Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 908 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 46  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 31 Sty 2015 22:53 

Zabrakło naszego LOTu i jego 3 gwiazdek :twisted:
Góra
 PM off  
      
Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast
Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie
#102 PostWysłany: 31 Sty 2015 23:22 

Rejestracja: 12 Mar 2013
Posty: 44
Loty: 119
Kilometry: 307 051
W 2014 roku spędziłem 22 godziny w samolocie Quantas i jedzenie było wyśmienite.


Ostatnio edytowany przez pablo83_05 31 Sty 2015 23:35, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
 
      
#103 PostWysłany: 31 Sty 2015 23:28 

Rejestracja: 18 Lut 2011
Posty: 185
Przelec sie z Air Canada,a docenisz naszego rodzimego przewoznika:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 19 Lut 2015 22:10 

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 164
Warszawa - Doha Qatar Airways - wołowina z puree ziemniaczanym (chciałem kurczaka z makaronem, ale zabrakło :():
Image
Doha - Bombaj (Ryż z baraniną) Qatar Airways
Image
Jodphur - Bombaj - Air India (krótki lot krajowy !) kurczak z ryżem
Image
Goa - Bombaj Jet Konnect - coś na ciepło z kurczakiem
Image
Na lot Doha - Warszawa zamówiłem sobie posiłek specjalny (koszerny), zdecydowanie najgorszy posiłek ze wszystkich, przygotowany we Francji pod czujnym okiem rabina, jak mawiał klasyk nie idźcie tą drogą :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 24 Lut 2015 18:24 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 158
właśnie leciałem JetKonnect (by JetAirways). Sądziłem że ta tańsza opcja nie ma posiłku, a tu zdziwienie, był posiłek (średniosmaczna papka mięsna lub warzywna z ryżem) a w dodatku na 1 odcinku Chennai-Port Blair upgrade do C (ale posiłek standard z eko)
Teraz nie wiem czym się różni wykupienie biletu Jet Airways od Jet Konnect
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 28 Lut 2015 01:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
EWR - CPH, 27.02, SAS

- kolacja: na ciepło wołowina, warzywa, ziemniaki, puszka picia. Do tego sałatka i bardzo dobry sernik na deser, kawka, herbarka do woli
Image

- sniadanie: ciepłe bułeczki, wedlinka, ser żółty, pomidor, sałata, jogurt
Image

Generalnie bardzo smacznie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 28 Lut 2015 02:02 

Rejestracja: 29 Cze 2011
Posty: 184
Loty: 89
Kilometry: 190 775
Dwa lata temu zamówiłem żydowską szamę w Emirates i... podali mi zamrożone jedzenie. Zwróciłem im uwagę - że tak nie powinno być, to doszli do wniosku że odłożą ją i poczekają aż się odmrozi :lol: . Musiałem interweniować by to jedzenie zostało włożone do piekarnika.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 28 Lut 2015 16:46 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 158
ja żydowskie menu zamówiłem w Lufie, ohyda, (ale Niemcy byli wyjątkowo mili dla koshernego gościa na pokładzie) :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 28 Lut 2015 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 889
niebieski
dobrymurzyn napisał(a):
Dwa lata temu zamówiłem żydowską szamę w Emirates i... podali mi zamrożone jedzenie. Zwróciłem im uwagę - że tak nie powinno być, to doszli do wniosku że odłożą ją i poczekają aż się odmrozi :lol: . Musiałem interweniować by to jedzenie zostało włożone do piekarnika.



W Bulgaria Air powiedzieli, że mi nie przygotują i tyle. Argument: nie bo nie. Wziąłem kanapkę z ogólnej puli, mina stewki bezcenna :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
Pacyfa lubi ten post.
 
      
#110 PostWysłany: 28 Lut 2015 19:11 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2157
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
dobrymurzyn napisał(a):
Dwa lata temu zamówiłem żydowską szamę w Emirates i... podali mi zamrożone jedzenie. Zwróciłem im uwagę - że tak nie powinno być, to doszli do wniosku że odłożą ją i poczekają aż się odmrozi :lol: . Musiałem interweniować by to jedzenie zostało włożone do piekarnika.


Gratulacje! Zamawiać w arabskich liniach żydowskie jedzenie.... i jeszcze być później zdziwionym :lol: ubawiłem się.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#111 PostWysłany: 01 Mar 2015 10:33 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Fakt, że brzmi to lekko prowokacyjnie, ale wg koleżanki z pracy (nieortodoksyjnej żydówki) z kwestią koszerności najłatwiej radzą sobie muzułmanie - bo mają podobne zasady dt spożywania mięsa, ryb i owoców morza (halal).

Co do samych koszernych posiłków lotniczych - w Europie jest 2 głównych dostawców (Francja i Belgia), więc szanse na spróbowanie czegoś wyszukanego i zaskakującego są niewielkie. Podczas lotów na trasie BRU-WAW naoglądałam na stolikach sąsiadów porcji w stylu racja wojskowa.

Poza tym, często tacki owinięte są w całości w folię i mają na niej nalepiony certyfikat koszerności. Z tego, co mówiła ww. koleżanka, to personelowi pokładowemu albo tacki nie wolno odwinąć (bo utraci certyfikat), albo nie można podgrzać dania w tym samym piecyku, w którym było wcześniej podgrzewane było mięso z nabiałem itp. itd. Nie dziwię się więc, że na wszelki wypadek z taką tacką wolą nie zrobić niczego, dopóki im się nie powie, że chodzi wyłącznie o aspekt kulinarny.

Ja kiedyś lubiłam zamawiać w Locie jedzenie dla diabetyków i raz spotkałam się z pytaniem, czy na pewno chcę Prince Polo do kawy. :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 01 Mar 2015 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Kara napisał(a):
Fakt, że brzmi to lekko prowokacyjnie, ale wg koleżanki z pracy (nieortodoksyjnej żydówki) z kwestią koszerności najłatwiej radzą sobie muzułmanie - bo mają podobne zasady dt spożywania mięsa, ryb i owoców morza (halal).


Dokładnie, powiem więcej Żydzi w Paryżu, czy Brukseli robią czasem zakupy w sklepach muzułmańskich właśnie dlatego, że zasady halal czynią sprzedawaną tam żywność koszerną.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 16 Mar 2015 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
Leciałam ostatnio porannym lotem Aegean ATH-WAW i na śniadanie oprócz jogurtu i bułki było ciastko na ciepło z jakimś nadzieniem. Czy ktoś ostatnio też otrzymał taki posiłek i udało mu się zidentyfikować, co to było za nadzienie?
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 16 Mar 2015 16:01 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
jar188 napisał(a):
dobrymurzyn napisał(a):
Dwa lata temu zamówiłem żydowską szamę w Emirates i... podali mi zamrożone jedzenie. Zwróciłem im uwagę - że tak nie powinno być, to doszli do wniosku że odłożą ją i poczekają aż się odmrozi :lol: . Musiałem interweniować by to jedzenie zostało włożone do piekarnika.


Gratulacje! Zamawiać w arabskich liniach żydowskie jedzenie.... i jeszcze być później zdziwionym :lol: ubawiłem się.


W innych liniach jest tak samo = odpakowane nie jest już koszerne. Przed podaniem koszernego posiłku warto powiedzieć, żeby otworzyli i podgrzali. Tak robiłem kilka miesięcy temu w IB i było znośnie, choć bez szału.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 16 Mar 2015 16:04 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22443
Astrid napisał(a):
. Czy ktoś ostatnio też otrzymał taki posiłek i udało mu się zidentyfikować, co to było za nadzienie?



1 opcja ser feta z anthotyro
2 opcja pasta z oliwkami
3 szpinak
4 mięso mielone

Takie miałem do tej pory :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 16 Mar 2015 16:17 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 308
W tamtym roku leciałem do Japonii emiratami, i jedzenie było dobre i było wystarczająco aby się najeść. Alkohol oczywiście bez dopłaty, o tyle ciekawostkę, że na locie trasie Dubaj <-> Japonia na pokładzie jest sake. Można spróbować, a nawet zabrać jako pamiątkę, buteleczka wygląda jak inne jakie można kupić w Japonii, ale szczerze to mi lepiej smakowało niż te rodzaje jakie próbowałem w Japonii. Trzeba nadmienić niestety nie jestem wielkim fanem sake.

W tym roku na dłuższym odcinku sprawdzę jak się sprawdza alitalia :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 16 Mar 2015 16:22 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
jar188 napisał(a):
dobrymurzyn napisał(a):
Dwa lata temu zamówiłem żydowską szamę w Emirates i... podali mi zamrożone jedzenie. Zwróciłem im uwagę - że tak nie powinno być, to doszli do wniosku że odłożą ją i poczekają aż się odmrozi :lol: . Musiałem interweniować by to jedzenie zostało włożone do piekarnika.


Gratulacje! Zamawiać w arabskich liniach żydowskie jedzenie.... i jeszcze być później zdziwionym :lol: ubawiłem się.



W Etihad dokładnie taki sam problem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 16 Mar 2015 17:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
Zeus napisał(a):
Astrid napisał(a):
. Czy ktoś ostatnio też otrzymał taki posiłek i udało mu się zidentyfikować, co to było za nadzienie?



1 opcja ser feta z anthotyro
2 opcja pasta z oliwkami
3 szpinak
4 mięso mielone

Takie miałem do tej pory :)

1,3,i 4 raczej bym rozpoznała, więc to odpada. A jak wygląda ta pasta z oliwkami? Takie ciemne nadzienie z ziarenkami?
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 30 Mar 2015 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Ok, o jedzeniu w Iberii wiem juz duzo, ale nie wiem, jak wyglada to z nocnym lotem, a takie mam obydwa dlugodystansowe. Wylot o 1, przylot o 9.30, ktora wedlug naszego zegara bedzie 14.30 :)

Ktos lecial podobnie? O ktorej godzinie spodziewac sie posilkow?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 30 Mar 2015 10:48 

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 160
Obstawiam kolację godzinę po starcie i śniadanie jakieś 1,5h przed lądowaniem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 908 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 46  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: cart oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group