Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 163 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#81 PostWysłany: 24 Wrz 2023 14:39 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3976
platynowy
Czy komuś udało się ostatnio zapłacić za wizę? Próbowałem 10 różnych kart i ciągle ten sam error.

Edit: za chyba 20-tym razem poszło... w Chrome, karta Aion.

Załącznik:
uje.png
uje.png [ 29.52 KiB | Obejrzany 848 razy ]
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje/lato: loty na Alaskę z Berlina od 2191 PLN. Wiele terminów Wakacje/lato: loty na Alaskę z Berlina od 2191 PLN. Wiele terminów
Lato w Grecji: all inclusive light w hotelu na Rodos za 2559 PLN. Wylot z Warszawy Lato w Grecji: all inclusive light w hotelu na Rodos za 2559 PLN. Wylot z Warszawy
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#82 PostWysłany: 28 Wrz 2023 00:24 

Rejestracja: 28 Wrz 2023
Posty: 1
Mam taki sam problem z płatnością - różne karty, kilkukrotne próby, ciągle odrzuca. Założyłam ticket i czekam na odpowiedź. Jak udało Ci się to rozwiązać?
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#83 PostWysłany: 28 Wrz 2023 12:40 

Rejestracja: 18 Lis 2019
Posty: 78
W ostatnim czasie (jakieś dwa tygodnie temu) płaciłem Revolut'em za wizę i nie było problemu. Dwóch kolegów też nie miało problemu. Więc może kwestia konkretnej karty albo jakiś nowy problem.
_________________
zdjęcia i relacje z moich podróży: (Sri Lanka, Peru, Spitsbergen, Kenia, Tanzania, Indie, Gruzja, Albania, Czarnogóra, Maroko i wiele innych)
instagram.com/kierunek.koniec.swiata
facebook.com/kierunek.koniec.swiata
60/193 krajów ONZ, 65 krajów ONZ+
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#84 PostWysłany: 16 Paź 2023 20:37 

Rejestracja: 16 Paź 2023
Posty: 3
-- 16 Paź 2023 20:33 --

Witam wszystkich
próbuję dziś już do 15 godziny stworzyć konto na evisa aby złożyć wnioski na wizę do Kenii i lipa przy dodawaniu zdjęcia wyskakuje komunikat że nie mam internetu. Czy ktoś miał kiedyś taki problem?

Pozdrawiam
Radek

-- 16 Paź 2023 20:37 --

Futek napisał(a):
Witam wszystkich
próbuję dziś już do 15 godziny stworzyć konto na evisa aby złożyć wnioski na wizę do Kenii i lipa przy dodawaniu zdjęcia wyskakuje komunikat że nie mam internetu. Czy ktoś miał kiedyś taki problem?

Pozdrawiam
Radek

Dokładnie jest napisane " oops, it seems we're having trouble connecting to the internet. Attempting to connect" i tak jest za każdym razem

pozdrawiam
Radek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#85 PostWysłany: 16 Paź 2023 23:05 

Rejestracja: 11 Lip 2018
Posty: 1
Loty: 47
Kilometry: 153 439
Mam to samo. Już 15 razy próbowałem dzisiaj utworzyć konto i bez skutku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#86 PostWysłany: 17 Paź 2023 06:31 

Rejestracja: 16 Paź 2023
Posty: 3
Jak dziś się nie uda skorzystam z pomocy pośrednika. Lepsze to niż ma wyjazd przepaść. koszt około 35-40 płn za jadą wizę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#87 PostWysłany: 17 Paź 2023 13:25 

Rejestracja: 16 Paź 2023
Posty: 3
TomG napisał(a):
Mam to samo. Już 15 razy próbowałem dzisiaj utworzyć konto i bez skutku.


TomG udało się po dziesiątkach prób. Stworzenie konta udało się tylko poprzez sieć GSM laptop podłączony do telefonu. tylko tak stworzyłem 3 konta dla rodziny i później każdy oddzielnie aplikuje o wizę. Aplikacja o wizę szła już normalnie po kablu czy wifi. Powodzenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#88 PostWysłany: 31 Paź 2023 00:22 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4184
złoty
Procedura otrzymania wizy kenijskiej, to droga przez mękę.
Najpierw trzeba złożyć konto, dość kłopotliwe czasochłonne. Później i tak trzeba wszystkie dane podawać, łącznie z emailem do hotelu, którego nie posiadam. Inaczej nie przejdzie. Przy wizie tranzytowej również wymagane są dane hotelu lub miejsca w którym się zatrzymamy.
Jak już po kilku godzinach wszystko ogarniemy, to wywala płatność w nieskończoność.
Pociechą jest, że wniosek zarejestrowany i i kiedyś uda się go opłacić.
Góra
 Profil Relacje PM off
jowa31 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#89 PostWysłany: 02 Lis 2023 06:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 976
Loty: 385
Kilometry: 586 208
srebrny
@jacek96
Widać brak obycia w afrykańskich wizach :D
Fakt - aplikacja wizowa jest nieco upierdliwa, ale do uporania się w 20-30 minut.
Jako nocleg można dać dowolne potwierdzenie z bookingu, a nocleg zvoidowac; zdjęcie zrobić selfie telefonem - nikt się niczego nie czepia.
Do tego - jak gamoń - skopałem daty, a po paru godzinach wróciła wiadomość, żeby poprawiać aplikację. Zrobiłem to szybko i na kolejny dzień rano miałem już wizę na mailu.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#90 PostWysłany: 28 Lis 2023 14:19 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 819
Loty: 29
Kilometry: 81 087
BZdurne pytanie ale zasadne w tej części Świata.
Wiza jest ważna 90 dni od pierwszego przekroczenia granicy z Kenią (na lotnisku) czy od daty wydania wizy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 28 Lis 2023 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1207
Loty: 403
Kilometry: 672 530
srebrny
Japonka76 napisał(a):
Jest. Vis a vis wyjścia są 2 stoiska z telekom, po lewej jedno to Safaricom.


Warto wspomnieć, że Safari nie działa całą dobę (a przynajmniej nie codziennie), mimo że wg informacji jakie można znaleźć w różnych źródłach teoretycznie tak być powinno. My lądowaliśmy o drugiej nad ranem i było zamknięte.
Góra
 Profil Relacje PM off
FUX lubi ten post.
FUX uważa post za pomocny.
 
      
#92 PostWysłany: 28 Lis 2023 19:48 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4075
FUX napisał(a):
BZdurne pytanie ale zasadne w tej części Świata.
Wiza jest ważna 90 dni od pierwszego przekroczenia granicy z Kenią (na lotnisku) czy od daty wydania wizy?
Przekroczenia granicy.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 28 Lis 2023 20:44 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 819
Loty: 29
Kilometry: 81 087
W necie znalazłem, że od daty wydania 90 dni.
Na stronie gov 90 dni od wydania i 30 na pobyt.

Afryka.

:lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 28 Lis 2023 22:00 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4075
Trzeba rozróżnic termin ważności wizy od pozwolenia na przebywania na terytorium Kenii. Musisz wjechać do Kenii w terminie 3 miesięcy od daty wystawienia wizy.

A podejrzewam, że Tobie chodziło raczej o to, jak długo możesz przebywać w Kenii.


"A Kenyan Visa is valid for 3 months from the date of issuance. A visa holder should enter Kenya within 3 months from the date of issuance. The length of stay in Kenya begins on the date of entry into Kenya, NOT from the date of visa issuance."
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
FUX lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#95 PostWysłany: 29 Lis 2023 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1449
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Wiza single entry ważna jest 90 dni od wydania. Czyli jak dostaniesz wizę dzisiaj a pojedziesz za 2 miesiące długość pobytu będzie maksymalnie 1 miesiąc i jest ona wskazana w wizie co do dnia.

Na lotnisku immigration officer może cię zapytać jak długo zamierzasz zostać lub Ty możesz poprosić jak długo chcesz przebywać w Kenii w ramach limitu ważności wizy.
Nawet jak wiza wskazuje date wygasniecia za 3 mce immigration officer w paszporcie długopisem przy pieczątce wpisuje maksymalna długość pobytu. Np 1 miesiąc.
Mi się zdążało różnie mając świeża wize dostawałem 3mce, 1 mc a raz chciał wpisać miesiąc ale powiedziałem że może zostanę dłużej to uśmiechnął się i dal 3.

Raz wyjechałem po terminie ważności przy wyjeździe oficer powiedział że przekroczyłem termin ważności ale jak dam mu na lunch to nie będzie problemu. W paszport wcisnąłem 5usd przeszedłem granice bez wyjazdowej pieczątki z datą opuszczenia kenii :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#96 PostWysłany: 30 Lis 2023 10:26 

Rejestracja: 30 Lis 2023
Posty: 2
Hej,

Planuje kupienie lasta do Kenii, i zaczynam aplikację wizową - wiem, że co do rezerwacji to wystarczy zwrotna z bookingu, ale co z biletem ( którego fizycznie jeszcze nie mam)?
Jak to ugryźć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#97 PostWysłany: 30 Lis 2023 11:43 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 635
niebieski
Dostrzegam cień szansy na rozwiązanie w kupnie biletu uprzednio do rozpoczęcia procesu aplikację o wizę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#98 PostWysłany: 30 Lis 2023 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2309
złoty
@QbaqBA A jaką szansę dostrzegasz kupując wspomnianego lasta dzień przed wylotem ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#99 PostWysłany: 30 Lis 2023 12:11 

Rejestracja: 30 Lis 2023
Posty: 2
QbaqBA napisał(a):
Dostrzegam cień szansy na rozwiązanie w kupnie biletu uprzednio do rozpoczęcia procesu aplikację o wizę.



O dzięki za tajemną wiedzę. Pytałam o lasta, skoro czas oczekiwania na wizę to do 48h, a planuje kupić lasta na pare godzin przed to faktycznie, podsunąłes rozwiązanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#100 PostWysłany: 30 Lis 2023 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 231
niebieski
Wiza kupowana w ostatnia niedziele o 20:00, przyszla we wtorek o 15:00, czyli praktycznie na styk 48h jakie maja na wyslanie.
Podczas wyrabiania wizy teoretycznie potrzeba miec juz wykupiony lot wiec lasty z R.pl odpadaja ALE mozesz poslac jedynie screeny rezerwacji z bookingu i plan podrozy po Kenii. Powinno przejsc
_________________
77 flights / 108,796 miles
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 163 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group