Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Infolinia Lufthansa: 48 22 512 3917
Poniedziałek - piątek 08:00 - 18:00
Sobota, niedziela, święto 08:30 - 17:00

Nr niemieckiej infolinii: +49 69 86799799


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2921 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 147  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 15 Kwi 2017 17:50 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5152
srebrny
kumkwat_kwiat napisał(a):
Kilka razy na moich bordingach osobom przede mną w kolejce sprawdzano bagaże i nawet kazano dopłacać. Ale były to loty z load factor 100% i na dodatek mocno obłożone przez "biznesmenów" z przydużym podręcznym po kilkudniowej delegacji.

o jakich trasach mowisz ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#82 PostWysłany: 15 Kwi 2017 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
f0ku5 napisał(a):
A czy podczas wylotu dostanę również bilety na powrót, czy będę to musiał załatwić już na miejscu?

Na miejscu. 23h przed wylotem robisz ponownie checkin online. Przy czym mówimy o kartach pokładowych. Bilety jak rozumiem masz juz kupione.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 15 Kwi 2017 19:33 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 332
Bilety oczywiście mam kupione, chodzi mi o karty pokładowe ;) Jak zwał tak zwał ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 15 Kwi 2017 21:12 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1642
niebieski
michcioj napisał(a):
o jakich trasach mowisz ?


Na pewno MAD-FRA, piątkowy popołudniowy lot, pełniutki A321. Na dodatek po jakiś targach w Madrycie. Podobnie miałem jeszcze BRU-FRA ale tu szczegółów nie pamiętam.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#85 PostWysłany: 18 Kwi 2017 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
alien657 napisał(a):
Tak , wydrukują ją bez problemu.

Tak się zastanawiam, czy w takim razie jest jakikolwiek sens drukować sobie kartę pokładową, skoro przy check-in mi to zrobią za free i jeszcze w wygodniejszej formie (pasek papieru zamiast kartki A4).

Odnośnie bagaż podręcznego. Załóżmy, że mam nadbagaż około 0.5 kg i NIE mam do czynienia z służbistą. Jak sądzicie, puszczą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 18 Kwi 2017 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
klonowiec napisał(a):
Tak się zastanawiam, czy w takim razie jest jakikolwiek sens drukować sobie kartę pokładową, skoro przy check-in mi to zrobią za free i jeszcze w wygodniejszej formie (pasek papieru zamiast kartki A4).

Odnośnie bagaż podręcznego. Załóżmy, że mam nadbagaż około 0.5 kg i NIE mam do czynienia z służbistą. Jak sądzicie, puszczą?


Gdy mam po drodze check-in (a najlepiej bez kolejki), to zawsze prosze o wydrukowanie "podluznych" kart pokladowych, bo faktycznie sa wygodniejsze (i trwalsze).
Jesli chodzi o nadbagaz, to pol kilograma nie stanowi problemu chyba w zadnych liniach.
W Lufthansie podrecznego nawet nie sprawdzaja, o ile nie wyglada jakby zawieral pol szafy.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 19 Kwi 2017 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
A co jeżeli mam lot z przesiadką? Od razu wydrukują mi kartę na kolejny lot?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 19 Kwi 2017 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Wydrukuja na drugi i na trzeci, jesli masz dwie przesiadki :D
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 19 Kwi 2017 16:56 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1321
srebrny
...z reguly, choc czasami zdarzaja sie wyjatki i karte na pozniejsze loty dostajesz dopiero na nastepnym lotnisku.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 22 Kwi 2017 07:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Bagaż rejestrowany 24 kg
Bagaż podręczy 9 kg

W obu przypadkach 1 kg nadbagażu, a mimo to pracownik nawet nie mrugnął. Albo ten kilogram tolerują, albo nie trafiłem na służbistę...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 22 Kwi 2017 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
1kg to błąd statystyczny. Zabawa zaczyna sie gdy w US masz niby 23kg lub 45lbs, co sie oczywiście niekoniecznie daje tyle samo. A na krajowych odlotach dziwnymi liniami potrafią juz sie czepiać.

Swoją droga miałem bardzo dawno temu akcję, lecąc z ORD do WAW, że moja torba ważyła 38 kg. Musiałem "odpakować" do 32kg (dwie spore reklamówki oprócz dużego plecaka, jakbym prosto z marketu wyszedł) i zapłacić za nadwagę (32 ciagle przekracza limit 23), ale jakieś grosze typu 35USD. Na dodatek okazało sie ze mogłem w cenie biletu nadać dwie torby, wiec całej sytuacji uniknąć.

Smaczku dodaje fakt, że dosłownie kilka tygodni później wprowadzono te wszystkie restrykcje w ramach bezpieczeństwa, przez moment zabraniając nawet zabierania laptopa do kabiny (jak teraz znowu próbują), więc najprawdopodobniej musiałbym połowe rzeczy po prostu wyrzucić, brrrr.

