Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 127 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 23 Cze 2016 20:20 

platynowy
tak, ma wliczony
 Relacje PM off  

#62 PostWysłany: 23 Cze 2016 20:26 

W styczniu kupowałem w Lufie bilet WRO-BCN. Odcinek FRA-BCN pokonywałem właśnie eurowingsem, miałem bagaż rejestrowany i żadnych dodatkowych opłat z tego tytułu.
 PM off  

#63 PostWysłany: 26 Cze 2016 11:04 

Loty: 32
Kilometry: 111 961
Witam

Szukam biletów na przyszły rok do Miami (2 os. dorosłe, 2 dzieci (7 i 11 lat) , trafiłem na dobrą cenę lot Lufthansą. Zdziwiło mnie jednak to że ceny biletów dla dzieci są identyczne jak dla dorosłych , bilety kupowane na stronie Lufthansa.pl ,czy są jakieś reguły co do zniżek dla dzieci ?

Pozdrawiam
 Relacje PM off  

#64 PostWysłany: 26 Cze 2016 11:23 

srebrny
Dzieci do 2. roku życia mają 90% zniżki. Starsze płacą w większości linii tyle samo, co dorośli.

Odlotowe Podróże na Facebooku
 Relacje PM off  

#65 PostWysłany: 06 Sie 2016 11:23 

Czesc,

Mam pytanie. Lece niedlugo z Warszawy do SF, stamtad tydzien pozniej do Edmonton a tydzien pozniej wracam do Warszawy.

Nr rezerwacji mam z Lufthansy, jednak pierwszy lot (Waw - MUC - SFO) mam UA "operated by Lufthansa".

Nastepnie mam SFO - YVR - YEG Air Canada - to jest jasne. Ale powrot YEG - YYZ - WAW mam flight number LH operated by Air Canada...

1. Czy ktos moze wyjasnic co oznacza sytuacja, kiedy nr lotu mam zwiazany np z UA a lot jest "operated by Lufthansa"?

2. Czy w pierwszym przypadku musze odprawic sie na stronie UA czy Lufthansy?

3. Jesli ktos z was lecial ktoras z w/w linii (UA / LH / AC), jakie macie doswiadczenia? Warto np zrobic upgrade do klasy wyzej skoro lot z MUC do SFO trwa 12h? :) Jak moge sprawdzic co mi przysluguje - np. czy bedzie wifi, jakie posilki, napoje sa w cenie biletu, etc?

4. Jak moge sprawdzic warunki rezerwacji (np. co w przypadku zagubionego bagazu, opoznionego lotu, etc.)?

Wiem, ze dla wiekszosci z was pewnie sa to banalne i irytujace pytania ale bede mocno wdzieczny za odpowiedzi :)

Dzieki!
 Relacje PM off  

#66 PostWysłany: 06 Sie 2016 11:50 

srebrny
1) Lot będzie na pokładzie Lufthansy

2) Bez różnicy, możesz tu lub tu

3) Polecam SeatGuru albo RouteHappy. Posiłki i napoje bez ograniczeń są w cenie biletu i są całkiem ok w Lufthansie.

4) Zagubiony bagaż zgłaszasz po przylocie, wtedy indywidualnie się z Tobą umówią co i jak. W przypadku opóźnienia linia gwarantuje Ci inny lot za darmo.

Odlotowe Podróże na Facebooku
 Relacje PM off
marekre uważa post za pomocny.

