Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 190 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Paź 2010 20:23 

Do miasta

Po wyjściu z lotniska, ok. 50 metrów na godz. 14 jest przystanek autobusu Skybus (nr. 322). Kierowca sprzedaje bilety w autobusie przed odjazdem. Aktualna cena 100 hr do centrum (dworzec kolejowy i stacja metra Vokzalna), oraz 60 hr do stacji metra Charkowska. Płatność gotówką. Jeśli korzystamy z opcji metra Charkowska, aktualna cena biletu na przejazd metrem to 8 hr (bez ograniczeń aż do wyjścia z metra). Bilety, a właściwie zielone żetony, kupujemy na stacji w kasie. W metrze żetony są płatne za gotówkę ale przy bramce (wybrane bramki) można płacić kartą. Autobus zatrzymuje się tuż koło stacji metra. Opcja z przesiadką jest wygodna, tańsza i wydaje się być szybsza. Autobusy (również metro) kursują b. często, właściwie prawie zawsze jakiś bus czeka na pasażerów. Czas dojazdu 20-25 minut do metra Charkowska, ok. 1h do dworca kolejowego.
Bilet do centrum pociągiem 80 UAH (43 min).

W terminalu F (po przejściu kontroli bagażowej) są bankomaty Euronet i można bezprowizyjnie wypłacać Revolutem.

Na lotnisko

Z dworca głównego (stacja metra Vokzalna) na Boryspil odjezdza Skybus nr 322 http://tnij.org/rojiznp

Zatrzymuje się na kilka minut na stacji metra Charkowska (po drugiej stronie ulicy w stosunku do busów przyjeżdzających z lotniska). Przystanek jest oznaczony tabliczką na słupie i znajduje się mniej więcej tutaj: http://tnij.org/f2euoxd Częstotliwość b. wysoka, czeka się nie więcej niż kilka minut. Ceny j.w. z lotniska. Docelowo podjeżdza pod terminal D.

TAXI

Ze stacji metra Charkowska na lotnisko udaje się znaleźć taksówkę za cenę 140 hr. Dla 4 osób cena jest taka sama jak Skybus. Do centrum miasta szacunkowa cena może wynosić 20-25 eu.

//Edytowane: proszę o zgłaszanie nieaktualnych lub nieprawidłowych danych z tego posta

Ostatnio edytowany przez Japonka76 22 Lip 2019 15:53, edytowano w sumie 4 razy
Nieaktualna lub błędna treść zawarta w poście - aktualizacja lub poprawa danych.
 Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.

#2 PostWysłany: 21 Lis 2010 22:52 
Awatar użytkownika

Loty: 67
Kilometry: 106 400
Jak ktoś nie kuma po ukraińsku/rosyjsku to faktycznie chcą oskubać :)
My wynajęliśmy całego busa to nam zszedł z ceny, że wyszło nas jak autobus.

#3 PostWysłany: 22 Lis 2010 08:43 

Loty: 80
Kilometry: 173 167
Dokładnie taka sama sytuacja, w 10 osób wzięliśmy taxi busa od naganiacza na lotnisku, gdyż przekonał nas że zapłacimy tyle co za autobus i tak było, ale w mniejszej grupie zdecydowanie autobus bardziej się opłaca

#4 PostWysłany: 30 Lis 2010 14:30 
Awatar użytkownika

Czy tak od razu naciągają w tych taksach ? wystarczy wejść przed wylotem na stronę hotelu/hostelu gdzie chcemy mieszkać i zobaczyć ile kosztuje usługa od hotelu/hostelu i porównać ją z tym co Ci zaproponują na lotnisku, a później negocjować obniżenie :)

Z tym, że w wielu wypadkach może się zdarzyć, że można przejechać się nieoznakowaną "taksą" :)
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 15 Sty 2011 23:33 

niebieski
Jak tylko dałem metrowy krok przez drzwi hali przylotów dosłownie porwano raz moją 20-kilogramową walizkę do taxi - oczywiście wykłócając się podziękowałem. Więcej tego błędu nie popełniłem, ale uprzedzam - taksiarze namolni i oszukują, naciągają, kogo się da. Moje "no, no, thanks" zawsze tylko pogarsza sprawę (nie znam żadnego wschodniego języka).
 Relacje PM off
pon uważa post za pomocny.

#6 PostWysłany: 16 Sty 2011 01:40 

Ja i moja ekipa spóźniliśmy się na autobus, ale przeszliśmy na drugą stronę dworca, tą nową i naciągacz z nieoznakowanym taxi vanem spadł nam jak z nieba. Za 3 osoby zapłaciliśmy chyba 90hr., nie pamiętam dokładnie, bo cenę negocjowała moja koleżanka Ukrainka. Nie przepłaciliśmy i szybko dojechaliśmy w ok 40min.
A swoją drogą, komunikacja na Ukrainie nie stanowi żadnego problemu, gdyż sami władamy wschodnim językiem;).

#7 PostWysłany: 16 Sty 2011 03:28 
Moderator forum

masz na myśli że mowicie po polsku ? -
- czy w innym języku? a polski w Kijowie nie jest językiem wystarczająco 'wschodnim' / słowiańskim :?: :roll: (wiem jak PL i UA sa położone względem siebie :)
dukeofnottingham napisał(a):
A swoją drogą, komunikacja na Ukrainie nie stanowi żadnego problemu, gdyż sami władamy wschodnim językiem;).

A.

Wybaczcie brak polskich znakow w niektorych postach.
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 16 Sty 2011 23:40 

Po polsku, rzecz jasna. Ze starszą częścią populacji tak trzeba, jeżeli nie zna się ukraińskiego ani rosyjskiego;).

#9 PostWysłany: 17 Sty 2011 23:08 
Awatar użytkownika

rdw napisał(a):
Jak tylko dałem metrowy krok przez drzwi hali przylotów dosłownie porwano raz moją 20-kilogramową walizkę do taxi - oczywiście wykłócając się podziękowałem. Więcej tego błędu nie popełniłem, ale uprzedzam - taksiarze namolni i oszukują, naciągają, kogo się da. Moje "no, no, thanks" zawsze tylko pogarsza sprawę (nie znam żadnego wschodniego języka).

na Ukrainie nie używasz angielskiego, tylko polskiego :)
angielski nic Ci nie da, jedynie podnosi taryfę na wszystko :)

zamiast "no, no thanks", wystarczy: "ni, ni djakuje"... a na koniec "wybacz ty, ale ja ne rozmawiaje ukraińskiej mowy"

Ostatnio edytowany przez Abcn, 16 Sie 2015 08:14, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 21 Sty 2011 21:57 

Loty: 2
Kilometry: 34 746
Wczoraj bylem w Kijowie i; za busa placilem 25 hrywien/OW a nastepnie 2 hrywny!!! za Metro do Centrum (2 lub 3 przystanki).
Taksowkarzy omijalem szerokim lukiem.
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 22 Sty 2011 19:58 
Awatar użytkownika

piotr72 napisał(a):
Wczoraj bylem w Kijowie i; za busa placilem 25 hrywien/OW a nastepnie 2 hrywny!!! za Metro do Centrum (2 lub 3 przystanki).
Taksowkarzy omijalem szerokim lukiem.

bo wylądowałeś w dzień, a nie tak jak było jeszcze jakiś czas temu, że lądowało się w Kijowie o 23:30 :) i nie było szans zdążyć na busa jak się miało bagaż rejestrowany ;)

a busik tani :) ja płaciłem za busa z dworca kolejowego na lotnisko: 30 UAH
a metro jest bez znaczenia ile przystanków, ale kosztowało mniej niż 2 UAH, 2 UAH kosztował przejazd Marszrutką.
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 15 Lut 2011 11:52 

Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Sulik napisał(a):
bo wylądowałeś w dzień, a nie tak jak było jeszcze jakiś czas temu, że lądowało się w Kijowie o 23:30 :) i nie było szans zdążyć na busa jak się miało bagaż rejestrowany ;)

Obecnie przylot z Katowic to 23:50 więc też kaplica :(
Właśnie jestem na etapie rozgryzania transportu 7 osób z lotniska do centrum.
2 lata temu jechaliśmy busem (po 20hr) ale on jechał tylko do Wokzała, a potem lipa bo metro nie jeździ :(
Ale czytając powyższe posty widzę, że jest nadzieja na zorganizowanie busa z lotniska i to napawa mnie optymizmem.
Jakby ktoś miał jakieś świeże info bedzie miło.
Pozdr.

#13 PostWysłany: 18 Lut 2011 22:58 
Awatar użytkownika

Doczu napisał(a):
Sulik napisał(a):

Obecnie przylot z Katowic to 23:50 więc też kaplica :(
Właśnie jestem na etapie rozgryzania transportu 7 osób z lotniska do centrum.
2 lata temu jechaliśmy busem (po 20hr) ale on jechał tylko do Wokzała, a potem lipa bo metro nie jeździ :(
Ale czytając powyższe posty widzę, że jest nadzieja na zorganizowanie busa z lotniska i to napawa mnie optymizmem.
Jakby ktoś miał jakieś świeże info bedzie miło.
Pozdr.

Jak macie nagrany nocleg, to spróbuj skontaktować się z ludźmi od noclegu, to wam załatwią transport ;) tak wiele hoteli i hosteli robi, po cenach rynkowych, ale masz większą pewność, że dojedziesz w dobre miejsce ;), a na 7 osób koszt się rozłoży ładnie.

