Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 121 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 22 Cze 2014 10:08 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Na piękne wyspy dostać się można w miarę łatwo (każdy w porcie się zaoferuje ;) ), ale niezbyt tanio. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest zamieszkanie na takowej ;) Mają limit miejsc noclegowych (trzeba w sezonie rezerwować z sporym wyprzedzeniem) i ekologiczne nieco spartańskie warunki (prąd w bardzo wybranych godzinach, czyli żadnych wiatraków ani klim, przydział wody pod prysznicem bo jest dowożona z poza wyspy, itd), ale najczęściej dopłynięcie/odstawienie na ląd jest w cenie (choć raz dziennie, o określonej godzinie kiedy łódka płynie z zapasami, potem trzeba płacić za transport) a kiedy już znajdziesz się na jednej z rajskich wysepek nie chcesz jej opuścić nigdy. Home reef takowych są niewyobrażalnie piękne (pierścień otacza całe wyspy), masz tam żółwie, rekiny, płaszczki, korale miękkie i twarde, co tylko sobie zażyczysz - czyli snorklowania do woli. Delfiny też się czasem pojawiają, miałem szczęście je zobaczyć :) Mieszkasz 10m od brzegu, piasek jest oślepiająco biały, prawie nikogo nie ma na całej wyspie czyli masz odczucie że jest cała Twoja.. Z wysepek organizowane są wycieczki, ceny zazwyczaj zależą od liczby osób które się zbiorą (jak znajdę notatki to zamieszczę ceny). Na wikitravel są wymienione co najmniej 3 takie wysepki, niestety noclegi na nich nawet w namiocie mogą trochę kosztować, ale warto.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
#22 PostWysłany: 22 Cze 2014 20:58 

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 191
Loty: 87
Kilometry: 290 754
niebieski
@Washington dzięki wielkie za te informacje. Jak znajdziesz notatki to proszę zamieść koniecznie. Przy okazji jak wygląda sprawa jedzenia na takich wyspach?

Na chwilę obecną postanowiłem zarzucić pomysł wyjazdu na Gili oraz Lombok. Mam nadzieję, że to dobra decyzja i nie będę żałować :P Plan wygląda teraz mniej więcej tak, żę około 6-7 dni spędzę na Bali (z wypadem na Nusę Lembogan oraz jeżeli czas pozwoli na Bromo lub by zobaczyć Borobudur). Pozostałe 6 dni planuję spędzić na Flores, gdzie 1-2 dni to Komodo i/lub Rinca a reszta to okoliczne wysepki jak również samo Flores. Myślicie, żę taki plan jest w porządku? Zależy mi na wyjeździe, gdzie połowa czasu to zwiedzanie a połowa. Początkowo planowałem jeszcze te Gili i Rinjani, ale raczej nie ma co się aż tak śpieszyć. Na Indonezeję mam bowiem tylko 13 dni. Najwyżej wrócę w przyszłym roku, ale już na 4 tygodnie i zobaczę więcej, wiedząc już dokładnie, czego mogę się tam spodziewać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 22 Cze 2014 21:16 

Rejestracja: 05 Lut 2013
Posty: 85
jesli mozna podlacze sie do rozmowy, jako ze ja w indonezji bede juz za 1,5miesiaca :) patrzylam na loty z bali do labun bajo (druga polowa sirpnia) i ceny sa koszmarne... polecacie bardziej zarezerwowanie wycieczki na bali ktora bedzie miala w cenie lot do labun bajo, wycieczke do parku i zobaczenie waranow czy lepiej czekac az lot potanieje (?)... Zalezy nam na komodo i rinca - tak jak kolega, checmy podziwiac nature, plazowanie niekoniecznie. z gory dziekuje za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 23 Cze 2014 11:33 

Rejestracja: 09 Kwi 2013
Posty: 45
adrian.bielewicz napisał(a):
@Washington dzięki wielkie za te informacje. Jak znajdziesz notatki to proszę zamieść koniecznie. Przy okazji jak wygląda sprawa jedzenia na takich wyspach?

Na chwilę obecną postanowiłem zarzucić pomysł wyjazdu na Gili oraz Lombok. Mam nadzieję, że to dobra decyzja i nie będę żałować :P Plan wygląda teraz mniej więcej tak, żę około 6-7 dni spędzę na Bali (z wypadem na Nusę Lembogan oraz jeżeli czas pozwoli na Bromo lub by zobaczyć Borobudur). Pozostałe 6 dni planuję spędzić na Flores, gdzie 1-2 dni to Komodo i/lub Rinca a reszta to okoliczne wysepki jak również samo Flores. Myślicie, żę taki plan jest w porządku? Zależy mi na wyjeździe, gdzie połowa czasu to zwiedzanie a połowa. Początkowo planowałem jeszcze te Gili i Rinjani, ale raczej nie ma co się aż tak śpieszyć. Na Indonezeję mam bowiem tylko 13 dni. Najwyżej wrócę w przyszłym roku, ale już na 4 tygodnie i zobaczę więcej, wiedząc już dokładnie, czego mogę się tam spodziewać.



Uważam, że to dobra decyzja, Gili sa ok, ale na pewno nie jest to raj na ziemi. Dla mnie okolice Rinca , Komodo zdecydowanie ładniejsze.
_________________
INDONEZJA: http://www.youtube.com/watch?v=Fb_3NVSmG1A
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 24 Cze 2014 11:17 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
@agata.szerlag wycieczka zorganizowana zawierająca przelot nie będzie tańsza niż sam przelot - masz ograniczony budżet - kombinuj lądem; masz ograniczony czas i budżet - trzeba podjąć decyzję - czekać i liczyć się z tym że Komodo tym razem może nie wyjść, albo wysupłać nie wiadomo skąd pieniądze ;)

@adrian.bielewicz wycieczka jednodniowa na smoki kosztowała 415k (za wszystko wszystko) od osoby, 2 nurkowania w PN 900k od osoby (ale były warte każdego tysiąca :P), ale za to nurkowania na house reef płaciło się za sam sprzęt i wychodziło śmiesznie tanio (nie pamiętam ile, ale na złotówki ok 40zł?); nocleg na tej co ja się zatrzymałem kosztował w chatce z słomy (Bale), czyli coś w rodzaju większego namiotu ;), 261k za 2 osoby; jeśli chodzi o jedzenie - wbrew pozorom świetna kuchnia, i nawet rozsądne ceny
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 25 Cze 2014 13:19 

Rejestracja: 05 Lut 2013
Posty: 85
@washington dzieki wielkie, czas mam ograniczony a pieniedzy tez nie chce rozwalic... nie jestem jakas mega sknera ale boli dac 250€ za przelot :(
ale dziekuje slicznie za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 01 Lip 2014 19:24 

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 191
Loty: 87
Kilometry: 290 754
niebieski
agata.szerlag napisał(a):
@washington dzieki wielkie, czas mam ograniczony a pieniedzy tez nie chce rozwalic... nie jestem jakas mega sknera ale boli dac 250€ za przelot :(
ale dziekuje slicznie za pomoc :)

Poszukaj lotów bezpośrednio na http://www.garuda-indonesia.com. Ja kupiłem na październik za 148 EUR w 2 strony z bagażem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 04 Lip 2014 14:14 

Rejestracja: 05 Lut 2013
Posty: 85
Washington napisał(a):
Na piękne wyspy dostać się można w miarę łatwo (każdy w porcie się zaoferuje ;) ), ale niezbyt tanio. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest zamieszkanie na takowej ;) Mają limit miejsc noclegowych (trzeba w sezonie rezerwować z sporym wyprzedzeniem) i ekologiczne nieco spartańskie warunki (prąd w bardzo wybranych godzinach, czyli żadnych wiatraków ani klim, przydział wody pod prysznicem bo jest dowożona z poza wyspy, itd), ale najczęściej dopłynięcie/odstawienie na ląd jest w cenie (choć raz dziennie, o określonej godzinie kiedy łódka płynie z zapasami, potem trzeba płacić za transport) a kiedy już znajdziesz się na jednej z rajskich wysepek nie chcesz jej opuścić nigdy. Home reef takowych są niewyobrażalnie piękne (pierścień otacza całe wyspy), masz tam żółwie, rekiny, płaszczki, korale miękkie i twarde, co tylko sobie zażyczysz - czyli snorklowania do woli. Delfiny też się czasem pojawiają, miałem szczęście je zobaczyć :) Mieszkasz 10m od brzegu, piasek jest oślepiająco biały, prawie nikogo nie ma na całej wyspie czyli masz odczucie że jest cała Twoja.. Z wysepek organizowane są wycieczki, ceny zazwyczaj zależą od liczby osób które się zbiorą (jak znajdę notatki to zamieszczę ceny). Na wikitravel są wymienione co najmniej 3 takie wysepki, niestety noclegi na nich nawet w namiocie mogą trochę kosztować, ale warto.


nie chce byc upierdliwa ale szukalam troche i nie umiem znalezc konkretnych informacji na ten temat. Z komodo i Rinca moge sobie zorganizowac wycieczke na pobliskie malutkie wyspy z pieknymi plazami i podwodnym swiatem? Pamietasz moze nazwy tych wysepek? O jakim przedziale cenowym mowimy? Bylabym wdzieczna za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 04 Lip 2014 14:39 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
przecież napisałem :P zaglądamy na http://wikitravel.org/en/Labuan_Bajo i w kategorii see masz wymienione kilka takich miejsc (Seraya Kecil Island , Sebayur Besar Island, Kanawa Island - jest ich więcej na miejscu) - ceny noclegów znajdują się na stronach danych resortów..
serio, wystarczy trochę poszukać ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 09 Lip 2014 07:04 

Rejestracja: 05 Lut 2013
Posty: 85
dziekuje Ci! moj angielski jest slaby, wole niemiecki :P mimo wszystko dzieki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 23 Lip 2014 12:26 

Rejestracja: 05 Lut 2013
Posty: 85
Calisto napisał(a):
becek napisał(a):
ja się zastanawiam czy nie wykupic rejsu z Lombok- flores ,trwa 3 dni, po drodze snurkling,zwiedzanie,ogladanie smokow
koszt okolo 500 zeta, wtedy na flores wybrałbym sie na kelimutu a powrot samolotem na bali


Dwie największe firmy organizujące rejsy na trasie o której mówisz, to Kencana i Perana.

Ja korzystałam z Kencana - cena wywoławcza 1.750.000 IRD, ja kupiłam za 1.600.000 IRD. 4D 4N. Dla mnie rejs bardzo fajny, ale zależy kto co lubi. Warunki sa spartańskie, ale jedzenie pyszne, widoki niezastąpione.
Rejs można zacząć z Lombok lub Bali - podobno z Flores są mniej tłoczne, ale w moim przypadku się nie sprawdziło :)
Wszystkie warunki trzeba mieć na piśmie, w szczególności jeśli umawiasz się, ze cena obejmuje wejście do parków narodowych. W parkach pobierają dodatkowe opłaty za aparaty i kamery - najlepiej tez od razu ustalić co i jak.
Można też umówić się, że łódź zabierze Cię z innego miejsca, o ile jest ono gdzieś na trasie po której pływa dana firma. Ja wyruszałam z Kanawy.

A tu filmik, na którym są miejsca z rejsu, oraz nasza łódka :)




Calisto, tez planujemy ta sama wycieczke lodka. gdzie konczylas podroz lodka? my chcemy skonczyc w Lombok i ponoc lodka tam jest o 12 w poludnie. a 14:20 mielibysmy nastepny lot do singaporu, nie wiem czy ryzykowac i bookowac ten lot czy nie. wszytskie inne loty sa strasznie drogie. POradzcie cos!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 28 Lip 2014 10:39 

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 101
z punktualnością w Indonezji różnie to bywa. trzeba by wiedzieć, gdzie dokładnie kończy wycieczka, bo lotnisko jest w głębi wyspy i chwilę trwa dojazd tam, więc nie wiem, czy ryzykować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 28 Lip 2014 10:56 

Rejestracja: 05 Lut 2013
Posty: 85
pisalm juz wiele maili z nimi, najpierw powiedzianko mi 12, pozniej 11 w mataram. Ponoc stamtad potrzebujemy 40minut na lotnisko... Normalnie w Europie staram sie byc na lotnisku 2godziny wczesniej, np. na lotnisku w wiedniu jest to wystarczajacy czas (tu mieszkam) bo lotnisko jest calkiem spore. ale moze w lombok starczy byc tylko godzinke wczesniej.. oddamy plecaki, dostaniemy bilety i tyle, idziemy na boarding...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 26 Sie 2014 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
pytanie techniczne
nie chce zabrać za dużo rzeczy
mam zamiar zwiedzić parę wulkanów nad ranem i pytanie; jakie warunki pogodowe sa tam we wrzesniu ? bardzo zimno? zimno? a moze orzeźwiająco;D oczywiscie mam na mysli szczyt wulkanu okolo 5 nad ranem
zamierzam zabrac z soba softshell i albo zwykla bluze z kapturem albo polar
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 09 Gru 2014 01:14 

Rejestracja: 09 Kwi 2013
Posty: 45
becek napisał(a):
pytanie techniczne
nie chce zabrać za dużo rzeczy
mam zamiar zwiedzić parę wulkanów nad ranem i pytanie; jakie warunki pogodowe sa tam we wrzesniu ? bardzo zimno? zimno? a moze orzeźwiająco;D oczywiscie mam na mysli szczyt wulkanu okolo 5 nad ranem
zamierzam zabrac z soba softshell i albo zwykla bluze z kapturem albo polar


Przyda się ciepły polar i czapka. Byłam w październiku na Bromo i Kawah Ijen. Na Bromo o 4 rano - strasznie wiało, było zimno - ale można było wypożyczyć koce- może być to alternatywa dla zabierania ciepłych rzeczy z Polski :)

Na Kawah Ijen o tej porze było cieplej niż na Bromo - a może to dlatego, że mieliśmy tam więcej ruchu. Oczywiście polar i czapka też się przydały. Bez tego byłoby zdecydowanie za zimno.
_________________
INDONEZJA: http://www.youtube.com/watch?v=Fb_3NVSmG1A
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 09 Gru 2014 09:35 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
W porownaniu do Apo, hmm ;) powiem tak:
Apo jest sliczne, ale Komodo jest niewyobrazalnie smiertelnie piekne :) pisze smiertelnie nie z powodu pionowych pradow ktore w kilka sekund nieuwaznego nurka wciagna na 60m, lecz dlatego ze widzac takie piekno mozna zapomniec oddychac i dostac oczoplasu nie wiedzac na co sie patrzec :P a na serio - najpiekniejsze miejsce jakie widzialem ever :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 10 Kwi 2015 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 124
Loty: 149
Kilometry: 338 219
Wybieram się w czerwcu do Indonezji, i jest plan by polecieć na Flores z Bali (z tego co widzę z LionAir za ok 250 zł (850K rupii ind) są loty w jedną stronę), i wracać na Lombok z Labuan Bajo, przez Komodo, takim kilkudniowy rejsikiem - tutaj mam pytania:
- czy ktoś się orientuje ile trwa najkrótszy taki rejs (czy musi być 4 dni/3 noce, czy może być 3 dni/2 noce)?
- ile taki krótszy ewentualnie kosztuje, lub ile normalny (gdzies tu widziałam 1600K, tak?)
- o której takie rejsy starują z LB, czy np. przylatując o 10.30 jest szansa, że się jeszcze na jakiś taki rejs z marszu zaokrętuję?
Z góry dzięki za pomoc:)
_________________
"Sprawozdania" z moich podróży: http://migot.geoblog.pl/podroze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 17 Kwi 2015 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
Hej @migot kiedy lecisz? :) My lecimy 4.06-23.06. Też myślimy o wycieczce na Komodo i Flores, w necie ciężko o dobre ceny, znalazłam takie coś całkiem interesujące http://www.adventure-lombok.com/komodo/ ... TFwuvmsWYI 179usd to niezła cena jak dobrze widzę na 4dni. Ale mysle,ze na miejscu będzie więcej opcji, no i możliwość negocjacji ;)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 17 Kwi 2015 23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 124
Loty: 149
Kilometry: 338 219
To troszkę się miniemy - my lecimy 18.06-05.07... Ale może skorzystam z Waszego doświadczenia ;) Też myślę, że na miejscu będą lepsze oferty i możliwość targowania, ale dobrze rozeznać się w temacie... Najchętniej bym znalazła jakiś rejs 3dni/2 noce, tylko nie wiem czy z Lombok na Flores, czy w drugą stronę...
_________________
"Sprawozdania" z moich podróży: http://migot.geoblog.pl/podroze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 18 Kwi 2015 00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
lepiej tam płynąc z lombok( 3 dni/2noce) a na flores pojechać na wulkan kelimutu-to chyba najfajniejsza rzecz jaka widziałem w Indonezji
a z wulkanu do maumere i stamtąd samolotem na bali
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 121 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group