Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 70 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Maj 2014 20:18 

Rejestracja: 09 Gru 2012
Posty: 538
Loty: 189
Kilometry: 213 328
niebieski
Jak dojechać ?

1. Jedziemy metrem na stację Heroiv Dnipra
2. Po wyjściu z podziemia idziemy do miejsca z którego odjeżdżają busiki

http://goo.gl/maps/heh7T

Image

Koszt przejazdu 20 UAH /os, samochodów jest kilka i gdy któryś się zapełni - odjeżdża. Podjeżdża pod sama bramę rezydencji. Za przejazd płaci się u kierowcy, nie ma znaczenia przed czy po kursie.

Tuż obok startuje marszutka 397 ktorejś ktoś szukał na forum, nie jedzie ona pod willę ale do wioski obok - później taxi. To taka opcja awaryjna :)

Image

Park jest zadbany i dość duży, jesli jest fajna pogoda można bardzo przyjemnie spędzić czas :) za 15-20zł na godzinę można wynająć rowery, my wzięliśmy tandem i zabawa była na prawdę przednia :D


kilka fotek:

Image

Image

Niestety, wnętrze tylko zza szyby

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Roku, 26 Kwi 2015 11:04, edytowano w sumie 1 raz
Na prośbę autora
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
km040711 uważa post za pomocny.
 
      
Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 28 Maj 2014 21:22 

Czyli rozumiem że warto było?
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Maj 2014 21:56 

Rejestracja: 09 Gru 2012
Posty: 538
Loty: 189
Kilometry: 213 328
niebieski
Myślę, że tak. Duży minus przez zaplombowaną chatę do której nie można wejść ale i tak warto 'stracić' pół dnia żeby tam pojechać. Poza tym trafiłem na dobrą pogodę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Maj 2014 22:42 

W takim razie kolejna rzecz to zwiedzenia podczas wyjazd na Ukrainę zaklepana. Dzięki.
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Cze 2014 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 300
Loty: 89
Kilometry: 152 724
niebieski
Dodam kilka informacji od siebie.
Jeżeli macie możliwość odwiedzenia rezydencji poza weekendem to zdecydowanie polecam - w weekendy nadal jest tam bardzo dużo ludzi. Tym samym nie warto jechać tam w weekend własnym samochodem - nie ma gdzie zaparkować. Marszrutki z Heroiv Dnipra odjeżdżają co chwilę, jedzie się ok. 10min (ok. 20km).
Na miejscu można wypożyczyć rowery (50UAH/godz), Segwaye (300UAH/godz) oraz meleksy (nie znam ceny).
Wstęp do "muzeum samochodowego" (czyli garażu :)) dodatkowo płatne 30UAH.
Teren rezydencji jest ogromny, więc warto sobie zarezerwować na zwiedzanie minimum 3 godziny.
Na miejscu można kupić jakieś lody, shake, napoje, pamiątki (to samo co w centrum).

Ps. Zaraz po wyjeździe z miasta (ok. 5km od Heroiv Dnipra) znajduje się jakieś jeziorko / zalew, gdzie było dużo ludzi i wyglądało całkiem nieźle. Nie zatrzymywaliśmy się tam, ale może to być dobra alternatywa dla plaż miejskich w Kijowie, które z relacji znajomych nie wyglądały zbyt ciekawie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Lip 2014 11:43 

Rejestracja: 17 Lip 2014
Posty: 5
Zbanowany
ja tu też znalazłem kilka zdjęć willi Wiktora Janukowycza zobaczcie http://picslog.eu/luksusowa-willa-wikto ... 44939.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Kwi 2015 16:01 

Rejestracja: 03 Sty 2011
Posty: 172
Ktoś z Was był ostatnio w tej willi? A jeśli tak, to może napisać, czy relacje marcino86 i Kadeta nadal są aktualne? W dalszym ciągu można tam bez problemu dojechać i się poruszać? Proszę o odpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Kwi 2015 07:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 300
Loty: 89
Kilometry: 152 724
niebieski
Na majówkę być może wybiorę się ponownie tam, więc wtedy będę mógł napisać, na ile są to aktualne informacje. Znalazłem gdzieś informację, że obecnie można zwiedzać również główną willę, która w tamtym roku była zamknięta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Kwi 2015 08:27 

