Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Paź 2017 21:59 

Loty: 132
Kilometry: 314 211
Cześć, w styczniu planujemy 2 dniowe zwiedzanie Singapuru oraz Kuala Lumpur mam do wyboru:
1. Przylot do Singapuru o 12.55 nocleg w Marina Bay Sands i wylot z Singapuru następnego dnia o 7.35 do Kuala Lumpur i zwiedzanie miasta do 17.05 (wylot do Krabi)

2. Przylot do Singapuru o 12.55 i do Kuala Lumpur o 23.30, nocleg w hotelu z widokiem na Petronas Twin Towers i zwiedzanie miasta do 17.05 (wylot do Krabi)

Niestety na forum jest mało info dotyczących jednodniowego zwiedzania Kuala Lumpur , a jak są to są przestarzałe
Transport w mieście KLIA express żeby zaoszczędzić czas.
w Kuala Lumpur obowiązkowo chcemy zobaczyć KLCC park raczej bez wjazdu na Petronas Tower.
Natomiast w Singapurze obowiązkowo Gardens by the bay

Który wariant wybrać i gdzie lepiej spać i spędzić więcej czasu? w Singapurze czy Kuala Lumpur?
Jest szansa w 1 wariancie zwiedzenie dodatkowo jaskiń Batu? lub co w zamian poleciliście by w Kuala Lumpur do zobaczenia?
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 29 Paź 2017 22:15 

srebrny
troche maraton, dla mnie opcja 1 lepsza, mozna odpoczac po locie i hotel tez jest atrakcja.

w opcji 2 batu caves bez szans. trzeba sie przedostac do miasta z lotniska. po KL mozna pospacerowac i powrot.
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 29 Paź 2017 22:29 

tak zwiedzanie taki bardziej maraton wcześniej mamy typowy relaks w Tajlandii na plaży;)
serio w 2 opcji bez szans batu? myślałem że bez problemu że jedziemy tam wcześnie rano i wracamy tak żeby zdążyć na samolot?
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 29 Paź 2017 22:35 

srebrny
w opcji 2 ok, ale moze byc nerwowo, zostanie malo czasu na KL..

na same jaskinie wystarczy z 1h + dojazd (jesli dobrze pamietam to jest pociag)

e: opcja 2 jest bezpieczniejsza, gdyby poranny lot do SIN mial jakies klopoty, dobrze sprawdzic inne opcje..
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 29 Paź 2017 22:40 

Tez wybrałbym 1. Więcej nocnych atrakcji macie z Singapurze. Gardens by the Bay itd. Dalego warto zostać dłużej w SIN. W KL czy wstaniecie o 7 rano (po krótkiej nocce w KL) czy zaczniecie zwiedzanie o 9 rano po przylocie z SIN to zobaczycie niej więcej tyle samo. Jak zrezygnujecie z Dataram i okolic, to i tam może Wam się uda zobaczyć nawet Batu Cave (kolejka z KL Sentral gdzie dojedziecie z lotniska ekspresem. Dojazd do Batu Cave z KL Sentral to chyba kolo 40 minut z tego co pamietam). Potem z KL Sentral macie tez bezpośredni dojazd do Chinatown ( 1 przystanek metrem - po drodze zobaczycie stary dworzec kolejowy bo tutaj metro jest naziemne) i do Petronas Tower. Meczet narodowy tez stosunkowo niedaleko, ale tu juz chyba czasu Wam zabraknie. Z wywieszonym jęzorem, ale coś tam zobaczycie. Ominie Was za to wieczorny widok Petronas Twin Towers, który tez jest spektakularny, ale cos za cos.
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 29 Paź 2017 22:46 

chyba że opcja 3 czyli zrezygnować z Kuala Lumpur i zostać na 2 dni w Singapurze?
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 29 Paź 2017 23:22 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Zdecydowanie opcja 3.
W Singapurze na pewno znajdziecie kilka miejsc na 1,5 dnia do zwiedzania: Marina Sands + Ogrody, wiczorny show, Ogrod botaniczny, Little India, ChinaTown ze swiatynia i kilka innych miejsc.
Po przylocie i calodziennym zwiedzaniu slabo widze wstawanie na lot o 7 rano (jet lag -6h) i min 2-3h wczesniejsze wysjcie na lotnisko.
Kuala jest fajne, ale nawet przejazd KLIA express zajmie min 1h tam + 1h na powrot. A nie wiem czy same Petronas i Batu Caves sa warte takiego zachodu. Lepiej juz w drodze powrotnej sobie zostawic jeden dzien na KUL jesli macie taka mozliwosc.
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 29 Paź 2017 23:27 

srebrny
tez bym wybral jedno miasto, leciec na jedna noc specjalnie, jesli to nie jest warunkowane przesiadkami jest bez sensu.

dobrze rozumiem ze przylot do SIN z Tajlandii, potem KL, a potem KRabi?
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 29 Paź 2017 23:35 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
YeahBunny napisał(a):
Który wariant wybrać i gdzie lepiej spać i spędzić więcej czasu? w Singapurze czy Kuala Lumpur?

Mnie osobiscie Kuala Lumpur podoba sie bardziej niz przereklamowany Sngapur i jest przede wszystkim taniej. ;)
KL widzialem po raz pierwszy w polowie lat 90-tych, kiedy bylo brudnym i zaniedbanym miastem.
10 lat pozniej nie poznalem tego miasta.
Wolalbym jednak spedzic wiecej czasu w KL, a Malezja to jeden z moich ulubionych krajow, nie tylko dlatego ze mialem okazje zwiedzic jako pierwszy kraj spoza Europy.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
 Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.

#10 PostWysłany: 30 Paź 2017 00:18 

ibartek napisał(a):
dobrze rozumiem ze przylot do SIN z Tajlandii, potem KL, a potem KRabi?

tak po tygodniu spędzonym w Krabi i plażowaniu chciałbym zwiedzić miasta stąd wybór padł Kuala Lumpur i Singapur

dzięki wam za odpowiedzi.
Czytając wasze posty zastanawiam się nad zmienieniem trochę planu i dodatni dodatkowego dnia czyli 1 nocleg w Kuala Lumpur 1 nocleg w Singapurze następnie powrót do Krabi skąd następnego dnia jest powrót do Polski

Co o tym sądzicie?:
17.01 Krabi- Singapur 10.10-12.55
18.01 Singapur- Kuala Lumpur 14.05-15.10
19.01 powrót do Krabi 17.05-17.25
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 30 Paź 2017 00:21 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
@YeahBunny skoro masz okazje, to dadaj, w sumie oba miasta sa ciekawe, jesli nie widziales. :)
Pozdr.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 30 Paź 2017 03:24 

srebrny
na pewno wiekszy sens niz wczesniej, ale jeszcze lepiej byloby dodac po 2 noclegi..

albo zostawic na inna okazje, bo leciec z Krabi tylko na 1-2 noce i od razu wracac, to bez sensu. dolicz czas na check outy, kontrole, dojazdy na lotniska, do hoteli itd
 Relacje PM off
cccc lubi ten post.
YeahBunny uważa post za pomocny.

#13 PostWysłany: 30 Paź 2017 19:42 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
Kolega @ibartek ma racje, chyba ze lubisz lotniska. ;)

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 31 Paź 2017 00:24 

W takim razie posłucham osób z doświadczeniem i zamiast zwiedzać 2 miasta zwiedzę jedno a następne zostawię na następny raz.
Wybór padł na Kuala Lumpur, jest w sumie bliżej i wycieczka wyjdzie dużo taniej ;)
Dzięki za pomoc
 Relacje PM off
cccc lubi ten post.

#15 PostWysłany: 31 Paź 2017 00:26 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
@YeahBunny dobry wybor. :)
Ja lecialem 4 razy stopover przez Singapur, ale za kazdym razem mialem dosyc i nie zrobil na mnie takiego wrazenia jak KL czy HK.
Dobrej nocki.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
 Relacje PM off
YeahBunny lubi ten post.
YeahBunny uważa post za pomocny.

#16 PostWysłany: 31 Paź 2017 00:41 

niebieski
Byłem 2 razy w KUL, 1 w SIN.
KUL spoko ale przegrywa mocno z SIN. Singapur bardzo mi się podobał. Kuala Lumpur za każdym razem wydawało mi się mocno nieprzyjazne dla pieszych. A komunikacja i oznakowanie to kilka klas niżej od Singapuru.

Cenowo to wiadomo. Jest spora różnica niestety ...
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 24 Sty 2018 00:05 

kilka dni temu wróciliśmy z podróży i nie żałujemy że wybraliśmy półtorej dnia w Kuala Lumpur.
Dla samych widoków z hotelu opłacało się tam jechać;)

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#18 PostWysłany: 24 Sty 2018 01:19 

srebrny
Tak Ci się podobają te plecy? ;-)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#19 PostWysłany: 31 Sty 2018 16:20 
Awatar użytkownika

@YeahBunny możesz podać nazwę hotelu? Chciałbym się dowiedzieć czy mnie stać na taki widok :)

Przy okazji czy ktoś może polecić jakiś tani sposób transportu pomiędzy tymi dwoma miastami? Chodzi mi o konkretnego przewoźnika autokarowego, albo tanią wypożyczalnię samochodów. Planuję od razu po wylądowaniu w Singapurze (17 czasu lokalnego) udać się do KL i po paru dniach zwiedzania wrócić do Singapuru.
 Relacje PM off  

#20 PostWysłany: 31 Sty 2018 16:48 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
IceWolf napisał(a):
możesz podać nazwę hotelu? Chciałbym się dowiedzieć czy mnie stać na taki widok :)

Queens suite at platinum 4*

IceWolf napisał(a):
@YeahBunny możesz podać nazwę hotelu? Chciałbym się dowiedzieć czy mnie stać na taki widok :)

Przy okazji czy ktoś może polecić jakiś tani sposób transportu pomiędzy tymi dwoma miastami? Chodzi mi o konkretnego przewoźnika autokarowego

Autokary:

http://www.singaporemalaysiabus.com/kuala_lumpur.html

Alternatywnie tanszy pociag, 6h i kosztuje ok. 15 USD w 2 klasie siedzacej, a ok. 50 USD w pierwszej klasie. ;)

Pozdr.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
 Relacje PM off  

[ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości