Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 617 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 31  Następna
Autor Wiadomość
#441 PostWysłany: 29 Cze 2018 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
Podczas naszego ostatniego pobytu na Krecie (3 tygodnie temu) wreszcie zdecydowaliśmy się wypożyczyć samochód. Auto wypożyczone na miejscu w centrum Chanii, bez wcześniejszej rezerwacji internetowej. Wybór padł na Tellus Travel (byli najtańsi), jednakże w każdej wypożyczalni w której byliśmy (chyba z 7) wyglądało to tak samo:
- brak karty kredytowej: "It's not a problem!" - zamiast blokady na karcie chcą depozyt w gotówce, 250-300 euro, zwrot przy zwrocie auta,
- pytają się czy będziemy jechać na Balos - z racji tego że to była nasza kolejna wizyta na wyspie i byliśmy tam już wcześniej, na umowie mieliśmy piękny napis "no Balos insurance", za wyprawę na Balos doliczają dodatkowe ubezpieczenie,
- paliwo - oddajesz tyle ile dostajesz,
- niektóre wypożyczalnie (1-2) mają bardzo niskie stawki za dzień, ale doliczają opłatę za każdy przejechany kilometr - różnice nie są wielkie dlatego lepiej zapłacić więcej i nie zawracać sobie głowy kilometrami.

Co do samego Tellus Travel:
- mają biuro w centrum Chanii (Chalidon Str. 108) oraz w Agii Apostoli (naprzeciwko Lidla) - pracownik który nam wypożyczał auto powiedział że spokojnie możemy oddać samochód w tej drugiej lokalizacji (mieszkaliśmy blisko),
- auto wypożyczone praktycznie z dnia na dzień - kobietka która robiła nam rezerwację zasugerowała jednak że najlepiej robić to 2 dni wcześniej, nie jest to ich widzimisię ale w sezonie mają dużą rotację i chcą zdążyć przygotować auto dla następnego klienta, jak najbardziej zrozumiałe,
- po podpisaniu umowy i zapłaceniu depozytu (za pokwitowaniem) w biurze w Chanii, pracownik podrzucił nas na parking wypożyczalni na obrzeżach miasta, po wyborze auta standardowo zaznaczył na umowie-schemacie wszelkie rysy itp., potem pokierował nas z powrotem do centrum,
- auto oddaliśmy przed biurem - dziewczyna tylko pobieżnie sprawdziła stan auta i oddała depozyt, wszystko bezproblemowo.
W sumie za 2 pełne dni (czwartek od 10 do soboty do 10) za auto z kategorii A (najmniejsze) zapłaciliśmy 50 euro (za 3 dni chcieli 65), jednak zdaję sobie sprawę że sezon właśnie się rozpoczął i ceny na pewno są wyższe.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mandragora lubi ten post.
Mandragora uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#442 PostWysłany: 29 Cze 2018 21:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Cytuj:
Chce wypożyczyć auto na krecie na jakieś 4 dni. Możecie mi powiedzieć jak to jest z tym wkładem własnym? czy wszędzie pobierają jakąś kaucje i jeżeli tak to jak to wygląda. Drugie pytanie to czy lepiej wynająć przez jakaś stronkę czy na miejscu? Wybieram się do Rethymno.

Wszystko zależy od wypożyczalni. Jak pobierają kaucję to kk. Lepiej przez stronkę przed wyjazdem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#443 PostWysłany: 06 Lip 2018 15:47 

Rejestracja: 22 Sie 2017
Posty: 34
Hej,
na przełomie września i października wybieram się na Kretę. Spać będziemy w Agia Pelagia (okolice Heraklionu)
Chciałbym na tydzień wypożyczyć autko. Polecicie jakieś dobre, zaufane wypożyczalnie?

Jak jest z cenami paliwa na Krecie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#444 PostWysłany: 11 Lip 2018 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 86
na sprawdzenie aktualnych cen paliwa polecam stronę https://www.mylpg.eu/stations/greece/prices.
Dziś benzyna 1.65 euro :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#445 PostWysłany: 27 Sie 2018 02:43 

Rejestracja: 27 Sie 2018
Posty: 5
Hej,
Wybieram się wspólnie z narzeczoną do Chanii na tydzień i chciałbym wynająć tam samochód najlepiej, żeby albo wypożyczalnia (i samochody były na lotnisku) albo wypożyczalnia spoza lotniska, która przytransportuje samochód na lotnisko. Zależałoby mi żeby wypożyczalnia nie była droga ale przede wszystkim żeby mieć pewną kwotę... Patrzyłem na rentalcars, autoeurope i auto4free . Te cenowo są bardzo podobne ale nie wiem czy ich ubezpieczenie jest zawarte w cenie wynajmu, bo nie ma w trakcie rezerwacji żadnej rozpiski ile za co zapłacimy, piszę jedynie 45zł/dzień ale nie ma informacji czy jest to opłata dodatkowa. Kolejne na celownik zostały same biura wynajmujące i tam przykładowo w green motion faktycznie cena ciekawa ale w ubezpieczeniu jest jedynie CDW bez żadnej oferty dot. FDW dodatkowo mają powyżej 200km opłatę za kilometr. Nie mam pojęcia co jest najbardziej optymalne jeżeli moglibyście mi doradzić:

1. skorzystać z pośredników typu rentalcars i nie brać ubezpieczenia, a ubezpieczenie wziąć u wypożyczalni
2. to samo co wyżej tylko że z ubezpieczeniem od pośrednika
3. wypożyczyć samochód z wyprzedzeniem na stronie wypożyczalni (jeżeli tak to jaką byście polecali)
4. wypożyczyć samochód na miejscu (jeżeli tak to jaką wypożyczalnie wybrać)

Termin to druga połowa września więc nie wiem jakie ceny tutaj powinny być realne. U pośredników pokazywało mi ceny typu 600+ za 7 dni (nie wiem czy do tego trzeba liczyć to 45*7) więc cena myślę atrakcyjna.
Z góry dziękuje wam za odpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#446 PostWysłany: 27 Sie 2018 08:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Kolego, zadałeś pytanie w stylu:
Stoję przed straganem z owocami i mam wziąć te jabłka po prawej bo czerwone, czy te po lewej bo w koszyczku, czy może gruszki bo tanie.
Nie da się na niego odpowiedzieć.
Generalnie zasady są takie (oczywiście są wyjątki i to sporo)
1. bierzesz samochód z wypożyczalni, nie od pośrednika, z pełnym ubezpieczeniem - najdrożej ale i najspokojniej, bez blokad i obaw.
2. bierzesz samochód z wypożyczalni lub od pośrednika, z częściowym ubezpieczeniem i doubezpieczasz się np w icarhireinsurance - taniej, spokojnie, ale masz blokady i trochę papierolgii przy szkodzie.
3. kombinujesz z tanim samochodem od pośrednika, tanim ubezpieczeniem z dziwnymi warunkami, masz tanio ale niebezpiecznie. Dużo zależy od twojej wiedzy i doświadczenia. Pamiętaj, że wypożyczalnie i pośrednicy muszą zarabiać. Więc jeśli wypożyczą ci auto poniżej realnych kosztów to odbiją to sobie w inny sposób, mniej lub bardziej uczciwy.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#447 PostWysłany: 27 Sie 2018 10:58 

Rejestracja: 27 Sie 2018
Posty: 5
-- 27 Sie 2018 10:47 --

Przepraszam może faktycznie za bardzo chaotycznie. Oczywiście chciałbym pozbierać jakieś plusy i minusy poszczególnych rozwiązań tak jak Ty odpowiedziałeś za co dziękuję bardzo :)

