Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 616 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 31  Następna
Autor Wiadomość
#361 PostWysłany: 20 Lip 2016 20:07 

Rejestracja: 18 Lip 2016
Posty: 10
Sprawdzona wypożyczalnia w Agios Nikolaos: http://www.economyrentacar.gr/index.php/en/ Najtańsze auto na jeden dzień kosztowało nas 30 euro (plus paliwo 20 euro na trasę ok 250km). Z pełnym ubezpieczeniem. Bez problemów - dowóz do hotelu. Przy zwrocie nawet nie sprawdzono jego stanu. Sympatyczna pani w biurze w mieście. Auto wypożyczone z dnia na dzień, do wyboru były różne opcje. Ogólnie w Agios Nikolaos wypożyczalnie są w co drugim budynku i nie ma problemu ze znalezieniem auta nawet w lipcu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#362 PostWysłany: 26 Lip 2016 23:29 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Jak jest z myciem auta w Europeo? Jutro musze im oddac auto po 10 dniach wynajmu. Zazwyczaj odkurzam i myje aby nie oddawac brudasa. Czytam umowe i nigdzie w sumie nie jest wspomniane aby go czyscic. Ogolnie na Krecie chyba slabo z myjniami bezdotykowymi bo jakos mi w oczy nie wpadly a zrobilem juz 1000km.
Tak ogolnie bralem klase B a dostalem Daewoo Rezzo, taki minivan jakies 2 klasy wyzej. W sumie spoko lata ale jeden minus. Pali sporo i tak widze, ze srednio pod 10 litrow na setke a przy cenie benzyny tutaj wychodzi 14eur minimum za 100km.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#363 PostWysłany: 27 Lip 2016 07:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Ja oddałem im nieumyty - tak jak piszesz praktycznie brak widocznych myjni - i nie miałem z tego powodu problemów. A było dość brudne - jazda do balos po szutrze + sporo dróg kiepskiej jakości.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#364 PostWysłany: 01 Sie 2016 16:19 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Oddalem brudny, jedynie wewnatrz staralem sie lekko ogarnac.
Zadnego problemu. Pokrecilem sie w okolicy dworca PKS w Chanii, w koncu udalo sie znalezc parking. Zadzwonili z Europeo, ze beda za 10 minut. Potem pojawil sie koles i mnie znalazl, zaraz pojawila sie jego kolezanka po odbior.
Tylko pytanie czy OK z autem bylo, spojrzala chyba tylko czy ma lusterka, wziela kluczyki i tyle. Jeszcze pytala czy nie podrzucic nas ale my nocleg mielismy 150m dalej.
Oni myja wiec to nie problem, ze brudny od piasku.

Ogolnie wszystko OK z Europeo, kontakt i samo odbior/oddanie bardzo prawidlowe. Chlopak czekal po przylocie z kartka firmy.
Auto juz opisalem, jedynie moze minus, ze wyzsza klasa i wiecej spalil ale dla 4-5 osob bylby idealny, szkoda, ze my we dwoje.
Mimo niemlodego wieku jazda bezproblemowa, klima dawala rade ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#365 PostWysłany: 05 Sie 2016 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
@dzako071
Rok temu we wrześniu (od 24.09) wypożyczałem w Sunny Rent a Car.
Odbiór w biurze w centrum Chanii (tak nam pasowało), oddanie na lotnisku w Heraklionie (zostawienie na placu + kluczyki do skrzynki).
125€ za 7 dni z pełnym ubezpieczeniem.
Brak depozytu. Brak sprawdzenia przy odbiorze. Bez problemów.
Kia Picanto.

Oficjalnie wg maila którego znalazłem, doliczyli tylko 10€ za oddanie w Heraklionie. Pewnie akurat mieli klienta na trasę powrotną.
Góra
 Profil Relacje PM off
dzako071 uważa post za pomocny.
 
      
#366 PostWysłany: 15 Sie 2016 15:06 

Rejestracja: 30 Sie 2014
Posty: 7
Czy ktoś korzystał z firmy ZENITH car rentals? Na koniec września z pełnym ubezp.. bez depo mini auto tydzień 102 E z dostarczeniem do hotelu. Co o tym sądzicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#367 PostWysłany: 17 Sie 2016 09:29 

Rejestracja: 04 Sie 2012
Posty: 5
Czy ktoś może orientuje się w których firmach jest możliwość wypożyczenia/odebrania auta po godzinie 22 (22.30-23.00) na lotnisku w Chanii? Niektóre sobie naliczają ekstra koszty, ale wolałabym tego uniknąć :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#368 PostWysłany: 17 Sie 2016 09:50 

