Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat gdzie będzie można wrzucać forumowe wpadki / przejęzyczenia / grypsy

Temat na inne śmieszki podróżnicze :arrow: :arrow: :arrow: jeszcze-luzniejsze-podroznicze-gatki,18,77277


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1605 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: łapu capu
#1481 PostWysłany: 06 Paź 2021 21:55 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
:lol:
Cytuj:
W zasadzie przed liniami lotniczymi nie ma innej alternatywy, więc dobrze, że w końcu ktoś zacznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
 Temat postu: Re: łapu capu
#1482 PostWysłany: 06 Paź 2021 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4548
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Przecież od dawna wiadomo, że są Alternatywy 4
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1483 PostWysłany: 07 Paź 2021 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Tomo14 napisał(a):
Wczoraj od 22 przekierowania do [...], Saloników [...].


To się pasażerowie chyba ucieszyli :D
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#1484 PostWysłany: 07 Paź 2021 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
No niestety to mój babol https://pl.wiktionary.org/wiki/Saloniki

Pasażerowie raczej wściekli.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: łapu capu
#1485 PostWysłany: 11 Paź 2021 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Anonymous napisał(a):
O żesz, to to jeszcze lata? Ale mam wspomnienia z lat 80-tych WRO-WAW-WRO co 2 tygodnie przez rok. A jak się trafił IŁ18 to był dopiero lux.


Wow, dzieki za szczerosc, a kolega pracowal wtedy dla…. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: łapu capu
#1486 PostWysłany: 17 Paź 2021 22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
pabien napisał(a):
No tak, ale to bez znaczenia, podróże we śnie słabo przekładają się na rzeczywistość


@pabien skoro tak twierdzisz to moze oznaczac, ze masz b. plytkie sny. :lol:

Dobrej nocki i kolorowych snow.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita lubi ten post.
malawita uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: łapu capu
#1487 PostWysłany: 18 Paź 2021 17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Zazdroszczę każdemu, kto ma mało snów!!!
Serio!
Ja mam sny długie, czuję w nich upływ czasu, czasem taki sen trwa kilka godzin. To znaczy, nie wiem, ile w realu jestem w fazie REM, ale we śnie potrafi to być odczucie kilku godzin. Śnię niejako wszystkimi zmysłami, zapach, ból oparzenie, no i te przyjemne też :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio miałem sen o pracy dla jakiegoś wolontariatu, nosiłem pudła, skrzynie i paki z jakiegoś ciemnego magazynu do ciężarówek, i tak kilka godzin w tej sennej rzeczywistości. Czułem się brudny, zgrzany, spocony, ale szczęśliwy, że jakąś pomoc niosę.
Po tym śnie obudziłem się tak fizycznie zmęczony, że aż dziwiłem się, że nie ma zakwasów.

Czasem mam wrażenie, że prowadzę dwa równoległe życia.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: łapu capu
#1488 PostWysłany: 18 Paź 2021 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
eskie napisał(a):
Czasem mam wrażenie, że prowadzę dwa równoległe życia.

To moze lepiej niech Kochanka juz wroci do meza, to i sny sie uspokoja... :D
Sorry wiesz te to zart i Cie lubie..., szczerze zaprosiles mnie kiedys do siebie z Egzotka.

Btw moim skromnym zdaniem rzeczywistosc jest lepsza od najlepszych snow, a samo zycie pisze najpiekniejsze historie. Ja mam tak, ze w realnym zyciu wydaje mi sie, ze to sen.
Wystarczy tylko jeden dobry uczynek dziennie, np. dac pijakom w parku na piwo, czy zaplacic rachunek w sklepie za biedna starsza Pania, ktora dokladnie liczy grosiki. Wtedy mozna miec wszystko i Lwow i Skarzysko, a przede wszystkim syberyjskie zdrowie. Pozdrawiam cieplutko.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: łapu capu
#1489 PostWysłany: 18 Paź 2021 18:26 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
przepraszam, nie mogę się powstrzymać

Cytuj:
dobry uczynek dziennie, np. dac pijakom w parku na piwo


:lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: łapu capu
#1490 PostWysłany: 18 Paź 2021 18:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Washington, a gdyby jednym z nich byl Twoj ojciec, brat czy wujek to tez bys sie smial? Przeciez to tez ludzie jak Ty czy ja, a jak im dasz na kanapki to i tak kupia flaszke czy browara. ;)
Naprawde nie wypada smiac sie z czyjejs krzywdy...
Pozdrawiam.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: łapu capu
#1491 PostWysłany: 18 Paź 2021 18:43 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Nie, wtedy bym się delikatnie mówiąc wkurzył że pogłębiasz ich nałóg. Nie śmieje się z tych osób, a z tego że dawanie używki osobom z uzależnieniem uważasz za dobry uczynek :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: łapu capu
#1492 PostWysłany: 18 Paź 2021 19:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Washington u nas w szpitalach podaja mocno uzaleznionym osobom alkohol, mimo iz to nie odbywa sie tak oficjalnie, ale tez niby nie powinni i poglebiaja ich nalog.
Jesli znajomemu, ktory lubi sobie od czasu do czasu elegancko chlapnac, postawie flaszke tzn. ze tez wyrzadze mu krzywde, bo moze byc juz w pewnym sensie uzaleznionym, mimo iz moze sobie z tego sprawy nie zdawac? Widzisz, ja uwazam tych Biedakow z parku za chorych ludzi, ale LUDZI i staram sie wszystkich traktowac podobnie, skoro postawie koledze i bedzie szczesliwy, to moge sie podzielic z innymi radoscia. :D
A moze wsrod tych Biedakow znajdzie sie jeden madrzejszy niz Ty czy ja i kupi zamiast flaszki kanapki, bo taka opcja istnieje...przeciez jak idziemy do kolegi na impreze, to nie z kanapka, ale z flaszka i swiadomie rozpijamy innych, a pozniej jeden czy drugi moze wyladowac na ulicy. Zycie potrafi pisac roznie historie.

Btw wspominalem juz wczesniej w innym watku, jak to funkcjonuje.

Cytuj:
Poza tym nigdy nie przechodz obojetnie obok Biednych i Bezdomnych, dziel sie spontanicznie z innymi, ktorzy nie wyciagaja reki, np. mozesz zapytac sasiada czy cos potrzebuje, zaplac w sklepie rachunek za biedna Staruszke, kup kanapki i browarka Pijaczkom w parku, szanuj innych i srodowisko, nie bazdz zazdrosny czy zawistny, a los laskawy potrafi sie do Ciebie usmiechnac, mozesz miec wszystko i przeloty w business class za fryko i Skarzysko, pod warunkiem ze dajac nie bedziesz zalowal i nie bedziesz oczekiwal czegokolwiek w zamian.
jak-odlozyc-pieniadze-na-podroze,18,8657&p=1307197&hilit=wojskowy#p1307197 :)

Takie to wszystko proste i tak naprawde niewiele potrzeba, ale czlowiek to dziwna istota....

Zmykam na kolacje do mojej ulubionej restauracji i udanego wieczoru.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita lubi ten post.
malawita uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: łapu capu
#1493 PostWysłany: 23 Paź 2021 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@cccc i @Washington

Bardzo długo się zastanawiałem, czy napisać tego posta. Ale chwaliłeś się @cccc dawaniem pieniędzy pijakom, czy nawet kupowanie im alkoholu, więc piszę.

Kiedyś , dawno temu , miałem zawirowania alkoholowe. Wg rożnych badań i skal, raz wychodziła mi choroba alkoholowa, a raz nie. Nie mniej jednak, zrobiłem klasyczną terapię odwykową ok 2 lat, przy okazji wyszła mi nerwica lękowa uogólniona - którą leczyłem 3 lata. Chodziłem i chodzę na mityngi AA, bo bardzo kształtuje mnie jako człowieka, przerobiłem program 12-tu kroków, który niesamowicie mnie rozwinął duchowo. Summa summarum - nie cierpię na chorobę alkoholową, ale też znacznie ograniczyłem spożycie alkoholu, do dawek smakowych, nie wpływających istotnie na OUN (żadnych rauszy, podchmieleń, zalań się, faz itp, a przynajmniej baaaardzo rzadko).

Dlaczego piszę o sobie tak szczegółowo? Ano dlatego, abyście wiedzieli, że to co napiszę poniżej znam z własnego doświadczenia lub doświadczenia osób, które dzieliły się doświadczeniem ze mną bezpośrednio.

Otóż @cccc zapewniam Cię, że NIE MA GORSZEGO UCZYNKU JAK DANIE CZYNNEMU ALKOHOLIKOWI PIENIĘDZY NA ALKOHOL. Uwierz, zapamiętaj i nie rób tego więcej, bardzo Cię proszę, ponieważ: utwierdzasz w pijaku/alkoholiku poczucie społecznej akceptacji jego działań, co odwleka lub uniemożliwia podjęcie decyzji o leczeniu się. Nie wiesz, czy jak się "dopije" to nie stanie się agresywny w stosunku do najbliższych, krzywdzisz też tę rodzinę!!!
Alkoholik zazwyczaj zaczyna się leczyć, kiedy nie ma za co pić, albo już fizycznie organizm jest tak zatruty alkoholem, że zostaje zgarnięty w stanie zagrożenia życia. A wtedy, po odtruciu, jest NIKŁA szansa, że podejmie leczenie.
Wybacz, ale totalnym nieporozumieniem jest, że szpitale podają alkohol pijanym, za wyjątkiem jednej jedynej sytuacji gdy ktoś jest zatruty metanolem - wtedy otrzymuje kroplówkę z etanolu. Są inne leki i całe schematy/programu detoxu. W zapobieganiu delirium tremens czy padaczce alkoholowej stosuje się leki, ale nazw ani grup leków podawać nie będę.
Dopuszcza się sytuację, że osoba nie będąca lekarzem, ale mająca duże doświadczenie w pomocy alkoholikom, zdecyduje się podać komuś 100 ml wódki, po to aby nie dopuścić do padaczki alkoholowej, ale jest to skrajnie ryzykowne. Przez kilka lat, słyszałem tylko o dwóch takich sytuacjach. Podający alkohol zadzwonił po pogotowie i czekał z tą osobą na przyjazd karetki.

Chcesz serio pomóc biednemu pijanemu - to miej przy sobie spis mityngów w Twojej okolicy, jakieś ulotki i kilka numerów telefonów do ludzi z AA, którzy są trzeźwi. Najpewniej Cię wyśmieje, ale może kiedyś do niej zajrzy, przyjdzie na mityng, pójdzie na terapię - uratujesz mu życie.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
51 ludzi lubi ten post.
7 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: łapu capu
#1494 PostWysłany: 23 Paź 2021 19:55 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
Szacun za ten post.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: łapu capu
#1495 PostWysłany: 03 Lis 2021 20:53 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Wykus napisał(a):
Przez dwa ostatnie lata latałem do Stanów. To znaczy miałem bilety i z wiadomych wzgledów nie poleciałem. .
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: łapu capu
#1496 PostWysłany: 06 Lis 2021 17:43 

Rejestracja: 20 Maj 2014
Posty: 1284
Loty: 253
Kilometry: 427 726
srebrny
A pochwale sie:) , takie cudo dostalem na 40 urodziny:)Image
Góra
 Profil Relacje PM off
15 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: łapu capu
#1497 PostWysłany: 06 Lis 2021 18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
GRATULACJE, wspaniałe!!!

Czy na tym brązowym, okrągłym czymś, za samolotem, ja widzę osiem gwiazdek?
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: łapu capu
#1498 PostWysłany: 06 Lis 2021 18:55 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
... i Konfederację? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: łapu capu
#1499 PostWysłany: 06 Lis 2021 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 176
Kilometry: 407 081
platynowy
@eskie Super rozsądny post i wytłumaczenie problemu. Niestety w Polsce sytuacja, która jest "normalna" dla bardzo wielu to taka: "za nic w świecie nie dam się zaszczepić... no... to chluśniem bo uśniem!"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1500 PostWysłany: 06 Gru 2021 00:50 

Rejestracja: 06 Gru 2021
Posty: 1
No z tym parkingiem to w zasadzie lekka przegina, dostać Novotel w cenie Ibis Budget i jeszxze liczyć na parking za niedogodności. No Ale w sumie niektórzy wolą spać w 2* budgecie a Novotel to już niedogodność.

Krzysztof76 napisał(a):
Nazwa hotelu: Novotel Kraków City West / Ibis Budget Bronowice

Twój status w programie lojalnościowym: Gold

Rodzaj zarezerwowanego pokoju: Standardowy

Przywileje otrzymane w związku ze statusem: drink powitalny, bezpłatny parking

Stawka za zarezerwowany pokój (np. pełna, punkty, punkty + dopłata, BRG): punkty + dopłata

Twoje doświadczenia związane z pobytem w saloniku (Executive Lounge; o ile otrzymałaś/eś):brak

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat pokoju oraz hotelu. Czy polecił(a)byś ten hotel innym?:
Obecnie Ibis Budget Bronowice jest zamknięty, nadal można robić w nim rezerwacje. Gości przenoszą do sąsiedniego Novotelu City West. Za stawkę Ok 220 zł za 2 doby ze śniadaniem (2000pkt + ok 40 zł dopłaty) uważam, że to obecnie rewelacja.
Hotel posiada fajny basen, wieczorami prawie pusty, siłownie. Warto zrobić rezerwacje w IB ze śniadaniem bo to Ok 20 zł za osobę. Śniadania są wraz z rezerwacją przenoszone do Novotelu. Poprosiłem w ramach rekompensaty za problemy ze zmiana hotelu o bezpłatny parking, wyrazili na to zgodę. :D
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1605 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 81  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group