Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: [LDE] Lourdes
#81 PostWysłany: 30 Wrz 2018 09:48 

Rejestracja: 30 Wrz 2018
Posty: 1
Hej! Do wszystkich którzy wybierają się do Lourdes:
Z lotniska do miasta dostaniemy się podstawionym busem, który jest zgrany z godzinami przylotów/ odlotów.
Koszt takiego busa to 2 euro niezależenie od wieku ;)
Autobus startuje z prawej strony od wyjscia lotniska ( należy przejsc parenascie metrów, zobacyzymy znak z rozkładem jazdy)
W Lourdes mamy dwa przystanki do wsiadania i wysiadania tj Gare SNCF oraz Avenue du Pardis
Ja przyleciałem w czwartek - bus miałem o 20:50
Wylatywałem w niedzielę- bus o 8:25
Powodzenia! 8-) :D :) ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
 Temat postu: Re: [LDE] Lourdes
#82 PostWysłany: 30 Wrz 2018 19:50 

Rejestracja: 27 Mar 2011
Posty: 2
Gdzie dokładnie zatrzymuje się autobus na Avenue du Pardis, możesz wskazać na mapie lub określić punkt?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [LDE] Lourdes
#83 PostWysłany: 14 Cze 2021 18:04 

Rejestracja: 09 Paź 2016
Posty: 9
Czy ktoś może leci z Krakowa do Lourdes 20.06, a może kogoś znacie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [LDE] Lourdes
#84 PostWysłany: 14 Cze 2021 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 239
Kilometry: 272 276
niebieski
Proszę napisać na pw co potrzebujesz oprócz samego "znania"
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [LDE] Lourdes
#85 PostWysłany: 22 Cze 2021 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2016
Posty: 13
Loty: 269
Kilometry: 521 116
My lecimy 23 czerwca. A czy ten autobus nadal jest aktualny? W sensie czy pomimo pandemii i godzin policyjnych obsługuje pasazerow wieczornego lotu z Krakowa?

Ewentualnie kojarzycie jakie sa koszty taxi do centrum Lourdes?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [LDE] Lourdes
#86 PostWysłany: 22 Cze 2021 11:04 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 136
Loty: 242
Kilometry: 372 077
Malina33 napisał(a):
Gdzie dokładnie zatrzymuje się autobus na Avenue du Pardis, możesz wskazać na mapie lub określić punkt?


Pamiętam jak wracałem i przyjeżdżałem, to bus zatrzymywał się mniej więcej w tym miejscu, gdzie są autobusy.
https://www.google.pl/maps/@43.0937858, ... 8192?hl=pl
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [LDE] Lourdes
#87 PostWysłany: 24 Cze 2021 09:15 

Rejestracja: 24 Cze 2021
Posty: 1
Maktravel napisał(a):
Proszę napisać na pw co potrzebujesz oprócz samego "znania"

Jak wyglada sytuacja z tymi busami? Lece 30 czerwca i jestem bardzo ciekaw jak wyglada sytuacja :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [LDE] Lourdes
#88 PostWysłany: 01 Lip 2021 14:28 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 1001
srebrny
@sinap @acyrk123 i jak? Znalazłem co prawda na stronie lotniska informację o busie dopasowanym do wylotów i przylotów za 1€, ale zawsze to warto dowiedzieć się jak to działa w rzeczywistości.
https://www.tlp.aeroport.fr/Fichiers/pa ... nglais.pdf - rozkład autobusów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [LDE] Lourdes
#89 PostWysłany: 24 Lip 2021 23:22 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 1001
srebrny
Odpowiem sobie. Autobus rzeczywiście jeździ, kosztuje 1€, a bilet można nabyć u kierowcy. Choć nie próbowałem, to zdaje się, że jest możliwe korzystanie z karty płatniczej jako biletu.
Nowy link do rozkładu: https://www.tlp.aeroport.fr/Fichiers/pa ... nglais.pdf
Info na stronie lotniska: https://www.tlp.aeroport.fr/bus-shuttles

Jeśli natomiast chcecie pojechać do Tarbes, to jest linia TL łącząca Tarbes i Lourdes. Też kosztuje 1€. Co istotne, nie jeździ w niedziele i święta.
Rozkład znajdziecie tu: https://storage.googleapis.com/is-wp-59 ... 210301.pdf
a gdyby nie działał link, to należy szukać informacji na stronie przewoźnika: https://www.tlp-mobilites.com/horaires- ... s-de-bus/#
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [LDE] Lourdes
#90 PostWysłany: 25 Lip 2021 00:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
Shuttle bus do Lourdes jeździ, nawet w niedzielę. Jak przyleciałem 27 czerwca w niedzielę, samolot był opóźniony i autobus mimo, że jest dostosowany do przylotów odjechał parę minut wcześniej, ale policjanci i obsługa widząc kilkanaście osób czekających nam pomogła, skontaktowali się z przewoźnikiem i z kierowcą, a kierowca zwrócił i potem jechaliśmy za darmo do miasta.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez MacGyver, 25 Lip 2021 13:58, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [LDE] Lourdes
#91 PostWysłany: 25 Lip 2021 09:17 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 1001
srebrny
@MacGyver mówimy o tym samym? Mam wrażenie, że jednak mówisz o linii shuttle busa do Lourdes, która rzeczywiście jest dostosowana do przylotów i o której pisze w pierwszej części mojego posta. Natomiast linia TL ma kilkanaście kursów dziennie i już to wskazuje, że nie jest dostosowana do lotów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [LDE] Lourdes
#92 PostWysłany: 25 Lip 2021 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
Tak chodzi mi o shuttle bus do Lourdes.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [LDE] Lourdes
#93 PostWysłany: 26 Lip 2021 07:21 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Linia TL łączaca lotnisko z Tarbes i Lourdes NIE kursuje w niedziele ! A w powszednie dni tez słabo. Po przylocie o 20. 30 z KRK ostatni i jedyny kurs jest o 22.00
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [LDE] Lourdes
#94 PostWysłany: 26 Lip 2021 23:35 

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 199
Loty: 166
Kilometry: 286 767
niebieski
Ja jeszcze dodam, że w shuttle busie dostosowanym pod odloty i przyloty można płacić kartą (sprawdzone), co jest o tyle istotne, że na lotnisku LDE nie ma żadnego (!) bankomatu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [LDE] Lourdes
#95 PostWysłany: 26 Lip 2021 23:52 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1868
HON fly4free
Rozkłady jazdy są (przecież) na stronie lotniska...
https://www.tlp.aeroport.fr/bus-shuttles
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [LDE] Lourdes
#96 PostWysłany: 27 Lip 2021 21:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2012
Posty: 484
niebieski
Jest jeszcze jeden sposób wydostania się z tego lotniska w niedzielę.
W samolocie prawie na pewno będzie przynajmniej 1 pielgrzymka.
Po taką grupę zwykle przyjeżdża specjalny autobus i to przewymiarowny jak na pielgrzymkową liczbę pasażerów,.
Trzeba poprosić jednego z organizatorów takiej pielgrzymki (łatwo ich znaleźć) o podwózkę do Lourdes. Można dogadać się w tej sprawie jeszcze w samolocie. Kierowcy płaci się tyle samo co za Bus do Lourdes. We dwójkę daliśmy po dwa EUR i zostaliśmy podwiezieni pod drzwi naszego hotelu, prawie jak taksówką.
Jeśli zaś chodzi o Busa Lotnisko=Lourdes to w niedziele jeździ. Powtórzę : TAK JEŹDZI w NIEDZIELĘ.
Mój samolot sporo się spóźnił. Bus odjechał. Miejscowa policja jak i obsługa lotniska zapewniali że odjechał ale na pewno jeszcze przyjedzie i z tego co wiem przyjechał i zabrał grupę około 6 osób które cierpliwie czekały.
Ponieważ byłem bardziej niecierpliwy i bardziej niedowierzający zabrałem się z bardziej wierzącymi:) to jest jedną z dwóch pielgrzymek z mojego samolotu.
Pozdrawiam współpasażerów z niedzielnego lotu dokładnie sprzed miesiąca:)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [LDE] Lourdes
#97 PostWysłany: 28 Lip 2021 11:36 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 1001
srebrny
Absolutnie nikt tutaj nie napisał, że dostosowany do lotów shuttle bus do Lourdes nie jeździ w niedzielę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [LDE] Lourdes
#98 PostWysłany: 28 Lip 2021 11:46 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 233
niebieski
Poprzednik napisał, ze jeździ w niedziele i na stronie lotniska jest jak byk rozkład linii która jest dostosowana do konkretnych lotów również niedzielnych... (do końca października)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [LDE] Lourdes
#99 PostWysłany: 09 Sty 2022 20:02 

Rejestracja: 09 Sty 2022
Posty: 1
Cześć, na początku chciałbym podziękować wszystkim za wszystkie podróżnicze okazje które udostępniacie bo kilka razy zdarzyło mi się z nich skorzystać. Dzisiaj zamierzam się odpłacić i polecić wycieczkę na narty do Pireneje.

Jedyny haczyk jest taki, że z tej okazji można skorzystać jedynie startując z lotniska Charleroi Brussels.

https://www.n-py.com/fr/sejour-pyrenees ... gn=lagence

Otóż kupując bilet w dwie strony z Charleroi do Lourdes, otrzymujemy dodatkowo za free skipass (równowartość 280 euro). Okazja jest o tyle atrakcyjna, że ceny biletów zazwyczaj oscylują wokół 20 euro (w dwie strony). Po zakupie biletów na maila dostajemy linka gdzie możemy wygenerować swój kod QR. Skipass jest na 6 dni.

Po przylocie do wybranego hotelu teoretycznie jeździ autobus - w praktyce po mnie przyjechała taksówka. Za okazaniem biletu autobusowego taksówkarz wiezie nas w wybrane miejsce - do hotelu w którym spałem to 1,5h jazdy. Nie przestraszcie się że taksometr może być włączony, taksówkarz jest umówiony z miastem na stałą kwotę wypłaty, wy tylko musicie wcześniej kupuc bilet na autobus (15 euro).

https://resa-navette.tourisme-hautes-py ... et-a-faire

Jeśli chodzi o nocleg to z czystym sumieniem mogę polecić hostel w którym spałem. Poza przystępną ceną i dobrym standardem pokoi jest najważniejsza sprawa - od wyjścia z hotelu do pierwszego wyciągu jest 5 min spacerem. Na trasach jest mało ludzi, piękne widoki, długie trasy i praktycznie zero kolejek do wyciągów.

https://www.skylodge.fr/en/home/

Ja pojechałem żeby się przekonać jak to rzeczywiście wygląda i nie spodziewałem się aż takiego pozytywnego zaskoczenia. Wszyscy na maksa starają się żeby Twój wyjazd był udany, są pomocni i otwarci.

Można polecić np 16-20.02, poniżej screen cen biletów.

Załączniki:
Knipsel.PNG
Knipsel.PNG [ 85.31 KiB | Obejrzany 1781 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group