Rejestracja: 06 Lip 2016
Posty: 3
Na Krecie bardzo polecam wypożyczalnię Monza. Mimo że najtaniej (ok. 100euro za 4 dni w sierpniu) to nie było żadnych problemów. Dodatkowo zamiast małego i10 dostaliśmy niemalże nowego focusa (b. mały przebieg) w tej samej cenie. Samochód został podstawiony pod hotel i ostatniego dnia wystarczyło zostawić klucz w recepcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#369 PostWysłany: 17 Sie 2016 12:49 

Mam dylemat:

Europeo auto z grupy D za 150€/tydzień

czy drożej:

Cretarent.gr auto z grupy E za 199€/tydzień.

Czy ktoś ma doświadczenia z tą drugą wypożyczalnią? Ze strony wynika jakby mieli nowsze modele aut niż Europeo.
Potrzebuję smaochód wygodny dla 4 dorosłych osób stąd wybór takich klas a nie innych :P.
Góra
 PM off  
      
#370 PostWysłany: 18 Sie 2016 11:57 

Rejestracja: 18 Sie 2016
Posty: 4
Dzień dobry,

moja kuzynka i jej koleżanka lądują 2 września w Chania o 21.30 jest to lot z Wrocławia ( Ja ląduje w Herakionie). Mamy hotel w Hersonissos ( wiem głupio zrobiłyśmy nie możemy odwołać probowałam). Niestety one maja 21 lat i nie można wynająć samochodu tak zwany młody kierowca minimum 23 lata. Mam pytanie, czy ktoś jedzie w kierunku Heraklionu lub Hersonissos tego dnia i wynajmuje samochód lub ma jakieś propozycje. Chetnie się zabiorą na zasadzie bla bla car za oplata oczywiście. Szukałyśmy wielu rozwiązań i niestety nie ma ich za dużo. Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam
Karolina.

-- 18 Sie 2016 11:57 --

Dzień dobry,

moja kuzynka i jej koleżanka lądują 2 września w Chania o 21.30 jest to lot z Wrocławia ( Ja ląduje w Herakionie). Mamy hotel w Hersonissos ( wiem głupio zrobiłyśmy nie możemy odwołać probowałam). Niestety one maja 21 lat i nie można wynająć samochodu tak zwany młody kierowca minimum 23 lata. Mam pytanie, czy ktoś jedzie w kierunku Heraklionu lub Hersonissos tego dnia i wynajmuje samochód lub ma jakieś propozycje. Chetnie się zabiorą na zasadzie bla bla car za oplata oczywiście. Szukałyśmy wielu rozwiązań i niestety nie ma ich za dużo. Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam
Karolina.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#371 PostWysłany: 27 Sie 2016 16:25 

Rejestracja: 30 Sie 2014
Posty: 7
W ostatnim czasie część wypożyczalni przesunęła "sezon zimowy" z 21.09 na 26.09 lub na październik.
Czy znacie wypożyczalnie które od 21.09 stosują najniższe stawki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#372 PostWysłany: 10 Wrz 2016 13:01 

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 11
Właśnie wróciliśmy z Krety. Z racji, że za ostatnie dni sierpnia były większe stawki to wzięliśmy auto od 1 września z Europeocars. Z czystym sercem mogę polecić wypożyczalnie. Odebraliśmy auto na dworcu autobusowym w Chanii i zwróciliśmy na lotnisku. Fakt, dostaliśmy 15 letnie Daewoo Rezzo :evil: ale auto jak auto, spełniało swoją rolę. Plusem był 2 litrowy silnik, który na górskich serpentynach nie chodził jak sokowirówka w litrowych autach i przez to nie trzeba było go cisnąć i nie spalił tak dużo. Tak samo w trasie a na Balos szedł jak przecinak :) Zrobiliśmy 500 km i wszystko było w porządku. Kosz na 9 dni to 170 Euro za klasę C z pełnym ubezpieczeniem i 1/4 baku. Na parkingu przy lotnisku widziałem inne auta z tej wypożyczalni i racja, że w większości były stare jednak dla mnie ważne jest, żeby auto jeździło a nie wygląd, chociaż plusem tego było to, że drugiego takiego Rezzo nie widziałem na Krecie :) Dodatkowo nie ma stresu, że się gdzieś zarysuje czy pobrudzi bo po tylu latach to tym autom już jest wszystko jedno więc każdemu rozsądnemu polecam Europeo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#373 PostWysłany: 10 Wrz 2016 14:04 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
@Dunk8
Też jeździłem tym Rezzo w lipcu. Pewnie ten sam egzemplarz, w "moim" na liczniku było poniżek 70k bo pewnie już kilka razy korygowany.
A co do silnika to tam raczej było 1.6 bo 2.0 to powinno latać. A on przy moim prywatnym dieslu 2.0 115KM to muł spory niestety.
Co do spalania to się w ogóle nie zgodzę bo średnio wyszło mi ponad 9.5l. A spokojnie jechałem. Do tej pory brałem małe auta i nigdy nie oszczędzałem. I jeszcze mi powyżej 7l nigdzie nie wyszło. Może mniejsza moc ale w sumie to Rezzo to wcale wielkiej różnicy nie robiło bo elastyczność silnika i skrzyni słabiutkaaaa ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#374 PostWysłany: 10 Wrz 2016 17:09 

