Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Infolinia Lufthansa: 48 22 512 3917
Poniedziałek - piątek 08:00 - 18:00
Sobota, niedziela, święto 08:30 - 17:00

Nr niemieckiej infolinii: +49 69 86799799


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2900 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 145  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 24 Lip 2017 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Na loty laczone Lufthansa mozna zazwyczaj odprawic sie online nawet pare godzin wczesniej niz T-23h, odprawiasz sie na wszystkie loty do miejsca przeznaczenia, chyba ze przewoznik nie daje takiej opcji (np. w przypadku lotow na jednym bilecie, ale obslugiwanych przez rozne linie, z roznych grup, sojuszow etc).
Moim zdaniem lepiej odprawic sie online jak najwczesniej, a juz na pewno nie czekac z odprawa do przybycia na lotnisko - chyba ze masz zarezerwowane miejsca, lecisz w C/F albo liczysz na overbooking i VDB :D
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
kontrol uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#122 PostWysłany: 24 Lip 2017 16:14 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
kontrol napisał(a):
Jak to teraz wygląda z odprawą na lot Lufhansą? Lepiej odprawić się online? Czy jest możliwość, że jak się nie odprawie to na lotnisku przydzielą mi jakieś lepsze miejsca czy raczej najgorsze? Lecę z WAW do LAX przez FRA na jednym bilecie. Czy jednak trzeba polować na odprawę online 23h przed lotem? Wtedy muszę się odprawiać 4 razy? Tzn na każdy odcinek osobno WAW-FRA i FRA-LAX, a później LAX-FRA i FRA-WAW i na każdy lot 23h wcześniej? Jak odprawie się online to nic nie drukuje, bo później i tak idę nadać bagaż na lotnisku przy stanowisku Lufy i tam dadzą mi karty pokładowe na oba loty?

to zalezy, jesli chcesz leciec w A380 FRA-LAX i spowrotem na gornym pokladzie to warto sie odprawic online.
na tej trasie online rezerwowalem miejsce z kumplami a potem na lotnisku odbieralismy tylko karty pokladowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
kontrol lubi ten post.
 
      
#123 PostWysłany: 24 Lip 2017 18:15 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Wydawało mi się że w LH nie da się wybrać górnego w A380 pokładu podczas OLCI bez statusu, podobnie jak kilku przednich rzędów i exit row (ale mogę się mylić). Na lotnisku są większe możliwości, niemniej lepiej wybierz dobre miejsca podczas odprawy online, bo na lotnisku może już nie być wyboru i zostaną same środki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kontrol uważa post za pomocny.
 
      
#124 PostWysłany: 24 Lip 2017 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Ja lecę 747-8, oczywiście w economy : ) i właśnie chodzi mi o wybór miejsca. Fajnie byłoby trafić dwa miejsca przy korytarzu, ale koło siebie. Bo z tego co widzę na stronie, układ tam jest 3-4-3 np.
Załącznik:
1.jpg
1.jpg [ 33.95 KiB | Obejrzany 1957 razy ]


Całe połączenie mam Lufthansą, pierwsze połączenie o 10.30. Czyli akurat dzień wcześniej rano w pracy :) odprawie się na cały lot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 24 Lip 2017 22:16 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
SPLDER napisał(a):
Wydawało mi się że w LH nie da się wybrać górnego w A380 pokładu podczas OLCI bez statusu, podobnie jak kilku przednich rzędów i exit row (ale mogę się mylić). Na lotnisku są większe możliwości, niemniej lepiej wybierz dobre miejsca podczas odprawy online, bo na lotnisku może już nie być wyboru i zostaną same środki.

da sie - testowane 3 razy :) ja akurat mam FTL-a, ale kumple bez statusu tez dali rade zarezerwowac miejsca na gorze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 24 Lip 2017 23:16 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Ale byli z Toba na 1 rezerwacji czy niezależnie ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 09 Sie 2017 13:13 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Próbuje zapłacić na stronie LH debetówką VISA Electron z Eurobanku (ta zwalania min z haraczu).
I płatność nie poprzechodzi, ktoś próbował taką karta płacić?


Załącznik:
LH.jpg
LH.jpg [ 56.74 KiB | Obejrzany 1774 razy ]


Załącznik:
LH1.jpg
LH1.jpg [ 121.43 KiB | Obejrzany 1774 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 09 Sie 2017 14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@kacper451

Kup bilet na lufthansa.com zmieniajac kraj np. na USA.
Zaplacisz wtedy kazda karta (takze kredytowa) lub Paypalem bez OPC (oplaty za platnosc).

Karta debetowa - placisz swoimi pieniedzmi od razu, karta kredytowa - pieniedzmi banku z darmowym kredytem plus jakies punkty, mile etc.

Załączniki:
f4f.jpg
f4f.jpg [ 129.15 KiB | Obejrzany 1734 razy ]
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#129 PostWysłany: 09 Sie 2017 15:37 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
p.wl napisał(a):
@kacper451
.. Karta debetowa - placisz swoimi pieniedzmi od razu, karta kredytowa - pieniedzmi banku z darmowym kredytem plus jakies punkty, mile etc.


No takich rzeczy to mi akurat nie musisz tłumaczyć (to już w tym miesiącu mam wyrobione ;)
Chodzi o to że chcę zapłacić tą konkretną debetowką dla osiągnięcia właśnie zamierzonego dla siebie celu ;)

Sprawdzę tą amerykańska wersję przy następnej płatności. Ponieważ mają tu chyba jakiegoś buga mojego Elektrona czyta jako kredytowke, która taka karta nie jest i sypie błędem. Tą samą kartę wpisałem na próbę jako kredytowkę i na moje nieszczęście przeszła płatność.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 09 Sie 2017 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Na wersji US przechodza tez wszystkie karty podpiete pod Paypala, wiec powinno zadzialac.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 09 Sie 2017 17:27 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
@kacper451
Myślę, że warto złożyć reklamację tej opłaty
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
 
      
#132 PostWysłany: 09 Sie 2017 17:30 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Myślałem już o tym, niemniej jednak cały proces jest bardziej skomplikowany ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 12 Sie 2017 11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
Czy ktoś z Was jest w posiadaniu walizki American Tourister Bon Air Spinner w wersji kabinowej (S)? Teoretycznie posiada one idealne wymiary jako bagaż podręczny dla LH czy LO... czy większości innych linii lotniczych (55x40x20cm), ale wolałbym się upewnić na 100%, że nie okaże się, iż wystaje poza ten ich koszyk o kilka milimetrów.

http://www.americantourister.pl/bon-air ... 8125525531
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 24 Sie 2017 21:50 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
@SPLDER
Dobrze myślałeś, oddali, po interwencji.
Załącznik:
2017-08-24_21.47.38.jpg
2017-08-24_21.47.38.jpg [ 27.91 KiB | Obejrzany 1489 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#135 PostWysłany: 26 Sie 2017 20:53 

Rejestracja: 10 Wrz 2014
Posty: 17
Hej, nie wiecie czemu ostatnio rezerwując loty z Polski, wybiera "hub" w Warszawie (np. KTW->JNB, proponuje KTW->FRA->JNB, ale także: KTW->WAW->FRA->JNB). Kiedyś proponowało tylko przez MUC... I tego mi brakuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 26 Sie 2017 21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@twinsen
Rozumiem, ze sprawdzles bezposrednio przez lufthansa.com ;)
Linie lotnicze moga zmieniac trasy i czasy przelotow z roznych wzgledow.
Mozesz napisac maila do LH i zapytac, oni sie ciesza jak dostaja Feedback. ;)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 27 Sie 2017 08:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
@twinsen aplikacja do sprzedaży internetowej jest w taki właśnie sposób stworzona, żeby po pierwsze ułatwiać pasażerowi rezerwację, a po drugie optymalizować loty (np. pod względem dostępności miejsc). Powiem więcej, nawet przy próbie rezerwacji telefonicznej, podejrzewam, że znajdzie podobne segmenty "z automatu". Dopiero po ręcznym wpisaniu żądanych odcinków, będzie możliwe ich pobranie do stworzenia rezerwacji.

Przede wszystkim sprawdź, czy przez MUC się da. Chodzi o godziny i czasy przesiadek. Jeśli tak, to sprawdź w jakiej klasie rezerwacyjnej (być może system pobiera najtańsze w taryfie np. O, a z MUC do JNB odcinek posiada miejsca w czystej klasie Y... wtedy koszt Twojego biletu byłby o kilkanaście dobrych setek większy). Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań, spróbuj wybrać opcję multi-city i wpisać żądane rejsy (czyt. KTW-MUC-JNB) i zobacz co Ci wyskoczy oraz w jakiej cenie. Jak będzie drogo, odpowiedź będzie jednoznaczna. Jeśli cena będzie podobna i koniecznie chcesz lecieć przez MUC - po prostu w taki sposób zarezerwuj.

Niedawno przepisywałem rezerwację w związku z brakiem możliwości zdążenia na lot. Infolinia mogła znaleźć tylko odcinki operowane przez LH czy Swiss, w których nie było dostępności w ogólnej Y. Matrix znalazł możliwość przez IST albo BKK (Turkish albo Thai) i tam były miejsca w Y. Dopiero po "zasugerowaniu" konkretnych lotów konsultantowi, pobrał odcinki i przepisał PNR przez IST, bo z automatu mu nie znalazło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 27 Sie 2017 10:15 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
Pozwolę sobie zadać Wam następujące pytanie:

Czy normalne u Lufy jest notoryczne zmienianie godzin lotów o dosłownie kilka-kilkanaście minut na >3miesiące przed wylotem? Na trasie WAW-MUC-DUB-FRA-WAW w przeciągu 14 dni miałem trzy zmiany godzin lotów na zasadzie zamiast 8:55 to 8:35 etc.
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 27 Sie 2017 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
@LLAP na to nie ma reguły. Ja mam kilka rejsów (3 podróże po 4 loty każda) zarezerwowanych od chyba czerwca i nie było żadnej zmiany (loty na wrzesień i październik). Dostosowują godziny do faktycznych możliwości. Temat rzeka, ale wyobraź sobie, że Twoim połączeniem do DUB lecą jeszcze osoby z innych części Niemiec, które zmieniły typ maszyny ze względu np. na ilość pasażerów (wydłużyły czas lotu o 5 minut), przez co teoretycznie nie zdążą na przesiadkę. Wtedy ten kolejny lot jest przesuwany. Albo rejsy z USA lądują notorycznie wcześniej i jest spora zajętość lotniska, więc da się przesunąć slot o te 20 minut wcześniej na krótkich rejsach (np. z WAW do MUC), co nie wpływa znacząco na pasażera a umożliwi płynniejsze korzystanie z podejścia (nie trzeba robić większych kółek, bo samolot wyląduje te 20 minut wcześniej, gdy lotnisko ma trochę spokojniej). Akurat tak Ci się przydarzyło. Zwłaszcza na krótkich lotach regionalnych takie roszady są możliwe. Pamiętajmy, że LH to duża linia lotnicza, a MUC czy FRA to duże lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off
LLAP uważa post za pomocny.
 
      
#140 PostWysłany: 27 Sie 2017 15:11 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 321
Panowie, lecę niedługo LH1353 z Warszawy do Frankfurtu, a następnie LH400 do Nowego Jorku.
Jakie są szanse, że będziemy mieli trochę czasu na lotnisku, żeby spokojnie usiąść i "przygotować" się do lotu? Frankfurt to duże lotnisko, pierwszy raz w życiu się gdzieś przesiadam i trochę się boje, że całe 2h przerwy między lotami zajmie nam gonitwa do bramki, jakieś ponowne security i inne tego typu rzeczy... :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2900 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 145  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group