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 64
Ja w Kijowie byłem zimą i nie przyszło mi do głowy, aby zwiedzać rezydencję Janukowycza. Nawet nie wiedziałem o takiej możliwości. Ale pomysł przedni! Gratuluję i sam żałuję, że o tym nie pomyślałem.
_________________
Autobusem z Kuopio na Gibraltar.
Jeden dzień w kraju, którego nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Kwi 2015 19:13 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Wybieram się za tydzień do Kijowa. Czy ktoś wie, czy posiadłość można nadal zwiedzać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 25 Kwi 2015 19:35 

Rejestracja: 20 Lis 2013
Posty: 34
Loty: 40
Kilometry: 40 763
Nadal można zwiedzać. Nie wiem ile kosztują, ale taxi odjeżdzają też z Majdanu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 25 Kwi 2015 20:28 

Posiadłość można zwiedzać (stan na koniec marca). Trzeba się jednak liczyć z opłatami na każdym kroku. Osobno płaci się za wejście na teren posiadłości, osobno za wejście do muzeum samochodów (warto), wynajęcie melexa i tak dalej. Wejście do głównej wilii kosztuje podajże 200 hrywien i trzeba się wcześniej umówić telefonicznie. Busy z Majdanu kosztują 150 hrywien od osoby i jest w to wliczone wejście na teren posiadłości.
Góra
 PM off
carcoma uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 25 Kwi 2015 21:39 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
A ten melex w jakiej cenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 25 Kwi 2015 21:45 

Melexy były dostępne z przewodnikiem (kierowcą) - chyba 80 hrywien/osoba. Samodzielnie rowery i Segway. Ceny nie pamiętam. Numer żeby się umówić na zwiedzanie samej willi: 0972878874
Dopiszę tylko, że warto pojechać jak jest okazja bo cały kompleks ma nieuregulowaną sytuację prawną, więc nie wiadomo jak długo jeszcze będzie działał w takiej formie.
Góra
 PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 28 Kwi 2015 03:00 

Rejestracja: 03 Sty 2011
Posty: 172
Anonymous napisał(a):
Busy z Majdanu kosztują 150 hrywien od osoby i jest w to wliczone wejście na teren posiadłości.

Hm, a jak je rozpoznać, gdzie mniej więcej stoją?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 28 Kwi 2015 14:23 

Patrząc na Hotel Ukraina, to po lewej stronie Majdanu na wysokości kolumny. Ale się zorientujesz bo facet nadaje przez megafon i mają baner z główną willa na nim.
Góra
 PM off  
      
#17 PostWysłany: 30 Kwi 2015 14:52 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 740
niebieski
Anonymous napisał(a):
Melexy były dostępne z przewodnikiem (kierowcą) - chyba 80 hrywien/osoba. Samodzielnie rowery i Segway. Ceny nie pamiętam. Numer żeby się umówić na zwiedzanie samej willi: 0972878874
Dopiszę tylko, że warto pojechać jak jest okazja bo cały kompleks ma nieuregulowaną sytuację prawną, więc nie wiadomo jak długo jeszcze będzie działał w takiej formie.

A czy pod samą willą można zapłacić za zwiedzanie? Czy koniecznie trzeba się wcześniej umówić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 30 Kwi 2015 18:32 

Jak ja tam byłem to była zamknięta na głucho i nie było akurat 'dozorcy'. Ten cały kompleks jest udostępniany na lewo, więc to nie jest tak że wszystko działa jak w normalnym ośrodku. Chyba lepiej się próbować umówić wcześniej.
Góra
 PM off  
      
#19 PostWysłany: 01 Maj 2015 20:39 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Byłem dzisiaj w Mezhyhirze. Można zwiedzać willę bez wcześniejszej rezerwacji. Wystarczy i pełnej godzinie podejść do wejścia do domku zwanego Foka (zaraz po lewej od wejścia, za szybą wystawiono słynny złoty bochenek chleba). Oprowadzanie kosztuje 200 UAH, zajmuje ok. 1,5h i jest tylko po ukraińsku, ale zdecydowanie warto. Po powrocie z Kijowa wrzucę trochę zdjęć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 02 Cze 2015 15:32 

Rejestracja: 17 Maj 2015
Posty: 5
A byłeś w tygodniu czy na weekend? Wiadomo jak to jest otwarte?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 70 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group