Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kluż albo Timisoara?
#1 PostWysłany: 28 Lut 2020 17:48 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
Mam zagwozdkę. W wakacje planuję kolejną wizytę w Rumunii. Chciałbym zatrzymać się na jedną noc w Klużu i jedną w Timisoarze (po drodze będą jeszcze inne przystanki z noclegami). W Klużu zapewne będę późnym popołudniem, na drugi dzień rano pojadę dalej - chcę zahaczyć o Turdę, więc zapewne wyjazd niezbyt późny. W Timisoarze będę miał więcej czasu - przyjazd pewnie około 13-14, wyjazd też około południa. Oba miasta chciałem trochę pozwiedzać, ale...

Klużu nie znam kompletnie, a będę miał stosunkowo mało czasu. W Timisoarze byłem rok temu, zahaczyliśmy o katedrę prawosławną i Piata Libertatii. I teraz się zastanawiam, czy trochę nie zmienić planów: na Kluż przeznaczyć cały dzień z dodatkowym noclegiem, a w Timisoarze nie spać, a jedynie zajrzeć tam na np. 2-3 godziny i jechać dalej. Tylko nie wiem czy taka zmiana planów jest tego warta, czy w Klużu będzie tyle do obejrzenia na cały dzień, a w Timisoarze czasu znowu nie za mało??

Może ktoś doradzi :)
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 28 Lut 2020 19:44 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Kluż to nie jest jakies pasjonujace miasto. Organizatorzy konferencji na ktorej bylem uznali ze lepiej zabrac nas do pobliskiej kopalni niz pokazac miasto :lol:
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
Pudelek uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 28 Lut 2020 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Pudelek napisał(a):
Mam zagwozdkę. W wakacje planuję kolejną wizytę w Rumunii. Chciałbym zatrzymać się na jedną noc w Klużu i jedną w Timisoarze (po drodze będą jeszcze inne przystanki z noclegami).

Może ktoś doradzi :)

A co Cie interesuje, jesli mozna zapytac?
Mi Timisoara b. sie podobala, mimo iz bylem tam krotko.
Ja np. zwracam uwage na Koscioly, Cerkwie, zabytki, lepszej klasy hotel w centrum, restauracje i bary w poblizu, wina wytrawne, cujka, palinka etc. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Pudelek uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 28 Lut 2020 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
KN jest fajny na 3-4 godziny.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pudelek uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 29 Lut 2020 00:29 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
Cytuj:
Kluż to nie jest jakies pasjonujace miasto. Organizatorzy konferencji na ktorej bylem uznali ze lepiej zabrac nas do pobliskiej kopalni niz pokazac miasto :lol:

to zrozumiałe, w końcu Turda to jedna z większych atrakcji okolicy :) Z pewnością gdybym miał do wybory albo tylko Kluż albo tylko Turdę to bym wybrał tę drugą ;)

cccc napisał(a):
Pudelek napisał(a):
Mam zagwozdkę. W wakacje planuję kolejną wizytę w Rumunii. Chciałbym zatrzymać się na jedną noc w Klużu i jedną w Timisoarze (po drodze będą jeszcze inne przystanki z noclegami).

Może ktoś doradzi :)

A co Cie interesuje, jesli mozna zapytac?
Mi Timisoara b. sie podobala, mimo iz bylem tam krotko.
Ja np. zwracam uwage na Koscioly, Cerkwie, zabytki,

o, właśnie to :)

Cytuj:
KN jest fajny na 3-4 godziny.

rozumiem. Właśnie dlatego się zastanawiam, czy jest sens przedłużać sobie pobyt w Klużu, a skracać w Timisoarze. Jedne i drugie miasto mają sporo ciekawych rzeczy... :roll:
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Mar 2020 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 426
Loty: 108
Kilometry: 129 341
srebrny
Kluż jak dla mnie był średnio ciekawy - ciekawsze były jego okolice :D (jak tu już przedpiścy napisali - m.in. Turda). Timisoara jest bardziej zabytkowa, wg mnie starówka jest też większa (bo w Klużu ja ją odebrałem jako malutką). Sam Kluż jest spoko na jakieś 3h, potem w samym mieście nie ma za bardzo co robić (aczkolwiek ma swój klimat)
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group