#67 PostWysłany: 06 Sie 2016 21:23 
Awatar użytkownika

Niebawem czeka mnie I w życiu lot samolotem do Toronto w Kanadzie. Wylatuję z Balic i przesiadam się we Monachium. Większość rzeczy już wiem i doczytałem, ale ta przesiadka wywołuje u mnie wątpliwość.
1. Rozumiem, że mogę odprawić się 23 godziny przed odlotem. Czyli wklepuję numer rezerwacji i drukuję sobie bilet + boarding card. Przy okazji wybieram sobie także miejsce w samolocie. To samo mogę również zrobić na lotnisku, bo mam bagaż rejestrowany. Tutaj myślę, że druk z lotniska jest wygodniejszy - nosić ze sobą domowy wydruk na kartce A4?
Ale w czym rzecz. Czy w trakcie tej odprawy dostaję już kwity na całą podróż? Czyli moją boarding card będę musiał okazać przed wejściem do samolotu w Balicach i jak we Monachium? Podobnie z rezerwacją miejsca - od razu dla 2 samolotów będę mógł to zrobić?
2. Wylatuję z Balic i ląduję w Monachium. Co dalej? Szukam mojego gate, wsiadam do samolotu i tyle? Czy może jakaś dodatkowa kontrola jeszcze mnie czeka?
3. Odprawa paszportowa. Będę ją przechodził w Balicach, czy w Monachium? Jak rozumiem to tylko formalność, która zajmie ~5 min?
4. Wysiadam z samolotu w Toronto i co dalej? Trafiam (bo inaczej nie da się przejść) na kontrolę paszportową, wbijają mi pieczątkę w paszport i idę po bagaż. A właściwie idę czekać aż wyświetli się info, na jakim stanowisku jest bagaż z mojego lotu.
 Relacje PM off  

#68 PostWysłany: 06 Sie 2016 21:39 

platynowy
1. Prawie na pewno dostaniesz w Balicach dwa boardingi na cala podroz, po jednym na kazdy lot. Czasami trzeba bilet na drugi lot zalatwiac na lotnisku tranzytowym ale tu pewnie tak nie bedzie.
2+3. lot do Muc jest w obrebie Schengen, dopiero w Monachium przed dojsciem do bramki na lot do Kanady bedziesz mial kontrole paszportowa
4. Tak. Wez na wszelki wypadek jakies potwierdzenie noclegu i wydruk bilety powrotnego, przy kontroli w Toronto moga chciec to zobaczyc.

Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
 Relacje PM off  

#69 PostWysłany: 06 Sie 2016 21:53 
Awatar użytkownika

4. Rozumiem, że taki bilet mogę sobie wydrukować w każdej chwili? To będzie podróż służbowa, mogę wydrukować korespopndecnję mailową z kolegami z biura z Toronto, to też będzie ok?
 Relacje PM off  

#70 PostWysłany: 06 Sie 2016 22:12 

platynowy
Jak to jest podróż służbowa to wszystko pójdzie raczej gładko, druknij te maile albo miej je na telefonie, znaj adres firmy w Toronto i to powinno wystarczyć.

Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
 Relacje PM off  

#71 PostWysłany: 07 Sie 2016 12:05 
Awatar użytkownika

Mnie to tak naprawdę przeraża. Wizja błądzenia po lotnisku albo szukania zaginionego bagażu przyprawia mnie o mdłości :| Chętnie bym to odwołał...

1. Co się stanie, jeżeli ktoś nie odbierze swojego bagażu z taśmy po przylocie? Przykładowo dolecę do Toronto, zbyt długo zejdzie mi na odprawie paszportowej i nie zdążę.
2. Na przesiadkę mam godzinę. Nie mam pojęcia, czy zdążę. Jeżeli nie - problem Lufthansy by mnie dostarczyć. A co z moim bagażem w międzyczasie? Poleci ze mną?
 Relacje PM off  

#72 PostWysłany: 07 Sie 2016 12:24 
Awatar użytkownika

złoty
1) Zależy jak długo będzie siedziało... jak 2-3h to powinni wydać Ci bez opłat, jak 1dzień to już zapłacisz za przetrzymywanie.
2) Jak nie zdążysz, to bagaż nie poleci bez Ciebie. Jest jeszcze opcja że ty się wyrobisz a bagaż nie :D... ale to wtedy problem Lufy dostarczyć Ci go ASAP

#73 PostWysłany: 07 Sie 2016 23:24 
Awatar użytkownika

A jak jest z restrykcyjnością jeżeli chodzi o limity bagażu? Zamierzam zabrać ze sobą laptopa. Ale ponieważ jest to 17', to przekracza o parę cm dopuszczalne wymiary. Oprócz bagażu podręcznego wg tego, co jest napisane na stronie internetowej mogę zabrać torbę o wymiarach 30x40x10 cm. No i mój laptop jest troszkę za szeroki i tak się zastanawiam, czy ktoś na to zwróci uwagę. Bo sama walizka - bagaż podręczny - mieści się w granicach.
 Relacje PM off  

#74 PostWysłany: 07 Sie 2016 23:31 

złoty
Nikt na to nie zawróci żadnej uwagi.

#75 PostWysłany: 07 Sie 2016 23:38 
Awatar użytkownika

Na bagaż typu torba od laptopa są jakieś specjalne schowki, czy to raczej idzie nad głowy?
 Relacje PM off  

#76 PostWysłany: 07 Sie 2016 23:43 

złoty
Możesz trzymać nad głową albo pod fotelem przed sobą.

#77 PostWysłany: 21 Sie 2016 22:42 
Awatar użytkownika

Właśnie zakończyłem swoją wyprawę (za Atlantyk) i oto, co zaobserwowałem:
1) Bagaż, który wnosiłem na pokład W OGÓLE nie był sprawdzany. Mam tu na myśli wymiary i masę. Zdziwiło mnie to i to bardzo. Bagaż niektórych pasażerów tak na oko na pewno nie mieścił się limicie wymiarowym, a mimo to nikt się nie doczepił.
2)
klonowiec napisał(a):
A jak jest z restrykcyjnością jeżeli chodzi o limity bagażu? Zamierzam zabrać ze sobą laptopa. Ale ponieważ jest to 17', to przekracza o parę cm dopuszczalne wymiary. Oprócz bagażu podręcznego wg tego, co jest napisane na stronie internetowej mogę zabrać torbę o wymiarach 30x40x10 cm. No i mój laptop jest troszkę za szeroki i tak się zastanawiam, czy ktoś na to zwróci uwagę. Bo sama walizka - bagaż podręczny - mieści się w granicach.

Ciekawe byłem, jak to się potoczy. I tak jak napisałem już powyżej, torba z laptopem (przekraczała 3 wymiary) nikogo nie zainteresowała :shock: W każdym razie jak leciałem w jedną stronę, to trzymałem ją w półce nad głową, a w drugą stronę pomiędzy siedzeniem, a oknem. Trzymanie takiej torby pod fotelem przede mną to kiepski pomysł - ograniczam miejsce na nogi, które przy długich lotach jest istotne (krążenie i te sprawy). W każdym razie ja i mój bagaż wrócił w całości.
 Relacje PM off  

#78 PostWysłany: 21 Sie 2016 23:02 

srebrny
W Lufhtansie bardzo rzadko sprawdzają podręczny ale to nie znaczy, że tego nie robią. Raz byłem światkiem, że dosyć mocno się czepiali i cofnęli kilka osób. Najgorsze, że ja wtedy też byłem mocno przekroczony z wymiarami i wagą, ale do mnie nie było uwag. Cóż szczęście, ale tego nikt Ci nie zagwarantuje.
 Relacje PM off  

#79 PostWysłany: 22 Sie 2016 00:53 
Awatar użytkownika

srebrny
Na transatlantyckich potrafią sprawdzać. Inna sprawa ze ludzie przeginają o potrafią mieć dwie kabinowki ze sobą. Do laptopa nigdy sie nie czepiali. A woziłem ze sobą prawie 19". Chociaż raczej w plecaku, który robił za podręczny, niż w osobnej torbie.

#80 PostWysłany: 22 Sie 2016 08:41 

30 lipca wylot z WAW - kontrolowali bagaż podręczny - zarówno wymiary jak i wagę.
11 sierpnia wylot z BRU - kontrolowali wymiary bagażu podręcznego, jednakże podejrzewam
że wykonywali kontrolę ze względu na typ samolotu - CRJ900. Wszelkie większe bagaże podręczne dostawały
przywieszkę 'Delivery on aircraft'. Pozostałe oznaczano 'Approved cabin baggage'.
 Relacje PM off  

[ 127 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 7 gości