Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 11 Wrz 2016 18:00 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1321
srebrny
Moja dobra znajoma powiedziała mi kiedyś, że zazdrości mi podróży. Od tego momentu z czystej przyjacielskiej złośliwości wysyłam jej kartkę z każdego wyjazdu. Z długoletniej statystyki wychodzi na to, że ok 20% tych kartek w ogóle nie dochodzi.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#42 PostWysłany: 11 Wrz 2016 18:23 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 103
A swoją drogą...
zawsze mnie zastanawia co powstrzymuje tych "zazdrosnych"...
pomijając kwestie ciężkich chorób, braku jakiejkolwiek pracy i innych przykrych zdarzeń losowych...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 11 Wrz 2016 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 967
Loty: 380
Kilometry: 582 836
srebrny
@ mysimpleworld
Serio? Czy Ty na pewno jesteś człowiekiem?
Strach przed nieznanym.
Brak znajomości języków obcych.
Konieczność opuszczenia swojej strefy komfortu.
Brak środków (wynikający często z braku świadomości ile taki wyjazd kosztuje i nieumiejętności oszczędzania).
Strach przed lotem stalowym ptakiem.
Lenistwo.
Pracoholizm.
Szukanie wymówek to najbardziej ludzka z ludzkich rzeczy. Jeżeli jesteś botem to przyda Ci się taka informacja w konwersacjach z ludźmi :)
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
mysimpleworld lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 11 Wrz 2016 22:25 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 103
Hahaha :D
no zawsze mi się wydawało, że jestem człowiekiem, ale teraz to się muszę chyba nad tym zastanowić :P

no właśnie chyba chodziło mi o ten typ leniwców, którzy tylko wiecznie narzekają, ale nic ze swym życiem pozytywnego nie robią...
Strach przed lataniem nie jest żadną wymówką - są autokary, pociągi itp...
Kwestie finansowe nie wchodzą w grę w sytuacji kiedy ludzie są naprawdę biedni - nie myślą o podróżowaniu, ale o tym jak godnie żyć.
Brak znajomości języków - osobiście znam parę (już koło 60-tki), którzy po dziś dzień nie znają żadnego obcego języka (rosyjski ze szkoły, ale nie wszędzie się dogadasz, nie oszukujmy się). Zjeździli już pół świata i nadal nie mają dość ;)

czasem mam takie wrażenie, że zazdrość i ciągłe marudzenie jest trochę zakorzenione w mentalności Polaków (bez urazy - oczywiście, że nie wszystkich).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 13 Wrz 2016 20:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
Uwielbiam wysyłać pocztówki znajomym. Czasami nawet podchodzi pod "wyzwaniem" znalezienie sklep z nimi albo pocztę! (Kolumbia np.) ale także zbierać od nich i wieszać na ścianie :D

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 16 Gru 2018 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2230
Loty: 221
Kilometry: 410 915
niebieski
Jak wychodzi czasowo dojście takich pocztówek? Wysłałem około 40 pocztówek z Nepalu, ani 1 nie doszła a to już 2 miesiące :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 16 Gru 2018 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Bardzo rzadko wysylam pocztowki, raczej z miejsc trudno dostepnych jak np. z wyprawy na Biegun czy Bhutanu.
W Burundi mialem problem kupic znaczki.
Mozna bylo wyslac kartki nawet ze stacji Arctowskiego, ale zrobila sie kolejka, wolalem chlapnac sobie z chlopakami. :D
Btw wiele kartek nie podochodzilo, np. wszystkie, ktore wyslalem z Kostaryki, albo szly b. dlugo, np. z Iranu.
Kilka lat temu znajoma wyslala mi kartke z Bulgarii, ktora szla prawie 3 m-ce! :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 16 Gru 2018 13:05 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
ja wysylam z kazdego wyjazdu jedna kartke -do cioci,ktora jest sama na tym swiecie. za kazdym razem jak dojdzie dzwoni i dziekuje ze bedac 10tkm od domu mysle o niej.
niewiele mnie to kosztuje a kobieta ma chwilke radosci
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 17 Gru 2018 17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Ja też mam obowiązkowy zestaw pocztówek do wysłania z każdej wyprawy. Sama też sporo dostaję i bardzo lubię, chociaż kolekcja się ciągle rozrasta i już dawno przerosły powierzchnią przeznaczony dla nich kawałek ściany.

Co ciekawe, często wysyłam równolegle kartki do Polski (kilka miejsc) i do Wiednia i te do Austrii dochodzą nieraz 2-3 razy szybciej. Rekordziści to pocztówki ze Lwowa i Hong Kongu, którym zeszło po dobre 3 miesiące.
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 17 Gru 2018 18:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Czy kolekcjonujecie te pocztowki, jesli mozna zapytac? ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 17 Gru 2018 18:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Piszę do rodziców (tzn dzieci piszą do dziadków) i zawsze też do siebie - :roll: wisi jakiś czas taka kartka na lodówce pod magnesem, ląduje potem w szafie ze zdjęciami i czeka na ponowne odkrycie. (pewnie po latach)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 17 Gru 2018 19:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
moje dochodzą chyba w 99%( do texasu), natomiast dużo wysiłku kosztuje zdobycie kartki i znaczka
jak do tej pory, zanotowałem jedna porażkę-Kanton, udało mi się znaleźć pocztę, kupić znaczek, ale pocztówki mieli okropne(na nowy rok chiński) i w paczkach po 10 szt., nie udało mi się dostać nigdzie pocztówki turystycznej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 18 Gru 2018 22:48 

Rejestracja: 06 Gru 2016
Posty: 92
Loty: 31
Kilometry: 49 848
@cccc
Tak! mam wielkie pudło z pocztówkami. Niektóre mają już po 30 lat - dostawałam je jeszcze w podstawówce. Dla mnie niesamowita pamiątka :D
Niestety z czasem przychodziło ich już mniej. Teraz dostaję tylko z bardziej egzotycznych miejsc, jak ostatnio Grenada. Sama też wysyłam tylko wtedy, kiedy rusze sie gdzieś dalej poza Europę. A tak to jak większość - kupuje, ale raczej nie wysyłam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 19 Gru 2018 00:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2015
Posty: 117
Ja również wysyłam kartki. Mam znajomego na Malcie, który bardziej niż kartki zbiera stemple na znaczkach, więc dla Niego często szukam też ciekawych miejsc z których te kartki wysyłam. W Birmie była to poczta na Inle Lake, w Polsce Wieliczka, Korea Północna czy na Cubie z prowincji Guantanamo.

Dodatkowo mam też grona znajomych i przyjaciół w Polsce, którzy już mają swoje dzieci w wieku od kilku do kilkunastu lat i to raczej teraz do tych dzieci wysyłam te kartki - fajnie jest widzieć jak to pobudza wyobraźnię oraz często wzmacnia lub rozbudza zainteresowania podróżami.

Rodzina też dostaje kartki - nadal uważam iż jest to nadal coś miłego.

Oczywiście część moich kartek nigdy nie dodarła do adresata, a te które dotarły po 3 lub 4 miesiącach wzbudziły spory śmiech i ciekawość dlaczego trwało to tak długo.

Jestem pewien, że nadal będę wysyłał kartki.
_________________
Pozdrawiam
Nico

Kiedyś jako Nico_world

http://globtr.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 19 Gru 2018 01:15 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
@cccc

Ja też zbieram kartki jak głupiec już prawie 25 lat, mimo, że sam co roku pojadę gdzieś parę razy, to nawet proszę znanych mi ludków z forum, aby mi zawsze coś przygarnęli z w miarę egzotycznej wycieczki i się udaje;)
Nawet oferuję podwójny zwrot kosztów za fatygę, aby tylko dostać jakieś cacka z bardzo egzotycznych i nietuzinkowych miejsc - typu Afryka czy Ameryka Południowa;)
Mam już ze 20.000. sztuk i już większości nie ogarniam (tym bardziej, że miałem w otatnich latach kilka przeprowadzek po kontynencie); część trzymam w klaserach foto, część w kartonach, coś na lodówce i ściance, mam też trochę przewodników i znaczków oraz monet - też zaczęte za dzieciaka za komuny;) Z jednego dłuższego wyjazdu przez kilka państw potrafię przywieźć nawet do 500 sztuk (sick!!!).

