Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 272 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 08 Wrz 2010 00:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
mleko napisał(a):
rw30 napisał(a):
rozumiem, że kanapki też bez problemu przechodzą? [okęcie]


ale tylko te posmarowane masłem z obydwu stron



:mrgreen:
i pewnie musi byc koszerne mięso ; )
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#22 PostWysłany: 08 Wrz 2010 10:40 

Rejestracja: 03 Wrz 2010
Posty: 156
rw30 napisał(a):
rozumiem, że kanapki też bez problemu przechodzą? [okęcie]


25 przebytych lotów,i takie pytanie? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 21 Gru 2010 03:40 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
dzarek napisał(a):
edamira napisał(a):

możesz zabrać wędlinę zapakowaną hermetycznie w folię- z taką latam czasami
O właśnie jeszcz o wędlinie zapomniałem :) O ile jedzenie nie zawiera niebezpiecznych elementów lub substancji możesz zabrać i 10kg kiełbasy podwawelskiej :)

Zależy jaka wędlina. Jeśli taka z Tesco, to może zawierać powyżej 100ml płynów i nie wejdziesz z nią do samolotu...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 21 Gru 2010 04:16 

Rejestracja: 10 Sie 2010
Posty: 27
Przywiozłem z Anglii puszkę fasoli (u nas takiej nie ma;) 150g bez problemu. Facet, który oglądał monitor skanera spytał się babeczki przeszukującej co to jest, ona powiedziała 'just beans' i nawet nie musiałem wyjaśniać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 21 Gru 2010 12:34 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
Ja kiedyś przewiozłem ok. 150 ml żelu do kąpieli :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 21 Gru 2010 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
a kumpel u arabów 1.5 litra wody..
widac gdzie maja te (niektóre) bzdurne przepisy na niektorych lotniskach ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 21 Gru 2010 16:25 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
No Arabom to nawet mały ładunek wybuchowy by nie przeszkadzał :D Hiszpanie też podchodzą na luzie do kontroli, najgorzej to u Niemców, a szczególnie gdy zobaczą polski dowód :| A, przypomniało mi się, że kiedyś na Etiudzie wniosłem 4 napoje w kartonikach po 200ml każdy :mrgreen:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 21 Gru 2010 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
Blackall napisał(a):
a kumpel u arabów 1.5 litra wody..
widac gdzie maja te (niektóre) bzdurne przepisy na niektorych lotniskach ;)
Nie jestem pewny, ale restrykcje te raczej nie są globalne, więc możliwe ze w Afryce nie występują. Coś takiego kiedyś przeczytałem, ale nie dam sobie ręki ani nic innego uciąć, poza tym nie pamiętam źródła, a w Google trudno znaleźć coś jednoznacznego.
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 21 Gru 2010 20:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 188
Kilometry: 360 656
niebieski
Znajomy, z którym leciałem z Katowic też przemycił 1,5l wody. Miał w podręcznym wodę i nóż. Oczywiście przy kontroli obie rzeczy wyjęli. Butelkę trzymał w ręce i prosił o przechowanie noża, na którym mu zależało, tak się wszyscy zajęli nożem, że nikt nie zauważył, że on z tą butelką w ręce przeszedł ;P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 22 Gru 2010 00:53 

Rejestracja: 14 Gru 2010
Posty: 102
Tak, ja miałem podczas ostatniej podróży za dużo płynów i do tego pianke do golenia w SPRAYu, ale przez wszystkie lotniska przeszło bez mrugnięcia...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 27 Gru 2010 21:43 

Rejestracja: 27 Gru 2010
Posty: 27
czyli konserwy nie przejdą ?!
To co ja będe jadł :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 27 Gru 2010 22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
giuly44 napisał(a):
czyli konserwy nie przejdą ?!
To co ja będe jadł :D
przejdą, tylko takie którymi nikogo nie zabijesz wg pracowników lotniska ;)
no i mało płynne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 28 Gru 2010 01:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Blackall napisał(a):
giuly44 napisał(a):
czyli konserwy nie przejdą ?!
To co ja będe jadł :D
przejdą, tylko takie którymi nikogo nie zabijesz wg pracowników lotniska ;)
no i mało płynne.


