pod sam hotel :)
Więc nie musiałem czekać ani na marszrutkę pod granica, ani na podmiejski do hotelu. Szybko tanim kosztem :)

Powrót. Tu już więcej czasu mieliśmy, więc wsiedliśmy w autobus miejski na Zachodni Dworzec Autobusowy ;) 7 hrywni od osoby, więc tanio.
Na dworcu już jechaliśmy marszrutką, jakieś około 10 zł od osoby w przeliczeniu na Polskie.
Szybko jechała, nic nie telepało, mogłem pozwiedzać okoliczne wioski.

Powiem tak. Nie bójcie się jechać marszrutką, jest fajnie i nic nie telepie :) A różnica była taka liczę 2 osoby, bo na 4 byłoby jeszcze taniej :) :
z granicy do Lwowa - osobówka + taxi = 600 hrywien / 2 osoby
z lwowa do granicy - autobus podmiejski + marszrutka = 142 hrywny za 2 osoby

Więc różnica była taka, że w drodze do Lwowa naprawdę szybko dojechaliśmy. Nie musieliśmy czekać, bo wszystko mieliśmy pod nosem i od razu jechaliśmy. (482 hrywien)72 zl wyszło więcej od 2 osób łącznie - 36 zł od osoby więcej. Przy 4 osobach nie zastanawiać się i brać taryfę :) Mówię serio, jest tanio w uj :)
Powrót możecie z ciekawości przejechać się marszrutką, my mieliśmy dużo czasu, więc nie robiło nam to różnicy ile by jechała ta marszrutka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#566 PostWysłany: 12 Lis 2019 16:41 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Widzisz - mowilem Ci, ze napewno nie zginiecie, budzet bardzo nie ucierpi, a atrakcje gwarantowane. Teraz i Ty bedziesz mogl cos pomoc "swizakom" ?
Moglbys jeszcze dorzucic slow kilka o wrazeniach z samego Lwowa - no chyba, ze nie pamietasz zbyt wiele - wszyscy wtajemniczeni napewno przyjma to ze zrozumieniem ???
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#567 PostWysłany: 12 Lis 2019 23:50 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 93
Pisałem, że marszrutką nic nie telepie ;) Mam wrażenie że teksty z "kawiarniany" są na bazie przemyśleń sprzed 5 lat jak nie więcej, bo dawno droga jest równa do granicy. Tak samo dotyczy to porównań cen - najtańsze na Ukrainie vs. ceny w Tesco, które nie jest najtańsze u nas :lol: Ukraińcy sami kupują w Biedrze.
Marszrutka do granicy 58uah dokładnie z zachodniej. Jeśli chodzi o taxi to jest jeszcze zawsze uber i bolt ;) W nocy taxi są droższe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#568 PostWysłany: 14 Lis 2019 09:25 

Rejestracja: 24 Maj 2019
Posty: 42
Czytałem teksty z "kawiarniany" i faktycznie nie pasuje mi pogląd marszrutek. Nawet jak marszrutka skręca z głównej trasy na okoliczną wioskę to droga jest spoko. Nie ma nieprzyjemnych ludzi, wszystko jest fajnie. Nawet rozmawiałem z Ukraińcem to coś wspomniał, że ta droga od granicy do Lwowa nawet przed Euro 2012 była ok. Ja to myślałem, że faktycznie dziura na dziurze poza głównymi trasami, ale tragedii nie było, a oszczędność spora. Z tym, że przy 4 osobach to nawet nie zastanawiać się tylko jechać osobówką z przejścia pieszego do Lwowa :) Na powrót możecie sprawić sobie przyjemność marszrutką :)

Co do cen, to jest i tanio i drożej. Tanio możecie zjeść w wykwintnej restauracji. Naprawdę, zachodzicie do prestiżowej restauracji i możecie jeść ile wlezie bo jest tanio. Ja obskoczyłem 3 prestiżowe restauracje w ciągu dnia :)
Nie wspomnę o kebabach, zapiekankach, itp w budkach, w jakiś małych lokalach, bo to grosze - 3-5 zł max.
Też jest drogo - owoce - oni je kupują u nas w Biedronkach. Lepsze cukierki tez wychodza drożej niż w Polsce. Pamiątki niektóre też się cenią - ale przecież turysta przyjeżdza więc musza na czymś zarabiać.
Chałwa bardzo tania, tańsze cukierki dobre i tanie. Cola, laysy, soki - ceny takie jak w PL a nawet czasem nieco większe.

