Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 121 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Labuan Bajo, Flores
#1 PostWysłany: 31 Maj 2014 17:05 

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 191
Loty: 87
Kilometry: 290 754
niebieski
Ile dni polecalibyście spędzić w Labuan Bajo? Chciałbym tam zobaczyć głównie Rincę i Komodo. Jak dotąd myślałem o 1 lub 2 nocach - większość wyjazdu chcę spędzić na Bali i wyspach Gili.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 31 Maj 2014 18:38 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Jak najdłużej.. Jeśli nurkujesz to nie znajdziesz lepszego miejsca niż Komodo w całej Indonezji (najlepsze spoty jakie kiedykolwiek widziałem), Batu Bolong miażdży. Tylko pamiętaj - samo LB jest brzydkie, ale jest kilka wysepek blisko brzegu z rajskimi plażami. Ja właśnie w zeszłym roku najpierw byłem na Flores, potem miałem w planach Gili. Z Gili bardzo szybko zrezygnowałem :P i zostałem do końca w tych okolicach. Inna sprawa że większość atrakcji jak na Indonezję jest relatywnie droga, ale jeśli już się leci na drugi koniec świata.. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 31 Maj 2014 20:10 

Rejestracja: 02 Lut 2012
Posty: 141
adrian.bielewicz napisał(a):
Ile dni polecalibyście spędzić w Labuan Bajo? Chciałbym tam zobaczyć głównie Rincę i Komodo. Jak dotąd myślałem o 1 lub 2 nocach - większość wyjazdu chcę spędzić na Bali i wyspach Gili.


Rejs Komodo+Rinca trwa pełne 2 dni. Więc potrzebujesz minimum cztery dni włączając przylot i wylot. Ale tak wogóle to Flores jest sama w sobie bardzo ciekawa, moim zdaniem lepiej skrócic pobyt na Bali i więcej czasu spędzić na Flores.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 31 Maj 2014 22:00 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Nie no, jak, nie mogę się zgodzić w żaden sposób. Z LB wycieczki na Komodo lub Rince są jednodniowe - wypływa się rano a powraca wieczorem tego samego dnia - a łódka nie tylko zatrzymuje się w parku narodowym gdzie idzie się na poszukiwania Smoków, ale również w 2-3 miejscach na snorki. A Ty o 4 dniach piszesz oO

PS dyskusję przenoszę do działu podróżnika
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 31 Maj 2014 22:29 

Rejestracja: 02 Lut 2012
Posty: 141
Washington napisał(a):
Nie no, jak, nie mogę się zgodzić w żaden sposób. Z LB wycieczki na Komodo lub Rince są jednodniowe - wypływa się rano a powraca wieczorem tego samego dnia - a łódka nie tylko zatrzymuje się w parku narodowym gdzie idzie się na poszukiwania Smoków, ale również w 2-3 miejscach na snorki. A Ty o 4 dniach piszesz oO

PS dyskusję przenoszę do działu podróżnika


Ale Komodo i Rinca za jednym razem to 2 dni. No i oczywiscie jest kilka snorklowan po drodze, przerwa na plaze itp. Na takim rejsie byłem i taki właśnie polecam bo było optymalnie. Dłuższe rejsy są dla tych którzy chcą dodatkowo nurkować. A mówiąc o czterech dniach chodziło o to ze trzeba doliczyc te 2 dni na loty z i do Denpasar.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 31 Maj 2014 23:02 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
No ok, choć wszystko jest kwestią upodobań i potrzeb. Jeśli więc ktoś miałby super mało czasu to mógłby zobaczyć Smoki i w 1,5 dnia wliczając logistykę. Dlatego zaprotestowałem, aby osoby którym np marzy się Komodo, a mają bardzo mało czasu nie odniosły wrażenia że bez 4 dni na miejscu ani rusz ;) Zgodzę się z Tobą natomiast że 4 dni to minimum by się nacieszyć okoliczną przyrodą, choć ja rozłożył bym to na: 1 dzień wycieczka na Rincę (dużo większe szanse zobaczenia dzikich waranów, nie tylko tych przy "kuchni", a myślę że jak się już je zobaczy na jednej wyspie to nie ma co na drugą), 2 dni nurkowań, 1 dzień na logistykę, połączony z jakąś wycieczką, np Kalong.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Cze 2014 12:45 

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 191
Loty: 87
Kilometry: 290 754
niebieski
Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Na pewno przydadzą mi się przy planowaniu mojej podróży.

Myślę, że na LB i okolice przeznaczę sobie jednak całe 3 - 4 dni. Czy wybierając sie tam lepiej jest zarezerować nocleg przez Internet czy raczej szukać czegoś na miejscu?

Ogólnie to na Bali mam być od 17.10.14 do 30.10.14. Plan mam mniej więcej taki:
  • Bali, Nusa Lembogan (4 - 5dni),
  • Komodo, Rinca (3 - 4 dni),
  • Lombok, wyspy Gili (3 - 4 dni),
  • Borobudur, Prambanan lub Bromo (1 dzień, niekoniecznie).

Na Bali chcę zobaczyć główne atrakcje, trochę popływać i poleżeć na plaży. Jakie są tam plaże? Czytałem już trochę i opinie są różne. Jedni mówią, że niezbyt ładne, zaśmiecone a inni są zachwyceni. Jak to naprawdę jest?

Z Labuan Bajo chciałbym zobaczyć przede wszystkim Komodo i Rincę oraz okoliczną przyrodę.

Lombok, Gili - tu przede wszystkim relaks na plaży, ale możliwe, że wydłużyłbym pobyt, aby wejść na Rinjani.

A teraz kilka pytań:
  • Czy taki plan jest wykonalny?
  • Gdzie znajdę najładniejsze plaże?
  • Lepiej kupić loty przez Internet czy wszystko organizować na miejscu? Jeżeli na miejscu, to czy będzie się do wiązało z dużo większymi wydatkami? Podobnie z noclegami. Wstępnie miałem pomysł wynajęcia na Bali czegoś na cały pobyt i zostawiania tam wszystkiego czego nie potrzebuję na przykład lecąc do LBJ, ale to chyba trochę marnotrawstwo pieniędzy. Jak Wy byście to zrobili?

Z góry dzięki za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Cze 2014 13:44 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
Plan moim zdaniem wykonalny , lecz napięty. Nie rezygnuj z Bromo , to jeden z najlepszych widoków, jakie w życiu widziałem (ale musisz być na wschód słońca , wycieczka jeepem ok 3 rano). Do polezenia na plaży moim zdaniem najlepiej nadają się Gili (+ rewelacyjny snoorkling) - byłem na Menos. Bungalow na plaży bez problemu wynajmiesz na miejscu. Loty na 100% lepiej kupować wcześniej. Co do noclegów to moim zdaniem nie jest konieczna wcześniejsza rezerwacja wszystkiego , ale jak znajdziesz jakiś fajny deal (a często bywają) to warto zarezerwować. Nie tracisz czasu na bieganie i szukanie. Mnie samo Bali nie urzekło , więc w tej kwestii nic nie napiszę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Cze 2014 14:02 

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 101
Bali raczej nie jest do plażowania, skoro masz w planach inne lepsze miejsca, głównie Gili. Mi się Bali bardzo podobało, może kwestia super przewodnika, który wybrał fajowe miejsca (oprócz najlepszych tarasów ryżowych, które nawet przy innych turystach są super) - jakiś trekking mało znaną ścieżką, co lepsze świątynie, nocleg u siebie w wiosce i kolacja z jego kumplami (paradoksalnie, był to zdecydowanie najbardziej luksusowy nocleg w Indonezji), park motyli (wydaje się nudne, ale na przeciętnym Europejczyku robi wrażenie). Na Lembonganie są dobre rafy (nie mam porównania z Komodo), na pewno lepsze niż na Gili (chociaż tu masz żółwie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Cze 2014 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
mmateoo moge prosic o Twoj mail ,mam pare pytan a pw nie dziala
jak się najlepiej dostac na komodo? i skąd?
bo myslalem plynac z wyspy na wyspe ale nie wiem czy to nie za dlugo bedzie trwac...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 03 Cze 2014 15:14 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
@becek o podróży lądem na Flores jest wątek już na forum, wystarczy poszukać
@mmateoo Lembongan do Komodo się nie umywa jeśli chodzi o rafy (byłem i tu i tu), ale można tam zobaczyć Mola mola, co też mi się udało, wrażenie nie z tej ziemi :) Manty widziałem w obu miejscach; no i rafy choć nie takie jak w Komodo nadal są jednymi z najlepszych jakie do tej pory widziałem

co do samego pytania autora - plan dobry i ambitny, przy dobrej logistyce może się udać.. albo i nie :P transport w Indonezji to jedna wielka loteria, czasem ciężko powiedzieć która droga jest mniej przewidywalna (lądowa, powietrzna czy morska), ale to część funu
dlatego plan potraktuj raczej jako podpowiedź gdzie fajnie było by spędzić czas i co zobaczyć, i modyfikuj w razie potrzeb
loty kup wcześniej, ale nastaw się że mogą odwołać (nie ma problemu z zwrotem kosztów, choć czasem możliwy dopiero na miejscu)
noclegi to zależy jakiego standardu szukasz, te droższe i bardziej luksusowe lepiej rezerwować, tanie znajdziesz od ręki
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Cze 2014 15:56 

