Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Infolinia Lufthansa: 48 22 512 3917
Poniedziałek - piątek 08:00 - 18:00
Sobota, niedziela, święto 08:30 - 17:00

Nr niemieckiej infolinii: +49 69 86799799


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2916 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 146  Następna
Autor Wiadomość
#481 PostWysłany: 24 Sty 2020 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
Kilka dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#482 PostWysłany: 26 Sty 2020 21:18 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 431
niebieski
Cześć,
Mam parę pytań do bardziej doświadczonych osób z LH - dotychczas latałem tylko po EU, a teraz szykuje mi się lot BCN-JFK:

Image

1. Jak mogę sprawdzić jaka linia wystawiła bilet? Po numerach lotów wydaje mi się że to UA, ale pewności nie mam. Bilet kupowany przez Gotogate.
2. Czy mogę się odprawić w takiej sytuacji w dowolnej appce z grupy LH (Swiss, LH, UA...)? Mam resztę swoich lotów w appce Lufy, chciałem tam też zrobić odprawę.
3. Czy informację o ESTA trzeba wpisać w ręcznie w w podglądzie rezerwacji, czy te rzeczy weryfikowane są przy odprawie paszportowej w ZRH? Na FT różne opinie widziałem.
4. To co mnie ciekawi najbardziej. Lot kupiony z BCN, bo było tanio ;) Doloty już są, ale czy... przy ewentualnym opóźnieniu na powrocie w MUC, jest szansa na przebookowanie, ale nie do BCN tylko np. do Poz/Waw? Chodzi wyłącznie o nie marnowanie czasu i szybszy powrót do domu ;) Jeżeli to ma znaczenie, to mam FTL.

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#483 PostWysłany: 27 Sty 2020 23:50 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 431
niebieski
Punkt 3 ogarnąłem - dane wpisane, ale chętnie usłyszę podpowiedź do pozostałych punktów ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#484 PostWysłany: 28 Sty 2020 00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5647
HON fly4free
1. Po pierwszych 3 cyfrach numeru biletu. Jak je podasz to odpowiemy.
2. Na lot w pierwszą stronę możesz odprawić się online w Swiss, a na powrotny w Lufthansie.
4. Nie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#485 PostWysłany: 28 Sty 2020 07:10 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 431
niebieski
Teraz wszystko jasne, dzięki! Poczatek numeru etixa to 016-380.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#486 PostWysłany: 28 Sty 2020 11:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5647
HON fly4free
016 to bilet wystawiony przez United.
Góra
 Profil Relacje PM off
myca007 lubi ten post.
myca007 uważa post za pomocny.
 
      
#487 PostWysłany: 28 Sty 2020 13:27 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
Nie wiem czy to obecnie normalne, ale dzisiaj na locie WAW-FRA obsługa ważyła bagaże podręczne. Być może miało to związek z tym że proponowali ich bezpłatne nadanie, ale nie pamiętam czy kiedyś na locie Lufą widziałem coś takiego.
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#488 PostWysłany: 29 Sty 2020 01:10 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 209
niebieski
Leciałem 18.01 na tym odcinku i nikt nie zwracał uwagi ani na wymiary, ani na wagę podręcznego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#489 PostWysłany: 01 Lut 2020 15:05 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 153
niebieski
Gdzie mogę znaleźć warunki taryfy Lufthansy , chodzi o taryfę ekonomiczną K i ustalenie warunków anulacji/zmian, na stronie LH nie widzę
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#490 PostWysłany: 01 Lut 2020 15:54 

Rejestracja: 15 Paź 2013
Posty: 274
niebieski
najtansza taryfa,wiec nic nie przysluguje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#491 PostWysłany: 01 Lut 2020 16:02 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3241
srebrny
W LH obecnie sama klasa rezerwacji nie ma bezpośredniego związku z możliwością zmian. Można mieć K flex, albo wyższą taryfę basic.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#492 PostWysłany: 03 Lut 2020 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 123
Loty: 82
Kilometry: 191 577
marscha napisał(a):
Gdzie mogę znaleźć warunki taryfy Lufthansy , chodzi o taryfę ekonomiczną K i ustalenie warunków anulacji/zmian, na stronie LH nie widzę

