Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 121 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 03 Sie 2016 06:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Nie wiem, jak wygląda rafa na samym Flores, ale jesteśmy właśnie na Sebayur, jakąś godzinę motorówką od Labuan Bajo i tu rafa jest rewelacyjna. Nawet przy przypływie woda aż do grzbietu rafy i spadku ma 2-3 m. Jest w doskonałym stanie (zero blaknięcia), a ilość gatunków koralowca trudno zliczyć. Jedyne minusy to dość silny prąd (dziś, bo wczoraj był dużo słabszy) i mało większych ryb (ale ryb średnich i małych jest masa).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#82 PostWysłany: 08 Sie 2016 19:09 

Rejestracja: 27 Wrz 2015
Posty: 5
Czy ktos wybiera się do Labuan Bajo w okresie 16-22.09.2016. Chcemy popłynac w rejs 2, 3 lub 4 dni ale oferty rejsów ktore znalazam w internecie są bardzo drogie :( Myślicie że to będzie duzy problem znaleść na miejscu ludzi którzy chcieliby wspólnie z nami wynająć łodkę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 08 Sie 2016 19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
płacisz bilet i płyniesz
ci których tam znajdziesz tez będą musieli kupić bilet
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 09 Sie 2016 17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sty 2015
Posty: 50
Malwinnaaa napisał(a):
Czy ktos wybiera się do Labuan Bajo w okresie 16-22.09.2016. Chcemy popłynac w rejs 2, 3 lub 4 dni ale oferty rejsów ktore znalazam w internecie są bardzo drogie :( Myślicie że to będzie duzy problem znaleść na miejscu ludzi którzy chcieliby wspólnie z nami wynająć łodkę?


Ceny podają za osobę, nie za łódkę , na miejscu kompletują skład, więc zebranie znajomych ma o tyle sens, że jedziesz z ludźmi, których znasz. Ale w przeciwnym przypadku masz szansę poznać nowych znajomych z całego świata. W naszym przypadku , poza naszą piątką Polaków płynęli : Francuzka, Kanadyjka, para Niemców i Angole. Nie było problemów z komunikacją.

pozdr
bm
_________________
https://bigmarkk.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 11 Sie 2016 20:43 

Rejestracja: 27 Wrz 2015
Posty: 5
Ja slyszałam, że tanim sposobem dostania sie na Komodo jest wynająć łódke z jakimś rybakiem i załogą wtedy koszt jest za wynajem łodki i można go podzielic na np 4 os. I w ten sposób chcieliśmy to zorganizować. Zdaje sobie sprawę z tego ze koszt zorganizowanej wycieczki jest stały i nie zmniejsza sie wraz z ilościa uczestnikow ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 11 Sie 2016 21:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
a od kogo to słyszałaś? to moze da ci namiar na tego rybaka?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#87 PostWysłany: 11 Sie 2016 21:50 

Rejestracja: 27 Wrz 2015
Posty: 5
takie wiadomości mam ze spotkania nt Indonezji w Południku zero. Niestety namiarów do "rybaka" nie mają. Mamy trochę czasu w LB więc poszukamy własnego rybaka, ewentualnie zdecydujemy sie na zorganizowana wycieczkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 12 Paź 2016 00:08 

Rejestracja: 27 Wrz 2015
Posty: 5
Wróciliśmy już z Indonezji gdzie spędziliśmy kilkanaście wrześniowych dni w 2016. Rejs znaleźliśmy na miejscu 3dni/2 noce Rinca Komodo, Padar, Manta Point, Kanawa, Pink Beach zapłaciliśmy 1 500 000IDR (450zł/os)Pierwsza cena w innym biurze to 2mln. Myślę że jeszcze sporo mogliśmy utargować ale chcielismy już to ogarnać. W tym gorącu nie chciało sie szukać czegoś lepszego. Rejsy na jedna noc na Komodo kosztowaly ok 700-900tysIDR. Jedzenie w cenie, nocleg na materacach na pokladzie. Fajne doświadczenie, ale wiecej niż 3 dni na takiej łodce nie dałabym rady z uwagi na toaletę. Toaleta to dziura w podlodze, zamiast drzwi zasłona.
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 uważa post za pomocny.
 
      
#89 PostWysłany: 28 Lis 2016 00:08 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 52
Orientuję się ktoś czy w Labuan Bajo kupię wycieczkę z "dnia na dzień" chodzi mi dokładnie o jednodniowy rejs na Flores ? A także jakiś orientacyjny koszt takiej wycieczki ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 28 Lis 2016 01:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 217
niebieski
Labuan Bajo jest na Flores wiec nie musisz stamtad juz nigdzie plynac, jezeli tylko to Cie interesuje. Jezeli chodzi o Rince, Park Komodo, Pink Beach, Manta Point i inne to jest cala masa agencji wiec na pewno cos znajdziesz. Ja plynalem z Lomboku wiec nie wiem jak z cenami wycieczek jednodniowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 28 Lis 2016 12:57 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 52
Pomyłka chodziło mi oczywiście o Rince. Wie ktoś wogóle czy takie jednodniowe wycieczki się odbywają ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 28 Lis 2016 13:33 

Rejestracja: 29 Gru 2012
Posty: 28
Loty: 87
Kilometry: 252 076
W drugiej połowie października byłam w Indonezji na Flores w Labuan Bajo. Miasteczko nieduże - praktycznie jedna główna ulica, przy której mieści się parę knajp, i tyle samo agencji nurkowych. Można wykupić jednodniową wycieczkę łodzią na Rinca i Komodo (warany) z przerwą na snoork. Koszt około 75 USD, wypłynięcie przed 6 rano, dają skromne śniadanko (kawa mega!) oraz lunch. Warto! My mieliśmy całą łódź dla nas dwojga, widoki po drodze piękne - dziesiątki wysp. W wycieczkę nie wchodzi koszt biletów na wyspy.
Jeśli chodzi o nurkowanie - ceny wszędzie podobne, miejsc bez liku do wyboru - Manta Point (olbrzymie manty - kosmos), Turtle Point - cudowne żółwie morskie, rafy, ściany skalne. Całodzienny rejs z trzema zejściami, bardzo dobrym jedzeniem, profesjonalną obsługą (ja schodziłam z guidem bo nie jestem mocna w nurkowaniu) - koszt ok. 120 USD. Wiele osób nurkowało przez kilka dni, tyle tam naprawdę super miejsc nurkowych, o różnym poziomie trudności. Polecam bardzo!
Polecam również Tulamben na Bali nurkowanie z plaży na USS LIberty. Mega łatwe, ok. 150 m od brzegu, widoki niezapomniane.
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 uważa post za pomocny.
 
      
#93 PostWysłany: 31 Sty 2017 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 62
Loty: 14
Kilometry: 35 620
Czy ten rejs o którym wiele osób pisze obejmuje wyspę PADAR?? A może na miejscu są różne rejsy do wyboru ?? Padar leży pomiędzy Komodo a Rincą i z tego co widziałem na necie widoki są tam niesamowite.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 07 Cze 2017 09:41 

Rejestracja: 07 Cze 2017
Posty: 5
Są rejsy na Padar, np. Komodo - Padar - Manta Point - Pink Beach (kolejność przypadkowa :) ). Najniższa cena to 350k w maju, wypłynięcie ok 5:00.
Trochę krótsze i tańsze są wycieczki jednodniowe na Rinca + snurki.
W maju biura dosłownie biją się o klienta :) domyślam się, że w wysokim sezonie wszystkie trzymają podobne ceny.
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#95 PostWysłany: 20 Kwi 2018 13:58 

Rejestracja: 11 Mar 2018
Posty: 26
Hej,

Będę w Labuan Bajo 4 dni. Chciałbym ten czas wykorzystać pod kątem odpoczynku.

Chcielibyśmy udać się oczywiście w rejs po wyspach(prawdopodobnie 2 dniowy- jaka jest w tej chwili cena na osobę?) + pobyć w jednym miejscu 2 dni- po prostu leżeć i odpoczywać:) Czy zna ktoś z Was miejsce/plaże/okolice które może polecić na taki beztroski odpoczynek?

z góry dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 20 Kwi 2018 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
co do cen rejsów najlepiej będzie pytać mailowo u tamtejszych operatorów (no, chyba że ktoś z forumowiczów akurat tam ostatnio był), a co do nocowania w pobliżu Labuan Bajo, to zajrzyj do mojego postu nr 77 w tym wątku (choć w ciągu 2 lat mogły się pojawić również inne ciekawe opcje).
Góra
 Profil Relacje PM off
MaciekMaciek1234 lubi ten post.
MaciekMaciek1234 uważa post za pomocny.
 
      
#97 PostWysłany: 07 Cze 2018 13:57 

Rejestracja: 11 Mar 2018
Posty: 26
hej,

mały update. Maj 2018

za 2 dniowy rejs który zawierał większość tych atrkacji które każdego z nas interesuje zapłaciliśmy 700 K . Rejs obejmował: jedzenie+ napoje. Za bilety NP Komodo oczywiście osobno trzeba było zapłacić.

Być w LabuanBajo i z tego nie skorzystać mija się z celem.

największe wrazenie Taka Makassar Beach.
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
PatrycjaR uważa post za pomocny.
 
      
#98 PostWysłany: 07 Cze 2018 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 200
Loty: 52
Kilometry: 100 098
@MaciekMaciek1234 dzięki za najnowsze info! Bardzo przydatne, planujemy taki sam rejs we wrześniu.
Zależy nam najbardziej na Komodo, Rince, Taka Makassar Beach, Kanawie i Padar - w jaki sposób dobierane są atrakcje? Negocjuje się na miejscu czy każda łódka ma już jakiś podstawowy plan? W ile osób płynęliście na jednej łódce?
Z góry dziękuję!
_________________
Poradnik: Rzym atrakcje & Gdzie na wakacje do Grecji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 07 Cze 2018 14:54 

Rejestracja: 11 Mar 2018
Posty: 26
atrakcje są z góry ustalone( w większości biur podróży).- i to są te o których piszemy.0 Do tych miejsc dodaj jeszcze Pink Beach+ snorkling(cena obejmuje całe wyposażenie).

Na łódce było 12 osób: US, UK, Niemcy, Hiszpania, Włochy, Szwajcaria no i my Polacy :)) + 3 osoby z załogi.

na łódce spało się na materacach( koce+ prześcieradła+poduszki).

Baw się dobrze :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
PatrycjaR uważa post za pomocny.
 
      
#100 PostWysłany: 07 Cze 2018 15:32 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 637
Kilometry: 1 066 169
srebrny
Rozumiem,że rezerwowales wszystko na miejscu? Masz jakiś kontakt mailowy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 121 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group