Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Lut 2017 18:32 

Rejestracja: 19 Kwi 2015
Posty: 9
Zamierzam odwiedzić Meksyk ponownie, wcześniej byłem na wyspie Cozumel teraz wybieram się na część kontynentalną i - szczerze -mam problem z wyborem miejsca które będzie bazą noclegowo-wypadową. Jest mnóstwo kurortów do wyboru między innymi te wymienione w temacie jak i inne.
Mam pytanie do znawców tematu, poszukuję miejscowości z pięknymi widokami/plażami jednocześnie nie mocno zatłoczonej. Istnieje taka na Riviera Maya ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 12 Lut 2017 18:40 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
jeśli ma być nie za mocno zatłoczona i z pięknymi plażami to zdecydowanie Akumal. Tulum ma wprawdzie piękne plaże, ale sama miejscowość mało zachęcająca- nieco w oddali od morza przy ruchliwej drodze. Cancun i Playa del Carmen odpowiedz sobie sam- raczej ciężko mówić tu o małym zatłoczeniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Lut 2017 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Ja goraco polecam Playa Xcanan - blisko do Tulum, a jednoczesnie duzo spokojniej i mnie ludzi. No i mieszka sie w domach bezposrednio przy plazy. Bez porownania lepiej niz w Cancun.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Lut 2017 19:31 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 88
Loty: 274
Kilometry: 806 939
Wróciłem tydzień temu. Tydzień w Playa del Carmen, tydzień w Cancun. Oczywiście Cancun dużo lepsze, autobus do zona hotelaria z centrum (R1 lub R2) 10.5 peso (2 zł) i jedziesz na Playa Delphines. Prawdziwa piękna, biała karaibska plaża (a trochę ich widziałem), mało ludzi. W samym Cancun dużo marketów, ceny znacznie niższe niż u nas.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Czerwona uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 13 Lut 2017 16:30 

Rejestracja: 27 Paź 2016
Posty: 14
Jeśli piękne widoki i plaże to okolice Tulum, jeśli chcesz spokoju (jeśli w ogóle można o takim mówić na Riviera Maya) to Puerto Morelos. Małe i ciche miasteczko,które urzekło nas na sam koniec naszego pobytu. Omijaj Cancun z daleka. Woda boska, plaże też spoko, ale to gringolandia a nie Meksyk.
Polecam też plaże Xcacel między Tulum a Akumal. Piękna i pusta plaża z małą cenotą. Warto, żeby odpocząć od zgiełku Cancun czy Playa del Carmen.
A jeśli jednak chciałbyś wybrać wyspę, to jedź na Holbox. Cudowna wyspa z zupełnie innym klimatem niż Riviera Maya. Właśnie tak wyobrażałem sobie Karaiby.
Góra
 Profil Relacje PM off
p.wl lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 13 Lut 2017 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Ja z kolei polecam Mahahual.
Dalej niż miejscowości, które wymieniles ale też spokojniej.
Tulum zatłoczone, Playa del Carmen tak samo.
Akumal fajny jeśli snorkelujesz.
Z Cancun uciekaj czym prędzej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 06 Sie 2017 04:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2015
Posty: 90
Spędziliśmy na Jukatanie prawie 2 miesiące i zdecydowanie najbardziej podobało nam się w Bacalar. Małe miasteczko (jeszcze nie tak turystyczne jak Riviera Maya) położone nad obłędnie turkusową laguną Bacalar. Poniższa fotka chyba wszystko wyjaśnia. :)
Można tam się dostać autobusem z Cancun (i każdej innej miejscowości na południe od Cancun). Jedzie się bodajże 4 h jeśli dobrze pamiętam. Cudowne miejsce. Można znaleźć hotel nad samą wodą z prywatnym pomostem w cenie 350 peso w szczytowym sezonie (święta), poza sezonem oczywiście jeszcze taniej.

