Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 188 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kijów - must see
#181 PostWysłany: 30 Lip 2019 00:03 

Co jeszcze polecicie mniej znanego w Kijowie? Bylem tam 2 lata temu i zaliczylem glowne atrakcje. Wkrotce znowu bede i mam w planach Bykownie i Babi Jar. Intersuja mnie sprawy historyczne.
Jakie kluby nocne polecicie? Wiem ze mozna wygoglowac, ale moze ktos ma wlasne doswiadczenia. I czy dress code jest wymagany? Chyba z tym roznie jest. Nie planuje brac odpowiednich butow - podrozuje tylko z podrecznym bagazem.
 Relacje PM off  

#182 PostWysłany: 19 Sie 2019 17:22 

Sorry babushka. Fajna imprezownia. Wjazd za 100 uah. Cola 0,5 l za 40 hrywien drinki bodaj miedzy 50 a 100 uah. Mila niesnobistyczna atmosfera

Podobno disco radio hall jest tez.fajne

Ubiór normalny
 Relacje PM off  

#183 PostWysłany: 28 Sie 2019 20:38 

platynowy
Chyba jeszcze nie było. Pojawił się warty odwiedzin pomost widokowy na Dniepr.
Wejście od strony tęczowego pomnika przyjaźni narodów - lub ścieżką z dołu (okolice portu rzecznego).
Dla zainteresowanych mocnymi wrażeniami w trakcie montażu są szklane tafle zamiast normalnego chodnika. Wysokość godna.
Polecam :-) Poniżej kilka fotek:

Załącznik:
DSC09673.JPG

Załącznik:
20190828_121829.jpg

Załącznik:
20190828_121557.jpg

Załącznik:
20190828_121409.jpg

Załącznik:
20190828_121327.jpg

Załącznik:
20190828_120848.jpg

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.

#184 PostWysłany: 29 Sie 2019 10:54 
Awatar użytkownika

Loty: 257
Kilometry: 351 502
złoty
Odpowiedź na wszystkie pytania masz na forum:

O dojeździe z lotniska:
Żuljany (Wizzair): kijow-zuliany-jak-dojechac-na-lotnisko,1275,2303
Boryspol (Ryanair, UIA, LOT): lotnisko-kijow-boryspil-miasto,1275,1357

O atrakcjach:
kijow-must-see,1230,41583
kijow-rejsy-po-dnieprze,1230,78912
mezhyhirya-willa-janukowycza,1230,48746

O jedzeniu: kijow,1320,44068

Nie można wszystkiego zrzucać na innych.

"Podróżować to żyć..."
 Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
Abcn uważa post za pomocny.

#185 PostWysłany: 10 Wrz 2019 18:37 

platynowy
Jeszcze jedna atrakcja dla miłośników wysokości. Nad jedną z najbardziej malowniczych ulic w Kijowie - Andrijewską - rozciągnięto liny po których "kursują" dwa rowery. Nie wiem na ile jest to stała atrakcja (w ostatni weekend działała w sobotę i niedzielę od 10 do 21). Poniżej parę fotek.

Załącznik:
20190908_151217.jpg

Załącznik:
20190908_150838.jpg

Załącznik:
20190908_150803.jpg

Załącznik:
20190908_150817.jpg

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#186 PostWysłany: 19 Wrz 2019 19:54 

Cześć :)

Ja z mniej popularnych atrakcji polecam :

Dla rodzinek z dziećmi :
Kijów w Miniaturze - można dojechać metrem i spacerkiem (ok 10-15 min) dojść do atrakcji.
Odwiedziłam to miejsce, bo udało mi się już zwiedzić wszystkie ważniejsze atrakcje i szukałam czegoś by luźno spędzić czas. Czytałam wcześniej wiele krzywych komentarzy - że miniaturki są brzydkie, zniszczone, itp Wiadomo, nie jest to skansen miniatur na poziomie Mini Europy w Brukseli, ale mi się podobało. Miniaturki są ciekawe i przedstawiają nie tylko główne zabytki Kijowa, ale także inne piękne obiekty rozlokowane na Ukrainie. Poza tym miniaturki są położone wśród drzew więc można fajnie spędzić czas w ciepły dzień. Wejściówka kosztuje 80UAH dla dorosłego.

Dla dorosłych turystów:
Polecam zobaczyć z zewnątrz przepiękną Synagogę Brodskiego - nie wchodziłam do obiektu (nawet nie wiem czy można) niemniej wygląda z zewnątrz imponująco. Poza tym dla osób, które lubię kulturę żydowską gorąco polecam Muzeum Szolem Alejchem. Muzeum jest maleńkie oraz zawiera niewiele eksponatów związanych z autorem, ale nigdy w żadnym obiekcie nie poczułam się tak dobrze przyjęta :) Na dzień dobry zostałam przeproszona przez Pana sprzedającego bilety, że nie posługuje się j. angielskim. Po kilku minutach zaopiekował się mną bardzo sympatyczny Pan przewodnik, który przez dobre 30 min opowiadał mi różne ciekawostki z kultury żydowskiej, oglądaliśmy zdjęcia m.in z wojennej Warszawy oraz przy okazji pokazał mi wystawę przepięknych ręcznie robionych lalek przedstawiających ortodoksyjnych Żydów. Gorąco polecam ! Miejsce magiczne, a wejściówka kosztowała z 20 UAH :)
 Relacje PM off
meczko lubi ten post.

#187 PostWysłany: 19 Wrz 2019 21:16 

srebrny
Aleks123 napisał(a):
...
Polecam zobaczyć z zewnątrz przepiękną Synagogę Brodskiego - nie wchodziłam do obiektu (nawet nie wiem czy można) ...

Można. Byłem w niej na przełomie czerwca i lipca. Ma godziny otwarcia dla turystów chyba do 18. Ja byłem ok. 19 i spytałem o możliwość wejścia. Bardzo miły pan ochroniarz powiedział, że już jest po oficjalnych godzinach, ale zaprasza.

W pobliżu jest też ciekawy Bessarabskij Rynok - duży kryty bazar z początku XX w., o bardzo fajnej secesyjnej architekturze, częściowo jeszcze z normalnymi spożywczymi straganami, częściowo już zhipsterzony. W środku m.in knajpka z zakarpackim kraftowym piwem, którego nazwę należy poprawnie po ukraińsku przeczytać "Cypa", ale przeczytanie z rosyjska może wzbudzić napad wesołości u polskiego konsumenta :-)
 Relacje PM off  

#188 PostWysłany: 28 Wrz 2019 05:42 
Awatar użytkownika

złoty
A z helikoptera korzystał ktoś?
https://kievonair.com/en/

[ 188 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości