Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 157 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kenia - wiza
#1 PostWysłany: 29 Sie 2015 11:37 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Czy słyszeliście, że od 1 września 2015 zmieniają się regulacje prawne i nie można już otrzymać wizy na lotnisku, tylko trzeba ją wcześniej załatwić poprzez ambasadę czy konsulat?
_________________
Ιαπόνκα76


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 29 Sie 2015 13:59, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel
City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum
 Temat postu: Re: Kenya - wiza
#2 PostWysłany: 29 Sie 2015 11:45 

Czytaliście na stronie MSZ:

http://msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/wizy/
Od 1 września 2015 r. wizę można uzyskać wyłącznie online www.ecitizen.go.ke

inne źródło:
http://www.rp.pl/artykul/1214346.html
Góra
 PM off
Japonka76 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kenya - wiza
#3 PostWysłany: 29 Sie 2015 12:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Dzięki, też już to znalazłam.
Hmm, to mam zagwozdkę, bo kupiłam koledze bilety do Kenii z lądowaniem w NBO 1 września, i nijak już nie da rady wyrobić wizy :( muszę mu przbukować bilet o jeden dzień wcześniej :( masakra
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenya - wiza
#4 PostWysłany: 29 Sie 2015 12:09 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
ale tu pisze o okresie przejściowym w Nairobi Airport. "Przez dwumiesięczny okres przejściowy dokumenty będą wydawane także na lotnisku w Nairobi oraz w ambasadach i konsulatach Kenii. Zgłoszeń należy dokonywać co najmniej na siedem dni przed planowaną podróżą, ponieważ właśnie tyle może wynieść okres oczekiwania"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenya - wiza
#5 PostWysłany: 29 Sie 2015 12:21 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Niestety on nie chce lecieć bez pewności że wizę dostanie na lotnisku, bo nie jest to oficjalne stanowisko departamentu z Kenii, tylko informacje z polskiej prasy.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#6 PostWysłany: 29 Sie 2015 16:54 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 813
Kilometry: 1 220 941
srebrny
Wiza będzie akceptowana tylko wtedy gdy została wydana przed 01.09.
Czyli rzeczywiście jeżeli lot jest 01.września to nijak kolega się nie wpasuje w nowe zasady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#7 PostWysłany: 31 Sie 2015 08:52 

Rejestracja: 28 Maj 2014
Posty: 16
Loty: 265
Kilometry: 284 112
Witam,

Czy ktoś już miał okazję składać wniosek o wizę on-line? Jak przebiegła aplikacja? Formalność czy trzeba przesyłać milion dokumentów?

Pozdrawiam,
Dorota
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#8 PostWysłany: 26 Wrz 2015 13:19 

Rejestracja: 20 Lis 2010
Posty: 172
Ja jestem na etapie aplikowania o wize, na razie postepuje według instrukcji Kenya Airways https://www.kenya-airways.com/uploadedF ... ations.pdf , aczkolwiek utknąłem i w poniedziałek zamierzam zadzwonić do ambasady. Chyba, że może ktoś z Was wie, lece na Seszele Paryż-Nairobi-Mahe i z powrotem ta sama trasa, w Nairobi czekanie 15 h na lotnisku w jedna strone, a w druga 3h. Pytanie brzmi, czy musze wyrabiać dwie wizy tranzytowe czy jedną? Co do wiz jestem totalnym laikiem, nie licząc rosyjskiej załatwianej przez agencje nigdy tego nie robiłem. Dzieki z góry;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#9 PostWysłany: 26 Wrz 2015 14:23 

Rejestracja: 06 Wrz 2014
Posty: 82
Loty: 72
Kilometry: 202 046
Rozumiem ,że przy locie na Seszele mając 15 godz. przesiadki , chcesz opuścić lotnisko. Jeśli nie , to wiza nie jest potrzebna. http://evisa.go.ke/transit-visa.html
Góra
 Profil Relacje PM off
bobek132 lubi ten post.
bobek132 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#10 PostWysłany: 26 Wrz 2015 14:43 

Rejestracja: 20 Lis 2010
Posty: 172
Dzięki za otworzenie oczu;) tego nie doczytałem, biliśmy sie z myślami ale patrząc na dodatkowe koszta i załatwianie wizy plus szczepienia, to gra nie warta swieczki zeby posiedziec w Nairobi od 20 do 10 rano.


Ostatnio edytowany przez Roku, 27 Mar 2018 00:32, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#11 PostWysłany: 26 Wrz 2015 15:24 

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 232
niebieski
Weź pod uwagę , że Jeśli lecisz na Seszele przez Nairobi potrzebujesz szczepień na żółtą febrę (potwierdzonych w książeczce szczepień). To warunek wpuszczenia na terytorium Seszeli. Nawet jeśli nie opuszczałeś strefy tranzytowej lotniska.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#12 PostWysłany: 27 Wrz 2015 00:34 

Rejestracja: 20 Lis 2010
Posty: 172
Własnie z tym niekoniecznie sie zgodze, gdzies przeczytałem, że nie opuszczając strefy tranzytowej w Nairobi nie jest konieczne szczepienie, jak znajde źródło to podam

Edit
Persons travelling to Seychelles via Nairobi, Kenya and who remain in transit in Kenya do not require a vaccination against yellow fever.
https://www.airseychelles.com/en/before ... nformation

I jeszcze na tripadvisorze ta sama informacja sprawdzona przez jednego z użytkowników


Ostatnio edytowany przez Roku, 27 Sty 2016 12:26, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#13 PostWysłany: 22 Lis 2015 18:37 

Rejestracja: 09 Cze 2013
Posty: 68
bobek132 napisał(a):
mlynio napisał(a):
Weź pod uwagę , że Jeśli lecisz na Seszele przez Nairobi potrzebujesz szczepień na żółtą febrę (potwierdzonych w książeczce szczepień). To warunek wpuszczenia na terytorium Seszeli. Nawet jeśli nie opuszczałeś strefy tranzytowej lotniska.

Własnie z tym niekoniecznie sie zgodze, gdzies przeczytałem, że nie opuszczając strefy tranzytowej w Nairobi nie jest konieczne szczepienie, jak znajde źródło to podam

Edit
Persons travelling to Seychelles via Nairobi, Kenya and who remain in transit in Kenya do not require a vaccination against yellow fever.
https://www.airseychelles.com/en/before ... nformation

I jeszcze na tripadvisorze ta sama informacja sprawdzona przez jednego z użytkowników



Z ciekawości schowałem moją żółta książeczkę ze szczepieniami..... nikt nie sprawdzał jej u osób które miały ją w rękach ani mnie nie poproszono o jej okazanie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#14 PostWysłany: 26 Sty 2016 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2013
Posty: 181
Dzisiaj wyrabiałem wizę tranzytową 72h - całość od złożenia wniosku i płatności do otrzymania wizy zajęło 5 minut :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#15 PostWysłany: 26 Sty 2016 22:28 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1642
niebieski
Wizy do Kenii także tranzytowe nadal można wyrobić na miejscu na lotnisku. Cena taka sama (lub nawet niższa bo pomija się koszty płatności kartą,które przynajmniej przy wizie online dodają) i unika się podawania tych wszystkich danych przez siec. Na miejscu nawet z wydrukowaną wizą online czekasz w kolejce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#16 PostWysłany: 27 Sty 2016 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2013
Posty: 181
Gdzie można znaleźć taką informację, bo nigdzie nie widziałem zapisu o takiej możliwości ? Sprawdzałeś to lub gdzie czytałeś o tym ?
Nawet na stronie Kenya Airways jest zapis, że bez wizy nie wpuszczają do samolotu ( za wyjątkiem tranzytu).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#17 PostWysłany: 27 Sty 2016 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Wrz 2013
Posty: 52
Loty: 282
Kilometry: 465 550
W internecie informacji tej chyba próżno szukać, wszelkie oficjalne serwisy informują o obowiązku wystąpienia o wizę on-line. Z tego co czytałem chcą w ten sposób rozładować ruch na lotnisku.

Potwierdzam natomiast, że na lotnisku w Nairobi można wyrobić wizy. Przed wylotem na lotnisku nikt nie weryfikował czy już je posiadamy, duża część pasażerów załatwiała wizy na lotnisku (lot Turkishem).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#18 PostWysłany: 27 Sty 2016 21:11 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1642
niebieski
Info choćby tutaj https://www.gov.uk/foreign-travel-advice/kenya
Ale sprawdzone też naocznie w grudniu w MBA.

Wprowadzenie wizy on-line miało kilka przesłanek, m.in. bezpieczeństwo i kontrola przyjezdnych ale wprowadzone procedury nie do końca są szybkie i przejrzyste stąd wrócono do wiz na lotniskach (do odwołania). Nie jest to głośnio komunikowane aby większość wyrabiała on-line.

Na lotnisku w MBA wyglądało to tak, że osoby z wydrukowanymi wizami czekają w tej samej kolejce co osoby z wnioskiem i kasą w ręku, zatem oszczędność czasu nie jest szałowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#19 PostWysłany: 22 Mar 2016 00:05 

Rejestracja: 16 Sty 2012
Posty: 28
Pytanie, czy obecnie na lotnisku w Mombasie bez problemu dostane wizę czy musi być e-wiza i czy potrzebne są zdjęcia tam na miejscu??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#20 PostWysłany: 22 Mar 2016 00:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Wize dostaniesz bez problemu, nie potrzeba zadnych zdjec :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 157 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group