Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 210 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 08 Lip 2011 02:31 

Rejestracja: 18 Gru 2010
Posty: 452
najwygodniej jest odprawic sie on-line z wyprzedzeniem - nie trzeba drukowac karty pokladowej, ale mozna za to np. wybrac dogodne miejsce w samolocie. na lotnisku albo drukujesz ja ze wspomnianych automatow, lub tez przy oddawaniu bagazu mowisz, ze jestes juz odprawiony on-line, ale nie masz wydrukowanej karty pokladowej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#22 PostWysłany: 08 Lip 2011 03:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
co do cen - to ja kupowalem niedawno madryt - wroclaw - madryt na okres swiateczny wlasnie, 2way za jakies 180 [swoja droga bylo sporo biletow w tych cenach, a do poznania czy wawy nawet kilka euro taniej mozna bylo kupic, i to spoooro terminow bylo] - wiec te 200 czy 220 wydaje sie tez spoko cena



jeszcze taka rada zyciowa - jak jedziesz na erazmusa to swieta spedz z erazmusami - wigilia na pewno bedzie zayebista i jedyna i niezapomniana

mowi Ci to ktos, kto swoja erazmusowa wigilie spedzil z rodzina w domu i zaluje tego :)
a rodzinnych wigilii jeszcze sporo przezyjesz, wiec, jedna wielkiej roznicy nie zrobi :)

btw erazmus w porto - zayebiscie, gratz :)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 01 Lip 2012 11:17 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tu.
Lecę z Berlina do Helsinek - dostałem od Lufthansy na maila tylko "Kod rezerwacji" oraz "Passenger Receipt" - pewnie nie bede miał dostępu do internetu w ciągu 24h przed odlotem.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ,ale wystarczy ,że w maszynie do odpraw Lufy wpiszę sam numer rezerwacji i na miejscu mi wydrukuje bilet i naklejkę na bagaż ? ( korzystałem z czegoś takiego w Norwegianie ale nie wiem czy to działa na tej samej zasadzie) Ewentualnie pójdę oddać bagaż i Pan /Pani mi wystawią coś takiego jak im dam kartkę z numerem rezerwacji ( Passenger Receipt ) ?

Czy na takich krótkich trasach ( 2h) są serwowane darmowe przekąski ?

Sorry za takie banalne pytania ,ale narazie moje doświadczenie z lataniem jest minimalne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 01 Lip 2012 11:33 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Eryk87 napisał(a):
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ,ale wystarczy ,że w maszynie do odpraw Lufy wpiszę sam numer rezerwacji i na miejscu mi wydrukuje bilet i naklejkę na bagaż ?

Tak. Możesz też się odprawić online, jak wolisz.

Cytuj:
Czy na takich krótkich trasach ( 2h) są serwowane darmowe przekąski ?

Tak, albo buła (shinken oder kase) albo jakaś mini sałatka czy risotto na zimno, ilość raczej mikroskopijna. Napoje też za free.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
peter7712 lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 15 Lut 2014 02:04 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 470
Loty: 121
Kilometry: 219 081
niebieski
To moja pierwsza podróż tak daleko i z przesiadką.Mam kilka pytań w związku z tym:
zarezerwowałem lot do Hongkongu z przesiadką we Frankfurcie.Mam to wszystko tzn loty w obie strony na jednym numerze rezerwacji tzn odrazu odprawiam sie do hogkongu czy poszczególne loty(do frankfurtu,nastepnie do hongkongu?).
Czy moge sie odprawic za jednym rzutem w obie strony?
Na lotnisku mam nie całe 2 godziny postoju,w jedna i drugą stronę:musze przechodzić wszystkie procedury związane z lotem od nowa,czy moge przejść odrazu pod nastepny terminal nie wychodząc na hall lotniska?
Czy mam zagwarantowane,ze zdążę na następny samolot?
Czy bagaż w Warszawie nadaję odrazu do Hongkongu?czy tylko do Frankfurtu I potem znowu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 15 Lut 2014 06:09 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3226
srebrny
77kylo napisał(a):
To moja pierwsza podróż tak daleko i z przesiadką.Mam kilka pytań w związku z tym:
zarezerwowałem lot do Hongkongu z przesiadką we Frankfurcie.Mam to wszystko tzn loty w obie strony na jednym numerze rezerwacji tzn odrazu odprawiam sie do hogkongu czy poszczególne loty(do frankfurtu,nastepnie do hongkongu?).
Czy moge sie odprawic za jednym rzutem w obie strony?
Na lotnisku mam nie całe 2 godziny postoju,w jedna i drugą stronę:musze przechodzić wszystkie procedury związane z lotem od nowa,czy moge przejść odrazu pod nastepny terminal nie wychodząc na hall lotniska?
Czy mam zagwarantowane,ze zdążę na następny samolot?
Czy bagaż w Warszawie nadaję odrazu do Hongkongu?czy tylko do Frankfurtu I potem znowu?