Albo busy wg. godzin (ale czy godzin się trzymają, nie sądzę ;P )

http://kbp.com.ua/english/transport/bus ... stops.html
powinniście zdążyć na ten 0:40
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 18 Lut 2011 23:25 

niebieski
Sulik napisał(a):
Jak macie nagrany nocleg, to spróbuj skontaktować się z ludźmi od noclegu, to wam załatwią transport ;) tak wiele hoteli i hosteli robi, po cenach rynkowych, ale masz większą pewność, że dojedziesz w dobre miejsce ;), a na 7 osób koszt się rozłoży ładnie.

No tak zrobiłem, ale trzeba by zapłacić 2 x 40$ za 2 taksówki bo do jednej nie wejdziemy, a to już sporo. Ale jest plus tego rozwiązania, że klucze od kwatery miałby taksówkarz.
Mam jeszcze nr do taksówek "rejsowych" po 180 hr , i ostatecznie jak coś to z tej opcji skorzystamy. Ale liczę że uda się nająć jakiegoś busa by obnizyć koszta.

#15 PostWysłany: 08 Wrz 2011 08:25 
Awatar użytkownika

Świeże info :). Tabliczki na autobusie głoszą, że od 5:40 do 23 (chyba) jeżdżą co 15 minut, a nocą co pół godziny. Nie wiem, czy faktycznie w nocy tak jest, bo nie miałem okazji sprawdzić, ale w dzień faktycznie jest ich sporo, jeden za drugim jeździ.
 Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 27 Mar 2013 02:05 

niebieski
przed wyjazdem (na podstawie głównie wątków na tripadvisor) mieliśmy zamiar (4 osoby z bagażem rejestrowanym) jechać do miasta SkyBusem za 25 UAH od osoby,
http://kbp.aero/en/transport/sky-bus/
o ile nie wynegocjujemy taksówki za 200 UAH;
mieszkaliśmy blisko dworca, ale po drugiej stronie niż staje SkyBus, razem ok. 1,5 km do hotelu i jak wykazała późniejsza wizja lokalna po drodze było dużo schodów zwykłych i ruchomych;
uparciuchy nie chciały zejść poniżej 250 UAH (czyli 100 PLN) i w końcu się złamaliśmy; pojazd okazał się nieoznakowanym gratem, ale dowiózł nas sprawnie i za umówioną cenę; prawdopodobnie kurs lotniskową korporacją z nowym taborem, taksometrem i możliwością płacenia kartą wyniósłby ok. 300 UAH
http://kbp.aero/en/transport/sky-taxi/

po obfitych opadach śniegu Kijów był przez dwa dni sparaliżowany, w dniu odlotu dopiero wszystko zaczęło wracać do normy, a z powodu śniegu do kolan trzebaby większą część drogi nieść walizki w ręku; jeszcze wieczorem wypełniłem formularz w SkyTaxi z pytaniem, czy zabiorą nas w swojej promocji za pół ceny i spodziewałem się jakiegoś SMS; rano wysłałem do nich maila, na który nie dostałem nawet potwierdzenia odbioru, a próby telefonicznego kontaktu dawały rezultat "nieprawidłowy numer";
zrobiło się nerwowo, zadzwoniłem do drugiej firmy z listy:
http://www.go2kiev.com/view/taxi.html
gdzie zaoferowano przejazd za 150 UAH podając numery rejestracyjne pojazdu;
przed hotelem czekały na nas dwie taksówki, ten ze SkyTaxi powiedział, że oni "ne otwieczajut" więc odpowiedziałem, że to ich problem

generalnie taksówka na lotnisko kosztuje tam taniej niż z lotniska
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 20 Lis 2013 06:07 

niebieski
Czy wie ktoś czy da się dojechać jakoś do Boryspolu (nie Kijowa)? Nie ma na ten temat informacji na stronie lotniska... Rozważam tam nocleg.
 Relacje PM off  

#18 PostWysłany: 20 Lis 2013 10:18 

niebieski
metrem i potem trzeba podejść trochę.

#19 PostWysłany: 29 Sty 2014 23:38 

a może ktoś ma pomysł jak w ogóle dotrzeć do Kijowa z Lublina? w miarę ( do 400 zł w dwie strony) i bezpiecznym transportem? loty chyba odpadają, przynajmniej z tego co udało mi się sprawdzić :? muszę być na lotnisku w Kijowie ok godziny 5.30 rano (wylot o 7 rano)
 Relacje PM off  

#20 PostWysłany: 14 Lut 2014 14:22 

karla - jak kupisz wcześniej to ukraińskim przewoźnikiem (UIA) z Warszawy mozna dolecieć, my lecielismy za 450 zł bodajże w obie strony
 Relacje PM off  

[ 190 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość