Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 134 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kijów
#121 PostWysłany: 19 Cze 2019 09:10 

Rejestracja: 06 Lip 2015
Posty: 113
Również polecam gruzińskie restauracje, których jest niezliczona ilość w Kijowie.
Georgian House jest zdecydowanie moim faworyem. Jedzenie takie jak w Gruzji (a nie mimo wysokiej ceny jedynie imitacja jak w podobnej restauracji we Wiedniu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
 Temat postu: Re: Kijów
#122 PostWysłany: 28 Lip 2019 20:28 

Rejestracja: 08 Kwi 2011
Posty: 57
Puzata Hata - tanio i zjadliwie (ale nie dobrze)

Bardzo fajna knajpa to ostatnia barykada na majdanie - podobny schemat jak lwowska kryjowka.

Rowniez dobre burgery jedlismy w restauracji Vatra na Kreszczatku- polecam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#123 PostWysłany: 14 Lis 2019 13:39 

Rejestracja: 05 Lut 2011
Posty: 169
niebieski
Witam,

w sumie to nie jedzenie, ale podepnę się pod założony już temat. Ktoś poleci fajny, niedrogi lokal z sziszą w Kijowie? Najlepiej w bliskiej odległości od Majdanu.

Pozdrawiam,
Marek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#124 PostWysłany: 15 Gru 2019 20:30 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Pod Lacką bramą w Kijowie znajduje się wspomniana tutaj ciekawa knajpa Ostatnia Barykada, bardzo specyficzny klimat, hasło na wejściu, nietuzinkowy wystrój i jedzenie też dobre, w Kijowie znajdzie się wiele tańszych, ale tu tez nie ma dramatu: kotlet po kijowsku: 5 euro, banosz 3e, drinki po 3:


Image


Image


Image


Image


Image


Image
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#125 PostWysłany: 15 Gru 2019 23:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
meczko napisał(a):
Jadłem ostatnio w krymskotatarskiej restauracji Musafir na ul. Chmielnickiego, widzę na stronie, że mają jeszcze jedną lokalizację: https://www.musafir.com.ua/
Jedzenie świetne, spróbowałem sporo potraw, bo byliśmy dużą grupą i biesiadowaliśmy wspólnie. Dużo wspólnego z kuchnią turecką, chyba jeszcze więcej z gruzińską. Popijaliśmy bardzo miłym gruzińskim Saperavi. Ceny jak na stolicę są bardzo umiarkowane (na stronie jest menu), oczywiście jest drożej niż w Puzatej Chacie :)
Prowadzą ją krymscy Tatarzy - uchodźcy, którzy opuścili Krym z powodu rosyjskiej okupacji.

Byłem i polecam. Jedzenie bardzo smaczne, ceny dobre. W sobotę bez rezerwacji trzeba było chwilkę poczekać na stolik.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#126 PostWysłany: 28 Lut 2020 15:07 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 117
Kilometry: 239 494
Georgia na ulicy Chreszczatyk. Jedzenie dobre, wygląd i obsługa w porządku, tak samo, jak i ceny. Trochę dziwnie tak wybrać się do restauracji gruzińskiej będąc na Ukrainie (jakby u nas był z tym problem), ale może akurat komuś przyjdą smaki tak jak nam, a kolejka do ostatniej barykady będzie na godzinę :)
Załącznik:
Georgia (1).jpg
Georgia (1).jpg [ 889.15 KiB | Obejrzany 3895 razy ]
Załącznik:
Georgia (2).jpg
Georgia (2).jpg [ 791.06 KiB | Obejrzany 3895 razy ]

Cafe Cuba - polecam to miejsce, bo znajduje się przy Majdanie. Z pogodą w zimę bywa różnie, a kawa i ceny są tam całkiem dobre.
Załącznik:
Cuba Cafe (1).jpg
Cuba Cafe (1).jpg [ 885.83 KiB | Obejrzany 3895 razy ]
Załącznik:
Cuba Cafe (2).jpg
Cuba Cafe (2).jpg [ 353.13 KiB | Obejrzany 3895 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#127 PostWysłany: 30 Cze 2021 23:44 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Kanapa to bardzo dobra jakość i wysoka cena. Zjadłem tam chyba jedno z najbardziej estetycznych dań w życiu. Varenyky barwione na czarno z farszem z sandacza, ze śmietaną i białym kawiorem.
Korchma Taras Bulba na skrzyżowaniu Puszkinskiej i Proriznej - podobnie jak Mitla, tylko ładniej i drożej. Wyśmienity Banosz.

A na śniadania coś czego nie widziałem we Lwowie, ale na pewno tam też można znaleźć, ponieważ miejscówka nazywa się Lviv Croissants. Do-sko-na-łe.

Puzata Hata przereklamowana i żałuję, że tam zjadłem. Przez to zabrakło czasu na Musafir. :(

A i jeszcze uwaga na Pijaną Wiśnię obok Placu Niepodległości. Turystom liczą więcej niż miejscowym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#128 PostWysłany: 01 Lip 2021 14:43 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 271
Loty: 55
Kilometry: 102 698
Lviv Croissants jest w wielu miastach na Ukrainie, dobra sieciówka. Jadłem we Lwowie, Kijowie, Tarnopolu, Użgorodzie, Kamieńcu Podolskim w zasadzie wszędzie bez zastrzeżeń.

Jak z tą Pijaną Wiśnią, jak Cię oszukali? Może wziąłeś jakiś większy rozmiar napoju i dlatego więcej zapłaciłeś? Z tego co pamiętam to jest niepełny kieliszek, kieliszek pod brzeg który upijasz bez pomocy rąk zanim wrzucą wiśnie, jest też duży kubek 0,4 lub 0,5 litra.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#129 PostWysłany: 01 Lip 2021 14:53 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
LaMancha napisał(a):
Puzata Hata przereklamowana i żałuję, że tam zjadłem. Przez to zabrakło czasu na Musafir. :(


Współczuję. To różnica jak między stołówką a dobrą knajpą. No dobrze, Puzatą Chatę na korzyść od zwykłej stołówki odróżnia dostępność piwa :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#130 PostWysłany: 01 Lip 2021 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4473
srebrny
Ten, komu Puzata nie uratowała życia w przelocie niech pierwszy rzuci kamieniem 😀 .
Oczywiście na wieczór przy świecach wybieramy inny lokal.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kijów
#131 PostWysłany: 01 Lip 2021 22:09 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Cytuj:
Jak z tą Pijaną Wiśnią, jak Cię oszukali? Może wziąłeś jakiś większy rozmiar napoju i dlatego więcej zapłaciłeś? Z tego co pamiętam to jest niepełny kieliszek, kieliszek pod brzeg który upijasz bez pomocy rąk zanim wrzucą wiśnie, jest też duży kubek 0,4 lub 0,5 litra.


Wziąłem średni kubek i zapłaciłem 105 hrywien. Nie ma opcji żeby tyle to kosztowało, porównując do innych alkoholi, którymi raczyłem się przy Kreszczatyku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#132 PostWysłany: 01 Lip 2021 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Nie znam się na ofercie Pijanej Wiśni - nie kręci mnie to, ale cennnik można znaleźć w necie i przedstawia się on dla Kijowa tak:

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=60E26727
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#133 PostWysłany: 25 Lis 2021 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2019
Posty: 165
pijana wiśnia 100 hrywien za kubek (TAKA SAMA CENA JAK W WARSZAWIE),
co do samych restauracji:
Mitla najlepsze wareniki jakie zjadłem na Ukrainie (w końcu miały smak), placki ziemniaczane dobre, ceny umiarkowane
Musafir wielki mix kuchni tatarskiej, tureckiej, uzbeckiej, ormiańskiej, smacznie ale bez szału, ceny umiarkowane
Mana Manana na Podolu, smak ok, ceny umiarkowane
Заходи Дарагой gruzin, smak umiarkowany, ceny niskie
Lviv Croissants zawsze i wszędzie dobry i tani będzie, wspaniała sieciówka na śniadania

z tymi cenami to może subiektywne odczucie, po prostu nie było mnie 2 lata na Ukrainie, odniosłem wrażenie że wszystko podrożało jakieś dobre 25/30%
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#134 PostWysłany: 03 Lut 2022 20:34 

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 111
niebieski
cccc napisał(a):
Polecam jedna z moich ulubionych restauracji w Kijowie, Pervak z urainska kuchnia, dobre jedzonko i sympatyczna obsluga. :)

Załącznik:
Pervak.JPG


Pyszny browarek :D



Trochę czasu minęło od posta, ale zgadzam się w 100%! Restauracja Pervak zdecydowanie godna polecenia. Świetna ukraińska kuchnia, no i polecam ich domowej roboty nalewki :)
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 134 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group