Możesz się odprawić od razu do Hongkongu - i od razu otrzymasz obie karty pokładowe.
We Frankfurcie od razu możesz kierować się do bramki z której odlatuje samolot do Honkongu. Niestety - jest do dość kiepsko zaprojektowane lotnisko i bardzo prawdopodobne, że niestety będziesz musiał ponownie przejść kontrolę bezpieczeństwa.
Gwarancji, że zdążysz na następny lot nie masz nigdy - ale w razie gdybyś nie zdążył to zmartwieniem Lufthansy jest aby zapewnić ci przelot najbliższym dostępnym lotem - w takiej sytuacji udaj się do Service Center, gdzie otrzymasz nową kartę pokładową i ewentualnie voucher do hotelu, o ile lot byłby następnego dnia.
Bagaż nadajesz od razu do Hongkongu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 15 Lut 2014 12:05 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 470
Loty: 121
Kilometry: 219 081
niebieski
czyli jak lufa sprzedała mi bilet to powinno się zdążyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 16 Lut 2014 03:15 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3226
srebrny
77kylo napisał(a):
czyli jak lufa sprzedała mi bilet to powinno się zdążyć.


MCT dla FRA to 45 minut - jeśli przylecisz bez opóźnień to do bramki powinieneś dotrzeć ok godzinę przed czasem.
Mój rekord na przesiadce do Azji (Poznań-Pekin) to 12 minut - ale biegłem całą drogę i wpuszczono mnie do kolejki do security i kontroli paszportowej.

Zdążyłem przed zamknięciem bramki, ale LH założyła że nie zdąze i unieważniła mi kartę pokładową, przy bramce obsługa walczyła kilka minut ale nie udało im się wystawić nowej.

Skończyło się na tym, że poleciałem 2 h później Air China, zamiast A380 Lufthansy, ale bogatszy o 300 EUR ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 16 Lut 2014 18:12 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 93
Loty: 7
Kilometry: 18 893
gwzd napisał(a):
najwygodniej jest odprawic sie on-line z wyprzedzeniem - nie trzeba drukowac karty pokladowej, ale mozna za to np. wybrac dogodne miejsce w samolocie. na lotnisku albo drukujesz ja ze wspomnianych automatow, lub tez przy oddawaniu bagazu mowisz, ze jestes juz odprawiony on-line, ale nie masz wydrukowanej karty pokladowej.

Co to znaczy odprawić się online z wyprzedzeniem? Mam lot waw-fra-jfk w czerwcu i pasowało by mi odprawić sie jak najszybciej najlepiej w domu ,czy jest możliwość posiadania kart pokladowych w telefonie ?w potwierdzeniu etix mam napisane ,że odprawić się mogę dopiero na 23 godziny przed lotem?
Czy miejsca które wybrałem w samolocie podczas zakupu biletów są obowiązujące ,czy trzeba je jakoś potwierdzać podczas odprawy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 16 Lut 2014 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
deha napisał(a):
Co to znaczy odprawić się online z wyprzedzeniem? Mam lot waw-fra-jfk w czerwcu i pasowało by mi odprawić sie jak najszybciej najlepiej w domu ,czy jest możliwość posiadania kart pokladowych w telefonie ?w potwierdzeniu etix mam napisane ,że odprawić się mogę dopiero na 23 godziny przed lotem?
Czy miejsca które wybrałem w samolocie podczas zakupu biletów są obowiązujące ,czy trzeba je jakoś potwierdzać podczas odprawy?

Odprawić się online z wyprzedzeniem to znaczy odprawić się np. w domu, od 23 godzin przed lotem. Jest możliwość odprawienia się przez telefon komórkowy i otrzymania mobilnej karty pokładowej. Wybrane miejsca podczas zakupu są obowiązujące.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 27 Lut 2014 00:18 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 93
Loty: 7
Kilometry: 18 893
Lot w czerwcu waw-fra-jfk dziś wszedlem na portal lufy i widzę że mogę sobie wybrac miejsca na trasie waw-fra ,ale za kazde miejsce zarezerwowane musze zapłacić 45 pln czyli przy dwóch osobach to extra 180 pln czy to normalna procedura? A co się stanie jezeli dopiero przy odprawie na 23 godziny przed lotem okaże się że nie ma dwoch miejsc koło siebie to nas rozdzielą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 27 Lut 2014 07:29 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3226
srebrny
deha napisał(a):
Lot w czerwcu waw-fra-jfk dziś wszedlem na portal lufy i widzę że mogę sobie wybrac miejsca na trasie waw-fra ,ale za kazde miejsce zarezerwowane musze zapłacić 45 pln czyli przy dwóch osobach to extra 180 pln czy to normalna procedura? A co się stanie jezeli dopiero przy odprawie na 23 godziny przed lotem okaże się że nie ma dwoch miejsc koło siebie to nas rozdzielą?



