Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1081 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 55  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 24 Lut 2011 20:21 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 135
Witam , pewnie głupie pytanie ale nie znalazłem na nie odpowiedzi. Czy podczas "noclegu" na lotnisku przeganiają ludzi do strefy odlotów? Czy mogę sobie ostatnim autobusem koło północy wrócić na lotnisko i o 6 rano jak gdyby nigdy nic spowrotem pojechać 1szym autobusem do miasta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
#42 PostWysłany: 28 Lut 2011 20:33 

Rejestracja: 23 Lut 2011
Posty: 15
Spokojnie możesz tak zrobić ;) Nie wchodzi się do hali odlotów, tylko 2 razy ochrona w nocy prosiła nas o przejście, najpierw z odlotów do przylotów, a potem odwrotnie.
Sam dzisiejszą noc spędziłem na lotnisku w Bergamo i ze swojej strony dodam tylko, że nie ma co się pakować w spanie na ławkach, lepiej sobie położyć na ziemi coś pod tyłek, plecak pod głowę, przykryć się śpiworem i spokojnie można sobie przekimać. ;)
Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania co do Bergamo to chętnie odpowiem.
_________________
Finanse dla wszystkich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 05 Mar 2011 19:40 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
Ile kosztuje bilet kolejowy z Bergamo do Mediolanu i czy można go kupić wcześniej przez internet?

EDIT:

Już znalazłem. Cena za bilet to około 4€ w jedną stronę. Pociągi kursują co 30-60 minut. Podróż trwa godzinę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 12 Mar 2011 00:15 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
Czy automaty biletowe przyjmują karty płatnicze?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 12 Mar 2011 00:47 

Rejestracja: 09 Lip 2010
Posty: 6
spokojnie zapłacisz kartą, bo przedwczoraj się naciąłem na biletomat, który akceptował tylko płatność kartą. niestety nie pamiętam, jakie rodzaje kart były akceptowana. dodam, że w sklepach używałem visa electron z mbanku i wszystko było ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 12 Mar 2011 18:48 

Rejestracja: 12 Mar 2011
Posty: 1
Po pobycie w Bergamo chciałam zaktualizować informacje :)
bilet autobusowy z lotniska do dworca w Bergamo i taki sam w drugą stronę kosztuje 2 euro
Bilet z dworca Bergamo do Mediolanu pociągiem regionalnym kosztuje 4,7 euro
Nadal na lotnisku jest promocja 3 bilety w cenie 2. Jadąc autobusem z lotniska do Mediolanu za 3 osoby zapłacimy 19,80 euro
Bergamo jest naprawdę godne zobaczenia :) :) :) :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 14 Mar 2011 18:48 

Rejestracja: 14 Mar 2011
Posty: 2
Witam wszystkich serdecznie :)

Wybieram się w piątek ze znajomymi (łącznie 7 osób) do Mediolanu. Lądujemy w Bergamo.
Chciałam prosić o kilka informacji. Lądujemy o 8 w Bergamo i chcemy dostać się do Mediolanu. Jaki transport polecacie? Autobusem czy pociagiem? Z tego co widzę jest zniżka na autobus przy zakupie 2 biletów trzeci gratis.
1) Gdzie kupuje się bilety? (u kierowcy czy w automacie?)
2) Skąd odjeżdza autobus/ jaka to linia lub kierunek jazdy?
3) Gdzie znajdę informację o tym trzecim bilecie gratisowym?
4) Czy jest zniżka dla posiadaczy karty ISIC/Euro26?

5) Czy w Mediolanie można kupić grupowy bądź kilkunastogodzinny bilet autobusowy po mieście?
6) Jeśli tak to czy obejmuje on również metro?
6) Wstępy do muzeów są pełnopłatne czy w których z nich wejście z ISIC/Euro26 jest bezpłatny?

I oczywiście jeszcze jedno pytanie, powrót z mediolanu do bergamo jest analogiczny?

Z góry dziękuję za wszelkie informacje :))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 14 Mar 2011 19:19 

Rejestracja: 18 Gru 2010
Posty: 452
bilety kupisz na lotnisku w kioskach zaraz po wyjsciu ze strefy odbioru bagazu. nie kupowalem biletu na autobus, a i tak dostrzeglem tabliczke "3 bilety w cenie 2". pociag wyjdzie taniej, ale wiaze sie z dojazdem do bergamo autobusem miejskim. przystanki sa zlokalizowane tuz przy terminalu. lotnisko nie jest duze i ciezko sie zgubic. bus lotnisko-milano dojezdza do dworca glownego w milano (milano centrale), gdzie znajdziesz tabliczke z rozkladem jazdy powrotnej. na busa raczej nie ma zadnych znizek, a co do muzeow to sprawdz na poszczegolnych stronach tych placowek

co do komunikacji w milano, w 2008 roku bilet 24h/1-dniowy (nie pamietam juz) kosztowal 3 euro, takze cena bardzo niska. obejmowalo to metro, tramwaje i autobusy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 14 Mar 2011 19:19 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
Odpowiedzi na większość pytań znajdziesz już na forum. Wystarczy dobrze poszukać :)

Przejazd pociągiem wychodzi ciut taniej, ale na pewno dłużej.

Firmy autobusowe to Orioshuttle, Autostradale i Terravision. Google masz, prawda? :P

Kartę ISIC/Euro 26 możesz używać jako zakładki do książek :D

Bilet dobowy zintegrowany kosztuje 3€, a na dwie doby 5,50€.

Biletów grupowych nie ma. Jest co prawda bilet T-10, ale jednocześnie nie może z niego korzystać kilka osób jak np. w Barcelonie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 14 Mar 2011 19:48 

Rejestracja: 14 Mar 2011
Posty: 2
Dzieki wielkie za wszelkie wskazowki :)

Chyba jednak zdecydujemy sie na Autostradale, wyjdzie nas po ok 7 euro/osobe. Hmm Isic i Euro zakldaka do ksiazki? :P Szkoda :) Myslalam ze tak jak do niektorych muzeow (Luwr, Ermitaz) bedzie znizka lub zupelnie za free ;)
T10 to swietna sprawa w barcelonei - tez sie takimi poruszalam tam 2 lata temu dlatego myslalamz e mozna tu tez opjce wykorzystac.
Generalnie postawimy w takim razie na piesze zwiedzanie, a tam gdzie bedzie daleko - metro :))

Znacie jakies perelki w Mediolanie o ktorych nie ma mowy w przewodnikach? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 18 Mar 2011 20:52 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
Czy gdzieś na lotnisku można dostać bezpłatnie mapę Mediolanu?

I trzeba kupować bilet na bagaż w komunikacji miejskiej?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 01 Kwi 2011 18:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2010
Posty: 324
Loty: 85
Kilometry: 133 834
niebieski
Jeśli ktoś wybiera się do samego Bergamo to uważam, że jest to błąd.
Miasteczko jest bardzo fajne, ale warto do tego dorzucić coś jeszcze np. Mediolan czy Veronę.

Wracając do samego Bergamo to po zakupie biletów całodziennych w automacie na lotnisku (4,5E) jedziemy 2 czy nawet 3 przystanki za dworzec kolejowy. Wysiadamy idealnie przy kolejce na górne miasto, z której możemy skorzystać z wcześniej kupionego biletu.

Powrót warto zaplanować tak, aby wracać z dworca (zwiedzi się wtedy nową część Bergamo). Po wyjściu z kolejki po kilku minutach spaceru po lewej stronie będzie tani supermarket :) Obok dworca jest McDonald`s. Autobus z dworca na lotnisko to 1 z oznaczeniem samolot :)

W markecie w Orio Center też są super ceny. Ja się zaskoczyłem mega pozytywnie :)
Przykładowo:
- woda 1,5l 0,15E
- piwo Peroni 0,66l ok. 1E
- winko musujące słodkie 0,75l 0,85E :)
- chipsy duża paczka ok. 0,60E
- 6 rogalików a`la 7days 1,2E
- truskawki 0,5kg 1,2E
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 01 Kwi 2011 18:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Vojtas napisał(a):
Jeśli ktoś wybiera się do samego Bergamo to uważam, że jest to błąd.
Miasteczko jest bardzo fajne, ale warto do tego dorzucić coś jeszcze np. Mediolan czy Veronę.

Wracając do samego Bergamo to po zakupie biletów całodziennych w automacie na lotnisku (4,5E) jedziemy 2 czy nawet 3 przystanki za dworzec kolejowy. Wysiadamy idealnie przy kolejce na górne miasto, z której możemy skorzystać z wcześniej kupionego biletu.

ja dodam tak dla totalnie low-costowych: w miare łątwo złapac stopa do bergamo, a na nogach tez nie jest jakos strasznie daleko, ok 4-5km. Jesli wiec nie mamy biletu na kolejke do góry to.. idziemy na nogach. Wychodzi sie moze 5 minut? Takze gdyby ktos mial kupowac bilet tylko i wylacznie na kolejke, to IMO sie totalnie nie oplaca.
Cytuj:
W markecie w Orio Center też są super ceny. Ja się zaskoczyłem mega pozytywnie :)
Przykładowo:
- woda 1,5l 0,15E
- piwo Peroni 0,66l ok. 1E
- winko musujące słodkie 0,75l 0,85E :)
- chipsy duża paczka ok. 0,60E
- 6 rogalików a`la 7days 1,2E
- truskawki 0,5kg 1,2E

oj tak, orio center to chyba mój ulubiony, po carefourze na kanarach, supermarket w podróży.
Lambrusco 1.5 litra - ok 1.5€. Dooobrree jest.. :) i tanie, jak wiekszosc rzeczy w markecie.

I polecam trawe pomiedzy austostrada a orio center - cicho, spokojnie, sporo krzakow, wiec praktycznie nas nie widac, mozna lezec, opalac sie, chillowac. Nawet miejscowi tam przychodza ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 08 Kwi 2011 15:51 

Rejestracja: 08 Kwi 2011
Posty: 57
Witam,
wybieram się do Bergamo/Mediolanu na początku czerwca na weekend i mam takie pytanie:
czy ktoś zna jakieś dobre strony z radami dla zwiedzających Mediolan i Bergamo, w sensie co zwiedzać, jak się poruszać gdzie najtaniej i najlepiej zjeśc etc.
gdzie nocować? czy najlepiej kupić tani namiot i gdzieś na dziko czy jakieś tanie noclegi, dworce? prosze o radę bo to pierwszy raz tak na partyzanta
no i jak ktoś ma jeszcze jakieś pomocne rady to bardzo prosze :)

pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 08 Kwi 2011 17:45 

Rejestracja: 15 Wrz 2010
Posty: 136
a google kolega nie ma? jeżeli nie to podaje 2 przykładowe linki relacji z lombardii. Oczywiście jeżeli ktoś użyczyłby Ci licencje na google to można znaleźć więcej takich relacji :)
http://tambylstwo.blogspot.com/2010/08/spostrzezenia-wasne-przewodnik-po.html
http://www.testersi.pl/relacje-z-podrozy/modny-mediolan-i-klimatyczne-bergamo-

co do tego czym się poruszać to znajdziesz na tym forum dokładnie w tym dziale co napisałeś post. O noclegach też znajdziesz wszystko na forum( w dziale noclegi)
http://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=25&t=522 jednak noclegi we Włoszech do najtańszych nie należą, także minimum 20-25 EUR trzeba wybulić za noc
ja polecam http://www.couchsurfing.org/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 10 Maj 2011 12:46 

Rejestracja: 02 Sie 2010
Posty: 48
Jeszcze zapytam o czestotliwosc kursow autobusow z lotniska do Bergamo, bo przegladnalem temat, a nie znalazlem. Jezdza w miare czesto w obydwie strony? Mam 4-5 h wolnego czasu, a mysle, ze jednak warto by bylo wybrac sie do centrum. Jesli nie jezdza co chwila, to moze nawet wybiore sie pieszo, jak ktos tutaj sugerowal.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 10 Maj 2011 14:18 

Rejestracja: 15 Wrz 2010
Posty: 136
nie lepiej zapytać google i mieć odpowiedź w ciągu chwili, niż czekać na odpowiedź kogoś na forum?

odpowiedź znajdziesz na stronie przewoźnika w bergamo
http://www.atb.bergamo.it/user/Default.aspx?SEZ=2&PAG=38&MOD=LINTRV
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 14 Maj 2011 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
karlotta napisał(a):
Witam!

Właśnie wybieram się w swoją pierwszą lotniczą podróż - do Bergamo i Verony. Zamierzam spacerkiem dojść z lotniska do dworca w Bergamo - czy ktoś mógłby napisać jak wygląda ta trasa - którędy trzeba iść?

Z góry dziękuję za pomoc :)

maps.google.com i wiesz wszystko. Idzie sie ok. godziny, po drodze oprocz bodajze jednego kosciola nic nie ma. Jesli sie ma duzo czasu to warto przejsc sie spacerkiem, osobiscie nigdy nie placilem tam za busa, albo pieszo albo stopem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 14 Maj 2011 22:07 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
52 minuty wg Google:

http://mapy.google.pl/maps?f=d&source=s ... 77162&z=14
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 16 Maj 2011 23:13 

Rejestracja: 16 Maj 2011
Posty: 7
Przejrzałem poprzedni posty na forum i w sumie już wszystko wiem ale przyda się opinia kogoś kto już był w Bergamo. Mam mały dylemat co zrobić. Mieliśmy być w Bergamo o 22.30 jednak po 1h po zabukowaniu biletów Rayanair przysłał info o zmianie godzin i finalnie będziemy na lotnisku w Bergamo o 23.30.

Stąd też zastanawiam się czy jechać w nocy do Mediolanu przy dobrych wiatrach w hostelu będę ok 2w nocy (hostel 5km od centrum Mediolanu) czy jechać do centrum Bergamo i następnego dnia na spokojnie po południu do Mediolanu?

Opcja Bergamo:
- bilet 24h (rozumiem, że liczą się godziny nie na konkretny dzień) 4,5e. Czy o tej godzinie dojadę bez problemu do centrum? Nocleg w Bergamo z tego co się orientowałem jest droższy niż w Mediolanie ok 20e w sobotę trzeba liczyć. Co prawda jest od tego dedykowany wątek ale może znacie coś ciekawego.

Opcja Mediolan:
- jak tam nocne w Mediolanie bo tak jak pisałem najwcześniej w centrum będziemy o 1 a hostel jest oddalony o 5km.

Dzięki za sugestie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1081 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 55  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group