Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1081 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 55  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 13 Lis 2010 03:31 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 2
czy transfer z lotniska do Mediolanu trzeba rezerwować wcześniej??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#22 PostWysłany: 13 Lis 2010 19:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4831
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Nie ma zadnego problemu kupujesz bilet wsiadasz do autokaru jedziesz.
Sporo stoisk sprzedajacych bilety warto przejrzec wszystkie, jak jedziesz wieksza grupa np. 2 osoby płaca a trzecia jedzie gratis itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 15 Lis 2010 14:06 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6157
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Witam,przeczytałem cały temat wiem jak się dostać z lotniska Bergamo do miasta.
Ale mam konkretne pytanie do osób będących/zwiedzających Bergamo.

Ląduje o 7:55 w Bergamo a wylot mam o 13 (do Barcelony)

Czy w tym czasie zdążę wjechać na Citta Alta, a następnie na zamek San Vigilio i wrócić na lotnisko.

Dziękuję z góry za odpowiedź.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 15 Lis 2010 14:14 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
Masz 5 godzin a tak naprawdę 4. Zdążyć zdążysz, ale czy ma to sens? Alta Cita jakoś daleko nie jest (5km?) więc sam dojazd dużo czasu Ci nie zajmie, ale tak czy inaczej będziesz chodzić z zegarkiem w ręku i w pośpiechu. Ja bym sobie odpuścił i sobie połaził po Orio Center po drugiej stronie autostrady niż pchał się do Bergamo. Za fajne miasteczko żeby opędzić je w dwie godziny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 15 Lis 2010 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2010
Posty: 580
4 euro kosztuje bilet 24h (z bagażem) do centrum Bergamo. Przystanek zaraz obok terminala, bilety w automacie kupujemy. Warto się udać do informacji turystycznej po darmowe mapy Bergamo. Bilet obejmuje przejazd funicolare. Miasto bardzo ciekawe i malowniczo położone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 15 Lis 2010 14:59 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6157
Loty: 228
Kilometry: 534 135
osiek napisał(a):
Masz 5 godzin a tak naprawdę 4. Zdążyć zdążysz, ale czy ma to sens? Alta Cita jakoś daleko nie jest (5km?) więc sam dojazd dużo czasu Ci nie zajmie, ale tak czy inaczej będziesz chodzić z zegarkiem w ręku i w pośpiechu. Ja bym sobie odpuścił i sobie połaził po Orio Center po drugiej stronie autostrady niż pchał się do Bergamo. Za fajne miasteczko żeby opędzić je w dwie godziny



wielkie dzięki za odpowiedź :) może masz rację żeby zostawić bergamo na inną okazję :)
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 17 Lis 2010 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
JIK napisał(a):
osiek napisał(a):
Masz 5 godzin a tak naprawdę 4. Zdążyć zdążysz, ale czy ma to sens? Alta Cita jakoś daleko nie jest (5km?) więc sam dojazd dużo czasu Ci nie zajmie, ale tak czy inaczej będziesz chodzić z zegarkiem w ręku i w pośpiechu. Ja bym sobie odpuścił i sobie połaził po Orio Center po drugiej stronie autostrady niż pchał się do Bergamo. Za fajne miasteczko żeby opędzić je w dwie godziny
wielkie dzięki za odpowiedź :) może masz rację żeby zostawić bergamo na inną okazję :)

Osobiście uważam inaczej, będziesz pewnie ok. 8, wylot masz o 13, więc dobrze być o 11:30 na lotnisku, zostaje więc 3,5h, autobus na Citta Alta jedzie z 20 minut. Ja bym sprawdził rozkład ATB pomiędzy przystankami 814 (Orio al Serio - Aeroporto Arrivi Nazionali) oraz 39 (Città Alta - largo Colle Aperto) i pojechał pochodzić po Piazza Vecchia oraz zjeść pizzę na wagę (jeden spory kawałek to ok. 4,5 EUR) w Il Fornaio:

Image

Polecam :) Na Orio Center też Ci pewnie zostanie chwilka, jeśli lubisz shopping
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 17 Lis 2010 11:10 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
shagrat napisał(a):
Osobiście uważam inaczej, będziesz pewnie ok. 8, wylot masz o 13, więc dobrze być o 11:30 na lotnisku, zostaje więc 3,5h, autobus na Citta Alta jedzie z 20 minut. Ja bym sprawdził rozkład ATB pomiędzy przystankami 814 (Orio al Serio - Aeroporto Arrivi Nazionali) oraz 39 (Città Alta - largo Colle Aperto) i pojechał pochodzić po Piazza Vecchia oraz zjeść pizzę na wagę (jeden spory kawałek to ok. 4,5 EUR) w Il Fornaio:



Z tych 3,5 h odejmij conajmniej godzinę na transport tam i z powrotem. Trzeba poczekać na autobus, dojść na przystanek no i dojechać do celu. Czy chce Ci się jechać na 2,5h to musisz ocenić sam. Jak dla mnie to zbyt mało czasu na zobaczenie i połażenie po Bergamo. Oczywiście warto zobaczyć, ale jest to na tyle blisko a nie w jakiejś Azji czy Ameryce, że okazja do zobaczenia będzie zapewne nie raz. Wg mnie warto do Bergamo polecieć na leniwy weekend :) 2,5h to dla mnie będzie akurat dla japońskiej wycieczki: byłem, widziałem, zrobiłem zdjęcia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 20 Lis 2010 22:28 

Rejestracja: 26 Sie 2010
Posty: 101
Loty: 2
Kilometry: 34 746
[quote="Kamil"}]
Pociągiem ze stacji kolejowej w Bergamo można też pojechać na przykład do:

Turynu – 11,95 euro w jedną stronę,
Werony – 7,2 euro w jedną stronę,[/quote]

Jaką firmą tak tanio, szukałem trenitalią do Venecji i wychodzi 60eur/RT.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 20 Lis 2010 22:39 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Strona trenitalia, wybierasz pociągi oznaczone R czyli regionale.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 20 Lis 2010 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
piotr72 napisał(a):
Jaką firmą tak tanio, szukałem trenitalią do Venecji i wychodzi 60eur/RT.
No bo właśnie jest haczyk, jak szukasz w rozkładzie, to kliknij na "show all connections" czy jakoś tak, wtedy zobaczysz też pociągi regionalne, tyle że do Wenecji bodajże z dwoma przesiadkami. Ale o wiele taniej.

osiek napisał(a):
Wg mnie warto do Bergamo polecieć na leniwy weekend :) 2,5h to dla mnie będzie akurat dla japońskiej wycieczki: byłem, widziałem, zrobiłem zdjęcia.
Zgadzam się, że warto Bergamo poświęcić więcej czasu, ale nie mów, że spacer po Piazza Vecchia, wejście do bazyliki, zjedzenie kawałka pizzy i przejechanie się kolejką w ciągu 2,5h to czas dla japońskich wycieczek. Sam ostatnio miałem mniej więcej tyle czasu w czasie lotu na El Prat i wypad na Citta Alta uważam za bardzo udany. Dodatkowo widok pustego placu wieczorem - bezcenny, ogólnie uwielbiam klimat włoskich miasteczek. Tyle że to nie był mój pierwszy raz w Bergamo, na pewno też nie ostatni.
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 19 Sty 2011 13:22 

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 15
Witam,

Chcialam dodac, ze w jeszcze niedawno (pazdziernik) byla promocja na lotnisku typu buy 2, get 1 free - trzy bilety do Mediolanu w cenie dwoch :)

dodam ze taki sam bilet obowiazuje tam, jak i spowrotem, wiec juz od dwoch osob sie oplaca :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 19 Sty 2011 13:58 

Rejestracja: 18 Gru 2010
Posty: 452
z tego co pamietam (2008) na trasie orio al serio - milano centrale rywalizuja 2 firmy i lecac w kilka osob latwo uzyskac znizke na przejazd kupujac bilet w obie strony. standardowa cena wynosila jakies 14 euro, my dostalismy za 9.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 31 Sty 2011 02:39 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6157
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Pytanie ktoś był ostatnio w Bergamo.
Cena biletu 24 godzinnego taka sama jak w tamtym roku (pisaliście 4e) w tym wjazd na stare miasto.
Pytanie co do autobusu linia numer 1 z lotniska (bezpośrednio) pod kolejkę na stare miasto jest jakoś specjalnie oznaczona ?
Bo z tego jak patrzę na plan linii numer 1 to ten plan taki duży jest :/
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 31 Sty 2011 13:26 

Rejestracja: 13 Mar 2010
Posty: 202
niebieski
Z tego co pamiętam to z lotniska do centrum jest prosto
"1" jedzie co samego Citta Alta
Natomiast w drugą stronę Bergamo-Lotnisko trzeba uważać bo jest kilka wersji tego autobusu 1A, 1B ,1C (czy jakoś tak) i nie wszystkie jadą pod sam terminal
Niektóre tylko zatrzymują się przy tej drodze koło lotniska i dalej jadą na jakieś osiedla
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 19 Lut 2011 17:50 

Rejestracja: 19 Lut 2011
Posty: 18
Witam ja za to mam pytanko jak dojechać tanio z centrum Bergamo nad jeziorko Lago d`Iseo?? Ktoś z was już taką podróż odbył?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 22 Lut 2011 21:59 

Rejestracja: 22 Lut 2011
Posty: 5
Witam, mam taki plan:

Przylatuje do Bergamo o godzinie 14:50 i jade sobie do miasta na zwiedzanie,wracam i spie na lonisku. Jak zrozumialem z poprzednich watków to autobus nr "1" kursuje z lotniska do centrum.A czy jakis inny numer kursuje na trasie lotnisko-dworzec kolejowy( bo 2 dnia chce jechac juz bezposrednio na pociag) ? lub czy ten dworzec jest gdzies blisko centrum?

Nastepnie piszecie ze jest bilet 24h (4 euro) lotnisko-Bergamo - jakas kolejka, a ile ta kolejka normalnie kosztuje ?

Trudna jest droga z Bergamo na lotnisko na nogach :D ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 22 Lut 2011 22:37 

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 89
Autobus nr. 1 podjeżdża pod dworzec (który jest praktycznie w centrum).
Bilet 24h kosztuje już chyba aktualnie 4,50 EUR. Pewnie chodzi Ci o Funicolare, która wjeżdża na Stare Miasto - co prawda nie wiem ile kosztuje ale bilet na autobus nr. 1 z/do lotniska + Funicolare góra/dół raczej taniej nie wyjdzie niż ten 24h więc nie ma co kombinować ;) Droga nie jest zbyt trudna, myślę, że da się dojść bez większych problemów. Ciekawa rada, którą ktoś podał tutaj na forum i z której osobiście skorzystałem to darmowa przechowalnia bagażu w Orio Center (wielka galeria handlowa na przeciwko lotniska - żeby do niej dojść musisz kierować się wzdłuż drogi, aż dojdziesz do świateł i tam tunelem pod drogą przechodzisz na drugą stronę. Wrzucasz 1-2 euro do automatu, które przy odbieraniu bagażu masz z powrotem).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 23 Lut 2011 21:44 

Rejestracja: 03 Lut 2010
Posty: 82
Czy we włoskich kolejach są zniżki dla studentów?
Jedyne co znalazłem to informacja o taryfie dla studentów przebywających w Valle D'Aosta - "Tariffa per studenti universitari residenti in Valle D'Aosta."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 24 Lut 2011 12:02 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 20
Ostatnio jak się spóźniłem na ostatni autobus przeszedłem pieszo z dworca na lotnisko. Na całej długości trasy jest chodnik. Po wyjściu z lotniska trzeba się kierować w prawo, obejść pas startowy, przejść przez wioskę Orio Al Serio, tunelem pod drogą ekspresową i dalej już prosto drogą Via Orio do centrum, wychodząc pod wiaduktem obok dworca. Proponuję zajrzeć na maps.google.pl i zerknąć na schemat ulic. Spokojnym marszem będzie mniej więcej godzinka. Jak komuś się śpieszy da się zajść pewnie i w 40 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1081 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 55  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group