Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 272 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 01 Paź 2011 11:54 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 29
Zbanowany
to jednak wole tam cos kupic :D dzieki za info
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#62 PostWysłany: 22 Paź 2011 12:42 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 41
Chciałabym przywieźć z Paryża sery pleśniowe (kozie) których nie ma w Polsce. Zabiorą z bagażu podręcznego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 22 Paź 2011 12:56 

Rejestracja: 27 Sie 2011
Posty: 84
Mój ostatni wyjazd do makaroni - Forli podyktowany był zakupami:

przywiozłem bez problemu:

bula sera parmezan

bula sera ricotta i pecorino toscano

paczka ofoliowana udźca z szynki parmeńskiej (prosciutto di Parma), waga ponad 2,9 kg

na miejscu pożarliśmy słój domowej roboty oliwek w wecku, niestety nie przejdzie, zagryzając podarunkiem w postaci mieszanki sera owczego i koziego - chyba kg przytyłem ale juz spaliłem

trochę paczek makaronów i słoiki z pesto oliwkowymi też ( ufff) przechodzą


wspomniany półgrubasek zarzadzał odprawą wylotową, owszem kazał plecaki wypakować, poprosił o paragony i...pogratulował dobrego wyczucia, ponoć też jest smakoszem i sabarytą

amen

w grudniu, na początku miesiąca polecimy na podobne zakupy do Bergamo

ubolewam że olej z oliwej nie przejdzie, a mają zajefajne kanisterki 5-litrowe, mówię o Forli, specjalnie konsultowałem po przylocie u tego półgrubaska w okularach z pokoju który jest pomiedzy kawiarnią a kioskiem ruchu w hali odlotów
_________________
Czasem samoloty spadają, ale czasu na modlitwę i prośbę o odpuszczenie win wystarczy. Czechu, pilot szybowcowy i samolotowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 12 Lis 2011 05:39 

Rejestracja: 28 Mar 2011
Posty: 186
Na lotnisku w Porto spotkałem się przedwczoraj z niecodzienną dla mnie sytuacją. Moje 300gramowe puszki z gulaszem angielskim zostały wyjęte z plecaka, po czym oznajmiono mi, że nie mogę tego mieć. Odpowiedziałem więc, że mogę i że już wielokrotnie z tym latałem. Po konsultacji z kolegą pracownik w końcu oddał mi puszki, twierdząc, że robi to wyjątkowo i że sa nieregulaminowe, bo nie mają opisu po portugalsku lub angielsku a jedynie po polsku i oni nie wiedzą co tam jest. Spotkal sie ktos gdzieś kiedyś jeszcze z takim dziwnym problemem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 12 Lis 2011 13:36 

Rejestracja: 26 Paź 2011
Posty: 95
Loty: 163
Kilometry: 188 335
Kiedyś kumpel zaskoczył mnie zawartością bagażu podręcznego - z 1kg ugotowanej kaszy gryczanej, oraz 10 jajek na twardo - bagaż prześwietlany w Warszawie, nikt nie zwrócił uwagi.

Natomiast zdarzyło mi się w Bergen "trzepanie" bagażu po prześwietleniu, zaskoczona obsługa znalazła w nim 800-1000g kostkę sera flotemysost :)
oczywiście nie było problemu z przewiezieniem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 16 Lis 2011 09:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
A ja wybieram się do Polski na Święta, lecę z Malty do Bolonii i następnego dnia mam samolot do Krakowa. Pytanie: biorę tylko bagaż podręczny i czy jeśli kupię coś na strefie bezcłowej na Malcie to czy przejdzie to przez odprawę w Bolonii? I jak wygląda sprawa z kosmetykami? W sensie nie zakupionymi na strefie bezcłowej tylko moimi własnymi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 16 Lis 2011 10:55 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8825
Loty: 988
Kilometry: 945 167
platynowy
To co kupisz na Malcie w bezcłówce i będzie odpowiednio zapakowane, nie powinieneś mieć problemu, o ile zmieścisz w bagażu. Niektóre lotniska dopuszczają dodatkowo torbę z zakupami nawet przy locie tanimi liniami (np. jest tak chyba w Bergamo), ale nie wiem, jak to wygląda w Bolonii.

Własne kosmetyki możesz mieć w jednostkowym opakowaniu max 100 ml (musi to być oznaczone, bo nawet jeśli jest to mała buteleczka/pojemnik, ale nie ma oznaczonej wielkości, to przepada) i nie więcej niż litr w sumie. Dotyczy to także pasty do zębów itd. Większe opakowania zostaną na 99% procent skonfiskowane.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 17 Lis 2011 14:50 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Ja kiedyś wywiozłem bez problemu 10 kg piachu z Famary na Lanzarocie :lol:
Piasek ten jest piękny - z pokruszonych, małych muszelek. Spakowany był w reklamówkę a ta wrzucona do torby. Na rentgenie widać było czarną dziurę - nic więcej. Więc zostałem poproszony o otwarcie co uczyniłem dodając jedno z kilku znanych mi słów hiszpańskich - playa :lol:
Popatrzyli, pośmiali i puścili.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 19 Lis 2011 13:28 

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 8
Maciek78 napisał(a):
Ja kiedyś wywiozłem bez problemu 10 kg piachu z Famary na Lanzarocie.


Nieźle, podziwiam zaangażowanie i odwagę ;) Hehe.

Jeśli chodzi o ekwipunek typu "przewożenie płynów" czy nawodnienie w trakcie lotu, to polecam następujące (sprawdzone!) rozwiązanie:
1. waterbobble - butelka z filtrem, która oczyszcza zwykłą wodę kranową i czyni ją zdatną do picia - kupiłem butelkę bobble, taką 0,55l z filtrem (czarna)
2. brałem ze sobą na lotnisko - w trakcie kontroli czasem chcieli zobaczyć co to jest (bo filtr jest czarny na promieniach X)
3. jak chciałem pić, to na lotnisku po odprawie napełniałem wodą i mogłem spokojnie lecieć
4. na miejscu docelowym, za granicą, napełniałem bobble w poidełkach w miastach/sklepach i czasem w fontannach :D
5. nie płaciłem za wodę totalnie nic ;)

Korzyść: oszczędność pieniędzy (nawet kilkaset zł rocznie), praktyczność (opisana powyżej) i oszczędność (środowiska). Polecam z własnego, (nie)skromnego doświadczenia ;)


Ostatnio edytowany przez traweler 12 Gru 2011 23:30, edytowano w sumie 4 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 20 Lis 2011 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2011
Posty: 13
Notorycznie latam z bułkami w kieszeniach i podziurawionymi szpilką zupkami chińskimi. Do tego do kiszeni pakuję kostki stałego paliwa typu esbit, a do plecaka menażkę i statyw do gotowania. Kolega leciał kiedyś z tym statywem i kostkami razem, zainteresowało to kontrolujących i musiał te kostki wyrzucić.
_________________
https://www.facebook.com/sztukataniegopodrozowania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 20 Lis 2011 13:16 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
orchidea04 napisał(a):
A ja wybieram się do Polski na Święta, lecę z Malty do Bolonii i następnego dnia mam samolot do Krakowa. Pytanie: biorę tylko bagaż podręczny i czy jeśli kupię coś na strefie bezcłowej na Malcie to czy przejdzie to przez odprawę w Bolonii? I jak wygląda sprawa z kosmetykami? W sensie nie zakupionymi na strefie bezcłowej tylko moimi własnymi.


zmieniasz lotniska w Bolonii, czy wracasz z Marconi do Krakowa ?
jesli z tego samego - nie powinno byc problemow, jesli powrot jest z Forli to robia problemy o alkohol i inne 'upłynnione' rzeczy - ostatnio przy powrocie z Malty przez Bolonie Włoch sprawdzał mi dobre 3 minuty dżem figowy kupiony kilka godzin wcześniej na lotnisku na Malcie (hermetycznie zapakowany i z paragonem) - ostatecznie puścił ale ile musiał się przy tym nagadać...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 29 Lis 2011 11:31 

Rejestracja: 29 Lis 2010
Posty: 66
Wczoraj wróciłem lecąc przez lotnisko Stansted, z podobno bardzo rygorystycznym sprawdzaniem. Specjalnie przygotowaną miałem sałatkę z makaronem, tuńczykiem i kukurydzą. Miałem też otwarty cukier, kanapki, pasztet. Przyczepili się do sałatki i sprawdzali czy nie jest za bardzo LIQUID. :) Ostatecznie nie musiałem wyrzucać tego do kosza i miła pani poinformowała mnie, że nie będzie robić problemu, ale na przyszłość może ktoś mnie z tym nie wpuścić.

W Poznaniu wszystko bez problemu poza bardzo dokładnym "macankiem".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 30 Lis 2011 01:09 

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 12
Mogę zabrać bułki z sałatą i szynką do podręcznego , ok 5 bułek? lecę z KTW do STN. Wiem że można z Polski do Anglii wywieźć 4 wagony fajek. Z powrotem też można te 4 wagony przywieść ? Wszystko w podręcznym...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 30 Lis 2011 01:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
noxiss napisał(a):
Mogę zabrać bułki z sałatą i szynką do podręcznego , ok 5 bułek? lecę z KTW do STN. Wiem że można z Polski do Anglii wywieźć 4 wagony fajek. Z powrotem też można te 4 wagony przywieść ? Wszystko w podręcznym...

tak, smacznego
tak

;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 30 Lis 2011 02:16 

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 107
noxiss napisał(a):
Mogę zabrać bułki z sałatą i szynką do podręcznego , ok 5 bułek? lecę z KTW do STN. Wiem że można z Polski do Anglii wywieźć 4 wagony fajek. Z powrotem też można te 4 wagony przywieść ? Wszystko w podręcznym...


z szynką nie przechodzą 4 bułki , co najwyżej 2 a jak 4 to tylko z polędwicą, szynka za bardzo liquid
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 30 Lis 2011 13:12 

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 12
ta z tesco pewnie tak...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 30 Lis 2011 15:43 

Rejestracja: 08 Gru 2010
Posty: 28
A jak wygląda sytuacja z kawa? Ktoś pisał ze we Włoszech jest tania, czy są jakieś ograniczenia co do ilości w podręcznym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 30 Lis 2011 16:15 

Rejestracja: 18 Mar 2011
Posty: 166
a pusty termos można mieć?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 30 Lis 2011 17:41 

Rejestracja: 08 Gru 2010
Posty: 28
gregorow napisał(a):
a pusty termos można mieć?

W Poznaniu mielismy metalowy zero problemu, po kontroli poprosilem kobiete w barze o goraca wode na mleko dla corki, tez niebylo problemu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 01 Gru 2011 00:37 

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 107
pit bull napisał(a):
gregorow napisał(a):
a pusty termos można mieć?

W Poznaniu mielismy metalowy zero problemu, po kontroli poprosilem kobiete w barze o goraca wode na mleko dla corki, tez niebylo problemu


zależy jaką miała temperaturę , bo mi przy 80 cofnęli jak podmuchałem do 65 przeszła
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 272 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group