Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 378 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 30 Sie 2021 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Trzeba tam ciągle permity czy już nie? Remont zdaje się skończył.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#322 PostWysłany: 25 Wrz 2021 19:35 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Tak mnie naszło:

Kiedy przed pandemią brałem - prawie na siłę - teściową do Izraela (bo "to lepiej nie teraz a kiedy indziej"), a wcześniej siebie samego z małżonką i później wspomnianą (tę samą) małżonkę wraz dziećmi (wspólnymi jakoby), zawsze powtarzałem wszystkim, że "teraz <<tani>> (o ile w Izraelu poza plackami od Araba coś jest taniego) wyjazd jest i trzeba korzystać". Bo nie wiadomo, jak długo będzie taka możliwość - no i NIC nie trwa wiecznie. Wiedziałem, że to się skończy - ale że tak szybko i z tych a nie innych powodów czasy, w których żyjemy się aż tak zmienią - nie przypuszczałem, że tak szybko. Obym się jednak mylił - w dłuższej perspektywie czasowej.
Ale ja nie o Izraelu chciałem tutaj ;)

Mam taki wyjazd na Kanary z dzieciakami czyli 2+3. Przekładany już blisko 2 lata Lufą, bo pandemia, bo zmiany w rozkładzie itd. Zwrotu kasy nie chciałem, bo i bilety w zacnej cenie: niewiele ponad 300 zł za osobę RT. A obecnie reklamowane na głównej stronie F4F są takie sporo droższe i to tanimi liniami.
Fuertę zmieniłem w międzyczasie (w ramach zmiany lotu) na Gran Canarię, a termin ze "zwykłego" zrobił się dość świąteczny, "bo mogłem" bezpłatnie to zmienić. Czy dojdzie do skutku... - to się (wiadomo) okaże ;) Ale...

Docelowy (mam nadzieję) nocleg rezerwowałem jakieś pół roku temu przez Booking: ~2600 zł/tydzień. Teraz kosztuje jakiś podobny... 2x tyle! :shock:
Auto w Cicar – 112 EUR. Teraz kosztuje... 275 EUR! :shock:
Oczywiście rozumiem, że "termin trochę świąteczny". Ale w "normalnym" terminie nocleg droższy o ok. 50% a auto 2-krotnie (zamiast 3-krotnie). :cry:

Źle się (dla turysty) dzieje. Oby tylko chwilowo - mniej lub bardziej.
Czego i Wam i sobie życzę! ;) :D
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#323 PostWysłany: 29 Wrz 2021 14:37 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 527
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
nie wiem po co latać i zgadzać się z takim absurdalnymi zasadami kosztowny PCR test, szczepienie do tego nie mały koszt Jordan Pass. Jakby przez kilka tygodni latał samolot niemal pusty; poszli by po rozum do głowy!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
#324 PostWysłany: 29 Wrz 2021 14:48 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Ah jak kocham te "groźby" zeby puscić samolot pusty. To samo było rok temu, jak niektóre kraj chcieli od Polaków testy. To samo słyszałem ze chcecie puste samoloty do Grecji wysyłać w tym roku, bo testy dla niezaszczepionych.

Nie chcesz lecieć, bo test, to po prostu nie lataj tam. Poziom marudery w forum co chwilę sięga nowe progi.
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
#325 PostWysłany: 29 Wrz 2021 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Ja ciągle latam. Jeszcze 3 podróże i pobiję już swój rekord lotów w skali roku ;)
Myślę, że w ubiegłym roku w głowie miałem dużo więcej obaw o podróżowanie niż w tym. Fakt, wypełnianie dokumentów i sprawdzanie czy się nic nie zmieniło przed lotem w danym kraju jest wkurzające, ale lepsze to niż całkowity ban na podróże ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#326 PostWysłany: 30 Wrz 2021 06:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
30 lotow w roku to byla dla mnie zaporowa liczba - bylo kilka podejsc ze dwojka z przodu ale jeszcze nadal daleko
w ten weekend mam nadzieje bez przeszkod lot nr 29 i 30... kto wie cos sie tam jeszcze moze dorzuci ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#327 PostWysłany: 30 Wrz 2021 07:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
Aktualnie dobiłem do poziomu z 2020 tj. 23 loty, kolejne 13 zaplanowane.
Jednak do czasów przedpandemicznych - 2019 (66 lotów), 2018 (56 lotów), 2017 (60 lotów) - troche brakuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#328 PostWysłany: 05 Gru 2021 17:32 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
Nie mogę napisać z temacie covidowym więc utworzyłem nowy temat/sondę

Krótkie pytanie :) czy wg Was w tej chwili latanie jest ryzykowne czy nie ? Samoloty, zamknięty obieg powietrza, klima itp - z drugiej strony loty krótkodystansowe ( Wizz. Ryan itp ) kraje do których latają wymagają przeważnie i tak na pokładzie osoby zaszczepione - ryzyko niby podobne jak w autobusie i tramwaju ( lub nawet mniejsze )
Ja przyznam się z różnych problemów zdrowotych w rodzinie nie latam od dłuższego czasu i mnie najwzyczajniej nosi ( żona chciałaby ale się boi ) oboje zaszczepieni, dzieci nie.... Iść w tą paranoję i odmawiać sobie, dzieciom przyjemności i ważnej lekcji z poznawania świata, innych kultur itp.....czy "dmuchać na zimne" i w konsekwencji pozbawić się możliwości latania na długie lata ....bo że wirus będzie cały czas mutować to pewne...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#329 PostWysłany: 05 Gru 2021 17:38 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
Dmuchaj na zimne. Pozdrowienia z Teneryfy.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
klimas uważa post za pomocny.
 
      
#330 PostWysłany: 05 Gru 2021 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Sam musisz ocenić ryzyko (czy raczej musicie). Nikt nie zagwarantuje Tobie, że akurat Twoje dzieci czy Ty osobiście niczego nie złapiecie, w samolocie, w autobusie do tegoż, wypchanego jak puszka z sardynkami, czy w taksówce na lotnisko. Ryzyko jest. Zarówno złapania choróbska, jak i logistyczne, gdyby jakaś większa panika wybuchła i posypały się loty.

Zawsze możesz się ubrać jak Chińczyki, których zdjęcie pokazywałem w głównym wątku. Albo odprawić jakieś voodoo, zależy w co bardziej wierzysz.
Ludzie latają, samoloty są pełne. Jedni się zarażają, inni nie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
klimas uważa post za pomocny.
 
      
#331 PostWysłany: 05 Gru 2021 17:51 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
-- 05 Gru 2021 16:41 --

Kothson napisał(a):
Dmuchaj na zimne. Pozdrowienia z Teneryfy.


trafiłeś w sedno ;) tęsknię mega za Kanarami , głownie za La Palma ale i za Teneryfą właśnie też ;)


BrunoJ napisał(a):
Sam musisz ocenić ryzyko (czy raczej musicie). Nikt nie zagwarantuje Tobie, że akurat Twoje dzieci czy Ty osobiście niczego nie złapiecie, w samolocie, w autobusie do tegoż, wypchanego jak puszka z sardynkami, czy w taksówce na lotnisko. Ryzyko jest. Zarówno złapania choróbska, jak i logistyczne, gdyby jakaś większa panika wybuchła i posypały się loty.

Zawsze możesz się ubrać jak Chińczycy, których zdjęcie pokazywałem w głównym wątku. Albo odprawić jakieś voodoo, zależy w co bardziej wierzysz.
Ludzie latają, samoloty są pełne. Jedni się zarażają, inni nie.


To, że nic nie bedzie takie samo to jasne, to , że nikt nie zagwarantuje, że nie zachorujesz tak samo.....z drugiej strony ja czuję poprostu, że się "duszę" . że muszę gdzieś polecieć aby "zeszło " ciśnienie ( trudno taki stan opisać) z drugiej strony odpowiedzialność i bezpieczeństwo za siebie i rodzinę... z trzeciej strony - mamy się skazać na dożwotni koniec latania ? Ciężka to sprawa. Parę lat temu człowiek inaczej podchodziłby do sprawy. Teraz życie dodatkowo komplikuje podjęcie decyzji...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#332 PostWysłany: 05 Gru 2021 18:45 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Ludzie przecież pracują w szpitalach covidowych, więc istnieją środku ostrożności zabezpieczające przed zarażeniem. Jeśli ktoś się bardzo boi i jednocześnie bardzo chce, może z takowych skorzystać na czas podróży.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
klimas uważa post za pomocny.
 
      
#333 PostWysłany: 05 Gru 2021 18:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
Lepiej nie kusić losu. Pozdrowienia z Serbii :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#334 PostWysłany: 05 Gru 2021 19:03 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Ja latałem cały rok po Europie, kilkanaście razy, w większości przypadków z żoną i córką. Wszyscy jesteśmy zaszczepieni. Przestrzegamy lokalnych regulacji zawsze, w samolocie też siedzimy w maskach (nawet jak połowa ludzi ma je na brodzie). Na grudzień mamy jeszcze bilety na Kanary właśnie i też pewnie polecimy, pomimo wzrostu wszędzie liczby zachorowań. Zachowuję zawsze jakiś tam zdrowy rozsądek. :)
Już w poprzednim roku, latem, postanowiłem, że strach nie będzie kierował moim życiem i nie będę rezygnował z tego co lubię. Dwa lata to może być nawet 5% dorosłego życia. Stwierdziłem, że nie oddam tego czasu tak łatwo. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
#335 PostWysłany: 05 Gru 2021 19:41 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
No to mnie podniosłeś na duchu. Mnie najbardziej frustrują przy wyborze lotu wątpliwości czy za 2-3-5 miesiący czegoś nie zmienią, że cała podróż okazę się klapą. Finansową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#336 PostWysłany: 05 Gru 2021 20:05 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 506
niebieski
Misiatek napisał(a):
Na grudzień mamy jeszcze bilety na Kanary właśnie i też pewnie polecimy, pomimo wzrostu wszędzie liczby zachorowań.


Ja miałem na grudzień poświąteczny tydzień w Portugalii, ale zrezygnowałem, ze względu na wymóg testów dla zaszczepionych i przełożyłem lot na sierpień i Francję.
Kanary mam na styczeń i liczę, że polecę, ale co będzie to nie wiadomo.
Nawet Rodos na Wielkanoc uważam za obarczony ryzykiem jakiś zawirowań przeciwepidemicznych.
Zasadniczo wszystko zmierza w tym kierunku, że sezon się skurczy do miesięcy letnich, a zimą i wczesną wiosną będą co roku zwyczajowe lockdowny i ograniczenia, tylko jak upchnąć w trzech miesiącach te wyjazdy, które wcześniej się rozkładały na cały rok. Przed pandemią latałem 3 razy w roku na wczasy po 2 tygodnie, 2 razy na tygodniówki i ze 2 razy na city breaki kilkudniowe - w pandemii zszedłem do 3-4 wylotów rocznie.

No i chyba nie będzie już tanio - bo jak sezon wszędzie będzie trwał 3-4 miesiące w roku, to wszędzie będzie jak nad Bałtykiem - bo lokalsi będą musieli w tym czasie zarobić na cały rok. Również loty będą chyba w sezonie coraz droższe bo przewoźnicy będą musieli w zarobić na uziemianie samolotów zimą.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#337 PostWysłany: 05 Gru 2021 20:17 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Wtopy finansowe w tym roku jakieś były, ale niewielkie. Zrekompensowały to z nawiązką inne tanie bilety Ryanair. :)
Testy przed wyjazdem też robiliśmy: na wiosnę (Portugalia, Chorwacja dla dziecka) i ostatnio przed Jordanią. Ale jak przypomnę sobie zimę 2020/2021 to nawet mi się nie śniło wtedy, że do tylu krajów już wiosną i latem będzie można wjechać bez testów. :)
Przed kolejnym sezonem jestem więc również dobrej myśli. Pewnie kolejna fala minie wiosną i max od maja znów większość krajów się pootwiera. Może tak być jak pisze @Tomasz101, że podróżowanie stanie się bardziej sezonowe i ograniczone do miesięcy wiosenno-letnich.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#338 PostWysłany: 05 Gru 2021 21:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Wieeele lat temu, pacholęciem będąc, zapytałem Babcię, czy nie bała się we Wojnę?
Odpowiedziała mi: Ileż można się bać?
35 lat później zrozumiałem tę odpowiedź.

Więc mnie odblokowało, w listopadzie 2xWłochy, kupiona Islandia, planuję Mont Saint Michel, Budapeszt...
Ileż można się bać????

Dzięki Babciu :)
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#339 PostWysłany: 05 Gru 2021 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
klimas napisał(a):

Krótkie pytanie :) czy wg Was w tej chwili latanie jest ryzykowne czy nie ?


Sam powinienes oszacowac ryzyko, szczegolnie gdy podrozujesz z rodzina i sa problemy zdrowotne, ale moim skromnym zdaniem nie jest bardziej ryzykowne niz wyjsc z domu i przebywac wszedzie tam, gdzie jest zageszczenie ludzi np. na meczach, w kinach, sklepach, dworcach czy srodkach komunikacji publicznej.
W okresie najwiekszych nasilen pandemii podrozowalem i staralem sie nie zaprzatac glowy koronawirusem, powiedzialem sobie, ze nie bede niewolnikiem tego wirusa i tak naprawde wcale mniej nie podrozowalem niz przed pandemia, wydaje mi sie, ze poza szalonymi weekendami w NY, HK czy np. Addis to nawet wiecej. Anulowali mi ok. 20 biletow, ale zamawialem kolejne. Straty byly, ale nie byly duze, z reguly linie grzecznie zwracaly za bilety, a niekiedy tylko byly dluzsze kresy oczekiwania. Jedynym problemem bylo to, ze destynacje mi sie ciagle zmienialy, np. zamiast romantycznego wypadu z dziewczyna do Porto byly Niemcy, zamiast Pragi byla Warszawa, zamiast Laosu byla Medera, zamiast Vietnamu Serbia, zamiast Indonezji Etiopia, zamiast Nowej Zelandii i Malezji byly Emiraty, zamiast Ekwadoru Afganistan, zamiast Korei byla Ukraina, zamiast Bahrajnu i Kuwejtu byl Kirgistan itd. To wlasnie dzieki koronawirusowi moglem zwiedzic egzotyczny Afganistan, ktorego nie planowalem. Btw Jemen i Egipt wypalily planowo, Ekwador z Galapagos zrealizowalem pozniej w innym terminie, a linie Air France zafundowaly mi na deser mega weekend w Panamie. 🙂
Owszem powinno sie zachowac wszelkie mozliwe srodki ostroznosci podczas podrozy, ale nikt nie zagwarantuje, ze gosc obok w samolocie bedzie mial nalezycie zalozona maske.

Zycze z calego serca zdrowia i kolorowych podrozy.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
klimas lubi ten post.
klimas uważa post za pomocny.
 
      
#340 PostWysłany: 05 Gru 2021 23:09 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Bać się to jedno - czyli kalkulować ryzyko, jego wielkość, stan, ewentualnie brak.
Ale przewidzieć rzeczy niezależne od nas - to drugie. Bo naraz jeden z drugim "mundrym" w rządzie (niekoniecznie tylko naszym) wpadnie na pomysł, że "a se zrobimy szlabanik na samolotu na miesiąc" - no i kasa za kwaterę, czasem lot, czy coś innego idzie... się paść :(
Nikt z tych "decyzyjnych" nie może i nie chce zrozumieć, że Covid (w takiej czy innej postaci, w mniejszym lub większym stopniu) z nami pozostanie na długo. I trzeba nauczyć się z tym żyć. I czasem - trzeba brutalnie wprost powiedzieć - część "mundrych inaczej" może lepiej, by była zmieciona przez "matkę naturę". To tak dyplomatycznie. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 378 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group