Powyższe to ogólna dygresja o bagażu, bo to był LOT a nie LH.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 22 Kwi 2017 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Dodam, że zdarzyło się coś jeszcze w moim przypadku. Gdy bagaż rejestrowany odjechał na taśmie, to pracownik poprosił mnie o pokazanie bagażu podręcznego. Nie wiem, czy patrzył na wagę, ale na pewno wizualnie coś ocenił "może być". Do tego na dostałem na walizkę zawieszkę "Approved cabin baggage". Czyżby wzięli się za tych, co pakują się na pokład z plecakami wielkości telewizora kineskopowego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 22 Kwi 2017 22:42 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 332
Ja jeszcze z jednym pytankiem - dobrze rozumiem, że w domu mogę sobie tylko zrobić odprawę (zarezerwować miejsce), a kartę pokładową odebrać na lotnisku z samoobsługowego kiosku, lub okienka Lufthansy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 22 Kwi 2017 22:45 

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 890
niebieski
Tak, dobrze rozumiesz

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 22 Kwi 2017 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Mnie się pytano, czy mają mi wydrukować kartę. Dzięki temu miałem kartę pokładową w postaci trwalszego paska, a w walizce wydrukowana rezerwa :) Grunt, to mieć podwójne zabezpieczenie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 22 Kwi 2017 23:02 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 332
Dziękuję :)
W takim razie zarówno w Polsce, jak i w USA przed powrotem zrobię sobie tylko odprawę przez internet, a karty odbiorę na lotnisku :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 24 Kwi 2017 13:57 

Rejestracja: 10 Lut 2017
Posty: 38
Loty: 14
Kilometry: 40 184
witam,
mam serdeczną prośbę, już wcześniej doradzałem się w tym temacie ale teraz urodziło się kolejne pytanie na szybko, jutro wylatuje do
NY trasą WAW-FRA-JFK, dziś zrobiłem Check Inn Online, wybrałem miejsca, wszystko ładnie pięknie, ale jedno mnie niepokoi, co z bagażem ? Nie rozumiem jednej rzeczy zapisanej na wydrukowanym przeze mnie boarding passie, mianowicie:

1. trasa WAW-FRA poza godzinami miejscem itd mam Baggage Drop Off i tu Counter no. 227 rozumiem że to jest nr stanowiska do ktorego mam się udać od razu po wejściu na lotnisko i tam nadać bagaż i ewentualnie poprosić o wydrukowanie kart pokładowych ? Dobrze to rozumiem ?

2. Trasa FRA-JFK, tu mnie bardziej niepokoi o co chodzi z tym Baggage Drop Off, tu mam napisane: Bag Drop Kiosk. I tu muszę się przyznać że nie wiem o co chodzi :( Mam nadać jeszcze raz bagaż do NY we Frankfurcie?
W związku z powyższym czy w WAW mogę od razu nadać bagaż do JFK i nie martwić się o niego we Frankfurcie jak będę, troszkę zmylił mnie ten Bag Drop Kiosk

Przepraszam, może to głupie pytania, ale wole zapyać aby rozwiać moje wątpliwości
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 24 Kwi 2017 14:09 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Możesz nadać od razu do JFK bagaż.
na lotnisku FRA prawdopodobnie są stanowiska samoobsługowe do oklejania bagażu, skanujesz kartę pokładową, drukuje Ci taśmę, którą musisz przykleić na walizkę i w ten sposób nadajesz bagaż :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 24 Kwi 2017 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4166
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Bartekg85 napisał(a):
tu Counter no. 227 rozumiem że to jest nr stanowiska do ktorego mam się udać od razu po wejściu na lotnisko
Mam nadać jeszcze raz bagaż do NY we Frankfurcie?
W związku z powyższym czy w WAW mogę od razu nadać bagaż do JFK i nie martwić się o niego we Frankfurcie

Szuaksz takiej pomarańczowej budki z numerem 227
Nie, we Frankfurcie z samolotu do samolotu bagaż nadany w Warszawie przeniosą Niemcy.
Tak, pani w budce 227 powiedz ze chcesz żeby bagaż pojechal do Nowego Jorku - na naklejce która dostaniesz przylepiona do karty pokładowej będzie nadrukowane JFK - to znaczy ze pojedzie bagaż prosto do Ameryki

Załączniki:
waw.JPG
waw.JPG [ 41.75 KiB | Obejrzany 4975 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Bartekg85 uważa post za pomocny.
 
      
#100 PostWysłany: 24 Kwi 2017 15:29 

Rejestracja: 10 Lut 2017
Posty: 38
Loty: 14
Kilometry: 40 184
@‌tom971‌

Dzieki, o to mi chodziło czyli normalnie podchodzę do tego stanowiska nr 227 i tam nadaje już bezpośrednio do JFK bagaż żeby się nie martwić o bagaż we Frankfurcie. Tak jak pisałem wcześniej zmyliło mnie ten Bag Drop Kiosk na karcie pokładowej z FRA do JFK

Dzięki jeszcze raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2921 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 147  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: borcak oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group