Miałam kupiony lot w taryfie najtańszej i bez problemu dokonałam anulacji biletów i dostałam zwrot kasy (ok. 70% ceny pierwotnej). Zmian nie mogłam dokonywać.
_________________
Kate on the way na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#493 PostWysłany: 03 Lut 2020 10:28 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Dzień dobry - leciałem już LH, ale tylko KTW-FRA niecały rok temu w drodze na Kubę przez Kanadę. A teraz kupiłem - aż sam jestem zaskoczony! - korzystnie bilety do FUE przez MUC. No i lecę całą ferajną czyli z dzieciakami - i w związku z tym chciałem zapytać o aktualne wiadomości (choć lecę końcem roku dopiero) ;) Taryfa Economy Light.
1) Na trasie KRK-MUC to pewnie będzie jakaś kanapka/ciastko z terminem przydatności liczonym w m-cach lub latach ale jednak - tak?
2) MUC-FUE - w porze śniadaniowej można liczyć na śniadanie, a w porze obiadowej (lot powrotny) na obiad? Ja rozumiem, że obiad też może być (ostatnio w AC usiłowałem taki zjeść, ale całego się nie dało :lol: ) "plastikowy" - ale czy jest, bo z dzieciakami to trzeba jakoś to zaplanować, tym bardziej że to dopiero pierwszy lot podróży (powrotnej)?
3) Bagaż podręczny 8 kg w cenie - ważą to to? Bo rozumiem, że do kabiny się bierze, ale czy ktoś to mierzy/waży? Jak leciałem KTW-FRA to się pies z kulawą nogą nie interesował moją wypchaną torbą (dość dużą, ale "na oko" mieszczącą się w wymiarach, przy czym dość ciężką - ale nie wiem czy to był jednostkowy przypadek czy stała praktyka? I czy bierzecie coś ponad to: np. małą torebkę albo większą na laptopa? Żonie muszę przekazać. :mrgreen:
4) Miejsca rozumiem, że automatycznie przed wylotem, ale raczej nie rozsadzą rodziny 2+3 jak w Ryan/Wizz?
5) Wyczytałem tutaj na forum, że 24-48h przed wylotem (mniej więcej) można samemu się odprawić i "ręcznie" oraz bezpłatnie "upolować" lepsze miejsca albo po prostu wybrane. Prawda to dalej - i czy przez kompa czy tylko np. przez aplikację?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#494 PostWysłany: 03 Lut 2020 12:06 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
1. Kanapka/ciastko plus napoje dowoli. W tym piwo i wino. Terminy ważności ostatnio kilka dni do przodu.
2. Nie liczył bym na nic więcej niż na locie KRK-MUC. To w końcu też lot europejski.
3. Możesz spokojnie wziąć dodatkowo coś wielkości torby na laptopa/damskiej torebki. W zeszłym tygodniu ważyli ludziom bagaż w WAW na locie LH, ale to raczej wyjątek. Duża szansa że bagaż oddasz w KRK przed samolotem do łuku i odbierzesz zaraz po wyjściu.
4. Nie rozsadzą.
5. Możesz sobie bezpłatnie zmieniać miejsca przy odprawie. Zdaża się upolować exit rów, ale raczej nie dla 5 osób.. Odprawa przez stronę albo aplikację...
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#495 PostWysłany: 16 Lut 2020 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Mar 2014
Posty: 37
Mam pytanie kupując bilet z WAW do SCQ z przesiadką we Frankfurcie ile potrzebuje bezpiecznie minimum czasu na przesiadkę zakładając, że lecę z niemowlakiem? Mam różne opcje przesiadki od 1h20 minut po 4h20 minut.
Czy w ogóle się tym nie martwić bo skoro lecę jedna linią i jestem odprawiony na lot docelowy w Warszawie to linia stanie na głowie bym zdążył a jak będą opóźnienia pierwszego lotu to mi zapewni inny lot?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#496 PostWysłany: 16 Lut 2020 12:50 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
frankfurt-przesiadka,1287,71106
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#497 PostWysłany: 16 Lut 2020 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Na jednym bilecie, to ewentualne zmartwienie linii lotniczej, nie Twoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#498 PostWysłany: 16 Lut 2020 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5647
HON fly4free
dragonek napisał(a):
Mam pytanie kupując bilet z WAW do SCQ z przesiadką we Frankfurcie ile potrzebuje bezpiecznie minimum czasu na przesiadkę zakładając, że lecę z niemowlakiem? Mam różne opcje przesiadki od 1h20 minut po 4h20 minut.
Czy w ogóle się tym nie martwić bo skoro lecę jedna linią i jestem odprawiony na lot docelowy w Warszawie to linia stanie na głowie bym zdążył a jak będą opóźnienia pierwszego lotu to mi zapewni inny lot?

Potrzebujesz tyle czasu ile jest w proponowanym przez linię lotniczą bilecie, gdyby było za mało to taki bilet byłby niemożliwy do kupienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#499 PostWysłany: 16 Lut 2020 15:26 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
dragonek napisał(a):
Mam pytanie kupując bilet z WAW do SCQ z przesiadką we Frankfurcie ile potrzebuje bezpiecznie minimum czasu na przesiadkę zakładając, że lecę z niemowlakiem? Mam różne opcje przesiadki od 1h20 minut po 4h20 minut.
Czy w ogóle się tym nie martwić bo skoro lecę jedna linią i jestem odprawiony na lot docelowy w Warszawie to linia stanie na głowie bym zdążył a jak będą opóźnienia pierwszego lotu to mi zapewni inny lot?

w ramach Europy, spokojnie w 1h20 min zdążysz. Ostatnio miałam 45 min z odprawą paszportową, truchcikiem co prawda, ale też da się zdążyć.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#500 PostWysłany: 16 Lut 2020 15:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
To tak w teorii, miałem już bilet z czasem przesiadki 0,5h i nie zdążyłem, teraz mam podobny na marzec, też 0,5h i przesiadka z sg na nsg, co prawda na Okęciu i naszym przewoźnikiem ale jednak jest, emocje będą :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2916 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 146  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: jackrabbit oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group