Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 16 Gru 2021 00:43 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
@J29: chyba tylko zamiana KIX via NRT na bezpośredni ex GUM, z powodu jakiś przesunięć w rozkładzie, i coś dalej w trybie transferu (o ile będzie się go dało zrobić w JP). Ewentualnie wywalczenie "prawdziwego" stopa w GUM i olanie odcinków do JP; w tej konfiguracji powinni teoretycznie bez problemu wpuścić na loty aż do GUM.

Ja ciągle mam to aktywne, ale zdecydowałem, że nie będę tego przelatywać - za dużo wysiłku i komplikacji w obecnej sytuacji. Swoją drogą - czy ktoś przerabiał refund tego w UA z powodu jakichkolwiek, czyli także drobnych zmian w rozkładzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
#82 PostWysłany: 19 Gru 2021 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3418
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
Są anulacje na marzec, mi skasowali GUM-NRT i przenieśli na wcześniejszy o 4h wraz ze zmianą numeru lotu

również postanowiłem tego nie lecieć, refund załatwiony na czacie (30min czekania i 5min rozmowy) - kasa ma wrócić w ciągu 10-14 dni roboczych
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
#83 PostWysłany: 21 Gru 2021 10:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 973
Loty: 202
Kilometry: 447 127
Dziś i u mnie przysła anulacja GUM-KIX na luty (hurra ;) )

Widzę, że w watku pojawił się i voucher i refund ale czy próbował ktoś przełożyć całą konstrukcję na bardziej dogodny (i odległy) termin a jeżeli tak, to jakie ma doświadczenia? Za info z góry dzięki.

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 21 Gru 2021 21:19 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
@puhacz: wydaje się, że tylko ograniczone manewrowanie datami wokół oryginalnych jest aktualnie możliwe (plus minus kilka dni); można ugrać inne przesiadki, jakiegoś realnego stopa w HNL/GUM itp., ale o przeniesieniu całości "na kiedyś" nie ma raczej mowy, chociaż najlepiej jak pogadasz z konsultantem jednym czy drugim i zobaczysz, co z tego wyjdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
puhacz uważa post za pomocny.
 
      
#85 PostWysłany: 24 Gru 2021 00:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3418
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
Zwrot już jest na koncie więc sprawnie to poszło



marcin.krakow napisał(a):
kasa ma wrócić w ciągu 10-14 dni roboczych
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 uważa post za pomocny.
 
      
#86 PostWysłany: 27 Gru 2021 09:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
Krotka relacja, bo wiem, że wiele osob interesuje sie tym tripem. Jestem wlasnie po najbardziej "eksperymentalnym odcinku". Wiele osob zastanawia sie jak z wjazdem do Japonii. Jestem wlasnie w Tokio. Moj trip to PVD-EWR-NRT-GUM-HNL i reszte odcinow opuszczam bo zostaje w HNL. Do US lecialem ZRH-BOS. Test antygenowy I szczepienie sprawdzane w Zurichu. Ponownie w Lizbonie to samo bylo sprawdzane przed Gatem do Bostonu. Dostalismy jeszcze deklaracje w formie papierowej do wypelnienia odnosnie Covid-19 (czy mielismy z kims kontakt kto ma covid, czy mamy goraczke etc. Standard). To wszystko, bez problemow dolecielismy do Bostonu. Tam po przylocie stala juz "ekipa sprawdzajaca pasazerow" wysiadajacych z samolotu, nas ominelo ale myślę ze 30% pasazerow bylo sprawdzane czy maja test i szczepienie. Kontrola paszportowa 5min. W Bostonie spedzilismy 2 dni. Lot z PVD do EWR bez niczego, zadnych testów, zadnego sprawdzania szczepien. No i lot EWR-NRT ... wiedzialem, ze moga byc schody wiec na lotnisku pojawilismy sie juz 3h wczesniej. Najpierw probowalismy samodzielnego check in w kiosku ale tak jak przewidywalem nic z tego "twoj lot wymaga special handling ;)" Idziemy do okienka UA. Najpierw sprawdzaja regulacje, wiec mówię ze my tylko sie tranzytujemy do Guam. Czlowiek dzwoni gdzies zeby sprawdzic czy lot do Guam z NRT bedzie z tego samego terminala, bo to kluczowe i czy wszystko jest na jednym bilecie. Potwierdzaja mu ze tak. Probuje wystawic BP ale dalej mu sie nie udaje. Mowi, ze nie ma pojecia dlaczego tak jest. Przeprasza nas i mowi ze musi pojsc do ich "head quater" na lotnisku. Wraca po 40min i juz z daleka pokazuje nam kciuk do gory. Zalatwione. Tym razem drukuje BP, ale z drukarki zaczyna mu wyskakiwac jeden za drugim ;) i mowi "cos jest nie tak" Ja mowi ze wszystko jest ok, bo mamy 7 lotow wiec w sumie 14 BP. Odpowiada, ze jestesmy "crazy".Daje BP i zyczy miles podrozy. Cała.ta akcja zajęła 1:10h. Przed gatem zero sprawdzania testow, zero sprawdzania szczepien bo traktują te loty jako US-US. Po wyladowaniu w Tokio, jeszcze w samolocie proszą wszystkich pasazerow o pozostanie na miejscach i wywoluja po koleji loty tranzytowe. Po wywolaniu GUM wychodzimu, na zewnatrz czeka juz czlowiek ktory skrupulatnie sprawdza czy jesteśmy na liście. Jesteśmy. Dziękuję. W NRT prawie wszystko jest zamkniete, ale lounge ANA jest otwarty (UA równiez zamkniety) i całkiem dobrze jest zaopatrzony. Kończę ramenik i "wskakujemy do nastepnego" samolotu :)


EDIT:

Przylot na Guam. Najpierw normalna kontrola paszportowa, po raz kolejny pobieranie odcisków palców mimo, że w US byłem już kilkanaście razy. Oficera bardzo dziwi nasze "kółeczko", chce zobaczyć BP na dalsze loty. 10min pogadanki i przechodzimy dalej. Kolejne stanowisko - mierzona jest temperatura, przechodzimy dalej i tutaj sprawdzaja deklaracje zdrowotną która musieliśmy wypełnić na pokładzie. Sprawdzaja nam certyfikaty zaszczepienia. Dostajemy 2 kwity i przechodzimy do kolejnego stanowiska gdzie jest sprawdzana deklaracja wjazdowa którą należy wypełnić i wygenerować kod QR na max 72h przed przylotem (wcześniej się nie da https://traveller.guamedf.landing.cards/). Kody zeskanowane, Pan nam zyczy miłego pobytu i możemy dopiero teraz opuścić lotnisko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
36 ludzi lubi ten post.
14 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#87 PostWysłany: 28 Gru 2021 21:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
EDIT 2:

Lot GUM-HNL

Lot ten jest traktowany jako wewnętrzny lot po US, ale Hawaje jako jeden z nielicznych stanów wymagają certyfikatu szczepienia, bądź testu na wlocie. Należy przed podróżą zarejestrować swój "trip" na tej stronie: https://travel.hawaii.gov/ Tam ładujemy "covid pass" potwierdzający szczepienie i przed wylotem wypełniamy ankietę dotyczącą stanu zdrowia, kontaktu z osobami zakażonymi etc. Standard. Po załadowaniu tego mamy status -no scanned i kolor czerwony. Zaraz po wylądowaniu, obsługa wymaga i pyta o kod QR. Pokazujemy je, urzędnik skanuje, patrzy jeszcze raz na covid passy i zyczy miłego pobytu. Na stronie status zmienia sie od razu na zielony na "scanned". Teraz uwaga, po dotarciu do hotelu pierwsze co jesteśmy pytani o okazanie statusu "zielonego" potwierdzającego, że zostaliśmy sprawdzeni na.lotnisku. Nigdzie indziej tego nie można podobno zrobić, tylko w porcie bądź na lotnisku. Gdybyśmy tego nie mieli z automatu wrzuciliby nas w kwarantannę i nie moglibyśmy opuścić hotelu przez 10 dni. Jak widzicie wszystko poszło dosyć płynnie we wszystkich lokalizacjach, więc nie bać się, latać ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.
7 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#88 PostWysłany: 31 Gru 2021 03:44 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 169
Loty: 218
Kilometry: 674 180
Sugerujac sie relacja Flyguy dzisiaj zadzwonilem do UA i pogadanka z konsultantka...otoz moj lot oryginalny byl MIA/SFO/NRT/GUM/HNL/EWR/MIA gdzie w SFO, NRT, GUM i HNL zatrzymywalem sie po mniej wiecej jednym dniu ....jako ze Japonia jest nadal zamknieta obecny moj lot wyglada nastepujaco MIA/SFO/HNL/GUM/HNL/EWR/MIA gdzie SFO jestem na nocleg, lot SFO via HNL do GUM (2 dni) i powrot via HNL (1 dzien) i dalej jak w oryginale ...loty na poczatku lutego
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#89 PostWysłany: 04 Sty 2022 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Zadzwoniłem do UA, żeby sprawdzić co możemy zrobić i możliwa jest zmiana daty lotu +/- 7 dni przy zachowaniu tej samej trasy. Wtedy nie płacimy żadnej różnicy w taryfie.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#90 PostWysłany: 20 Sty 2022 21:45 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Due to persistent changes in our flight operations, your flight 137.... for itinerary... has been canceled. We know this is unexpected, and unfortunately, we are unable to book you on another United flight at this time.