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 11
@rydzo
Być może masz rację z tym silnikiem, sprawdziłem tylko w necie i czytałem o silniku 2.0 a pod maskę nawet nie zaglądałem i w papierach też nic nie było o pojemności. Nam wyszło na 500 km ok 38 litrów więc tragedii nie było ale jeździliśmy tylko 2 w osoby. Nasz rezzo był srebrny i przekroczyliśmy nim 70 tysięcy, jak dostaliśmy to miał 69900 więc ciekawe, czy to zostawiają czy kręcą licznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#375 PostWysłany: 12 Wrz 2016 10:46 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Dunk8 napisał(a):
@rydzo
Być może masz rację z tym silnikiem, sprawdziłem tylko w necie i czytałem o silniku 2.0 a pod maskę nawet nie zaglądałem i w papierach też nic nie było o pojemności. Nam wyszło na 500 km ok 38 litrów więc tragedii nie było ale jeździliśmy tylko 2 w osoby. Nasz rezzo był srebrny i przekroczyliśmy nim 70 tysięcy, jak dostaliśmy to miał 69900 więc ciekawe, czy to zostawiają czy kręcą licznik


No to musiał być ten sam :)
Muszę odszukać zdjęcie bo robiłem licznikowi. Jakies 66-67k miał gdy oddawałem pod koniec lipca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#376 PostWysłany: 18 Wrz 2016 10:31 

Rejestracja: 15 Lip 2011
Posty: 134
Będziemy teraz wypożyczać samochód na Krecie. Zarezerwowaliśmy właśnie w polecanym tu Europeo. Jako, że będzie to nasz pierwszy raz gdy wypożyczamy samochód to pytanie do bardziej doświadczonych na co szczególnie zwrócić uwagę odbierając go?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#377 PostWysłany: 18 Wrz 2016 10:59 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
Radmek napisał(a):
Będziemy teraz wypożyczać samochód na Krecie. Zarezerwowaliśmy właśnie w polecanym tu Europeo. Jako, że będzie to nasz pierwszy raz gdy wypożyczamy samochód to pytanie do bardziej doświadczonych na co szczególnie zwrócić uwagę odbierając go?


Nie stresuj się, bo przecież masz pełne ubezpieczenie, więc daj sobie spokój z dokumentowaniem obrysowań/rys itd. Wypożyczający w normalnych firmach zawsze sprawdza czy auto jest sprawne i gotowe do jazdy. Europeo to poważna firma, więc przeczytaj dokładnie umowę, w razie czego pytaj a potem zwróć uwagę ile zostawili ci paliwa i w drogę :) Ewentualnie czy zamki, hamulce, sprzęgło i wycieraczki działają poprawnie podczas jazdy i jak coś jest nie tak to od razu dzwoń że chcesz inny samochód.
Góra
 Profil Relacje PM off
Radmek uważa post za pomocny.
 
      
#378 PostWysłany: 18 Wrz 2016 11:13 

Rejestracja: 11 Kwi 2015
Posty: 212
Jest tam szansa na wypożyczenie auta bez blokad na karcie kredytowej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#379 PostWysłany: 18 Wrz 2016 11:21 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Ja wczoraj zarezerwowałem auto, ale dostałem odpowiedź, że do 26 września nie mają żadnego wolnego auta ze wszystkich klas w Europeo.

@Radmek kiedy wypożyczacie?
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#380 PostWysłany: 18 Wrz 2016 13:29 

Rejestracja: 15 Lip 2011
Posty: 134
@Mikolaj2206 rezerwację robiłem u nich 30 sierpnia jak już ułożyliśmy mniej więcej plan podróży. Samochód bieżemy od 20 do 29 września.

Jak by ktoś szukał to europeo za wypożyczenie samochodu na jednym lotnisku i zdanie na drugim nie dolicza żadnych opłat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 616 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 31  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group