Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 418 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
Autor Wiadomość
#401 PostWysłany: 04 Sie 2021 22:51 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3242
srebrny
Specjalnych ubrań nie potrzebujesz, ale pomiary są faktem. Rozmawiałem z przewodnikiem na ten temat, mówił że sporadycznie ktoś musi zostawić buta, ale bardzo rzadko. I że raz zdarzyło się że jakąś dziewczyna musiała zostawić spodnie, ale nie wiem na ile to prawda a ile anegdota. Podobno pozowała leżąc na ziemi do zdjęcia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#402 PostWysłany: 05 Sie 2021 09:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 706
Loty: 168
Kilometry: 322 179
złoty
Zbyszko napisał(a):
Pic na wodę fotomontaż nie potrzebujesz dodatkowych ciuchów, aby zwiedzać Zonę. Niektórzy łazili nawet w kombinezonach przeznaczonych do malowania XD :lol:


Taa....

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#403 PostWysłany: 05 Sie 2021 11:56 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
W dobie covid taki obraz nie dziwi, lotnisko ARN, ze trzy miesiące temu. Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#404 PostWysłany: 05 Sie 2021 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 706
Loty: 168
Kilometry: 322 179
złoty
Jednak jest różnica, pomiędzy ubieraniem się w takie odzienie przeciwko COVID, a ochroną przed promieniowaniem :lol: Moja fota z Prypeci.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#405 PostWysłany: 05 Sie 2021 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2013
Posty: 256
Loty: 23
Kilometry: 27 962
niebieski
Co racja, to racja przecież. :lol: :D
_________________
Zmiany! tuż tuż...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#406 PostWysłany: 18 Wrz 2021 00:01 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 255
Loty: 151
Kilometry: 378 445
niebieski
Wlasnie zarezerwowalam Czarnobyl z polecanym na forum tourkiev. Calosc jest w jezyku angielskim i jest to dobry angielski?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#407 PostWysłany: 18 Wrz 2021 08:37 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Jak ja z nimi byłem to przewodniczka mówiła bez zarzutu po angielsku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#408 PostWysłany: 18 Wrz 2021 09:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2236
złoty
@TIT byłem z nimi lata temu i wszystko od ustalania szczegółów przez email po sam trip prowadzone dobrym angielskim.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
TIT uważa post za pomocny.
 
      
#409 PostWysłany: 18 Wrz 2021 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 194
Loty: 142
Kilometry: 344 579
Byłem 2 tygodnie temu z Solo Travel - z tego co wiem to glowny operator tourkiev, angielski spoko, pytania możesz zadawać po polsku 😂

TIT napisał(a):
Wlasnie zarezerwowalam Czarnobyl z polecanym na forum tourkiev. Calosc jest w jezyku angielskim i jest to dobry angielski?
Góra
 Profil Relacje PM off
TIT uważa post za pomocny.
 
      
#410 PostWysłany: 11 Paź 2021 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1886
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
W sobotę również byłem na wycieczce z polecanym na forum Tourkiev- Solo East Travel. Wycieczka miała się rozpocząć w sobotę o 8:00. W piątek pod wieczór natomiast dostałem następującego maila:
"Good afternoon,

We are writing to inform you that due to transportation of used nuclear fuel at CNPP tomorrow a 10km Exlusion Zone (incl. the Power Plant and Prypiat) will be closed for safety reasons after 14:00.

In order to be able to see maximum the departure of the tomorrow's tour has to be scheduled for an earlier time - 7:00 in the morning and arrival back to Kyiv - to 6:30 in the evening. All participants should be at the meeting point ready for registration at 7:00."

Trochę mnie to zmartwiło, ale liczyłem na to, że jednak wycieczka nie będzie jakoś mocno okrojona.
Na miejscu pojawiłem się o 6:40. Chwilę przed 7 pojawiła się Pani przewodnik naszej grupy - Lena młoda sympatyczna dziewczyna. Dopłaciłem resztę należności (103 dolary łącznie z dozymetrem, ale bez lunchu za 8 dolców)
Odjazd z miejsca odbył się około 7:20 bo czekaliśmy na jedną brakującą osobę, która finalnie się nie pojawiła. Jechało więc początkowo nas 7 osób+ Pani przewodnik. Po jakimś czasie mieliśmy postój w miejscu gdzie zatrzymywały się na chwilę wszystkie wycieczki. Nasz postój był ciut dłuższy ponieważ czekaliśmy aż ktoś dowiezie nam brakującego pasażera- Kanadyjczyka, który nie odczytał maila o zmianie godziny zbiórki.
Po około 20 min postoju ruszyliśmy w końcu w stronę Zony. No i na punkcie kontrolnym czekała nas kolejna przerwa. Trwała około 30-35 minut spokojnie. Od przewodniczki otrzymaliśmy informację, że tego dnia jest masakryczny napływ wycieczek (faktycznie busów i autokarów było multum) i nie chcą przepuszczać wszystkich na raz i musimy swoje odczekać. Finalnie punkt kontrolny przekroczyliśmy chwilę przed 11.
Teraz jak wyglądał sam przebieg wycieczki:
Postój nr 1- nad rzeką z widokiem na elektrownię i sarkofag nad reaktorem. Tu szybkie zdjęcia i wracamy do busa.
Postój nr 2- przy sarkofagu i pomniku likwidatorów skutków awarii. Tutaj oczywiście zakaz robienia zdjęć budynków w okolicy sarkofagu. Na pytanie czy możemy się zatrzymać z drugiej strony sarkofagu pada odpowiedź, że nie. Tam tylko prywatną wycieczką.
Postój nr 3- Prypeć. Tutaj duże rozczarowanie. Zatrzymujemy się na parkingu przy 2-3 budynkach o, których opowiada nam Pani przewodnik i przechodzimy na chyba najbardziej znane miejsce - diabelski młyn i to co zostało z mini wesołego miasteczka. Oczywiście tam seria zdjęć i troszkę dłuższy pobyt (kilkanaście minut) i tyle ze zwiedzania Prypeci. Do budynków oczywiście jest obecnie zakaz wchodzenia.
Przed postojem nr 4 przejeżdżamy przez czerwony las i tutaj Pani przewodnik informuje nas żeby wziąć do ręki dozymetry i faktycznie wskaźniki wariują podczas przejazdu. Nie wiem czy wycieczki się tam zatrzymują czy nie. Nasza nie miała postoju.
Postój nr 4 - miasto Czarnobyl. Tutaj zatrzymujemy się w centrum miasta przy szkole i pomniku Anioła. Spacerujemy alejką gdzie znajdują się tabliczki miejscowości, które zostały dotknięte skutkami skażenia aż do pomnika Lenina. Od pomnika Lenina idziemy do kościoła i tam słuchamy historii osób, które mimo skażenia wróciły do miasta i nadal tu mieszkają. W kościele trwała akurat modlitwa i po jej zakończeniu widać było, że mieszkają tam tylko ludzie starsi.
Postój nr 5 - z centrum udajemy się na obrzeża miasta gdzie stoją opuszczone domy. Chodzimy ulicą i oglądamy puste domy. Pani przewodnik pozwala nam do kilku wejść pod warunkiem, że nie ma w pobliżu żadnej innej wycieczki.
Postój nr 6- docieramy do portu, a raczej spoglądamy na niego z drugiej strony rzeki. Na pytanie czy zatrzymamy się z drugiej strony portu słyszymy odpowiedź, że nie.
Postój nr 7- pomnik strażaków i stojące nieopodal maszyny, które były używane podczas akcji usuwania skutków wybuchu.
Postój nr 8- przerwa na lunch w, którym nie biorę udziału bo miałem ze sobą własne jedzenie. Czekam więc na zewnątrz i dokarmiam bezpańskie psy, których jest tutaj bardzo dużo.
Postój nr 9- na chwilę zatrzymujemy się na moście nad rzeką żeby z oddali porobić kolejne zdjęcia elektrowni i sarkofagu nad reaktorem. Pani przewodnik nas popędza bo podobno nie wolno się tam zatrzymywać.
Postój nr 10- Oko Moskwy. Tutaj urządzamy sobie spacer dookoła konstrukcji. Pani przewodnik nie bardzo wie jak tam iść więc dopytuje innych przewodników. Tutaj trafiamy już na naprawdę dzikie tłumy turystów.
Postój nr 11- pomnik z napisem Czarnobyl w języku rosyjskim. Jest to ostatni punkt naszej wycieczki. Chwilę historii, zdjęcia i jedziemy do punktu kontrolnego.

W Kijowie meldujemy się około godziny 18:40. Pierwotna wycieczka miała się skończyć o godzinie 20:30. Na pewno miałem niedosyt pobytu w Prypeci i trochę za mało czasu pod samą elektrownią żeby na spokojnie popatrzeć i porobić zdjęcia. Nie wiem czy ten pośpiech w niektórych momentach wynikał z tego, że faktycznie miało się tam coś dziać czy też po prostu tak są organizowane te wycieczki.
Mimo ogromnej rzeszy busów i autokarów na punkcie kontrolnym tak naprawdę tylko pod Okiem Moskwy dało się odczuć, że tego dnia są tam prawdziwe tłumy.
Mimo wszystko polecam odwiedzić to miejsce, ale może lepiej wybrać się na wycieczkę w tygodniu ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#411 PostWysłany: 11 Paź 2021 23:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 843
srebrny
@Legion1 , dziwne. Byłem z nimi też, ale plan wycieczki jakby odwrotny. Do budynków wchodziliśmy bez problemu, choć oczywiście nie wolno. Chyba mogłeś mieć słabą przewodniczkę.
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
 
      
#412 PostWysłany: 11 Paź 2021 23:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1886
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@ghostwriter ciężko mi powiedzieć bo nie wiem jak inne wycieczki tego dnia, ale ogólnie trochę jej słowa o zakazie kłóciły się z tym co mają nawet na profilu na fb bo po wycieczce widziałem zdjęcia z wnętrz budynków wrzucane we wrześniu ;) dlatego tak jak napisałem ogólnie fajnie, ale co do Prypeci spory niedosyt.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#413 PostWysłany: 12 Paź 2021 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Legion1 napisał(a):
ale co do Prypeci spory niedosyt.

Da facto mozna dodatkowo wynajac helicopter i polatac nad Czernobylem i Prypecia. Widoki niesamowite. 🙂
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
 
      
#414 PostWysłany: 19 Paź 2021 17:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Zdecydowanie nie lubie wrzucac prywatnych fotek na public, gdyz z doswiadczenia wiem, ze nie warto i b. cenie sobie prywatnosc, ale dzis zrobie wyjatek, bo mam dobry humor.

Czarnobyl z lotu ptaka. :)

Załącznik:
Czernobyl.JPG
Czernobyl.JPG [ 129.29 KiB | Obejrzany 2309 razy ]


Duga, czyli tzw. Oko Moskwy:

Załącznik:
Duga.JPG
Duga.JPG [ 249.4 KiB | Obejrzany 2309 razy ]


Btw. gdy bylem pierwszym razem na standardowej wycieczce to nie moglem ogarnac tych anten na jednej fotce.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
malawita uważa post za pomocny.
 
      
#415 PostWysłany: 18 Lut 2022 18:03 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 381
niebieski
Od 19 lutego strefa Czarnobyla zamknięta na czas nieokreślony.

Чорнобильська зона закривається для туристів з 19 лютого
- голова Асоціації чорнобильських туроператорів
https://interfax.com.ua/news/general/799482.html
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#416 PostWysłany: 18 Lut 2022 20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2013
Posty: 256
Loty: 23
Kilometry: 27 962
niebieski
Estymacje na teraz mówią, że zamknięcie ma potrwać około 2 miesiące. Sytuacja jest dynamiczna, dlatego trzeba śledzić każdą informację.
_________________
Zmiany! tuż tuż...


Ostatnio edytowany przez Zbyszko, 18 Lut 2022 21:11, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
#417 PostWysłany: 18 Lut 2022 21:47 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 512
niebieski
Aksum napisał(a):
Od 19 lutego strefa Czarnobyla zamknięta na czas nieokreślony.


Czy z powietrza strefa również zamknięta ?
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.


Ostatnio edytowany przez malawita, 19 Lut 2022 18:13, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#418 PostWysłany: 18 Lut 2022 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2013
Posty: 256
Loty: 23
Kilometry: 27 962
niebieski
Całość łącznie z powietrzem. Wszystko ze względu konsolidowania się wojsk w tamtym terenie.
_________________
Zmiany! tuż tuż...


Ostatnio edytowany przez michzak, 23 Lut 2022 09:53, edytowano w sumie 1 raz
OT - skupmy się tylko na informacjach związanych ze Strefą, bez dyskusji o konflikcie rosyjsko-ukraińskim
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 418 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group