Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Lis 2017 21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 809
niebieski
Jak to się stało?
Wielu z nas lata samolotami, część z nas się nimi fascynuje i zagląda czasem do kokpitu. A jakby tak usiąść za sterami?

Jest 30.08, moje 30ste urodziny na które przychodzą znajomi oraz grupka ludzi z krakowskiego f4f. Kto ich zna, ten wie, że nie przyszli z pustymi rękami, tylko z małym pudełeczkiem.

Image

Co będzie w środku? Gadżety często zabierane z pokładów samolotów, Safety Card, smyczka? Nieee. Tu mnie bardzo zaskakują. W pudełku skrywa się voucher na lot symulatorem w Poznaniu (GearUp). Bajka!. Szperam w kalendarzu, wolny termin jest idealnie w dniu w którym będę w Poznaniu. Bingo!

08.09.2017
Rano otwieram oczy, cel: Poznań i lot 737-800, ale najpierw trzeba dojechać na ukochane Balice.

Image

Tam czeka na mnie "Ptasie Mleczko" (Czy tylko mi się tak bardzo nie podoba ich malowanie?) i lot do WAW, a potem POZ.

Image

Na Ławicy czekają na mnie brat i rodzice z którymi jedziemy do centrum. Jestem przed czasem, więc rozmawiam krótką chwilę z panem obsługującym całe ustrojstwo, czy można wcześniej zrealizować lot. Sprawdza w komputerze, sprawdza coś na telefonie, ja rozglądam się dookoła. Kilka foteli, okien i gadżetów samolotów.

Image

Klimat jest! Może spodziewałbym się czegoś bardziej wyszukanego, ale nie ma co narzekać.

Image

Mamy zgodę na wcześniejszy lot, pan pozwala zabrać mi dwie osoby ze sobą. Ahoj przygodo!

Pierwszy krok to krótkie przygotowanie w postaci filmiku instruktażowego na tablecie.

Image

I w końcu ja zasiadam za sterami Boeinga. Przeszywa mnie dreszczyk emocji. Kokpit wygląda obłędnie, czuję się jakby było to wszystko tak na poważnie. Wszystko odwzorowane jest z najdrobniejszą dokładnością. Podobno to najdoskonalszy symulator w naszym kraju raju.

Image

Trasa? Startujemy w Dubaju, robimy kółko nad miastem oraz zatoką i z powrotem.

Otacza mnie multum przycisków, ale my mamy włączony program "Minimum". Zapinamy pasy, ręce na wolancie. Go!. W tak zwanym międzyczasie przepustnicę obsługuje drugi pilot.

Image

Niby operuję tylko wolantem, ale na mojej twarzy pełne skupienie. Człowiek zapomina o całym świecie i przenosi koncentrację na wyświetlacze, wolant, wolant, wyświetlacze. Nie sądziłem że tak to działa (wychylenia, zachowanie samolotu). Całość trwa 15 minut, podczas których rozmawiamy o lotnictwie z drugim pilotem. Widać też pasjonat.

Po szczęśliwym lądowaniu, dopytuję o sam symulator. Okazuje się że ma mnóstwo programów, od full automat do full manual, z symulacją usterek, wypadków losowych, na czele.

Image

Szkoda że ten czas tak mega szybko minął, ale na pytanie czy warto? Odpowiem: Zdecydowanie, ale w dużej mierze dla osób które są zajawione lotnictwem. Nie wiem czy przysłowiowy Kowalski miałby aż taką z tego przyjemność.

Pozdrawiam chłopaków z krakowskiego F4f!
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez seba, 28 Lis 2017 00:19, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
19 ludzi lubi ten post.
 
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 25 Lis 2017 22:19 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Też bylem jakis czas temu i tez Dubaj (podobno najlepiej odwzorowany) wiadomo, symulator sie nie rusza ale błędnik i tak dostaje. Super pomysl na prezent dla fanów latania
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Lis 2017 00:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Również miałem przyjemność w kilku takich fizycznych symulatorach siedzieć, chociaż raczej mniejszych maszyn, wyjątek to B787 w naczepie tira na targach w USA, ale to czyste demo było. Z racji tematyki forum o symulatorach pojazdów nie będę wspominał. Z fajniejszych symulatorów to symulator lotni - specjalna maszyneria na której się kładło, rece i nogi w uchwyty, gogle 3d na oczy, słuchawki i nawiewy powietrza. Szybowało się na terenie dużego miasta, miedzy wieżowcami, sterowanie ruchem rąk i ciała. Bajeczka :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 26 Lis 2017 00:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@BrunoJ przyznaj prosze, ze siedzeic za sterami prawdziwej maszyny to nie jest to samo. :D
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Lis 2017 00:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Hej, ja od kilku dni oglądam na YT filmy o tym czy amator może wylądować w oparciu o komendy z wieży oraz autopilot i ils, i chętnie bym coś takiego sprawdził na żywo. :)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Lis 2017 01:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
cccc napisał(a):
@BrunoJ przyznaj prosze, ze siedzeic za sterami prawdziwej maszyny to nie jest to samo. :D
Pozdr.

oczywiście że nie to samo, ale do prawdziwej czasem nie da się usiąść, nie wspominając locie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group