Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Lot na Białoruś 2021
#1 PostWysłany: 03 Paź 2021 17:11 

Rejestracja: 03 Paź 2021
Posty: 4
Dzień dobry,

chciałem odwiedzić znajomych w Mińsku. Jak wiadomo granice drogowe są zamknięte więc zostaje tylko droga powietrzna. Znalazłem bilet z Warszawy do Moskwy, a dalej z Moskwy do Mińska. Chciałem się zorientować u bardziej zorientowanych podróżników o możliwość lotu właśnie tranzytem przez Moskwę, czy jest to obecnie możliwe? Lot linią lotniczą Aeroflot z Warszawy do Moskwy na terminal C a potem z Moskwy (terminal D) do Mińska.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 03 Paź 2021 17:39 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Beż wizy tranzytowej w Rosji, to nawet nie polecisz. Skontaktuj się z ambasadą Rosji i spytaj czy wydają transit wizy obecnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Paź 2021 19:37 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Granica nie jest zamknięta. Przejście w Terespolu działa przez całą pandemię. Wjazd w celach turystycznych nie jest możliwy, ale to nie to samo. Choć może się tak wydawać.

Jeśli celem są odwiedziny to i tak wjeżdżasz na wizie prywatnej. Zadzwoń do konsulatu i dowiedz się czy wydadzą Ci taką. Na wauczerze na pewno nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Paź 2021 19:49 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 367
niebieski
Yugo napisał(a):
Dzień dobry,

chciałem odwiedzić znajomych w Mińsku. Jak wiadomo granice drogowe są zamknięte więc zostaje tylko droga powietrzna. Znalazłem bilet z Warszawy do Moskwy, a dalej z Moskwy do Mińska. Chciałem się zorientować u bardziej zorientowanych podróżników o możliwość lotu właśnie tranzytem przez Moskwę, czy jest to obecnie możliwe? Lot linią lotniczą Aeroflot z Warszawy do Moskwy na terminal C a potem z Moskwy (terminal D) do Mińska.

Pozdrawiam

Loty między Rosją a Białorusią nie są traktowane jako międzynarodowe, w związku z tym nie łapią się na bezwizowy wjazd. W dodatku oprócz wizy białoruskiej potrzebna jest również rosyjska (tranzytowa), bo w Moskwie te loty nie są z jednego terminala.
Drogą powietrzną możesz się dostać do Mińska np. przez Stambuł, jest to drożej niż przez Moskwę, ale można wjechać bez wizy. Jeśli jesteś zaszczepiony, to nie musisz mieć kwarantanny na Białorusi
Drogą lądową cudzoziemcy mogą wjechać tylko w szczególnych przypadkach (jeśli mają prawo pobytu na Białorusi, jadą służbowo na zaproszenie białoruskiej instytucji albo są współmałżonkami lub bliskimi krewnymi obywateli Białorusi). Odwiedziny znajomych raczej się w tych wyjątkach nie mieszczą
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 03 Paź 2021 20:34 

Rejestracja: 03 Paź 2021
Posty: 4
pietia

Dziękuję za odpowiedź.

Jaki rodzaj wizy białoruskiej wówczas potrzebuję? Rozumiem, że rosyjska wiza tranzytowa będzie niezbędna, ale z tego co przeczytałem na stronie polskiego MSZ, przybywając drogą lotniczą do Mińska mogę skorzystać z tzw. ruchu bezwizowego i przebywać na Białorusi do 30 dni bez wizy.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 04 Paź 2021 00:23, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Paź 2021 21:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Yugo, a nie latwiej przez Istambul do Minska?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Paź 2021 22:26 

Rejestracja: 03 Paź 2021
Posty: 4
cccc napisał(a):
@Yugo, a nie latwiej przez Istambul do Minska?


Nie rozważałem tej ścieżki głównie z uwagi na to, że jest znacznie drożej :) .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Paź 2021 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Drozej, ale mniej skomplikowane. :)
A sprawdziles, czy po przylocie do Minska nie czeka Cie 10- dniowa kwarantanna?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 04 Paź 2021 10:21 

Rejestracja: 03 Paź 2021
Posty: 4
Dzwoniłem dzisiaj do ambasady rosyjskiej. Nie można obecnie uzyskać wizy tranzytowej na przesiadkę do Mińska, Pan poradził omijać Rosję zatem zostaje chyba tylko wspomniany kierunek przez Turcję. Loty z Moskwy do Mińska nie są traktowane jako międzynarodowe tylko jako wewnętrzne i konieczne jest przekroczenie granicy z Rosją :) . Co do kwarantanny to znajomi dzwonili do tamtejszego MSZ, i akurat w moim przypadku byłbym z niej zwolniony (przyjęcie dwóch dawek Pfizera 4 miesiące temu).
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 04 Paź 2021 11:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 843
srebrny
@Yugo , już jakiś czas temu była podoba dyskusja i pamiętam, że jeszcze jedną opcją jest lot przez Gruzję. Z Polski dolecisz pewnie taniej niż do Stambułu. Nie wiem jak lot z Gruzji, ale myślę, że cenowo podobnie jak z Turcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group