Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Lis 2013 20:02 

Cześć. Wybieramy się z rodziną do L'Alpe d'Huez mając zarezerwowane bilety wizzem do GNB. Na razie znalazłem poniższe możliwości transportu z lotniska do okolicznych ośrodków. Może ktoś dorzuci tańsze albo lepsze pomysły. Uwaga: w przypadku BensBus ceny w funtach a w euro prawdopodobnie tylko orientacyjnie w zależności od kursu waluty.

GNB - Centrum Grenoble (Gare Routiere):

- http://www.bensbus.co.uk - wczesna rezerwacja (choć nie wiem co to dokładnie znaczy) £10.50pp (12€) w jedną stronę & £18.50pp (21€) powrotny - serwis rozpoczyna się od grudnia 2013 i wtedy będzie można rezerwować online

GNB - Ośrodki Narciarskie (Les 2 Alpes, Chamrousse, L'Alpe d'Huez etc)

- http://www.bensbus.co.uk - np. L'Alpe d'Huez dorośli £48.50 (55.78€), dzieci do 12 l. £43.50 (50.20€)

Centrum Grenoble (Gare Routiere) - Ośrodki Narciarskie

- http://www.bus-et-clic.com/transaltitude - w jedną stronę np. do L'Alpe d'Huez 13€

W przypadku liczby osób > 2 sensowne zaczyna być wynajęcie samochodu, np. na http://www.novacarhire.com znalazłem VW Golf na tydzień za 168€.

Ostatnio edytowany przez mashacra, 09 Sty 2015 22:23, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 13 Gru 2013 00:54 
Awatar użytkownika

Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
ja jade na wyjazd zorganizowany Snowshow do Chamrousse i Snowshow za 100zł w dwie strony zapewnia transport z/na lotnisko. Nie wiem, czy ta cena obowiązuje też jeśli nie jest się uczestnikiem Snowshow ale podejrzewam, że jeśli będą miejsca w autokarze to nie będzie problemu
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 04 Lut 2014 11:48 

a jak się dostać do SuperDévoluy? jakiś autobus?
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 05 Mar 2014 23:29 
Awatar użytkownika

Jaka jest najtańsza opcja wypożyczenia samochodu dla 5 osób na lotnisku w Grenoble? Najlepiej z opcją baku full dostaje full oddaje, bo nie uśmiecha mi się płacić za cały bak z góry a wiem ze go nie wyjezdze, zresztą wypożyczalnie mają zlodziejska cenę za 1l.
Dzieki za info.

Tapatalk, ifive x2
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 07 Lut 2019 11:42 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 225
Kilometry: 270 267
Jaki w chwili obecnej jest najtańszy sposób dostać się z lotniska GNB do centrum Grenoble?
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 21 Gru 2022 16:49 

Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
Podbijam, ktoś coś o transporcie z lotniska do miasta?
Ewentualnie jakieś wypożyczalnie aut działające w okresie styczeń - marzec ?

#7 PostWysłany: 20 Sty 2023 14:18 
Awatar użytkownika

Loty: 96
Kilometry: 126 078
niebieski
Czy ktoś korzystał z tej opcji Shuttle bus ze strony lotniska? Czy w przypadku małego zainteresowania wśród pasażerów danego lotu ten transfer autobusem mimo wszystko jest realizowany np. małym busikiem?
https://booking.alps-airport-transfer.co.uk/shuttle/

Z regularnych połączeń to w necie znalazłam autobus X08 z Saint Etieene de St Geoirs (2 km spacerem od lotniska), ale jest to prawdopodobnie autobus szkolny, który kursuje tylko od poniedziałku do piątku. W dodatku kursy do Grenoble są tylko w godzinach rannych (od ok. 6:20, do 8:00), a z Grenoble w godzinach popołudniowych (od ok. 16:15 do 18:30). Nie jest to dobra opcja :(
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 24 Sty 2023 09:49 

Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
Ja miałem taką informacje jak pytałem o koszt transportu do miasta. Możesz zapytać też o częstotliwość jazdy :) Image
Cicha_Woda lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#9 PostWysłany: 24 Sty 2023 13:12 

niebieski
Niestety, raczej to jedyna opcja dotarcia do miasta :( . Można próbować blablacar.fr, ale mało realne. Tam nie ma żadnych autobusów kursowych, nawet z
pobliskiej wsi/miejsca Brezins czy St.-Etienne-de-St.-Geoirs. Cena wieksza od ceny biletów na lot ;)
Jest autobus z Grenoble do tej wsi o długiej nazwie , X08, ale tylko 5 kursów dziennie i to rano, między 7 a 8. Zupełnie nieprzydatnych ;)
 Relacje PM off
Cicha_Woda uważa post za pomocny.

#10 PostWysłany: 24 Sty 2023 13:22 
Awatar użytkownika

niebieski
Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Cena lotów zachęca by się tam wybrać, ale to lotnisko jest jak kubeł zimnej wody przed kliknięciem opcji "Kup" :lol: Nic dziwnego, że to podobno największa klapa Wizzaira w tegorocznej siatce ;)
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 24 Sty 2023 13:31 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Dlaczego klapa? Większość miejsc wykupiona przez biura podróży, pewny wpływ na konto, trasa utrzymywana od lat... Fajna sprawa dla przewoźnika.
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 24 Sty 2023 14:39 
Awatar użytkownika

niebieski
Słyszałam rozmowy cabin crew z Wizza, że te samoloty latają puste. Średnio jest z 50 paxów na lot, a bywa, że i tylko 10. Jeśli Wizz te miejsca sprzedał biurom podróży to faktycznie dla niego lepiej :) Pieniążki są, a zużycie paliwa mniejsze od zakładanego, więc plusy dodatnie są :D
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 24 Sty 2023 16:54 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 225
Kilometry: 270 267
Leciałem do Grenoble i było około 30 osób na pokładzie :D Ale to akurat była ostatnia rotacja Wizzaira w sezonie.

Co do transportu, to sam wtedy pamiętam że szukałem tańszej alternatywy niż shuttle bus i nic nie znalazłem. Ostatecznie udało mi się po prostu złapać stopa
 Relacje PM off
Cicha_Woda uważa post za pomocny.

[ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości