Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 418 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna
Autor Wiadomość
#341 PostWysłany: 09 Lip 2019 09:22 

Rejestracja: 21 Sty 2014
Posty: 213
niebieski
Był ktoś ostatnio na wycieczce z biurem Chernobyl Tour?

https://www.chernobyl-tour.com/english/

Mialem tam pierwotnie kupic, ale widze ze tu wiekszosc poleca tourkiev.
_________________
Image
[color=#0000FF]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#342 PostWysłany: 28 Lip 2019 20:25 

Rejestracja: 08 Kwi 2011
Posty: 57
Cooper84

Byliśmy z Tour Kiev i moge polecic tę firmę.
wycieczka męcząca ale ciekawa - jesli ktoś ma wolny dzień w Kijowie to polecam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#343 PostWysłany: 13 Sie 2019 16:33 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 502
Loty: 16
Kilometry: 20 948
niebieski
Właśnie zdecydowaliśmy się na wyjazd do Kijowa,będziemy tam w terminie 20-23 pażdziernika (bilety już kupione wylot z KCE),czy ktoś może w tym terminie wybiera się też do Czarnobyla.
Na chwilę obecną wybieram się tam sam chociaż do pażdziernika (września) może jeszcze 2-3 osoby zdecydują się pojechać zemną,macie jakieś sprawdzone biura gdzie można wszystko załatwić online,ewentualnie kontakt telefoniczny czy lepiej załatwić to na miejscu (przylatujemy w niedzielę więc pewnie będzie trudno coś załatwić na poniedziałek) i jednak z tego co się już orientowałem przy moim ostatnim pobycie w Kijowie jak dzwoniłem do biura organizującego takie wyprawy było już za póżno na zapisanie się na taka wycieczkę a próbowałem to załatwić 3 tygodnie przed przylotem tam więc tym razem wolę już wszystko zaplanować odpowiednio szybciej.
Mam kilka namiarów na biura organizujące taką wyprawę , ale może macie jakieś swoje przemyślenia i coś polecacie , najlepiej jakby był przewodnik który mówi (choć troszkę) po polsku ,ewentualnie może być rosyjski/ukraiński chociaż z tą drugą opcją pewnie nie będzie żadnego problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#344 PostWysłany: 26 Sie 2019 09:45 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
Czy ktoś ma informacje czy da się negocjować ceny przy większej grupie 10 osób ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#345 PostWysłany: 26 Sie 2019 11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
@mateusz323 Byłem kilka lat temu z TourKiev i negocjowałem mailowo przy 4 osobach (~10-15usd/os), więc śmiało możesz próbować.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mateusz323 lubi ten post.
 
      
#346 PostWysłany: 10 Wrz 2019 20:29 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Jeśli chodzi o muzeum dot. katastrofy w Czarnobylu w Kijowie, aktualnie bilet kosztuje 24 UAH, wypożyczenie augioguide 60 UAH. Języka polskiego nie ma. Bez audioguide moim zdaniem zwiedzanie muzeum nie ma wielkiego sensu - stosunkowo niewiele tablic jest opisanych po angielsku, zdecydowana większość materiałów jest rosyjskojęzyczna. Niezależnie od tego komentarz z audioguide jest ciekawy (chociaż trochę przesadzają z podawaniem nazwisk i statystyki - ale to tak, żeby nie było że jest super) - zwraca uwagę np. na niektóre eksponaty. Muzeum moim zdaniem bardzo ciekawe chociaż to tak naprawdę tylko 3 duże sale. Bardzo dużo zwiedzających, sporo grup. Grupy mają z reguły przewodnika z muzeum, który mówi po rosyjsku lub ukraińsku a następnie przewodnik grupowy tłumaczy to na docelowy język. Idąc tropem "for free" można zatem spróbować "podpiąć" się pod jakąś grupę i posłuchać ich przewodnika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#347 PostWysłany: 23 Wrz 2019 22:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2015
Posty: 240
niebieski
W związku z tym, że większość, jak nie wszyscy, którzy pojechali z Tour Kiev / Solo East polecają tę wycieczkę, to w formie przestrogi opowiem, jak to wyglądało w naszym przypadku (21.09.2019). Niestety prawdopodobnie na fali popularności wywołanej serialem HBO ilość chętnych przerasta możliwości tego biura. Wyjeżdżaliśmy w 5-6 busów z Kijowa i trafił nam się przewodnik (Andriej), który został ściągnięty do pracy dzień wcześniej, jak sam przyznał. Nie potrafił odpowiadać na pytania, nie znał żadnych ciekawostek, nie miał materiałów i prawie nic nie opowiadał o miejscach, do których trafialiśmy. W Prypeci gubił się w trakcie spaceru. Z planu wycieczki zaliczyliśmy prawie wszystko za wyjątkiem wiosek zaraz po pierwszym punkcie kontrolnym, bo były tam już tłumy.

Ogólnie o wycieczce jednodniowej: czas, czas, czas, tzn. non stop goniliśmy do kolejnego punktu, przez co trudno było poczuć klimat danego miejsca. Chodzenie w grupie 12-14 osobowej również nie sprzyja poczuciu atmosfery opuszczonego miejsca. Z wchodzeniem do budynków (kino, supermarket, basen) nie było problemów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#348 PostWysłany: 24 Wrz 2019 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2013
Posty: 256
Loty: 23
Kilometry: 27 962
niebieski
Prypeć to już po prostu taki przywilej ( "sprzedawczyk"). Owszem jeżeli ktoś był 1 raz spoko, lecz ciesze się ,że byłem tam po raz pierwszy w 2013 roku, to jeszcze nie było natłoku. Jak zostało wspomniane po serialu zrobiło się tam miejsce "schadzek" byle by być, nie na jakość - lecz na ilość. Smutne, ale prawdziwe niestety. :|
_________________
Zmiany! tuż tuż...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#349 PostWysłany: 09 Paź 2019 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Można będzie wejść do sterowni reaktora 4 oraz będzie udostępnione 21 nowych tras zwiedzania.
Efekt zainteresowania Strefą Wykluczenia po serialu HBO Czarnobyl (mocny i dobry)
https://m.podroze.se.pl/swiat/europa/uk ... inut/6898/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#350 PostWysłany: 11 Paź 2019 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 123
Loty: 82
Kilometry: 191 577
Byłam w Czarnobylu z firmą go2chernobyl i w sumie średnio polecam. Mam wrażenie, że wszystko robione jest "po łebkach", jednak może się mylę i we wszystkich firmach tak jest przy jednodniowej wycieczce. Kontakt z firmą jest dobry, dzwoniłam przez whatsappa jak nie mogliśmy znaleźć miejsca zbiórki (podane było, że obszar dworca głównego, a do dworca moim zdaniem było sporo). Jechaliśmy busem, gdzie było 19 zwiedzających, kierowca i przewodnik, który dość ciekawie opowiadał po angielsku. Wycieczka kosztowała 100 dolców, ale nawet nie był w tym zawarty lunch i dopłacaliśmy osobno (jest taka informacja na stronie, ale są i też biura, gdzie wszystko jest zawarte). Ja wybrałam tego operatora w zasadzie z polecenia z jakiegoś artykułu tu na fly4free przedstawionego. Nie było źle, ale i też d..py nie urywało (no, może i dobrze :lol: ).
_________________
Kate on the way na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off
xionc lubi ten post.
 
      
#351 PostWysłany: 28 Paź 2019 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 103
Jedziemy z kolega sami,bez przewodnika .Jakies rady jak gdzie i co ? Wyjazd z Kijowa chyba pociagiem . Na miejscu chcmy ogarnac jakiegos lokalsa za 18 gr .Za wszelkie porady dziekujemy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#352 PostWysłany: 28 Paź 2019 15:27 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Nie ogarniecie lokalsa za 18gr.
Polecam poczytać (szczególnie wpis o złapaniu autora przez patrol): http://opowiescistalkera.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
maciek uważa post za pomocny.
 
      
#353 PostWysłany: 28 Paź 2019 16:07 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
Nie ma opcji żebyście wjechali tam na własną rękę.

A z ciekawości - po terenie Zony to jak chcieliście ? Z buta ? :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
bernikula lubi ten post.
 
      
#354 PostWysłany: 04 Lis 2019 09:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 123
Loty: 82
Kilometry: 191 577
@Pablakiss ale w zasadzie to jak? a zezwolenia itd? z tego co widziałam to były tam grupy zorganizowane.
_________________
Kate on the way na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#355 PostWysłany: 04 Lis 2019 15:43 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
W zeszłym roku rozmawiałem na ten temat z przewodnikiem - sporo osób udaje się na własną rękę - ale bez obywatelstwa ukraińskiego jest to mocno ryzykowne.
W razie wpadki Ukrainiec kończy z mandatem ZTCP 20 EUR - tak, że podobno nawet zdarza się , że po skończonym "zwiedzaniu" lepiej wyjść na drogę , zapłacić mandat i mieć darmowy transport z zony.
W przypadku Polaków jest gorzej - bo to oznacza spore problemy i prawdopodobnie deportacje - trzeba pamiętać że to teren wojskowy.
Jak byłem rok temu to akurat 2 Polaków spotkał taki zaszczyt.
Ogólnie nie polecam.

Ze wskazówek:
- największe szanse wpadki są na moście , część osób aby nie ryzykować wybiera się tam z małym pontonem
- obowiązkowo dobrej klasy licznik GM z dozymetrem i to taki który wykrywa też promieniowanie beta (popularne TERRA wykrywają tylko gammę)

https://wiadomosci.wp.pl/ukraina-polacy ... 454370945a
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#356 PostWysłany: 04 Lis 2019 16:30 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
co tu komentowac, miejsce katastrofy stalo sie elementem popkultury. moze jeszcze ktos wskoczy na chwytak, takiego zdjecia na fejsa nikt nie ma..
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#357 PostWysłany: 24 Gru 2019 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 103
-- 24 Gru 2019 09:52 --

Solo wypad.Chcemy sie dostac ze Slawutycz pociagiem [2 osoby) Jak zalatwic pozwolenie dla 2osob na kilka godzin. I gdzie jest jakis rozklad jazdy ;)

-- 24 Gru 2019 09:58 --

Gdzie zalatwie pozwolenie na wjazd? Czy ewentualnie mozna dolaczyc do jakiejs grupy na miejscu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#358 PostWysłany: 06 Sty 2020 23:09 

Rejestracja: 08 Gru 2019
Posty: 9
Był ktoś w zimie (luty)? Warto czy lepiej poczekać aż będzie cieplej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#359 PostWysłany: 06 Sty 2020 23:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 103
Wylatuje 31.01 .. dam znac ,jak wrócę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#360 PostWysłany: 24 Sty 2020 19:16 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 115
Kilometry: 239 044
Za 3 tygodnie będe w Kijowie i chciałbym odwiedzić Czarnobyl. Zdecyduje się najprawdopodobniej na tourkiev. Pytanie tylko, czy rezerwować już teraz termin przez stronę, czy na miejscu w Kijowie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 418 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group