A zaczęło się na maksa w Jordanii przy pierwszej dalekiej podróży w 1996 roku, wtedy ta samo jak bilet do Petry kosztował 1 JD, to na Downtown Amman koło teatru były sklepy, gdzie za dinara dawali 25 sztuk, a towar był przepiękny;)

Zawsze z wakacji od tamtej pory wysyłałem krocie, nawet po 30 sztuk, wtedy kartka z Turcji, Syrii, Libanu, Iranu, Jordanii, Pakistanu, Algierii, czy Izraela to był rarytas (głównie lata 1996-2008)! Wysyłałem nawet na uczelnię, a że mam przepiękne (nie tylko moje zdanie), prawie damskie pismo, to był to towar bardzo "pożądany".

Dziś zazwyczaj wysyłałam do najbliżej Rodziny, chcąc przywołać im uśmiech i te czasy, w któryś takie pozdrowienia był to niemal standard;)

Pozdrówka dla wszystkich zbieraczy i wysyłaczy!
Art.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 19 Gru 2018 01:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Dzieki za odpowiedzi. :)
Moze i warto zbierac, u mnie po pewnym czasie wedrowaly do kosza.
Zreszta na moich wypadach szkoda mi czasu na szukanie kartek i znaczkow.
Podziwialem ludzi, ktorzy potrafili spedzic pol dnia czy nawet wiecej w poszukiwaniu znaczkow i poczty.
Wolalem przywiezc drobny prezent np. w postaci magnesu czy orientalnych przypraw.
Wyjatkiem byly miesjca trudno dostepne, tak jak juz wspominalem czy tez bliskie chore osoby.
Btw jak juz wysylalem kartki to staralem sie, aby byly napisane w j. danego kraju np. po chinsku czy Dzongkha. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 20 Gru 2018 03:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2634
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
My kartki wysyłamy ZAWSZE, aktualnie do 7 miejsc (6 - Polska, 1 - USA), chyba w jakimś innym wątku na forum o tym pisałem.
W każdym razie najdłużej szła kartka z Hong Kongu (kilka miesięcy, przyszła z pieczątką: "za mała opłata na pocztę lotniczą, wysłane drogą lądową (był mały "obciach" no ale kupiliśmy znaczki takie jak nam powiedzieli :D ) i z Aten (wysłane 25 listopada, dotarły dopiero wczoraj czyli prawie po miesiącu! @Zeus wstyd! ;) ). Najszybciej z Japonii, jakoś ze 2-3 dni (szacunek dla Japończyków). Do Polski kartki zawsze dochodzą, do brata w USA ponoć nie zawsze (Islandia i Izrael - te podobno nie dotarły).

Notabene, w Atenach nie da się kupić znaczków w normalnych sklepach, tylko na poczcie, co sprzedawcy z rozbrajającą szczerością tłumaczą brakiem jakiegokolwiek zarobku na znaczkach pocztowych, natomiast w Tajlandii często doliczają małe kwoty do oficjalnej ceny znaczka, co - jak pamiętam - spowodowało u mnie dużą frustrację w stylu: "nawet #*#!$ na znaczkach turystów łoją!" :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 23 Gru 2018 15:24 

Rejestracja: 23 Gru 2018
Posty: 2
Ja zawsze kupuje pocztówki, których nawet nie wysyłam, ale cieszy mnie to, że zwykle mają widoczki i must seeny z miast. zanim wywołam swoje zdjęcia z podrózy mam do oglądania pocztówki :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 25 Maj 2020 16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 222
Loty: 97
Kilometry: 221 758
niebieski
Wysyłam i dostaję. Uważam, że zwyczaj jest super. I zdecydowanie jestem przeciwnikiem bezosobowych "pozdrowień z wakacji". Nie trzeba na pocztówce robić elaboratu, ale kilka jakichś ciekawych pierdół. Na przykład "W McDonald's można tu kupić McSpaghetti. Niektóre lokalne monety mają dziurkę. Taksówki mają firanki na siedzeniach."

W niektórych krajach problemem faktycznie jest kupienie znaczków i pocztówek (Filipiny - bardzo ciężko). A na przykład na Kubie nie wiem czy wciąż to problem, ale w 2011 problemem było przejmowanie pocztówek przez pracowników poczty, by odkleić znaczki i sprzedać je ponownie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 25 Maj 2020 21:53 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Z ciekawostek pocztówkowych to moja z Tajlandii szła lekko ponad 2 tygodnie, niesamowite jak szybko.
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: j_a oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group