Tanio zjecie obiad w wykwintnej restauracji i to nie byle co.

Na pewno wrócę do Lwowa - tym razem to pochłonęły nas ceny w wykwintnych restauracjach i z jednej chodziliśmy do drugiej. Zwiedziliśmy miasto, ratusz i znowu restauracja. Później znowu przejście po starówce i następna wykwintna restauracja :) I tak w kółko. Praktycznie ciągle próbowaliśmy czegoś nowego bo było tak tanio.

Na każdym kroku słychać Polaków :) Każda restauracja, starówka, gdzieś na mieście - POLACY :)
Godzina 10 rano, jakiś polak krzyczy do drugiego: "może piwko?" :D Polaków jest w ... ujjj ;p
Takie "zielone" ludziki jak Rosjanie na Krymie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#569 PostWysłany: 14 Lis 2019 14:03 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Uwaga - Moze sie komus przyda:
Modlin- Lwow na 14 lutego (piatek) Walentynki kosztuje na dzien dzisiejszy 14€!!!
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#570 PostWysłany: 14 Lis 2019 14:21 

Rejestracja: 28 Lut 2019
Posty: 26
Z tymi Polakami we Lwowie faktycznie jest zatrzęsienie. Stąd też jeśli ktoś chce chwili wytchnienia od tłumu polecam jakieś miasto w okolicy - Tarnopol, Ivano-Frankivsk, czy też mniejsze (acz urokliwe) mieściny - Stryj, Drohobycz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#571 PostWysłany: 14 Lis 2019 23:06 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 93
Drochobycz i Truskawiec zupełnie inna bajka - nie spotkałem żadnego Polaka i pizza na oko ze 40cm 8zł przy Dworcu Autobusowym w Pizzerii ;) Piwo tuborg 27 uah w tej pizzerii.czyli ok. 4zł.
W Truskawcu poza sezonem warto tez spr. na mieście i na olx ua masaże od 30zł można znaleźć, a tajski wykonywany przez tajkę od 60zł ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#572 PostWysłany: 15 Lis 2019 01:16 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Z tym Truskawcem to bym nie przesadzal. Kuracjuszy z Polski nie brakuje, moze nie krzycza tak glosno jak turysci we Lwowie, bo i zdrowie nie te, ale jednak.
A ten tajski masaz, to z happy endem??
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.


Ostatnio edytowany przez marcino123, 15 Lis 2019 20:23, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#573 PostWysłany: 15 Lis 2019 18:24 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Bilety Modlin - Lwow na Walentynki wciaz po 14€ 14.02 piatek, powrot 18€ niedziela 16.02.

Sorry, ale strona Ryanaira pokazuje inaczej, wiec NIEAKTUALNE ?
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#574 PostWysłany: 15 Lis 2019 18:58 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 93
W Truskawcu poza sezonem teraz byłem w długi weekend i nie spotkałem Polaków heh ;) Choć na booking 90% opinie z Polski.
Masaż zwykły :D Z happy endem to ok.700uah, we Lwowie nawet koło Opery jest ze trzy, wystarczy wpisac w google jak ktoś lubi :D

Odnosnie lotu - nie ma już tak tanich cen :shock: a były nawet na 6 grudnia podobne na Ryanair. Szkoda :D Bo tez z tamtąd latam i można by się nawet zgadac odnośnie dojazdu na lotnisko z W-wy autem bo postój 45zł na prywatnym parkingu na 3 dni od auta. A Modlin bus ze 30-40zł w 1 stronę :lol:

NEOBUS czas przejazdu 06:50godz. Medyka - W-wa odkryłem niedawno... 23.30 ostatni i nie trzeba się bać o busa do Przemyśla z granicy wtedy, a o tej porze na pieszym przejściu pusto ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#575 PostWysłany: 15 Lis 2019 19:27 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
-- 15 Lis 2019 18:20 --

Wczoraj wrzucilem to samo info w dziale okazje/tanie loty i @2+2=5 zabookowal 2 bilety, sam we wrzesniu lecialem za 13€, Kijow tez mozna tanio trafic, wiec przy odrobinie szczescia samolot to najlepsza opcja. Pociag + bus na WMI z Centralnego/Srodmiescia, albo Gdanskiego kosztuje max 20pln.

-- 15 Lis 2019 18:27 --

Highstyle napisał(a):
W Truskawcu poza sezonem teraz byłem w długi weekend i nie spotkałem Polaków heh ;) Choć na booking 90% opinie z Polski.
Masaż zwykły :D Z happy endem to ok.700uah, we Lwowie nawet koło Opery jest ze trzy, wystarczy wpisac w google jak ktoś lubi :D

Odnosnie lotu - nie ma już tak tanich cen :shock: a były nawet na 6 grudnia podobne na Ryanair. Szkoda :D Bo tez z tamtąd latam i można by się nawet zgadac odnośnie dojazdu na lotnisko z W-wy autem bo postój 45zł na prywatnym parkingu na 3 dni od auta. A Modlin bus ze 30-40zł w 1 stronę :lol:

NEOBUS czas przejazdu 06:50godz. Medyka - W-wa odkryłem niedawno... 23.30 ostatni i nie trzeba się bać o busa do Przemyśla z granicy wtedy, a o tej porze na pieszym przejściu pusto ;)


W ramach ciekawostki: Neobus do Przemysla moze kosztowac 5 pln i Przemysl - Medyka 5 pln, czyli razem 10pln. Ten sam kurs bezposrednio do Medyki kosztuje duuuzo wiecej. Taka sama sytuacja jest z miejscem wyjazdu taniej z dw.Zachodniego, niz z lotniska.
Problemem w nocnym przekraczaniu granicy jest brak marszrutek z Szegini.
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#576 PostWysłany: 15 Lis 2019 19:30 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 93
Też byłem w Kijowie w te wakacje i jakoś chyba 65zł i 100zl bilety kosztowały na miesiąc przed +45zł parking.
A co do dojazdu na lotnisko nigdy nie jechałem przez PKP Modlin, zawsze autem lub Modlin busem. Trzeba by kiedys stestować.
Co do NEOBUSA - tak, wiem specjalnie robią różnicę w cenie, ale tu akurat miałem na mysli wyjazd z Medyki do Warszawy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#577 PostWysłany: 15 Lis 2019 20:06 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
W strone Warszawy pewnie ten sam numer stosuja, wiec pewnie lepiej kupic Medyka - Przemysl i Przemysl - Warszawa.
Bus ze stacji Modlin na lotnisko zgrany jest czasowo z pociagiem, wiec spoko. Dodatkowo majac dobowy lub miesieczny bilet ZTM Warszawa za pociag KM placi sie dopiero od 2 strefy (szczegoly na stronie KM).
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#578 PostWysłany: 19 Lis 2019 22:55 

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 2
Cześć wszystkim, mam pytanie odnośnie dojazdu do Lwowa.

Będę w Przemyślu w czwartek o godz. ok. 21:30, przez granicę przejdę pewnie gdzieś po 22 (jest nas 4). Myślicie że będą jakieś problemy żeby dostać się do Lwowa? Nocleg mamy już wynajęty, więc teraz tylko kwestia znalezienia transportu. Czy można jakoś wynająć taksówkę/busa tak późno? A może da się zamówić jakiś kurs wcześniej czy ew. ma ktoś może namiar na kogoś z kim możnaby się umówić na taki kurs?

Z góry dzięki za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#579 PostWysłany: 19 Lis 2019 23:11 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Czesc. Nie stresuj sie.
Po przejsciu przez granice na 99% zaczepi Was ktos z oferta podwozki do Lwowa.
Cena do przyjecia to 100pln, wiec nie dajcie poznac po sobie, ze szukacie dobrodzieja-kierowcy i placicie jak za prezydenta ?, jak ktos zazyczy sobie wiecej, to targujcie, albo olejcie, trafi sie ktos nastepny (nie palcie mostu, gdyby sie jednak inny chetny nie trafil?) Powodzonka
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#580 PostWysłany: 19 Lis 2019 23:18 

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 2
Dzięki bardzo za pomoc! Trochę mnie uspokoiłeś :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 648 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group