Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 658 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 02 Sty 2012 18:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
wielu z was ma pewnie <26, wiec zamieszczam informacje:

Cytuj:
"zmienione zostają zasady prowadzenia Konta<30 na następujące: Opłata za prowadzenie rachunku nie będzie pobierana jeżeli posiadacz rachunku nie ukończył 26 lat; począwszy od miesiąca, w którym posiadacz rachunku(a w przypadku rachunku wspólnego U przynajmniej jeden ze współposiadaczy) ukończy 26 lat, opłata za prowadzenie rachunku nie będzie pobierana pod warunkiem wpływu w wysokości minimum 1000 zł miesięcznie; w przeciwnym razie zostanie pobrana opłata w wysokości 7 zł"
od marca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 02 Sty 2012 18:28 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Blackall napisał(a):
"zmienione zostają zasady prowadzenia Konta<30 na następujące: Opłata za prowadzenie rachunku nie będzie pobierana jeżeli posiadacz rachunku nie ukończył 26 lat"

To jest dopiero parodia, konto <30 ale darmowe tylko <26. Po co więc się wciąż będzie nazywać <30? Powinni zmienić na <26.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 06 Sty 2012 00:54 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Orientował się może ktoś z Was w założeniu konta w zagranicznym banku? Np niemieckim bądź włoskim - przez internet. Wówczas karty i konto są z automatu w EUR. Podobnie się rzecz ma w USD - można założyć z Polski konto w USA?

Albo przynajmniej podczas jednego z wyjazdów podejść do banku i założyć tam konto. Można?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 06 Sty 2012 01:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2011
Posty: 446
niebieski
Nie wiem jak w USA czy we Włoszech, ale w UK np. w banku Lloyds jeżeli osobiście zakładasz konto wystarczy paszport do założenia, lecz musisz podać jakiś adres w UK np. znajomych. ;-)
_________________
odi profanum vulgus et arceo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 06 Sty 2012 01:54 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 37
co do tego <26 dla konta <30 w bzwbk to można ominąć opłatę zamykając konto w PLN i zostawiając jedynie oszczędnościowe PLN i walutowe konta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 22 Kwi 2012 19:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2011
Posty: 1175
Zbanowany
niebieski
konto w niemieckim banku strona po polsku opłata za prowadzenie 2,5 EUR

https://www.sparkasse-oberlausitz-niede ... 1335116954
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 27 Kwi 2012 23:11 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 88
Chaykin napisał(a):
Nie wiem jak w USA czy we Włoszech, ale w UK np. w banku Lloyds jeżeli osobiście zakładasz konto wystarczy paszport do założenia, lecz musisz podać jakiś adres w UK np. znajomych. ;-)


Czy możesz polecić jakiś bank, gdzie koszty prowadzenia takiego internetowego konta wynoszą 0 funtów? Fajnie by było, gdyby do tego była jakaś karta, np. debetówka za free, ale niekoniecznie. Myślałam o czymś takim do wymiany walut w Internecie, a skoro da się takie konto założyć bezpośrednio w UK, to byłoby nawet lepiej.

Interesowałaby mnie również możliwość posiadania konta (o ile takie istnieje), na które można byłoby wpłacać kasę za pomocą karty kredytowej. Być może będę prowadzić sprzedaż internetową w UK i to byłoby pewne ułatwienie. Kasę chciałabym mieć od razu. Coś takiego jak PayU. Gość kupuje, płaci i wysyłam, nie chcę się babrać w przelewy, które idą 2 dni. Ma ktoś jakiś pomysł?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 28 Kwi 2012 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2011
Posty: 446
niebieski
LosAngeles18 napisał(a):
Czy możesz polecić jakiś bank, gdzie koszty prowadzenia takiego internetowego konta wynoszą 0 funtów? Fajnie by było, gdyby do tego była jakaś karta, np. debetówka za free, ale niekoniecznie. Myślałam o czymś takim do wymiany walut w Internecie, a skoro da się takie konto założyć bezpośrednio w UK, to byłoby nawet lepiej.

http://www.lloydstsb.com/current_accoun ... counts.asp

Co do konta na które można by wpłacać kasę kartą kredytową to nie mam pojęcia.
_________________
odi profanum vulgus et arceo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 28 Kwi 2012 18:36 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 117
LosAngeles18 napisał(a):
Chaykin napisał(a):
Nie wiem jak w USA czy we Włoszech, ale w UK np. w banku Lloyds jeżeli osobiście zakładasz konto wystarczy paszport do założenia, lecz musisz podać jakiś adres w UK np. znajomych. ;-)


Czy możesz polecić jakiś bank, gdzie koszty prowadzenia takiego internetowego konta wynoszą 0 funtów? Fajnie by było, gdyby do tego była jakaś karta, np. debetówka za free, ale niekoniecznie. Myślałam o czymś takim do wymiany walut w Internecie, a skoro da się takie konto założyć bezpośrednio w UK, to byłoby nawet lepiej.

Interesowałaby mnie również możliwość posiadania konta (o ile takie istnieje), na które można byłoby wpłacać kasę za pomocą karty kredytowej. Być może będę prowadzić sprzedaż internetową w UK i to byłoby pewne ułatwienie. Kasę chciałabym mieć od razu. Coś takiego jak PayU. Gość kupuje, płaci i wysyłam, nie chcę się babrać w przelewy, które idą 2 dni. Ma ktoś jakiś pomysł?


W UK między większością banków przelewy idą max 2h (Nazywa się to Faster Payments i jest całkowicie bezpłatne - to zwykły przelew, tylko że na wyspach idzie szybciej). Realnie jest to max. kilka minut (zapytaj Chaykina ile trwał przelew ode mnie z Royal Bank of Scotland do jego Lloydsa).
W takiej formie jak Ty mówisz (PayU) działa Skrill (dawniej MOneybookers) lub poczciwy PayPal. Możesz potem tam też dodać opcję wypłaty na brytyjskie konto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 28 Kwi 2012 18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2011
Posty: 1175
Zbanowany
niebieski
Chaykin napisał(a):
LosAngeles18 napisał(a):
Czy możesz polecić jakiś bank, gdzie koszty prowadzenia takiego internetowego konta wynoszą 0 funtów? Fajnie by było, gdyby do tego była jakaś karta, np. debetówka za free, ale niekoniecznie. Myślałam o czymś takim do wymiany walut w Internecie, a skoro da się takie konto założyć bezpośrednio w UK, to byłoby nawet lepiej.

http://www.lloydstsb.com/current_accoun ... counts.asp

Co do konta na które można by wpłacać kasę kartą kredytową to nie mam pojęcia.

pytanie może naiwne , ale czy mogę założyć konto w banku z linka siedząc przy kompie w Polsce , nie wiem czy dobrze rozumiem ten zapis :" Before you start
You’ll need to be able to confirm all of the statements below. If you can’t, please go in to any Lloyds TSB branch to talk through your account options.

I do not have a current account with Lloyds TSB.
I am aged 18 or over.
I am a UK resident.
I am an EU national OR I have permission to stay in the UK for at least 12 months. "
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 28 Kwi 2012 19:04 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 117
patrykdo napisał(a):
Chaykin napisał(a):
LosAngeles18 napisał(a):
Czy możesz polecić jakiś bank, gdzie koszty prowadzenia takiego internetowego konta wynoszą 0 funtów? Fajnie by było, gdyby do tego była jakaś karta, np. debetówka za free, ale niekoniecznie. Myślałam o czymś takim do wymiany walut w Internecie, a skoro da się takie konto założyć bezpośrednio w UK, to byłoby nawet lepiej.

http://www.lloydstsb.com/current_accoun ... counts.asp

Co do konta na które można by wpłacać kasę kartą kredytową to nie mam pojęcia.

pytanie może naiwne , ale czy mogę założyć konto w banku z linka siedząc przy kompie w Polsce , nie wiem czy dobrze rozumiem ten zapis :" Before you start
You’ll need to be able to confirm all of the statements below. If you can’t, please go in to any Lloyds TSB branch to talk through your account options.