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 101
ja byłem w maju i nie było żadnego problemu z noclegami, ale to chwilę przed sezonem. wrzesień z tego co pamiętam, to po sezonie, więc też nie powinno być kłopotów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Cze 2014 23:37 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 295
a ja mam pytanie o rejsy na Rince by zobaczyć warany i snorkling po drodze - ile kosztuje taka opcja ?
czy lepszym (cenowo)rozwiązaniem jest znalezienie lotu z Denpasar do Labuan Bajo i stamtąd znalezienie rejsu np 1 dniowego i powrót do hotelu wieczorem>?czy pakiet który oferują biura (pakiet lot +rejs)?
a loty po Indonezji raczej bookowane tylko na miejscu - kłopot z europejskimi kartami kredytowymi.
Co polecacie?? zrobić to na własną rękę czy przez biuro?? jakie są obecnie koszty takiej wycieczki???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 08 Cze 2014 00:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
ja się zastanawiam czy nie wykupic rejsu z Lombok- flores ,trwa 3 dni, po drodze snurkling,zwiedzanie,ogladanie smokow
koszt okolo 500 zeta, wtedy na flores wybrałbym sie na kelimutu a powrot samolotem na bali
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 08 Cze 2014 00:17 

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 101
dzadzax napisał(a):
a ja mam pytanie o rejsy na Rince by zobaczyć warany i snorkling po drodze - ile kosztuje taka opcja ?
czy lepszym (cenowo)rozwiązaniem jest znalezienie lotu z Denpasar do Labuan Bajo i stamtąd znalezienie rejsu np 1 dniowego i powrót do hotelu wieczorem>?czy pakiet który oferują biura (pakiet lot +rejs)?
a loty po Indonezji raczej bookowane tylko na miejscu - kłopot z europejskimi kartami kredytowymi.
Co polecacie?? zrobić to na własną rękę czy przez biuro?? jakie są obecnie koszty takiej wycieczki???


są też wycieczki statkiem prosto z bali, nie trzeba lecieć. trwają chyba 4 dni razem. dokładnie nie powiem, bo nie starczyło nam czasu na komodo

dzadzax napisał(a):
a loty po Indonezji raczej bookowane tylko na miejscu - kłopot z europejskimi kartami kredytowymi.

air asia ([er azija] jak mowia lokalsi) przechodzi bez problemu z polska karta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 08 Cze 2014 00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
ale airasia nie lata na flores
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 08 Cze 2014 10:20 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 295
z tego co wyszukałem na necie to taki trip z Bali waha się od 300 $ w górę bo sam lot na Labuan Bajo potrafi być dość drogi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 08 Cze 2014 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
bilet na flores w obie strony 450 zeta
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 18 Cze 2014 00:01 

Rejestracja: 09 Kwi 2013
Posty: 45
becek napisał(a):
ja się zastanawiam czy nie wykupic rejsu z Lombok- flores ,trwa 3 dni, po drodze snurkling,zwiedzanie,ogladanie smokow
koszt okolo 500 zeta, wtedy na flores wybrałbym sie na kelimutu a powrot samolotem na bali


Dwie największe firmy organizujące rejsy na trasie o której mówisz, to Kencana i Perana.

Ja korzystałam z Kencana - cena wywoławcza 1.750.000 IRD, ja kupiłam za 1.600.000 IRD. 4D 4N. Dla mnie rejs bardzo fajny, ale zależy kto co lubi. Warunki sa spartańskie, ale jedzenie pyszne, widoki niezastąpione.
Rejs można zacząć z Lombok lub Bali - podobno z Flores są mniej tłoczne, ale w moim przypadku się nie sprawdziło :)
Wszystkie warunki trzeba mieć na piśmie, w szczególności jeśli umawiasz się, ze cena obejmuje wejście do parków narodowych. W parkach pobierają dodatkowe opłaty za aparaty i kamery - najlepiej tez od razu ustalić co i jak.
Można też umówić się, że łódź zabierze Cię z innego miejsca, o ile jest ono gdzieś na trasie po której pływa dana firma. Ja wyruszałam z Kanawy.

A tu filmik, na którym są miejsca z rejsu, oraz nasza łódka :)

_________________
INDONEZJA: http://www.youtube.com/watch?v=Fb_3NVSmG1A
Góra
 Profil Relacje PM off
migot lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 21 Cze 2014 21:33 

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 191
Loty: 87
Kilometry: 290 754
niebieski
Poważnie zastanawiam się czy poświęcić wysp Gili oraz Lombok na rzecz dłuższego pobytu na Flores. Na pewno chcę zobaczyć warany oraz tamtejszy park narodowy i tego nie chcę odpuścić. Czy przy okazji lotu do LBJ zostać dłużej na Flores i okolicznych wysepkach całkowicie pomijając Gili? Gdzie znajdę ładniejsze miejsca do plażowania (zależy mi na jak najładniejszych) i snorkelingu (nurkowanie raczej odpada - brak kursów)? Da się tam zobaczyć żółwie podobnie jak na Gili?

I w sumie najważniejsze:
Ile tak mniej więcej może kosztować 2-dniowy rejs dla 2 osób na Komodo i Rincę już z Labuan Bajo?

@Washington Pisałeś o ładnych wyspach niedaleko LBJ. Ciężko się tam dostać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 121 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group