Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uwaga na na rodzaj maseczek przed lotem. Z relacji forumowiczów oraz informacji przesyłanych przez linie lotnicze wynika, że na włoskich lotniskach akceptowane są jedynie maseczki chirurgicznej lub takie z filtrem (brak akceptacji przyłbic, kominow oraz bawełnianych maseczcek)

Link do formularza, który należy wypełnić przed wjazdem do Włoch (tzw. DPLF - Digital Passenger Locator Form): https://app.euplf.eu/#/

Informacje na polskiej stronie rządowej o zasadach wjazdu do Włoch: https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch

Przyjęcie dawki przypominającej automatycznie, już od kolejnego dnia, wydłuża we Włoszech ważność certyfikatu na czas nieokreślony. Podobnie bezterminowo ważne są certyfikaty ozdrowieńców wydane już po ukończeniu pełnego cyklu szczepień - informacja ze strony https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch, proszę za każdym razem potwierdzać tą informacje u źródła

Sardynia i covid:
sardynia-post-covid,1452,153093?start=20


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 90  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Italia post-covid
#1341 PostWysłany: 18 Gru 2021 09:43 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Kiiwi.com :D no gratki generalnie :)
A tak serio skad przepis,że tranzyt bez testu możliwy ? Ja widze tylko zwolnienie dla >6 latków. Tranzytowi sa zwolnieni z dPLF
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1342 PostWysłany: 18 Gru 2021 10:41 

Rejestracja: 22 Lip 2018
Posty: 250
Stąd:

https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch

Z obowiązku przedstawienia certyfikatów i testów są zwolnione:

osoby przesiadające się na lotniskach we Włoszech w podróży do innych państw (bez opuszczania strefy tranzytowej); jeśli jednak opuściłyby strefę tranzytową na lotnisku – podlegają ogólnym przepisom i obostrzeniom;
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1343 PostWysłany: 18 Gru 2021 13:59 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1164
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
Na SG w artykule Sylwester na Sycylii informują, że do Włoch, zaszczepieni wjadą bez testu. Coś się zmieniło czy redaktorzy muszą się trochę ogarnąć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1344 PostWysłany: 18 Gru 2021 22:57 

Rejestracja: 15 Gru 2021
Posty: 10
oskiboski napisał(a):
Kiiwi.com :D no gratki generalnie :)
A tak serio skad przepis,że tranzyt bez testu możliwy ? Ja widze tylko zwolnienie dla >6 latków. Tranzytowi sa zwolnieni z dPLF


Hmm nie prosiłem o gratki ;) nie latam o wczoraj - kiwi wjechało tylko i wyłącznie dlatego żeby 2 połączenia Ryana były w 1 rezerwacji tak żeby każdy debil ogarnął, ze to tranzyt. Niestety poziom głupoty pracowników Ryana nie do przeskoczenia. Dotarłem do PL z przesiadką w Wiedniu bez problemu (chociaż niby do 20 grudnia tez trzeba mieć test )
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1345 PostWysłany: 20 Gru 2021 09:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
pomyślałem, że podzielę się swoim doświadczeniem może się komuś przyda. W weekend byłem na Malcie. Powrót miałem przez Katanię gdzie spędziłem kilka fajnych godzin. Robiłem test anytygenowy jeszcze rano na Malcie, było to bardzo skupulatnie sprawdzane przy stanowisku nadania bagażu. Osoby bez testu (nota bene Włosi :D ) miały problem ale nie wiem jak to się dla nich skończyło.

Po przylocie do Włoch bardzo dużo straży która od razu weryfikowała, kto skąd przyleciał i uwaga wszyscy pasażerowie z lotu z Malty zostali skierowani na bezpłatny obowiązkowy test Covid (pomimo, że taki test już ze sobą mieli często wykonany nie dalej niż 3 godziny temu!) Wygląda na to, że Włości nie ufają Maltańczykom w kwestii testowania.
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1346 PostWysłany: 20 Gru 2021 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
W związku z rosnącą liczbą infekcji spowodowanych wariantem Omikron, Włochy chcą zaostrzyć środki również podczas imprez sportowych i przejść na 2Gplus. Osoby zaszczepione i rekonwalescencyjne powinny również przedstawić negatywny szybki test wstępu na stadiony i hale sportowe.

Rząd w Rzymie bada to, według sekretarz stanu ds. sportu Valentiny Vezzali. „Rząd podejmie niezbędne środki w celu ochrony obywateli, aby mogli oni uczestniczyć w wydarzeniach sportowych w możliwie największym bezpieczeństwie” – powiedział Vezzali.

https://www.ran.de/fussball/internation ... che-138481
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1347 PostWysłany: 20 Gru 2021 23:13 

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 130
Loty: 134
Kilometry: 117 921
niebieski
piotrek_89 napisał(a):
Po przylocie do Włoch bardzo dużo straży która od razu weryfikowała, kto skąd przyleciał i uwaga wszyscy pasażerowie z lotu z Malty zostali skierowani na bezpłatny obowiązkowy test Covid (pomimo, że taki test już ze sobą mieli często wykonany nie dalej niż 3 godziny temu!) Wygląda na to, że Włości nie ufają Maltańczykom w kwestii testowania.


A to ciekawe :) Leciałem tym samym samolotem, wyszedłem normalnie bez żadnej weryfikacji bezpośrednio na przystanek i co najmniej kilka osób zrobiło tak samo. Rzeczywiście był przy wyjściu był jakiś korytarz z taśmy ale nawet nie zwróciłem na niego uwagi :lol:
Ten sam lot dwa rożne doświadczenia :)
Wieczorem przy wejściu na lotnisko też żadnej kontroli covidowej a przy odprawie tylko bilet
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1348 PostWysłany: 21 Gru 2021 08:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
faktycznie ciekawe, ale bardzo prawdopodobne, że jednak wielu osobom udało się ominąć kolejkę. Wyobrażam sobie, że nie sposób zweryfikować wszystkich. Ja miałem tylko jedno krótkie pytanie: "Malta?" i od razu wskazano mi odpowiednią kolejkę. Przez chwilę miałem nawet ochotę przejść na drugą stronę, w końcu miałem ze sobą ważny test ale pomyślałem też, że może to kolejka do weryfikacji tego testu.
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1349 PostWysłany: 21 Gru 2021 12:24 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 629
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
info ze stoków narciarskich: upierdliwie pilnują noszenia masek na wyciągu
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1350 PostWysłany: 22 Gru 2021 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 119
Loty: 126
Kilometry: 165 727
Za to na lotnisku w Napoli nikt nie weryfikował testów po przylocie. Wszyscy wyszli z lotniska, jak za starych dobrych czasów. ;)
_________________
„Tu y yo, somos iguales.”
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1351 PostWysłany: 22 Gru 2021 22:20 

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 119
Loty: 1
Kilometry: 2 389
Mam prośbę. Jesli piszecie takie komentarze, to dajcie znać czy nikt nie sprawdzał dokumentów na każdym fragmencie podróży.Wiadomo od dawna, ze w Neapolu nikt niczego nie sprawdza, ale zadna to praktyczna informacja jeśli na wylotowym lotnisku w Polsce sprawdzali dwa razy. U mnie w listopadzie było tak, że na trasie Tallin Neapol była dokładna kontrola w Estonii, więc nawet gdyby we Włoszech nie sprawdzali nic by mi to nie dało.
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1352 PostWysłany: 22 Gru 2021 22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2038
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Nawet jakby nie sprawdzali, a byłoby wymagane to poszedłbyś na głupa na lotnisko? Trochę duże ryzyko zaprzepaścić wyjazd dla antygena za stówkę.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1353 PostWysłany: 23 Gru 2021 13:38 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2170
srebrny
kiimi napisał(a):
info ze stoków narciarskich: upierdliwie pilnują noszenia masek na wyciągu

Nawet jezdząc w kominiarce ? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1354 PostWysłany: 23 Gru 2021 14:54 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 629
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Nie interesują ich żadne chusty, ani kominy na twarzy - ma być maska.
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1355 PostWysłany: 24 Gru 2021 00:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Nowe obostrzenia we Włoszech od lutego 2022:

Włoski rząd zaostrza środki dla ludności ze względu na rosnącą liczbę przypadków koronawirusa. Od 1 lutego 2022 r. świadectwo szczepień będzie ważne tylko przez 6 miesięcy zamiast poprzednich 9, powiedział minister zdrowia Roberto Speranza. Dowód jest niezbędny w przypadku transportu publicznego lub pracy.

W całym kraju ludzie również muszą nosić maski na zewnątrz. Maska FFP-2 jest również wymagana w transporcie publicznym, a także w kinach, teatrach i na stadionach piłkarskich. Włochy wprowadzają zasadę 2G (zaszczepione lub odzyskane) w muzeach i na wystawach. Imprezy plenerowe są również zabronione do 31 stycznia 2022 roku. Dyskoteki, które wcześniej były ponownie otwarte we Włoszech, będą musiały zostać zamknięte.

Wprowadzono również nowe zasady dostępu do domów spokojnej starości i domów opieki. W tym celu odwiedzający muszą pokazać trzecie szczepienie lub negatywny test. Speranza zapowiedział rozszerzenie kontroli granicznych, zwłaszcza na lotniskach. Włochy wymagają negatywnego testu na wjazd z krajów UE.

https://www.rnd.de/politik/impfnachweis ... XEZVY.html
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1356 PostWysłany: 24 Gru 2021 02:27 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Zasady, o których wyżej pisze cccc, jeszcze nie weszły w życie, ale mają być wprowadzone zaraz po publikacji nowego rozporządzenia, czyli zapewne w najbliższych dniach.
Dla turystów najważniejsze:
- obowiązkowe maseczki na zewnątrz w całym kraju (mogą być zwykłe z materiału),
- obowiązkowe FFP2 w każdym transporcie publicznym,
- obowiązkowy green pass też przy konsumpcji na stojąco przy barze, nawet na szybkie espresso.
Te zasady mają obowiązywać (na razie?) do 31 stycznia.

Z kolei skrócenie ważności green passów do 6 miesięcy od szczepienia ma obowiązywać od 1 lutego i idzie w parze z udostępnieniem każdemu we Włoszech trzeciej dawki od czterech miesięcy po drugiej.

https://www.repubblica.it/cronaca/2021/ ... 6-P1-S1-T1
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1357 PostWysłany: 25 Gru 2021 19:42 

Rejestracja: 29 Paź 2019
Posty: 4
Cześć, mam jutro wylot do Katanii o 16:15. W artykule: https://www.fly4free.pl/wlochy-nowe-zasady-wjazdu/, była informacja, że "Akceptowane są zarówno testy antygenowe wykonane na 24 h przed podróżą jak i PCR – zrobione nie wcześniej niż 48 h przed przekroczeniem granicy. " Nie sprawdzając już później informacji na stronie MSZ (mój błąd), dziś zrobiłem test antygenowy o 17:07. Czytając informacje już po wykonaniu testu na stronie MSZ wynika, że test antygenowy powinien być zrobiony 24h przed przekroczeniem granicy Włoch (ląduję planowo po 19ej). Jak myślicie jechać na lotnisko z testem, który dziś zrobiłem czy zrobić jutro nowy dla pewności?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1358 PostWysłany: 25 Gru 2021 20:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1423
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Dzisiaj poinformowano również, że przybywający do Włoch podróżni w przypadku pozytywnego wyniku testu muszą sami pokryć koszty 10-dniowej izolacji.
http://www.onet.pl/informacje/onetwiado ... 1,79cfc278


Ostatnio edytowany przez pabloz, 25 Gru 2021 21:38, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1359 PostWysłany: 25 Gru 2021 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2038
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
gerrard89 napisał(a):
Cześć, mam jutro wylot do Katanii o 16:15. W artykule: https://www.fly4free.pl/wlochy-nowe-zasady-wjazdu/, była informacja, że "Akceptowane są zarówno testy antygenowe wykonane na 24 h przed podróżą jak i PCR – zrobione nie wcześniej niż 48 h przed przekroczeniem granicy. " Nie sprawdzając już później informacji na stronie MSZ (mój błąd), dziś zrobiłem test antygenowy o 17:07. Czytając informacje już po wykonaniu testu na stronie MSZ wynika, że test antygenowy powinien być zrobiony 24h przed przekroczeniem granicy Włoch (ląduję planowo po 19ej). Jak myślicie jechać na lotnisko z testem, który dziś zrobiłem czy zrobić jutro nowy dla pewności?


Widzimy się na pokładzie, chyba, że mi jutrzejszy test pozytywny wyjdzie. 35D :)
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1360 PostWysłany: 25 Gru 2021 22:40 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 629
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Nie wiem , jak inne laboratoria, ale jak robiłam swojego czasu test ok.14:00, a wynik dostałam na maila ok 19:00 i na wyniku było napisane, że wymaz zrobiono o 19:00, więc trochę zapasu godzin było ;)
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 90  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group