I do not have a current account with Lloyds TSB.
I am aged 18 or over.
I am a UK resident.
I am an EU national OR I have permission to stay in the UK for at least 12 months. "


Niesądzę. Bo nie jesteś 'UK resident' (co oznacza, że jesteś w stanie podać jakiś adres w UK). Zwykle w przypadku zdalnego zakładania konta potrzebują więcej dokumentów - np. musisz potwierdzic ten adres wyciągiem z innego banku, potiwerdzeniem opłaty za CouncilTax itp itd.

Ale spróbować nie zaszkodzi ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 28 Kwi 2012 19:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2011
Posty: 1175
Zbanowany
niebieski
no to sobie odpuszcze :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 28 Kwi 2012 21:55 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 88
neonet napisał(a):
LosAngeles18 napisał(a):
Chaykin napisał(a):
Nie wiem jak w USA czy we Włoszech, ale w UK np. w banku Lloyds jeżeli osobiście zakładasz konto wystarczy paszport do założenia, lecz musisz podać jakiś adres w UK np. znajomych. ;-)


Czy możesz polecić jakiś bank, gdzie koszty prowadzenia takiego internetowego konta wynoszą 0 funtów? Fajnie by było, gdyby do tego była jakaś karta, np. debetówka za free, ale niekoniecznie. Myślałam o czymś takim do wymiany walut w Internecie, a skoro da się takie konto założyć bezpośrednio w UK, to byłoby nawet lepiej.

Interesowałaby mnie również możliwość posiadania konta (o ile takie istnieje), na które można byłoby wpłacać kasę za pomocą karty kredytowej. Być może będę prowadzić sprzedaż internetową w UK i to byłoby pewne ułatwienie. Kasę chciałabym mieć od razu. Coś takiego jak PayU. Gość kupuje, płaci i wysyłam, nie chcę się babrać w przelewy, które idą 2 dni. Ma ktoś jakiś pomysł?


W UK między większością banków przelewy idą max 2h (Nazywa się to Faster Payments i jest całkowicie bezpłatne - to zwykły przelew, tylko że na wyspach idzie szybciej). Realnie jest to max. kilka minut (zapytaj Chaykina ile trwał przelew ode mnie z Royal Bank of Scotland do jego Lloydsa).
W takiej formie jak Ty mówisz (PayU) działa Skrill (dawniej MOneybookers) lub poczciwy PayPal. Możesz potem tam też dodać opcję wypłaty na brytyjskie konto.


Ktoś mi chyba kiedyś mówił, że w Moneybookers (czy też Skrill) można sobie doładowywać konto wpłatą z karty kredytowej. Ze strony nie umiem nic konkretnego wywnioskować, a doświadczenia w tej kwestii nie mam. Czy ktoś może pomóc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 28 Kwi 2012 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
LosAngeles18 napisał(a):
neonet napisał(a):
LosAngeles18 napisał(a):

Czy możesz polecić jakiś bank, gdzie koszty prowadzenia takiego internetowego konta wynoszą 0 funtów? Fajnie by było, gdyby do tego była jakaś karta, np. debetówka za free, ale niekoniecznie. Myślałam o czymś takim do wymiany walut w Internecie, a skoro da się takie konto założyć bezpośrednio w UK, to byłoby nawet lepiej.