Niestety tak jest od kilku miesięcy - LH schodzi na psy ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 28 Lut 2014 22:39 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 93
Loty: 7
Kilometry: 18 893
deha napisał(a):
gwzd napisał(a):
najwygodniej jest odprawic sie on-line z wyprzedzeniem - nie trzeba drukowac karty pokladowej, ale mozna za to np. wybrac dogodne miejsce w samolocie. na lotnisku albo drukujesz ja ze wspomnianych automatow, lub tez przy oddawaniu bagazu mowisz, ze jestes juz odprawiony on-line, ale nie masz wydrukowanej karty pokladowej.

Co to znaczy odprawić się online z wyprzedzeniem? Mam lot waw-fra-jfk w czerwcu i pasowało by mi odprawić sie jak najszybciej najlepiej w domu ,czy jest możliwość posiadania kart pokladowych w telefonie ?w potwierdzeniu etix mam napisane ,że odprawić się mogę dopiero na 23 godziny przed lotem?
Czy miejsca które wybrałem w samolocie podczas zakupu biletów są obowiązujące ,czy trzeba je jakoś potwierdzać podczas odprawy?

Czy na 23 godziny przed lotem odprawiam sie tylko na lot do usa ,czy od razu w obie strony?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 28 Lut 2014 22:49 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 430
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Tylko w jedną stronę, w drugą znowu można się 23 godziny przed wylotem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 06 Lip 2014 14:40 

Rejestracja: 03 Lip 2014
Posty: 1
Witajcie. Za miesiąc lece z Polski do Barcelony (i dalej ale to już Iberia). W jedną stronę mam przesiadke we Frankfurcie a w drugą w Monachium. I mam kilka pytań (wlaściwie do dużo bo pierwszy raz lece LH i to z przesiadką).
1)Jak to jest z odprawą online? odprawiam się 23 h przed odlotem w domu, i moge sobie wydrukować karte pokładową? i wtedy podchodze do stanowiska już tylko z bagażem i odprawiam bagaż? (tak jak to jest np. w ryanairze). Z tego co rozumiem to dosatje już karty pokładowe na odcinki Polska-Frankfurt i Frankfurt-Barcelona? Czy to co wydrukuje w domu jest w ogole kartą pokładową? czy ją dostane na lotnisku?
2) jak to jest z tą przesiadką? musze jeszcze raz przechodzić security? czy od razu przechodze do strefy odlotów? mam na przesiadkę 4h(bo na wcześniejszy lot nie było tańczych biletów), wcześniejszy lot jest 1,5h po moim przylocie do Frankfurtu. Czy mój bagaż poleci bezposrednio do Barcelony? i czy nie poleci przez przypadek tym wcześniejszym lotem?
3) najprawdopodobniej przy powrocie nie bede miala możliwości wydrukowania karty pokładowej... co mam robić? czy mam odprawić się online na telefonie i potem dostane karte pokladową na lotnisku? czy moge odprawic się w tym automatach na El Prat? i co jeśli odprawie się w automacie (wpisując numer rezerwacji?) to co z bagażem? Czy może lepiej odprawić się i dostać kartę pokłądową na stanowisku?
4) Czy na lotnisku w Monachium musze przechodzić jeszcze raz security i odbierać bagaż? :D :D :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 06 Lip 2014 15:03 

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 57
ad.1 Karty drukujesz w domu, w maszynie lub dostajesz przy stanowisku. Jak wolisz, kosztów dodatkowych nie ma. Bagaz zostawiasz przy stanowisku.
2. Idziesz na tranzyt, security nie przechodzisz. Bagaz leci sam.
3. Mozesz zrobic wszystko - jak ci wygodniej. Do stanowiska i tak musisz podejsc zeby nadać bagaz.
4. Bagaz leci sam do portu docelowego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Lufthansa - Bagaż
#37 PostWysłany: 29 Wrz 2014 16:25 

Rejestracja: 23 Paź 2013
Posty: 67
Za tydzień lecę do Warszawy z Frankfurtu i zastanawiam się jak Lufthansa reaguje na przekroczenie 23 kg limitu bagażowego. Czy ktoś miał doświadczenie? Mój bagaż powinien ważyć 25-28 kg i wolałbym nie płacić dodatkowej opłaty ;)


Ostatnio edytowany przez Zeus, 01 Mar 2017 00:11, edytowano w sumie 1 raz
poprawa tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 29 Wrz 2014 16:27 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
Zapłacisz, raczej pracownicy LH nie odpuszczą ci
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 29 Wrz 2014 16:32 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2351
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
Wrzuć te nadprogramowe 2-5 kg do podręcznego i po problemie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 29 Wrz 2014 17:00 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Dokładnie tak - podręcznego nikt ci nie będzie ważył (oczywiście musisz zachować jakieś rozsądne rozmiary bagażu), pamiętaj, że spokojnie możesz mieć dodatkowo jako podręczny "torbę/plecak z laptopem". Odprawiany bagaż jest ważony i nie darują ci. Kiedyś widziałem nawet taką scenę, że gość leciał do Ameryki Pd. i mógł zabrać 2 bagaże po 25 kg. Miał jeden, za to kilka kg cięższy (28 kg) i musiał zapłacić za jego nadwagę!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 210 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group