Załączniki:
Komentarz do pliku: Kajaki na Lagunie Bacalar
bacalar.png
bacalar.png [ 397.42 KiB | Obejrzany 16807 razy ]
_________________
W podróży dookoła świata od ponad 2 lat. Aktualnie eksplorujemy Alaskę Land Cruiserem własnoręcznie przerobionym na kampera :)

Relacje na bieżąco można znaleźć tutaj: DC Adventures
Szersze info na blogu: www.dc-adventures.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 06 Sie 2017 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Bacalar jest faktycznie urokliwe, ale myślę, że na dość krótki, 2-3-dniowy pobyt. Laguna jest śliczna, ale nie oferuje nic ciekawego pod wodą. Wspomniane wyżej Mahahual, albo położone w pobliżu Punta Placer, dzięki położeniu nad morzem, dają możliwość np. snorklowania na rafie (zwłaszcza w Punta Placer, gdzie do rafy jest znacznie bliżej). Oczywiście, najlepiej będzie pobyć i tu i tu ;-)
A oprócz tego Akumal i żółwie, orlenie i inne okazy!

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Wrz 2017 10:14 

Rejestracja: 28 Lip 2010
Posty: 203
Loty: 35
Kilometry: 107 187
niebieski
Co sądzicie o takiej trasie na 2 tygodnie?

https://www.google.pl/maps/@19.5874527, ... Bgzdw1Epmw
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 29 Wrz 2017 10:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
luc4s napisał(a):
Co sądzicie o takiej trasie na 2 tygodnie?

https://www.google.pl/maps/@19.5874527, ... Bgzdw1Epmw
Bardzo fajna :) Czy dobrze rozumiem, że chcesz to robić autem? Ja usunąłbym np. Isla Mujeres i waliłbym z CUN od razu dalej. Po drodze wpadłbym jeszcze do ruin Chacchoben, w bok od 307-ki. Zajmie Ci to (autem) dodatkowo z 1,5 godziny, a miejsce o tyle inne, że nie ma tam prawie nikogo (chyba że akurat wpadliby turyści z wycieczkowca cumującego w Mahahual).

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Paź 2017 09:34 

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 184
Loty: 127
Kilometry: 271 716
Jak ktoś lubi ciszę i spokój to polecam El Cujo, turystów można było policzyć na palcach jednej ręki. Niewielka wioska rybacka z portem gdzie rano można kupić rybę prosto z łodzi. Za portem ciągnie się piękna chyba 20 kilometrowa plaża na której nie zobaczycie śladu stopy człowieka.
My byliśmy tam 5 dni w lutym na zakończenie dość intensywnego zwiedzania Meksyku. Nocowaliśmy w Villa Mirta. Jest to bungalow z dwoma sypialniami i dużym salonem z kuchnią gdzie można usmażyć rybkę. W wiosce jest kilka sklepów, ale jedynym alkoholem który można tam kupić jest piwo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Sty 2021 12:25 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 89
Loty: 123
Kilometry: 323 273
ja też właśnie przymierzam się do lotu w to piękne miejsce i powoli zaczynam układać plan i poszukiwać biletów (znalazłem fajne połączenie Lufthansą przez Frankfurt na początku marca). Oczywiście w grę wchodzi tylko wypożyczenie auta na miejscu, gdyż plan zwiedzania na 2 tyg. mam dość napięty i jednak bez auta ani rusz.

Na ten moment wyszła mi taka pętelka, obejmująca następujące miejscówki:
Cancun - Coba - Valladolid - Chichen Itza - Izamal - Merida - Celestun lub Rio Lagartos - Uxmal - Campeche - Edzna - Palenque - Agua Azul - Calakmul - Bacalar - Tulum - Akumal - jakaś cenota w okolicy - Isla Mujeres

I teraz parę pytań do mądrzejszych ode mnie :)

Czy pominąłem coś ABSOLUTNIE MUST SEE?
Czy nie przesadzam z ilością stref archeologicznych? (ogólnie z tego co czytam to wszystko jest otwarte teraz i raczej nie zamierzają się lockdownować)
Czy jest sens poświęcać cały 1 dzień na zwiedzanie miasta Campeche, czy raczej popołudnie, nocleg i śmigać dalej?
Czy sytuacja covidowa na Yukatanie i w okolicach daje się bardzo we znaki? Restauracje, maseczki, ograniczenia? (to pytania do kogoś, kto był tam w niedalekiej przeszłości)
Czy ktoś np. orientował się historycznie jak to wyglądało np. gdy potwierdzili X przypadków - wprowadzili bardziej rygorystyczne obostrzenia/zamykali coś/ograniczali dostępność dla turystów?

--
edit: ups, chyba zły temat w sumie i powinno to być gdzieś indziej, w takim razie proszę o przeniesienie ;)

Z góry dziękuję!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 15 Sty 2021 12:33 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 481
złoty
Z archeologią nie przesadzasz, wszystkie te miejsca są warte odwiedzenia. A co do Campeche, cały dzień to moim zdaniem za dużo. Historyczne centrum jest niewielkie, popołudnie spokojnie wystarczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Ptehu lubi ten post.
Ptehu uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 16 Sty 2021 05:32 

Rejestracja: 27 Lis 2020
Posty: 6
Zbanowany
-- 16 Sty 2021 05:19 --

Merida wszyscy w maskach , tulum prawie wszyscy bez masek i wszystko otwarte wiele turystów na ulicy

-- 16 Sty 2021 05:26 --

Ja bym się za bardzo nie nastawiał na marzec bo wydaje się że cyrk się dopiero zaczyna rozkręcać

-- 16 Sty 2021 05:32 --

Jestem na miejscu jakby coś to pytaj ale lepiej na PW :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 18 Sty 2021 03:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Tak sobie czytam o Bacalar i rzeczywistość wygląda teraz nieco gorzej:

_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 18 Sty 2021 03:55 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Generalnie sytuacja z wodorostami wygląda tam od kwietnia do września bardzo słabo. U nas to jakiś temat tabu, człowiek jest karmiony zdjęciami pięknych białych plaż i turkusowej a problem jest szeroko opisywany i dotyczy całego regionu. Oglądając filmy nawet ze stycznia 2021 już widać pasek wodorostów na plaży, a co dopiero będzie w dalszych miesiącach strach pomyśleć. Pozostają baseny, ale nie po to człowiek leci na drugi koniec świata :-( Do tego rozwijająca się w tym regionie nowa odmiana koronawirusa i ryzyko zablokowania lotów powrotnych do Europy.

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 18 Sty 2021 16:43 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 89
Loty: 123
Kilometry: 323 273
A ja jestem optymistyczny co do marca i myślę, że nie będzie aż tak źle zarówno w kwestii covida, jak i w kwestii glonów. Tym niemniej chętnie przyjmę jakieś relacje 'z pierwszej ręki' od ludzi, którzy są/byli niedawno na miejscu, a bilety pewnie zakupię pod koniec stycznia. Na ten moment rozważam w sumie jedynie Lufthansę. Kwestia ewentualnej kwarantanny po powrocie do Polski mnie zupełnie nie interesuje. Najwyżej posiedzę sobie trochę dłużej na home office ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 18 Sty 2021 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@greg1291

Czyli kiedy najlepiej tam lecieć aby się nie nadziać na te wodorosty? :(
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 18 Sty 2021 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
A czy jest gdzieś "bez skutków huraganu"? Jak już mam się tłuc przez Ocean to poza jedzonkiem i ruinami trochę plaży by było miło zobaczyć. No i lepiej za tydzień czy za dwa (tak, mam wybór. tak, to są problemy pierwszego świata).
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 18 Sty 2021 23:26 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Od listopada do marca.

Moje poszukiwania skłoniły mnie do wniosku, że tylko Isla Mujeres nie jest dotknięte tym problemem, więc w razie lotu do Meksyku i katastrofy z glonami na wypoczynek udać się właśnie tam.Gdyby nie było tragedii klepać w innych miejscach. Z powodu COVID i tak pewnie wszyscy robią rezerwacje full flex do dnia przyjazdu. Można zatem skorzystać również w takim przypadku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group