Interesowałaby mnie również możliwość posiadania konta (o ile takie istnieje), na które można byłoby wpłacać kasę za pomocą karty kredytowej. Być może będę prowadzić sprzedaż internetową w UK i to byłoby pewne ułatwienie. Kasę chciałabym mieć od razu. Coś takiego jak PayU. Gość kupuje, płaci i wysyłam, nie chcę się babrać w przelewy, które idą 2 dni. Ma ktoś jakiś pomysł?


W UK między większością banków przelewy idą max 2h (Nazywa się to Faster Payments i jest całkowicie bezpłatne - to zwykły przelew, tylko że na wyspach idzie szybciej). Realnie jest to max. kilka minut (zapytaj Chaykina ile trwał przelew ode mnie z Royal Bank of Scotland do jego Lloydsa).
W takiej formie jak Ty mówisz (PayU) działa Skrill (dawniej MOneybookers) lub poczciwy PayPal. Możesz potem tam też dodać opcję wypłaty na brytyjskie konto.


Ktoś mi chyba kiedyś mówił, że w Moneybookers (czy też Skrill) można sobie doładowywać konto wpłatą z karty kredytowej. Ze strony nie umiem nic konkretnego wywnioskować, a doświadczenia w tej kwestii nie mam. Czy ktoś może pomóc?

Jest prowizja. Niestety nie da sie w tej chwili juz tak latwo wyciagnac pieniedzy z kk jak kiedys :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 30 Kwi 2012 08:55 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 88
Czy jeśli założę konto w banku Lloyds, to przy robieniu przelewów z tego brytyjskiego konta w funtach na polski rachunek, będzie jakaś prowizja lub zawyżony kurs waluty? Lepiej wymienić przez kantor internetowy? I jeśli przez kantor, to będzie prowizja z tytułu tego, że przelewam kantorowi kasę z konta spoza Polski?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 30 Kwi 2012 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2011
Posty: 446
niebieski
Przecież wszystko jest w cennikach odpowiednich banków czy kantorów internetowych. W skrócie odpowiedzi na twoje pytania:
przy robieniu przelewów z tego brytyjskiego konta w funtach na polski rachunek, będzie jakaś prowizja - TAK
zawyżony kurs waluty? - TAK, dlatego najlepiej jak już tak to wysyłać GBP na konto walutowe w GBP np w BZ WBK
Lepiej wymienić przez kantor internetowy? - TAK, patrz powyższe
prowizja z tytułu tego, że przelewam kantorowi kasę z konta spoza Polski - NIE, ale jeżeli kantor ma wysłać Tobie kasę na rachunek zagraniczny to jest opłata
_________________
odi profanum vulgus et arceo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 01 Maj 2012 00:38 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
walutomat,pl nie przyjmuje wpłat z zagranicy , jak czytałem (moje 3 grosze)
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 05 Maj 2012 18:45 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 88
Będę za 3 tyg. w Oxfordzie i chętnie założyłabym sobie to konto internetowe w banku Lloyds. Pomyślałam, że mogę tam wpaść osobiście, okazać paszport i założyć konto tam na miejscu. Dobry pomysł? W Anglii będę 2 tyg. na kursie językowym, więc mogę im podać adres mojej rodziny goszczącej jako ten, pod którym mieszkam w UK. Mam im mówić, że zostaję w Anglii na dłużej? Nie wiem, jak to rozegrać, żeby nie było problemów z założeniem konta. Co sądzicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 05 Maj 2012 19:30 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 117
Idź i powiedz ze chcesz założyć konto - po prostu. W ciagu 2 tyg powinni się wyrobić z wysłaniem karty i innych danych logowania. A przed wyjazdem możesz pójść jeszcz raz i zmienić adres na polski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 03 Lip 2012 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
odswieze temat. Poukładane dwa artykuły o wymianie walut oraz kontach walutowych. Mysle, ze moga sie przydac :)
Jak zaoszczędzić na wymianie walut w kantorach internetowych, czyli Polak za granicą (cz. I)
W jakim banku założyć konto walutowe czyli Polak za granicą cz. II
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 658 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group