w Hiszpanii żarcie nie jest aż tak drogie, by wożenie żarcia z Polski robiło wielką różnicę

tzn w Polsce żarcie jest tańsze, ale niewiele

szukaj sklepów sieci:
mercadona, consum, eroski [pisałem już o nich wcześniej; nie wiem czy są na kanarach, są na pewno na półwyspie ;)]
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 28 Gru 2010 02:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
rw30 napisał(a):

szukaj sklepów sieci:
mercadona, consum, eroski [pisałem już o nich wcześniej; nie wiem czy są na kanarach, są na pewno na półwyspie ;)]

na TF i GC 'eroski' nie widzialem, aczkolwiek na wyspach warto wpaść do Carefoura i zrobić większe zakupy jeśli ma się gdzie je później trzymać. Ceny praktycznie jak w polsce ;)

i z tego co pamietam na kanarach tez w miare były sklepy hiperdino (np drugi chleb gratis)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 28 Gru 2010 02:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Blackall napisał(a):
rw30 napisał(a):

szukaj sklepów sieci:
mercadona, consum, eroski [pisałem już o nich wcześniej; nie wiem czy są na kanarach, są na pewno na półwyspie ;)]

na TF i GC nie widzialem, aczkolwiek tam warto wpaść do Carefoura i zrobić większe zakupy jeśli ma się gdzie je później trzymać. Ceny praktycznie jak w polsce ;)

i z tego co pamietam na kanarach tez w miare były sklepy hiperdino (np drugi chleb gratis)


carefour ta, tanio-fajnie i spoko, ale to pewnie za miastem [ew. w centrach handlowych, ale te z reguły też nie w samym centrum], a mercadona / consum / eroski są w centrach miast czy na osiedlach mieszkaniowych, w Barcelonie czy VLC w zasadzie co kilkaset metrów

p.s. krótki resercz i oto pełna lista sklepów mercadona:
http://www.mercadona.es/corp/esp-html/donde.html [pozostaje wybrać odpowiednią lokalizację]
eroski - jedna sztuka na gran canarii
consum - tylko półwysep
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 28 Gru 2010 11:23 

Rejestracja: 27 Gru 2010
Posty: 27
dzięki za przydatne informacje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 28 Gru 2010 12:10 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
A Carrefour to ma tak jak w Polsce takie same ceny we wszystkich sklepach bez względu na lokalizację? Byłem w Carrefourze na La Ramblas w Barcelonie i ceny wcale nie były takie jak w Polsce :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 28 Gru 2010 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
fly4me napisał(a):
A Carrefour to ma tak jak w Polsce takie same ceny we wszystkich sklepach bez względu na lokalizację? Byłem w Carrefourze na La Ramblas w Barcelonie i ceny wcale nie były takie jak w Polsce :P

przeciez wiadomo, ze ceny dostosowane sa do lokazacji.
kanary są tańsze IMO niż katalonia (sami kanaryjczycy chcieli nas przekonać, że jest drożej niż na lądzie co by pasowało z ekonomicznego punktu widzenia, ale ja mam porównanie praktycznie tylko do katalonii gdzie jest realtywnie drogo, wiec ciezko mi powiedziec jakie są ceny w innych częściach kraju :))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 28 Gru 2010 14:31 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
Wiadomo??? :roll: W Polsce ceny w sklepach sieciowych są identyczne w centrum miasta, jak i na samych przedmieściach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 28 Gru 2010 14:36 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
Na Lanzarote sporo jes sklepów niemieckiej sieci SPAR. ceny.. zbliżone w sumie do polskich, jedynie co to pieczywo na kanarach dość drogie jest.. bagietka w okolicy 80 centów. No i czekolady droższe niż u nas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 272 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group