Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Cze 2020 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
sprawdźcie przed lotem czy ubezpieczenie obejmuje coronavirusa, żeby się w koszta nie wwalić
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Gadekk 15 Cze 2020 20:14, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#2 PostWysłany: 15 Cze 2020 14:16 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 625
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
według mnie EKUZ na koronawirusa starczy.
"Dzięki niej będziemy możemy korzystać z państwowej służby zdrowia danego kraju na takich samych zasadach, jak jego obywatele."
w UE nikt chyba rachunku swojemu obywatelowi rachunku nie wystawił za leczenie koronawirusa?
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 15 Cze 2020 16:17 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 283
niebieski
kiimi napisał(a):
w UE nikt chyba rachunku swojemu obywatelowi rachunku nie wystawił za leczenie koronawirusa?


Jak to nie? Przeciez w wielu krajach europejskich istnieje czesciowa odplatnosc za leczenie. U mnie na przyklad circa 15%-20%. Poniewaz pobyt szpitalny z okazji COVID to jakies 2 tygodnie, a doba szpitalna srednio 500 EUR, to chyba latwo policzyc, na ile dostaniesz rachunek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Cze 2020 16:19 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3343
złoty
W USA gosć dostal rachunek na ponad milion dolarów. Powiedział ze przez chwilę żałował ze go uratowali. Ktos wie czy jeśli gosc umrze to rodzina ponosi koszty leczenia ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Cze 2020 16:27 

Rejestracja: 06 Paź 2016
Posty: 86
becek napisał(a):
sprawdźcie przed lotem czy ubezpieczenie obejmuje coronavirusa, żeby się w koszta nie wwalić

mimo wszystko COVID jest mało kosztowny ;) bardziej martwiłbym się zawałem albo złamaniem z powikłaniami alb 8-)
PS: No chyba, że doliczą ci "extra" :P


Ostatnio edytowany przez Abcn 15 Cze 2020 17:11, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Cze 2020 16:29 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 625
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Proponuję zatem zrobić listę krajów, jak wyglądają u nich koszty hospitalizacji na koronawirusa :lol:
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Cze 2020 17:29 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Koszta leczenia? :mrgreen: To zależy czy jesteś swojakiem czy też innym cudzoziemcem? Cudzoziemiec jest uważany wszędzie za osobę roztropną a więc dodatkowo ubezpieczoną. Nie chcę się zakładać ale normalnością jest w każdym kraju , że ,,obcego" za pobyt w szpitalu wali się bez opamietania :mrgreen: To jest business i nie liczcie na to , że szpital się zlituje bo przecież jestęscie z ...biednego kraju. O takim przykładzie bezpośrednio opowiadała mi kolezanka jakie to rach dostała z hiszpańskiego szpitala. Doradzam zatem dobre ubezpieczenia jeżeli takie w ogole bywają :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 15 Cze 2020 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
pomoc

Załączniki:
corona.png
corona.png [ 238.54 KiB | Obejrzany 9060 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 15 Cze 2020 18:10 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8825
Loty: 988
Kilometry: 945 167
platynowy
Czyli z powyższego wynika, że w zasadzie tylko ubezpieczenie w Warcie daje jako takie zabezpieczenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Cze 2020 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
HandSome napisał(a):
Koszta leczenia? :mrgreen: To zależy czy jesteś swojakiem czy też innym cudzoziemcem? Cudzoziemiec jest uważany wszędzie za osobę roztropną a więc dodatkowo ubezpieczoną. Nie chcę się zakładać ale normalnością jest w każdym kraju , że ,,obcego" za pobyt w szpitalu wali się bez opamietania :mrgreen: To jest business i nie liczcie na to , że szpital się zlituje bo przecież jestęscie z ...biednego kraju. O takim przykładzie bezpośrednio opowiadała mi kolezanka jakie to rach dostała z hiszpańskiego szpitala. Doradzam zatem dobre ubezpieczenia jeżeli takie w ogole bywają :mrgreen:


To sie akurat zgadza, sa kraje ktore obcokrajowcom licza podwojne stawki prywatne.
Poza tym jest jeszcze inny aspekt, im wyzsza stawka za ubezpieczenie tym wieksze prawdopodobienstwo, ze sie nic nie przydarzy. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 15 Cze 2020 19:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 424
HON fly4free
Money.pl w zasadzie potwierdza, że póki co głównie Warta ma ubezpieczenie na wypadek COVID-19: https://www.money.pl/gospodarka/planuje ... 9873a.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Cze 2020 19:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Są kraje, gdzie niezależnie od posiadania ubezpieczenia leczy się bezpłatnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 15 Cze 2020 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
Axa tez
Cytuj:
Polisa AXA pomoże w przypadku koronawirusa. Zalecenia dla naszych klientów za granicą.

Polisy turystyczne AXA chronią na wypadek zarażenia się wirusem podczas pobytu za granicą w regionie, w którym ogłoszono epidemię, jak również tam, gdzie do tej pory nie zidentyfikowano wystąpienia wirusa. Nie ma przy tym znaczenia, kiedy doszło do zakażenia, pokrywamy koszty leczenia nagłego zachorowania w podróży. Zalecamy jednak, aby podróżni przed wyjazdem śledzili komunikaty, zalecenia i ostrzeżenia państwowe.


w sumie to chyba sami nie wiedza
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 16 Cze 2020 17:51 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2863
złoty
Wracając do ubezpieczenia Warty, cytuję za money.pl:
Cytuj:
Za dodatkowe 40 zł tygodniowo w przypadku dorosłego i 20 zł – za dziecko, ubezpieczyciel gwarantuje zwrot poniesionych kosztów związanych z leczeniem COVID-19 do kwoty 50 tys. zł. Opcje rozszerzone "complex" i "prestige" obejmują osoby przewlekle chore.
to, niestety, ma się nijak do kosztów leczenia np. w USA, opisanych tu:
Cytuj:
https://www.theguardian.com/commentisfree/2020/jun/16/coronavirus-hospital-bill-healthcare-america
i przekraczających 1 milion U$D.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 16 Cze 2020 19:12 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 760
Loty: 137
Kilometry: 276 733
srebrny
ubezpieczenia dla posiadaczy i użytkowników kart Visa Infinite PKO BP i Diners Club Vintage
zawierają wyłączenia zakresu ubezpieczenia dla epidemii, pandemii ogłoszonych w danym kraju lub WHO przed wyjazdem ubezpieczonego.
Niestety
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 16 Cze 2020 19:33 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8539
złoty
@Chupacabra
Wiem, że cytowałeś, ale widziałeś w OWU jakieś wyłączenia dotyczące mniejszego limitu odpowiedzialności w przypadku COVID? Pytam, bo ja nie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 16 Cze 2020 21:01 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2863
złoty
@boots Rzeczywiście. Na stronie Warty jest wręcz takie info:

Cytuj:
zachorowanie w związku z koronawirusem będzie traktowane jako nagłe zachorowanie za granicą, a więc ubezpieczony może liczyć na pomoc medyczną do wysokości sumy ubezpieczenia kosztów leczenia (max suma ubezpieczenia: 1 000 000 zł). Co ważne – nie ma konieczności dokupowania dodatkowych rozszerzeń do podstawowego zakresu ubezpieczenia. Ubezpieczenie działa tylko za granicą, czyli jeżeli objawy chorobowe zostaną zaobserwowane dopiero po powrocie z podróży do Polski – nie będzie odpowiedzialności za koszty leczenia w Polsce (nawet wykupując dodatkowe ryzyko – kontynuacja leczenia w RP, ponieważ ten dodatkowy zakres dotyczy jedynie kontynuacji leczenia powypadkowego, czyli związanego z nieszczęśliwym wypadkiem za granicą).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 27 Cze 2020 19:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 1979
Loty: 174
Kilometry: 402 672
platynowy
Z kilku żródeł (jakiś blog i chyba ktoś pisał już na naszym forum) przeczytałem informację, że Diners Club poinformował, że ich ubezpiecznie nie wyłącza kosztów leczenia związanych z zachorowaniem na Covid. Czy ktoś coś? Jakaś oficjalna informacja?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 27 Cze 2020 19:52 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4026
złoty
-- 27 Cze 2020 19:51 --

sofizmat napisał(a):
kiimi napisał(a):
w UE nikt chyba rachunku swojemu obywatelowi rachunku nie wystawił za leczenie koronawirusa?


Jak to nie? Przeciez w wielu krajach europejskich istnieje czesciowa odplatnosc za leczenie. U mnie na przyklad circa 15%-20%. Poniewaz pobyt szpitalny z okazji COVID to jakies 2 tygodnie, a doba szpitalna srednio 500 EUR, to chyba latwo policzyc, na ile dostaniesz rachunek.

U mnie mniej niż 15-20%.
Post zyskałby wiele na merytoryczności, gdyby kraj podać ;)

-- 27 Cze 2020 19:52 --

brzemia napisał(a):
W USA gosć dostal rachunek na ponad milion dolarów. Powiedział ze przez chwilę żałował ze go uratowali. Ktos wie czy jeśli gosc umrze to rodzina ponosi koszty leczenia ?

Niby dlaczego? Chyba, że zostawi spadek a spadkobiercy zechcą go zachować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 27 Cze 2020 20:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 424
HON fly4free
jacek96 napisał(a):
Post zyskałby wiele na merytoryczności, gdyby kraj podać ;)

Belgia :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group