Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 1038 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 52  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Lut 2010 10:47 

Wątek zbiorczy o dojazdach z i do Bergamo

Ostatnio edytowany przez Washington 16 Kwi 2014 21:41, edytowano w sumie 2 razy
porządki
 PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.

#2 PostWysłany: 09 Mar 2010 14:13 

Zbanowany
Czy można te bilety zarezerwować online.

#3 PostWysłany: 10 Mar 2010 23:49 

niebieski
a ja mam pytanie... co można zrobić w okolicy lotniska w nocy? przylatuję do BGY o 22:25 i następny lot w okolicach 10. Czy jest na lotnisku/w pobliżu jakieś miejsc gdzie można się napić piwka, zjeść i przeczekać noc czy raczej szukać jakiegoś noclegu? i jeśli tak to co można tam w miarę sensownego znaleźć ?
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 14 Mar 2010 01:40 

niebieski
tak lecę wizzem do BGY, o 8 odbieram towarzycho przylatujące z Wawy i lecimy do Faro na urlop. Tak więc mam z 10h oczekiwania i nie wiem co z tym czasem zrobić. Słyszałem że Bergamo całkiem ładne jest ale zwiedzanie w nocy średnio mi leży ;) Chyba że przy jakimś piwie ;)
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 14 Mar 2010 16:28 

Loty: 76
Kilometry: 87 275
No najlepsza opcja to przekimać się na lotnisku, można - sprawdziłem :) Do Bergamo można albo dojechać albo iść na nogach. Jeśli jest wybór Mediolan czy Bergamo to lepiej wybrać Bergamo, ładniejsze. Sam widziałem co prawda tylko kawałek ale ze zdjęć i opowieści wiem że jest piękne. Mediolan jest jakiś taki dziwny, niby stolica mody, a tego nie widać, mi trochę przypomina Warszawę. No a poza tym do Bergamo taniej albo jak ktoś lubi to na to można iść na nogach za free :)

Image
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 09 Kwi 2010 10:51 
Założyciel
Awatar użytkownika

Loty: 426
Kilometry: 932 854
Samo Bergamo jest uroczym miejscem, jeśli chcemy ruszyć dalej, równeiż mozemy to zrobić za nieduże pieniądze. Lotnisko Orio al Serio w Bergamo, na którym lądujemy, jest dogodnie skomunikowane z wieloma miastami Włoch.

Autobusem możemy pokonać trasę:

lotnisko – stacja kolejowa w Bergamo; za 1,7 euro w jedną stronę (można rónwnież dotrzeć spacerem),

lotnisko – stacja kolejowa w Mediolanie; autobusem za 14 euro bilet powrotny (Orioshuttle.com),

lotnisko – Brescia; za 10 euro w jedną stronę (autostradale.it).

Pociągiem ze stacji kolejowej w Bergamo można też pojechać na przykład do:

Turynu – 11,95 euro w jedną stronę,
Werony – 7,2 euro w jedną stronę,

#7 PostWysłany: 12 Kwi 2010 19:02 

Witam,
Czy orientuje się może ktoś jak jest z lotniskiem w Bergamo,czy jest ono otwarte w nocy??Przylatuję z Valencii o północy i muszę czekać do rana na powrót do Polski, lecę sama więc jechanie do Bergamo czy gdzieś dalej odpada.
Pozdrawiam
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 12 Kwi 2010 19:50 

Zbanowany
jest otwarte, aczkolwiek "zaganiają" wszystkich spiących w jeden region lotniska, a reszte odgradzaja :)
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 22 Maj 2010 17:21 
Awatar użytkownika

niebieski
warto też dodać, że koło 4 rano ochrona budzi wszystkich śpiących... i albo trzeba przenieść się w inne miejsce ( da się :) ) albo nie pośpimy... raczej ciężkie miejsce do przetrwania nocy.

#10 PostWysłany: 22 Maj 2010 22:25 

zaczynam się powoli ogarniać z transportem, jak i skąd dojechać na lotnisko z Mediolanu tak żeby zdążyć na samolot o 10.45?
ile czasu sobie zostawić bo nie znam realiów transportu we włoszech więc nie chcę na ślepo.
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 01 Cze 2010 09:57 

Loty: 140
Kilometry: 216 351
niebieski
autobus jedzie 40 min. dolicz sobie 20 min w razie korków, z 1,5h na odprawę (zawsze lepiej wiecej, jest duzo knajpek na BGY, wiec czas mozna zabic) i odpowiedź masz gotową.
autobus odjeżdża ze Stazione Centrale, patrząc na dworzec z perspektywy wejścia głównego z przodu (gdzie obecnie są remonty), musisz iść wzdłuż jego prawej ściany aż dojdziesz do przystanków, gdzie masz od wyboru do koloru autobusów transferowych na lotnisko.
tylko wsiądź do dobrego ;)
pzdr
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 01 Cze 2010 10:40 
Awatar użytkownika

niebieski
Aetius napisał(a):
zaczynam się powoli ogarniać z transportem, jak i skąd dojechać na lotnisko z Mediolanu tak żeby zdążyć na samolot o 10.45?

Miałem dokładnie ten sam dylemat i wybrałem jednak nocleg w B&B Colorado w Bergamo - i nie żałuję, chociaż w Mediolanie znajdziesz tańsze noclegi w wyższym standardzie. Generalnie na Milano Centrale jeździ metro, potem sprawdź rozkład TrenItalia o której będzie w Bergamo. Tak samo sprawdź rozkład ATB z dworca w Bergamo, na Orio jeździ linia 1, ale występuje ona w paru wariantach (bez literki, A, B, i C, jest też z symbolem samolotu) i nie we wszystkich jedzie na lotnisko. Zresztą sam przystanek na lotnisko jest w krzakach i gdyby sympatyczna Włoszka nie zatrzymała kierowcy, pojechalibyśmy dalej ;) Poza tym niektóre przystanki autobusowe w Bergamo niekoniecznie leżą po dwóch stronach tej samej ulicy, a autobus na lotnisko może jechać nie tylko spod dworca (najlepiej spytaj w informacji turystycznej, nam pani wytłumaczyła wszystko dobrze i dała nawet mapę). Generalnie wydaje mi się, że gdybyśmy wyjechali bodajże o 8:10 z Milano Centrale pociągiem do Bergamo, dość spokojnie zdążylibyśmy na ten lot o 10:45. Gdyby nawet nie jechał nam autobus ATB, dojście z dworca na lotnisko zajmuje ok. 1h.
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 23 Lip 2010 10:28 

niebieski
Mam wylot z Bergamo o 6 rano. Spać zapewne będę w Bergamo dwie poprzedzające noce. O której i skąd odchodzi pierwszy autobus na lotnisko z miasta? Czy lepiej wyjść z hotelu wcześniej i spacerkiem lub zamówić busika na lotnisko?
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 23 Lip 2010 11:13 

niebieski
osiek napisał(a):
Mam wylot z Bergamo o 6 rano. Spać zapewne będę w Bergamo dwie poprzedzające noce. O której i skąd odchodzi pierwszy autobus na lotnisko z miasta? Czy lepiej wyjść z hotelu wcześniej i spacerkiem lub zamówić busika na lotnisko?

Autobus rusza spod dworca kolejowego. Ale nie wiem, czy jeździ już przed 5:00.
Jak jesteś na lekko, to spokojnie można się przespacerować (ok. 40 min ?), o tej godzinie powinno być znośnie.

#15 PostWysłany: 23 Lip 2010 15:33 

niebieski
oczywiście że jestem na lekko w standardzie fly4free ;). tak mi się wydaję że czeka nas spacerek ;)
 Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 25 Sie 2010 13:41 
Awatar użytkownika

Kamil napisał(a):
lotnisko – stacja kolejowa w Bergamo; za 1,7 euro w jedną stronę (można rónwnież dotrzeć spacerem),

lotnisko – stacja kolejowa w Mediolanie; autobusem za 14 euro bilet powrotny (Orioshuttle.com),

lotnisko – Brescia; za 10 euro w jedną stronę (autostradale.it).

Pociągiem ze stacji kolejowej w Bergamo można też pojechać na przykład do:

Turynu – 11,95 euro w jedną stronę,
Werony – 7,2 euro w jedną stronę,

Są jakieś zniżki dla studenciaków bądź posiadaczy Euro<26?
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 07 Paź 2010 15:38 

niebieski
Jeśli chodzi o Bergamo, to ciekawy jest bilet 24 h po 4 EUR obejmujący całą komunikację, tzn transfer lotnisko-miasto-lotnisko, jazdy po mieście, w tym kolejkę na górne miasto.

#18 PostWysłany: 26 Paź 2010 18:44 

Hej,
slyszalem ze w Bergamo jest jakis super Outlet? Wie moze ktos gdzie dokladnie on jest? I jak dojechac z lotniska Milan (Bergamo)! Mam 6h czasu do nastepnego lotu!
Dzieki i pzdr:)
 Relacje PM off  

#19 PostWysłany: 27 Paź 2010 20:19 

Chyba chodzi Ci o ten outlet ...

http://www.franciacortaoutlet.it/index. ... et_village

Osobiście tam jeszcze nie byłem ale sporo dobrego o tej "wiosce" słyszałem ....

Tutaj dokładnie opisane jak dotrzeć...

http://www.franciacortaoutlet.it/index. ... ggiungerci

30 km od BGY...
 Relacje PM off  

#20 PostWysłany: 05 Lis 2010 19:56 

niebieski
Jak cenowo tam wyglada? Oczywiście tak plus minus.
 Relacje PM off  

[ 1038 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 52  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości