Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Gru 2021 15:22 

Rejestracja: 27 Sty 2021
Posty: 14
Z tego co słucham i czytam, znów tylko kwarantanna w Tajlandii, test & go zawieszone :-/

Bardzo chciałem polecieć do Tajlandii, ale... bez wyraźnego powodu.

Może są inne otwarte egzotyczne kierunki? Interesuje mnie zobaczenie egzotycznego życia, zwierząt, naładowanie baterii na plaży i kąpiel w pięknym czystym morzu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 21 Gru 2021 15:35 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Teraz lata sie gdzie mozna ,a nie gdzie chcesz.

Proponuje na najblizsze miesiace Meksyk,
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 21 Gru 2021 15:35 

Rejestracja: 08 Mar 2011
Posty: 362
Loty: 35
Kilometry: 94 159
niebieski
Sri Lanka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Gru 2021 17:10 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Jak zwierzęta, to np. Kostaryka.
Ale nie wiem, czy życie tam jest tak bardzo egzotyczne. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Gru 2021 17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
rsowa098 napisał(a):

Może są inne otwarte egzotyczne kierunki? Interesuje mnie zobaczenie egzotycznego życia, zwierząt, naładowanie baterii na plaży i kąpiel w pięknym czystym morzu.

@rsowa098 polecam Ekwador z Galapagos i Amazonia oraz Paname, niecale 3 tyg. temu wrocilem i bylo mega egzotycznie. :)
Pozdrawiam swiatecznie.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Gru 2021 18:13 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 437
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
rsowa098 napisał(a):

Może są inne otwarte egzotyczne kierunki? Interesuje mnie zobaczenie egzotycznego życia, zwierząt, naładowanie baterii na plaży i kąpiel w pięknym czystym morzu.


Cóż za pytanie - jasne, że niektóre otwarte, tyle że wybór dużo mniejszy w porównaniu do normalnych czasów. Oczywiście każde miejsce ma swoją specyfikę. Można polecieć do Kenii chociażby. 10 godzin lotu (niestety nie ma lotów bezpośrednich a jedynie bezpośrednie połączenia z międzylądowaniem) w ciasnym wąskokadłubowym samolocie czarterowym (lub z przesiadką normalnymi liniami) i mamy zarówno możliwość zobaczenia zwierząt jak i morskich kąpieli. Zanzibar nie daje takich możliwości podziwiania przyrody jak Kenia ale plaże nie są gorsze i są loty bezpośrednie. Malediwy (są loty bezpośrednie) plażami przelicytują ww ale zwiedzania praktycznie nie ma, jednak gdy połączyć Sri Lankę (podobno zaczeli się otwierać, mam nadzieję, że nie tylko teoretycznie) z Malediwami (przed pandemią tak zrobiłem) to i zabytki zobaczymy, i przyrodę a na malediwskie plażowanie mamy raptem godzinkę lotu plus przemieszczenie się na wybraną wyspę.
Sprawdzić można jeszcze Seszele i np. Mauritius, jak wygląda kwestia otwarcia tych krajów. Ale kierując się w inne strony świata, to Meksyk jest otwarty, zatem jakiś wybór jest. Podałem kilka oczywistych i prostych możliwości, tzn. takich, że można tak z biurem podróży jak i indywidualnie. Nie ukrywam, że dla mnie bezpośredni przelot jest kuszący więc takie dałem sugestie, tym bardziej, że pytanie "czy da się w ogóle poleciec" nie skłoniło mnie do sugestii skomplikowanych wyjazdów. Ale niektórym nie przeszkadza lecieć dobę tam, dokąd można w 10-12 godzin :D , więc dla każdego coś się znajdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Gru 2021 18:40 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
@Przemm Tylko wjazd do każdego z wymienionych przez Ciebie krajów (z wyjątkiem Meksyku) wymaga testów, w niektórych przypadkach więcej niż jednego.
Jak dla mnie to średnia atrakcja i dodatkowy koszt oraz ryzyko, jeżeli taki test wyjdzie pozytywny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 21 Gru 2021 19:24 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 437
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
Oczywiście, że test jest potrzebny ale pytanie było o kraje otwarte a nie o wjazd bez żadnych wymagań epidemicznych. Aktualnie, to powrót do Polski z tych krajów tez wymaga testu, przynajmniej w teorii wg zasad rozporządzenia. Ale jesli bez testu, to zdaje się, że Dominikana nie wymaga go a i Kuba miała znieść obowiązek testu dla zaszczepionych, zatem autor wątku ma pewien wybór. Tym bardziej że szuka alternatywy do Tajlandii, która chociaż się otworzyła, to wprowadziła zasady, przy których nawet test przed wylotem jest niewielką komplikacją.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Gru 2021 02:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Sudoku napisał(a):
Jak dla mnie to średnia atrakcja i dodatkowy koszt oraz ryzyko, jeżeli taki test wyjdzie pozytywny.


