Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Wrz 2015 19:11 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 3
Hej,
Mam pytanie -
czy ktos z Was kiedys lecial do Paryza Ryanairem z Krakowa -przylot 9:15
i przesiadal sie tego samego dnia na samolot do Lizbony- Ryanair odlot 10:35?
Pytam poniewaz mam takie loty na najblizszy wtorek i troche zaczynam panikowac czy zdążę ogarnac ta przeprawe?!
Bede wdzieczna za info:) Dzieki


Ostatnio edytowany przez Zeus 21 Wrz 2015 15:28, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 18 Wrz 2015 19:24 

Ciasna przesiadka, wystarczy, że nad Balicami będzie mgła i Lizbona poleci, bez Ciebie -czego nie życzę.
Lecisz z podręcznym czy rejestrowanym?
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Wrz 2015 19:33 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 3
tylko podreczny na szczescie, ale wlasnie wiem i dlatego z ciekawosci podpytuje tutaj :) Mam nadzieje ze jakims sprintem sie uda, bo lotnisko ponoc super male..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Wrz 2015 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2015
Posty: 175
Loty: 226
Kilometry: 356 765
jest male owszem ale sa dwa terminale .Sprawdzilam i ladujesz na pierwszym terminalu , a wylot masz z drugiego.
wiec dodatko ,czeka ciebie bieg pomiedzy terminalami ,nastaw sie na to ,obejrzyj plan lotniska zeby sie nie miotac niepotrzebnie po nieznanym terenie.
po wyjsciu z lotniska musisz galopem gnac na prawo do drugiego budynku jakies 300-400m
Zdazysz jesli samolot nie bedzie mial spoznien




Załącznik:
lizb.jpg
lizb.jpg [ 196.89 KiB | Obejrzany 13373 razy ]

Załączniki:
krak.jpg
krak.jpg [ 156.99 KiB | Obejrzany 13373 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Wrz 2015 20:20 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 3
Dzieki! Wiem wlasnie ze przylot i odlot sa z dwoch roznych terminali.. ech no mam nadzieje ze jakos podolam, bede biec z calych sil i prosic ludzi o przepuszczenie..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Wrz 2015 20:36 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 694
Loty: 2
Kilometry: 3 738
Jak wszystko będzie planowo to luz! Nawet bez biegania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Wrz 2015 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
W sobotę leciałem z przesiadką właśnie w BVA co prawda miałem na nią 3,5 godziny, ale czas który masz w zupełności wystarczy. Oba terminale to niewielka odległość, na lotnisku kolejek brak, jedyne na co musisz uważać, to pracownicy lotniska przed przejściem do kontroli bezpieczeństwa wielu pasażerom każą wkładać bagaż podręczny w kosze danych linii lotniczych! Czasem rodzi to śmieszne sytuacje bo bagaż wejdzie w kosz na siłę, gorzej z "wyjściem" z kosza. Nam na szczęście nie kazali wkładać walizek, bo byłby problem, moja sztywna jest głęboka na 22 cm, a Ryanair ma 20 cm. Na szczęście jakoś udało się przejść.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Wrz 2015 16:49 

singielka_1976 napisał(a):
Ciasna przesiadka, wystarczy, że nad Balicami będzie mgła i Lizbona poleci, bez Ciebie -czego nie życzę.



Oba loty Ryanair i przypadku opóżnienia już w Krakowie uniemożliwiającą skuteczną przesiadką proponuję postępować zgodnie z tym co zrobił i opisał tomwie w temacie:

ryanair-mozliwe-anulacje-zmiany-itp,1498,56620?start=20
Góra
 PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Paź 2015 20:28 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 253
niebieski
Między "terminalami" ;) jest max. 5 minut na piechotę. Powinieneś zdążyć nawet z lekkim opóźnieniem. Sama kontrola to moment (jak nie ma kolejki), bramka jest zaraz obok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 20 Lut 2016 02:16 

Rejestracja: 26 Gru 2014
Posty: 65
Czy miał ktoś doświadczenia z przesiadką w 45 min? Mam lot z Wrocławia, planowo 21 w Paryżu, o 21:45 jest lot do Barcelony. Dam radę? Bagaż tylko podręczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Lut 2016 10:47 

Spore ryzyko:
- lot wieczorny, a więc spora możliwość choćby kilku - kilkunasto minutowego opóźnienia
- Wizzair i Ryanair loty z/do Polski lata na Terminal 1, Ryanair do Barcelony El Prat z Terminala 2 czyli jakieś 5 minut przejście, dosyć skrupulatne co za tym idzie czasochłonne obecnie kontrole bezpieczeństwa
- odprawa na gate rozpoczyna się jeszcze przed przylotem danego samolotu, czy też w momencie wylądowania
Góra
 PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Mar 2016 22:59 

Rejestracja: 06 Mar 2016
Posty: 45
Loty: 23
Kilometry: 29 455
kajakia napisał(a):
Dzieki! Wiem wlasnie ze przylot i odlot sa z dwoch roznych terminali.. ech no mam nadzieje ze jakos podolam, bede biec z calych sil i prosic ludzi o przepuszczenie..

Udało się? Też planuję taką trasę, tylko boję się opóźnienia...
Czy rzeczywiście lot do BVA trwa blisko 2,5h, czy to czas podawany nieco na wyrost? Jakie macie doświadczenia? Dziękuję z góry.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 06 Lut 2017 21:00 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 474
niebieski
Przesiadka na lotnisku Beauvais w piątek 03.02.2017 po południu. Czas między rozkładowym przylotem, a rozkładowym odlotem następnego samolotu - 1 godzina i 5 minut.

Przylot i wylot z terminalu T1, bagaż podręczny.
Od momentu wyjścia z samolotu + kontrola paszportowa po przylocie (poszło szybko) + długa kolejka do kolejnej kontroli paszportowej przed wylotem i kontroli bezpieczeństwa - razem wyszło 35 minut.

Warto wziąć też pod uwagę, że na lotnisku Beauvais nawet w ramach Schengen są w obie strony kontrole paszportowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 15 Maj 2017 11:36 

Rejestracja: 15 Maj 2017
Posty: 2
Witam! Czy zdążę z przesiadką 1:05 h? Lot z Majorki PMI - do Paryża BVA 6:30 - 8:45 i następnie z Paryża BVA - do Wrocławia WRO 9:50 - 11:45. Proszę o info
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 15 Maj 2017 11:41 

Według mnie nie ma szans, loty poranne: ten pierwszy zapewne ląduje na Terminal 2, ten drugi startuje z Terminal 1

Wyjście z samolotu, przebiegnięcie do drugiego terminala, kontrola bezpieczeństwa, a do tego często gdy samolot wyląduje kolejka już odprawionych czeka na wejście na pokład
Góra
 PM off  
      
#16 PostWysłany: 15 Maj 2017 11:56 

Rejestracja: 15 Maj 2017
Posty: 2
Dzięki. Wstrzymam się z rezerwacją lotu. Miałem wątpliwości stąd moje pytanie, z drugiej strony niektórzy piszą, że godzina wystarczy. Bagaż oczywiście podręczny, jednak te kontrole bezpieczeństwa...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 15 Maj 2017 11:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
W BVA godzina?
Nie ma opcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 30 Cze 2017 10:38 

Rejestracja: 30 Cze 2017
Posty: 2
Witam, mam pytanie odnośnie przesiadki w Paryżu Beauvais. Lot z Warszawy do Paryża- na miejscu o 8.50. Wylot z Beauvais do Lizbony o 10.35. Od chwili wylądowania do startu 1.45. Teoretycznie powinno wystarczyć, ale nie wiem jak jest teraz z kontrolą paszportową na tym lotnisku. Czy ktoś ostatnio leciał i może coś podpowiedzieć? . Z góry dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 30 Cze 2017 10:44 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Jaka kontrola paszportowa. Nie ma żadnej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 30 Cze 2017 10:57 

Rejestracja: 30 Cze 2017
Posty: 2
Może nie wyraziłam się zbyt precyzyjnie. W ubiegłym roku na tym właśnie lotnisku czekałam zaraz po wyjściu z samolotu ok godziny. W tym czasie pasażerowie mieli dokładnie sprawdzane dokumenty. I stąd moje pytanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group