Na razie do końca zimowego rozkładu loty do NGO poleciały całkowicie do piachu - u mnie było to w opcji GUM-NGO, dzień potem NRT. Ciekawe, czy skoro są "unable to book at this time" będą skłonni przenieść to na zupełnie inne daty w przyszłości, wtedy kiedy oni będą "able" mi przywrócić ten lot, a ja będę "able" polecieć :D
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
#91 PostWysłany: 21 Sty 2022 01:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
Nie będą chętni przenieść lotów > 7 dni (za dopłatą chętnie) ale mogą zmodyfikować trasę skoro GUM NGO nie lata, najprościej via NRT albo z ominięciem Japonii. Początek i koniec musi być ten sam. Ominięcia Japonii nie jestem pewien jeśli NGO była portem docelowym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 21 Sty 2022 01:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Ominięcie Japonii wydaje się możliwe, agent nie wspomniał o dopłacie kiedy chciałem po prostu zrezygnować z odcinka z GUM do Japonii.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 21 Sty 2022 02:32 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
To zrezygnuj po prostu nie wsiadając na pokład. Zero problemów. Dziś na ckin „oh you had flight to Tokyo yesterday” -yeah but you know covid and i have to back to Honolulu. I po temacie
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 26 Sty 2022 23:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
3 godziny na czacie z UA i udało się usunąć nielatalny odcinek z GUM do Tokyo.
Potwierdzenie na mailu.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#95 PostWysłany: 26 Sty 2022 23:31 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
@Garmond a po co usuwałeś ?
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 26 Sty 2022 23:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
Nie zaczynaj. :-)
Po to aby mieć święty spokój.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 27 Sty 2022 01:36 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Nie no my mieliśmy 2 przesiadki w drodze do i psa z kulawą nogą nie zainteresowała ta NRT a uzbroiliśmy się po zęby :D na tę ewentualność
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 28 Sty 2022 11:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
Czy ktoś jeszcze leci 15.03 (z PHL lub innych lotnisk)? Jeżeli tak - proszę o kontakt na priv.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#99 PostWysłany: 28 Sty 2022 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
oskiboski napisał(a):
Nie no my mieliśmy ... psa z kulawą nogą


Serio, nie wyglądał na takiego?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#100 PostWysłany: 01 Lut 2022 19:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
Gdyby ktoś szukał dalszej części podróży z GUM to dzisiaj na amerykańskiej infolinii otrzymałem ciekawą propozycję na nieźle zakręcone kreski (sprawdzałem marzec): GUM-NRT-ADD-DXB za 50 tys. mil + 28 USD (UA+ET).
Może się komuś spodoba.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group