Ej tam, troche odwagi i bedzie git. A jak sie zaboosteruje 2+1 to ryzyko mniejsze, a do testow mozna sie przyzwyczaic i egzotyka pozdrawia.

Kolega @rsowa098 tez nie podal jakim budgetem dysponuje, a w tym forum to alfa i omega. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Gru 2021 03:16 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7922
HON fly4free
cccc napisał(a):
Sudoku napisał(a):
Ej tam, troche odwagi i bedzie git. A jak sie zaboosteruje 2+1 to ryzyko mniejsze, a do testow mozna sie przyzwyczaic i egzotyka pozdrawia.


Dla jednych to kwestia przyzwyczajenia do testów, a dla innych niekarmienia koronabiznesu. Oczywiście, że dziś już do wielu miejsc ponownie da się polecieć, tylko właśnie kwestia determinacji i chęci wywalania kasy na bezsensowne "dodatki" do wyjazdu w postaci testów, jakiś obligatoryjnych ubezpieczeń, noclegów w wyznaczonych hotelach itp. Osobiście jestem zaszczepiony 3x, nie boję się grzebania patykiem w nosie, ale dla zasady unikam krajów mających absurdalne wymagania i oczekiwania od turystów, albo zmieniających co 5 minut zdanie nt. restrykcji wjazdowych; my business goes somewhere else.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 22 Gru 2021 03:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Za to szczepionki i boostery sa gratis i mozna ograniczyc testy do minimum i wcale nie musi byc z nosa, czasem za usmiech i dobry uczynek bylo z gardziolka. Przez koronawirusa niektore atrakcje turystyczne byly za fryko, gdzie przed pandemia pobierali kase, a poza tym to mozna sie bardziej sprezyc i mniej wydawac na wakacjach. :D
A z innej beczki, im wiedzej zadamy sobie trudu tym wiekszy kick i patrze pozytywnie w przyszlosc, bo niedlugo wiosna i bociany przyniosa dobre wiesci z Afryki. Niekiedy musi byc zle, aby bylo dobrze…. 22.12.2021. Dobrej nocki.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Gru 2021 10:48 

Rejestracja: 27 Sty 2021
Posty: 14
cccc napisał(a):
Sudoku napisał(a):

Kolega @rsowa098 tez nie podal jakim budgetem dysponuje, a w tym forum to alfa i omega. ;)


Było OK, jakby na 2 tygodnie zmieścić się powiedzmy w 14000-15000 PLN. Za dwie osoby.

Kiedyś myślałem o Maledivach, ale z tego co czytam to raczej do poleniuchowania jest.

Zapomniałem o jednym - miło byłoby posnorrkować i pooglądać życie podwodne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Gru 2021 12:59 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 400
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
a moze Egipt, masz zycie podwodne, nurkowanie, snorkeling, grobowce, swiatynie, gory, piekne krajobrazy, niezle jedzenie, troche egzotyki, troche przygody (zwlaszcza przy przechodzeniu przez droge w Kairze), krotki lot, tanio, zadnych testow jesli jestes zaszczepiony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 22 Gru 2021 13:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
rsowa098 napisał(a):
Zapomniałem o jednym - miło byłoby posnorrkować i pooglądać życie podwodne.


@rsowa098 jesli jestes poprawnie zaszczepiony to rozwaz Galapagos. :)
Pozdr. i zycze udanej wyprawy.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 22 Gru 2021 14:04 

Rejestracja: 27 Sty 2021
Posty: 14
agnieszka.s11 napisał(a):
a moze Egipt, masz zycie podwodne, nurkowanie, snorkeling, grobowce, swiatynie, gory, piekne krajobrazy, niezle jedzenie, troche egzotyki, troche przygody (zwlaszcza przy przechodzeniu przez droge w Kairze), krotki lot, tanio, zadnych testow jesli jestes zaszczepiony.


Ile razy można :-P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 22 Gru 2021 15:05 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
cccc napisał(a):
rsowa098 napisał(a):
Zapomniałem o jednym - miło byłoby posnorrkować i pooglądać życie podwodne.


@rsowa098 jesli jestes poprawnie zaszczepiony to rozwaz Galapagos. :)
Pozdr. i zycze udanej wyprawy.

Ekwador przywrócił testy, także dla zaszczepionych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 22 Gru 2021 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Tak @Sudoku, ale test nie powinien stanowić problemu, jeśli dziś ktoś chce ogarniać egzotykę i paleta krajów ograniczona.
Ja musiałem robić test nawet w Afganistanie i spoko, ale aż takiej egzotyki to na razie nie polecam. :D
Gorzej gdy autor wątku nie jest zaszczepiony.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Złoty lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group