Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 210 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 29 Wrz 2014 19:49 

Rejestracja: 23 Paź 2013
Posty: 67
a czy można przewieźć w podręcznym żelazko? :D

A wiecie jak wygląda sprawa z garniturem w pokrowcu? Do Frankfurtu leciałem LOTem z bagażem podręcznym + garnitur w pokrowcu. Nikt się nie czepiał. Niemcy też nie powinni robić problemów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#42 PostWysłany: 30 Wrz 2014 00:06 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3241
srebrny
2 kg powinny przejść, z 5 możesz mieć problem.
Ja dość często mam nadbagaż i z mojego doświadczenia to jedynie w USA i Szwajcarii jest niemal pewna zapłata za nadbagaż.
W innych krajach nie zdażyło mi się zpłacić (chociaż w Warszawie niewiele brakowało)
Ale oczywiście jest to ruletka
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez SPLDER, 30 Wrz 2014 01:07, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 30 Wrz 2014 00:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Ja kiedyś wracałem z Singapuru z 7-8 kilo nadbagażu i przeszło. Podręczny też o coś koło tego był przeładowany. Ale to była Wigilia, więc pewnie dlatego :)

Ale nie liczyłbym na Twoim miejscu na to że przejdzie bo możesz się przeliczyć - kiedyś musiałem wyjąć bluzę bo było 200g za dużo. Tam wtedy w SIN jadąc na lotnisko układałem w głowie listę rzeczy które wcisnę na siebie albo których mogę się pozbyć. Bo jest też taki sposób na bezczela, tak też bywało: http://www.dailymail.co.uk/travel/trave ... eight.html

Image


Co do ostatnich pytań - garniak śmiało bierz obok podręcznego.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 30 Wrz 2014 00:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
wracałem 31 VIII z Fra do Waw z nadbagażem 1,5 kg. W ogóle pierwszy raz miałem nadbagaż i trochę się obawiałem czy nie dopłacę, do tego miałem podnawymiarową walizkę ( ale tutaj to byly tylko mm) i mimo pomocy asystenta ze strony LH przy nadawaniu bagażu na linię( całą odprawę jak i nadanie bagazu robilem bezobsługowo - jesli tak to mozna nazwac) nie dopłaciłem ani grosza. Dlaczego ? Nie wiem, czy dlatego, że nadbagaż był tak nikły,czy własnei z racji korzystania z bezobsługowego nadania bagazu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 12 Paź 2014 16:52 

Rejestracja: 23 Paź 2013
Posty: 67
dla potomnych ;)

Miałem nadbagaż 1 kg i na stanowisku bezobsługowym poszło bez problemu bez dopłaty. Z ciekawostek na początku stałem w kolejce do nadania bagażu w normalnym stanowisku i widziałem że babeczka miała problemy tzn musiała się przepakować. Niemiec był nieugięty.

Tak więc rada dla innych, że lepiej nadawać bagaż na stanowisku bezobsługowym, jeśli macie wrażenie że może być nadbagaż

Jeśli też ktoś by szukał czy lufthansa akceptuje bagaż podręczny + pokrowiec na garnitur to mi nie robili żadnych problemów. W pokrowcu na garnitur miałem 2 garnitury + kilka koszul więc był dość spory ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 12 Paź 2014 17:45 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 104
Loty: 48
Kilometry: 101 952
Hm. Automat nie sprawdza wagi?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 10 Lip 2015 09:50 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
Mam 2 pytania odnośnie bagażu w Lufthansie:
1- Lecąc z Szanghaju przez Frankfurt do Pyrzowic i kupując np alkohol na bezcłowym w Szanghaju będę mógl go przewieźć do Pyrzowic czy w Frankfurcie mi go wyrzucą?
2- Wracam klasą Ekonomiczną Premium, limit bagażu nadawanego w tej klasie to 2x23kg. (fotka poniżej). Czy można mieć jedną walizkę, która waży więcej niż 23kg.? Ale mniej niż 46kg...

Załączniki:
media_775961551.png
media_775961551.png [ 14.41 KiB | Obejrzany 5965 razy ]
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 10 Lip 2015 09:59 

Rejestracja: 06 Mar 2014
Posty: 374
1. jesli go nei rozpakujesz z torebki to tak
2. nie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 10 Lip 2015 10:02 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
@Fafikdog
1) Nie, jeśli będzie zapakowany przez obsługę sklepu do specjalnej plastikowej torby (STEB), która potem nie może być otwierana/ przypadkowo naddarta/ itp.
2) Zobacz, jaki limit masz na bilecie - wagowy (w kg) czy sztukowy (np. 2 pcs). Natomiast z zupełnie innych przyczyn, maksymalna waga walizki w większości linii to 32 kg.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 10 Lip 2015 10:09 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Hmm, jestescie pewni co do tych wolnoclowych zakupow z Szanghaju? Z Autopsji - butelka wina z TLV - towar zapakowany tamze, we FRA przesiadalem sie na LHR - dodatkowa kontrola bezpieczenstwa, nie przepuscili (ok 3 lata temu). WIecej po prostu nie probowalem po tym zdarzeniu.

Odnosnie bagazu, jezeli bedziesz mial wiecej niz 23kg ale mniej niz 32kg w jednej walizce to Cie puszcza, ale bedziesz musial doplacic. Pow 32kg to w ogole Cie nie puszcza nawet za doplata.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 10 Lip 2015 10:17 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Re butelka - post Sudoku w tym wątku: alkohol-z-korei-lot-z-przesiadka-w-fco,18,72023.

Re walizka - tak będzie, jeśli ma limit sztukowy. Zawsze lepiej sprawdzić, jaki limit jest na bilecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 10 Lip 2015 12:06 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
Ad.1) No właśnie znam przypadki, kiedy wyrzucali nawet jeżeli butelka była "oryginalnie, bezcłowo" zamknięta w woreczku. Chciałem potwierdzić...
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 10 Lip 2015 12:52 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Zdarzają się przypadki - nazwijmy to neutralnie - nadużycia uprawnień (vide: wątek KyokoMai o DTM i STEB). Dlatego warto znać swoje prawa i próbować je egzekwować.

Jeśli Ci to pomoże - w zeszłym roku leciałam przez FRA spoza Unii i nikt się mojego STEB-a nie czepiał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 10 Lip 2015 16:49 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3241
srebrny
lataczuk napisał(a):

Odnosnie bagazu, jezeli bedziesz mial wiecej niz 23kg ale mniej niz 32kg w jednej walizce to Cie puszcza, ale bedziesz musial doplacic. Pow 32kg to w ogole Cie nie puszcza nawet za doplata.


Wszystko zależy ok konkretnego agenta i portu wylotu.

Dość często podróżuję ze sprzętem w walizce o wadze ok 30 kg . Jako *G mam możliwość wzięcia 2*23 kg. Mając walizkę 30 kg i drugą ok 12 kg dotychczas prawie zawsze płaciłem za nadbagaż w USA, w Europie jedynie w Szwajcarii. Niewiele brakowało i zapłaciłbym w Warszawie , ale w końcu zwolniono mnie z dopłaty powodu niedogodości ze strony LOTu, które spotały mnie we wcześniejszej części podróży (odwołany lot POZ-WAW i dojazd pociągiem do Warszawy)

Natomiast w Twoim przypadku , ponieważ lecisz z Szanghaju istnieje duże rysyko dopłaty - bo Chińczycy masowo mają nadbagaż i agenci są uczuleni.

Jak masz możliwość to lepiej przepakuj do 2 walizek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 10 Lip 2015 17:19 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Co do przewozu alkoholu czy innych płynów tranzytem - mam osobiste doświadczenia, że można przewozić i takie są przepisy.
Niestety wielu pracowników, którzy powinni je znać, nie zawsze są świadomi zmian itd. Np. miesiąc temu byłem w Mołdawii i na lotnisku w Kiszyniowie są olbrzymie napisy, że nie można wwieźć zakupów wolnocłowych w przypadku tranzytu w Unii. Jak kupowałem tam flaszkę, to pani zapytała się, czy będą się przesiadał w UE i powiedziała, że nie ma sensu kupować, bo mi zabiorą. Powiedziałem jej, że może mi spokojnie sprzedać, a ja spokojnie przewieźć. I tak też było.

Dlatego najlepiej mieć wydrukowane (lub łatwo dostępne np. na tablecie) stosowne regulacje i móc je w razie czego okazać niedouczonym.

Na szybko znalazłem coś takiego, chociaż nie jest to oficjalny dokument. Ale te też są do wyszukania w sieci:

http://www.eccireland.ie/new-rules-to-e ... -airports/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 22 Cze 2016 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2011
Posty: 51
Czy da się jakoś odzyskać z systemu Lufthansy starą kartę pokładową (PDF) za lot z kwietnia 2016? Chciałem się ubiegać o wsteczne naliczenie Miles & More ale nie mam 1 z 2 kart pokładowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 22 Cze 2016 22:07 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Spróbuj zgłosić te loty online przez konto M&M, wtedy wystarczy trasa i numer rezerwacji. U mnie zadziałało przy pierwszej rezerwacji (wbrew temu, co jest napisane na ich stronie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 22 Cze 2016 22:08 

Po co PDF skoro można złożyć wniosek online podając tylko trasę i numer biletu?
Jeżeli to był lot na jednym etixie, to wystarczy numer z tej karty którą posiadasz. Warunek - pamiętasz w którym dniu leciałeś, skąd oraz dokąd ;)
Góra
 PM off  
      
#59 PostWysłany: 22 Cze 2016 22:51 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Bo w regulaminie piszą, że pierwszy w historii konta wniosek o wsteczne naliczenie mil powinno się złożyć listownie z załączeniem kart pokładowych (ale to ściema, sprawdzałem ;) ) :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 23 Cze 2016 20:11 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 1084
Loty: 20
Kilometry: 15 182
z ciekawości

jeżeli pośrednik sprzedaje lot Lufthansy TXL-MUC-JFK i EWR-DUS-TXL, z czego DUS-TXL jest operowany przez eurowings to na tym ostatnim odcinku pasażer ma w cenie bagaż rejestrowany? Bo wiem, że w eurowings za bagaz trzeba płacić, a przy takim locie łączonym?

Image
_________________
Pytania o Warszawę? Pisz w wiadomości prywatnej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 210 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group