-- 27 Sie 2018 10:58 --

I też chciałbym się dowiedzieć jak to jest z tym rentalcars.com . Widzę ofertę samochodu w warunkach wynajmu mam napisane, że w cenie wynajmu jest już AC,OC i TP po czym, gdy daję rezerwuj mam na dole opcję Pełnego ubezpieczenia za 45.91 zł/dzień. Zupełnie tego nie rozumiem... czego więcej mogę chcieć oprócz AC,OC i TP i dlaczego kosztuje to aż 46 zł za dzień ? Pisze tam, że muszę dokonać na miejscu blokady na karcie na określoną kwotę. To rozumiem ale nie rozumiem dlaczego dopiero przy opcji Pełnego ubezpieczenia 45.91zł/dzień mogę się starać od rentalcars.pl zwrotu tej blokady w razie wypadku. To w takim razie od czego jest to OC/AC skoro oni nie zwracają wypożyczalni odszkodowania z ubezpieczenia. Czy może zwracają im odszkodowanie z ubezpieczenia, a dodatkowo wypożyczalnia sobie zatrzymuje naszą zablokowaną kwotę chyba, że mamy pełny pakiet ubezpieczenia wtedy odzyskamy tą kwotę od rentalcars.com. Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak to dokładnie działa ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#448 PostWysłany: 27 Sie 2018 11:11 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
A czytałeś choć 3 ost. strony tego wątku? Jest tu nie raz podawany namiar do sprawdzonej przez wielu wypożyczalni: http://www.europeocars.com zero blokad na koncie, excess 0EUR
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#449 PostWysłany: 27 Sie 2018 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Lukas_k napisał(a):
w cenie wynajmu jest już AC,OC i TP po czym, gdy daję rezerwuj mam na dole opcję Pełnego ubezpieczenia za 45.91 zł/dzień. Zupełnie tego nie rozumiem... czego więcej mogę chcieć oprócz AC,OC i TP i dlaczego kosztuje to aż 46 zł za dzień ?

To są tak zwane "wkłady własne", albo fachowo "franszyzy redukcyjne". Polega to na tym, że przy niepełnym AC i kradzieży, ubezpieczenie pokrywa szkody powyżej np 1000 Euro. Czyli za szkody do 1000E płacisz ty!!!. A jak jest szkoda za 5000E, to ty płacisz 1000E a ubezpieczenie 4000E. Przy pełnym ubezpieczeniu tego nie masz, czyli każda szkoda, np za 50E, jest już pokrywana z ubezpieczenia.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Lukas_k lubi ten post.
Lukas_k uważa post za pomocny.
 
      
#450 PostWysłany: 27 Sie 2018 11:34 

Rejestracja: 27 Sie 2018
Posty: 5
piekara114 napisał(a):
A czytałeś choć 3 ost. strony tego wątku? Jest tu nie raz podawany namiar do sprawdzonej przez wielu wypożyczalni: http://www.europeocars.com zero blokad na koncie, excess 0EUR



Tak czytałem jednak zależy mi na odbiorze i zwrocie samochodu z lotniska Chania. Na google maps szukałem europeo i są oni jedynie w Heraklionie. Wysłałem zapytanie odnośnie oferty i czy jest możliwy odbiór i zwrot z Chania airport. Czekam na odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#451 PostWysłany: 27 Sie 2018 13:13 

Rejestracja: 27 Sie 2018
Posty: 5
Dostałem odpowiedź niestety nie wynajmą mi samochodu w europeo bo mam 23 lata... minimum 25 lat i Pani na infolinii nie podejmuje żadnej dyskusji w tym temacie więc muszę szukać czegoś innego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#452 PostWysłany: 28 Sie 2018 09:57 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Lukas_k napisał(a):
piekara114 napisał(a):
A czytałeś choć 3 ost. strony tego wątku? Jest tu nie raz podawany namiar do sprawdzonej przez wielu wypożyczalni: http://www.europeocars.com zero blokad na koncie, excess 0EUR



Tak czytałem jednak zależy mi na odbiorze i zwrocie samochodu z lotniska Chania. Na google maps szukałem europeo i są oni jedynie w Heraklionie. Wysłałem zapytanie odnośnie oferty i czy jest możliwy odbiór i zwrot z Chania airport. Czekam na odpowiedź.
Patrzyłeś na europeo czy Europeocars - mój link? Ten drugi na pewno w Chanii na lotnisku wypożycza, (sama tak brałam), a wypożyczalnia jest 200 m od terminala....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#453 PostWysłany: 28 Sie 2018 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Zgadza sie - w tej lokalnej wypożyczalni trzeba mieć min 25 lat i 2 lata prawka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#454 PostWysłany: 28 Sie 2018 12:23 

Rejestracja: 27 Sie 2018
Posty: 5
piekara114 napisał(a):
Lukas_k napisał(a):
piekara114 napisał(a):
A czytałeś choć 3 ost. strony tego wątku? Jest tu nie raz podawany namiar do sprawdzonej przez wielu wypożyczalni: http://www.europeocars.com zero blokad na koncie, excess 0EUR



Tak czytałem jednak zależy mi na odbiorze i zwrocie samochodu z lotniska Chania. Na google maps szukałem europeo i są oni jedynie w Heraklionie. Wysłałem zapytanie odnośnie oferty i czy jest możliwy odbiór i zwrot z Chania airport. Czekam na odpowiedź.
Patrzyłeś na europeo czy Europeocars - mój link? Ten drugi na pewno w Chanii na lotnisku wypożycza, (sama tak brałam), a wypożyczalnia jest 200 m od terminala....


Tak ten sam link. Pani nawet zapytana o to czy mógłbym dopłacić więcej za insurance żeby wypożyczyć się nie zgodziła, a zaznaczyłem jej, że mam prawo jazdy od 5 lat, 0 wypadku i 0 mandatów od policji... Może po prostu mają tak skrojone oferty pod konkretne ubezpieczenie które jest od 25 roku życia...

Ostatecznie wybrałem sunny-rentalcar.gr dostałem ofertę też bez excess i blokad. Trochę drożej bo muszę za 7 dni dopłacić 4euro/dzień za FDW (okna, opony, podwozie), a z tego co czytałem w wątku to europeo ma już to w cenie. No ale cóż dobre i to ;p Pisałem od innych też to ceny są różne i te warunki ubezpieczenia też się różnią. Najtaniej odpisało sunny no i tam biorę bo opinię na googlu mają 4,3 tutaj na forum w wątku też widziałem pare poleceń więc myślę, że się nie zawiodę.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#455 PostWysłany: 30 Sie 2018 16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 767
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Ze swojej strony bardzo polecam wypożyczalnię Vacanza. Ceny bardzo konkurencyjne, minimum formalności, ubezpieczenie wliczone no i całkowity brak depozytu. Płatność przy odbiorze auta uregulowana Revolutem. Auto miałem po 10 minutach od wejścia do wypożyczalni.

Wypożyczalnia znajduje się w samym centrum Chanii.

Adres z wizytówki to: 105 Halidon str, Chania
www.vacanza-car-rentals.gr
info@vacanza-car-rentals.gr
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#456 PostWysłany: 10 Wrz 2018 10:47 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
A autko z najtańszej kategroii Suzuki Alto Peugeot 108 Kia Picanto Hyundai i10 lub podobny wystarczy na podjazdy na Krecie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#457 PostWysłany: 10 Wrz 2018 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
to zależy ile łącznie ważą pasażerowie :mrgreen:
a tak serio: Toyota Aygo, Citroen C1 oraz Peugeot 107. z silnikiem 1,0 dadzą radę. To są identyczne samochody (poza detalami karoserii), sam mam Aygo jako miejskie autko a i w trasę nim jeździłem. Nie wiem jak góry, ale uważam, że da radę.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
dyzio1 uważa post za pomocny.
 
      
#458 PostWysłany: 10 Wrz 2018 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
eskie napisał(a):
Toyota Aygo, Citroen C1 oraz Peugeot 107. z silnikiem 1,0


@dyzio1
Przy np. 4 osobach doroslych, klimatyzacji na 50% te samochody beda ledwie dyszec na podjazdach. Wygodniej wziac cos wiekszego.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 uważa post za pomocny.
 
      
#459 PostWysłany: 10 Wrz 2018 14:58 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Pasażerów będzie dwóch (średniej wagi). Dziękuję za sugestie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#460 PostWysłany: 18 Wrz 2018 20:43 

Rejestracja: 18 Wrz 2018
Posty: 5
Hej!

Jaką możecie polecić wypożyczalnię w połowie października z odbiorem i zwrotem auta w Georgioupoli?
Kontaktowałem się z Europeo i w tym okresie mogą wypożyczyć tylko z lotniska w Chanii.

Ew. jak dojechać busem i za ile z Georgioupoli do lotniska w Chanii?

Dzięki i pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 617 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 31  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group