Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uwaga na na rodzaj maseczek przed lotem. Z relacji forumowiczów oraz informacji przesyłanych przez linie lotnicze wynika, że na włoskich lotniskach akceptowane są jedynie maseczki chirurgicznej lub takie z filtrem (brak akceptacji przyłbic, kominow oraz bawełnianych maseczcek)

Link do formularza, który należy wypełnić przed wjazdem do Włoch (tzw. DPLF - Digital Passenger Locator Form): https://app.euplf.eu/#/

Informacje na polskiej stronie rządowej o zasadach wjazdu do Włoch: https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch

Przyjęcie dawki przypominającej automatycznie, już od kolejnego dnia, wydłuża we Włoszech ważność certyfikatu na czas nieokreślony. Podobnie bezterminowo ważne są certyfikaty ozdrowieńców wydane już po ukończeniu pełnego cyklu szczepień - informacja ze strony https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch, proszę za każdym razem potwierdzać tą informacje u źródła

Sardynia i covid:
sardynia-post-covid,1452,153093?start=20


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 90  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1261 PostWysłany: 30 Lis 2021 06:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Bergamo, Palermo, Neapol - wszędzie przed przejściem do security sprawdzają GP. Bez tego nie puszczają, nawet na lotach wewnątrz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1262 PostWysłany: 30 Lis 2021 10:19 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 501
Bergamo 26.11 nie sprawdzali niczego na 1000%. Lot EasyJet BGY-LGW.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1263 PostWysłany: 30 Lis 2021 10:39 

Rejestracja: 01 Mar 2021
Posty: 107
Loty: 55
Kilometry: 84 576
niebieski
Opowiem chronologicznie jak to było u mnie w Bolonii
26.11 - w Katowicach nic nie sprawdzali. Na lotnisku w Bolonii nic nie sprawdzali.
27.11 - w restauracji, gdzie sprzedawali pizzę na kawałki nikt nie pytał o green pass
28.11 - w pociągu do Ferrary i powrot nie sprawdzali green passa. Jedynie przed wejściem na peron pomiar temperatury. Restauracji w tym mieście sprawdzili.
29.11 - przed wejściem na Le Due Torre sprawdzili green pass, w restauracji przy Sanktuarium Madonna di San Luca nie sprawdzali. Na lotnisku pani miała chyba skaner w oku, bo sprawdzala bez czytnika. Przy boardingu pani nie sprawdzała green passa. Ale pan przy drugim stanowisku widziałem, że sprawdzał. Po powrocie w Katowicach green pass plus dowód.

Jak widać u mnie się rzadko zdarzało żeby sprawdzali green pass. Jednak z lotniska na parking jechałem z para która mówiła, że im sprawdzali w każdym możliwym miejscu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1264 PostWysłany: 30 Lis 2021 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Ostatni weekend w Neapolu.

WAW przed lotem - nic nie sprawdzane
NAP po wylądowaniu - nic nie sprawdzane
NAP przed lotem - skanowanie certyfikatu
WMI po wylądowanie - rzut oka na certyfikat

W samym Neapolu sprawdzają GP przy wejściu do knajpy, ale tylko (byliśmy w La Michelle i Di Matteo) jak się siada do stolika.
Jak wchodziłem po pizzę take away, czy do toalety to nie.
Poza tym sprawdzane jest posiadanie kodu QR - nikt tego nie skanował, ani nie czytał - tylko trzeba pokazać kod w telefonie.

Atmosfera jak u nas, czyli czasami trafiają się na ulicy ludzie w maseczkach, w środku tak jak u nas czyli noszą.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1265 PostWysłany: 30 Lis 2021 11:32 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
Zaraz, a GP i kod QR to nie to samo?

@Tomo14 jak na WAW z kolejkami obecnie? Godzinka przed zamknięciem bramki wystarczy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1266 PostWysłany: 30 Lis 2021 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Tak - GP to QR

Leciałem 27.11 o 6:10 - security zajęło ok. 10-12 minut więc sprawnie.
Ale jak wiesz, nie ma się co tym sugerować.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
kbk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1267 PostWysłany: 30 Lis 2021 12:16 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Zbiorczo z dwóch ostatnich wyjazdów:
- 21 listopada Bergamo - na lotnisku na przylocie nikt nic nie sprawdza, wyjście ekspresowe. Kawiarenka nad jez. Como - usiadłem wewnątrz lokalu, prośba o Covid Pass. W Lecco byłem coś zjeść w małym centrum handlowym - tam Covid Passa ode mnie nie chciano. Wylot do Polski - sprawdzenie Passa przy kontroli bezpieczeństwa, a potem również przy wejściu do saloniku.
- 26-28 listopada, przylot na lotnisko Rzym Fiumicino - na lotnisku na przylocie nikt nic nie sprawdza, wyjście ekspresowe. Region Lacjum - sprawdzanie Passów przy wejściu do atrakcji turystycznych; sprawdzanie Passów we wszystkich restauracjach, w których byliśmy a także w kawiarniach, gdy siadaliśmy przy stoliku. W sklepach wszyscy karnie w maseczkach. Wylot do Polski - nadawaliśmy bagaż rejestrowany i Pass sprawdzony po raz pierwszy przy check-in; po raz drugi przed wejściem na kontrolę bezpieczeństwa. W saloniku tym razem Passa nie chcieli.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1268 PostWysłany: 01 Gru 2021 00:46 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Przylot kilka godzin temu do Bari. Tylko sprawdzanie temperatury. Żadnych certyfikatów COVID ani dPLF.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1269 PostWysłany: 01 Gru 2021 22:33 

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 86
Loty: 66
Kilometry: 55 090
Dzisiaj przylot do Bergamo z Barcelony. Na miejscu jak za dawnych czasów. Nikt nic nie sprawdza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1270 PostWysłany: 02 Gru 2021 20:26 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 501
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
A jak sprawa na miescie w Bergamo? Wszedzie sprawdzają?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1271 PostWysłany: 02 Gru 2021 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 372
Kilometry: 440 003
srebrny
w Circolino sprawdzali green pass'a.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadekk lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1272 PostWysłany: 02 Gru 2021 20:55 

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 86
Loty: 66
Kilometry: 55 090
spejson911 napisał(a):
A jak sprawa na miescie w Bergamo? Wszedzie sprawdzają?
W Bergamo byłem w jednej knajpie. Tutaj akurat nikt nic nie sprawdzał. Jedliśmy na zewnątrz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1273 PostWysłany: 02 Gru 2021 23:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 372
Kilometry: 440 003
srebrny
Październik 2021 - Piza - kawiarnia - pytanie o green pass.

Green pass'a nie wymagają jak chcemy usiąść w restauracji na otwartej przestrzeni (ogród).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1274 PostWysłany: 02 Gru 2021 23:43 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Od ponad tygodnia jestem na Sardynii - w Cagliari, Alghero, Sassari. O green passa pytają w knajpach wszędzie, jak się chce siąść w środku, jedyny wyjątek to kawa przy barze.
Inna sprawa - od niedawna lokalne władze w różnych miejscach zaczęły wprowadzać w różnym zakresie i różnych terminach obowiązek noszenia maseczek też na zewnątrz.
W Cagliari zaczyna się już od jutra, ma obowiązywać w najbardziej uczęszanych miejscach w centrum, w niektóre dni od 16 do 22, w inne (zwłaszcza w weekendy) od 10 do 22. Dokładna rozpiska jest tu: https://www.ansa.it/sardegna/notizie/20 ... 2cd6b.html
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1275 PostWysłany: 02 Gru 2021 23:47 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Zaczyna zamieniać się to w tragikomedie: skrupulatne spisy ulic i placów, różne godziny, zróżnicowane dni... :lol: Komuś przygrzewa tam zimowe słońce jak widać. Dobrze, że te wymysły tylko (na razie) lokalnie są wprowadzane.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1276 PostWysłany: 02 Gru 2021 23:56 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Jeżeli będzie to wyraźnie wyznaczone w terenie i obejmie rzeczywiście miejsca, w których gromadzi się tłum, to ma to m.zd. sens. Włosi są hiperostrożni, ale dzięki temu sytuacja jest u nich nieporównywalnie lepsza niż w większości innych państw UE, nie mówiąc o Polsce. No i pilnując sytuacji na miejscu nie wprowadzają co chwilę nowych ograniczeń w podróżowaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1277 PostWysłany: 03 Gru 2021 21:25 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 661
Loty: 130
Kilometry: 177 910
niebieski
Jak myślicie, biorąc pod uwagę to co się działo we włoszech rok temu, czy da się na sylwestra 2021/2022 pojechać do Wenecji? Powróżcie mi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Italia post-covid
#1278 PostWysłany: 03 Gru 2021 22:29 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
FCO wysiadłem z Wizza jak z krajówki. Na wylocie tylko dokument tożsamości sprawdzany.

Edit: Knajpy z pikaczu, sklepy nie ale nie sprzedają po 22 alko :(
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka


Ostatnio edytowany przez oskiboski, 04 Gru 2021 03:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1279 PostWysłany: 03 Gru 2021 22:52 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
@jotpol, szczep się trzecią dawką i powinno się dać, tylko nastaw się na to, że będziesz musiał nosić maseczkę na zewnątrz, bo to pewnie do tej pory wprowadzą.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
jotpol uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1280 PostWysłany: 03 Gru 2021 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
jotpol napisał(a):
Jak myślicie, biorąc pod uwagę to co się działo we włoszech rok temu, czy da się na sylwestra 2021/2022 pojechać do Wenecji? Powróżcie mi :)

A niby czemu nie?
Siedzę właśnie w Wenecji i jest ok, większość chodzi w maseczkach ale np. w Padwie bez maseczek. Życie toczy się normalnie. W knajpach ani razu nie sprawdzili mi GP, gdzie miesiąc temu w Palermo nie dało się.wejśc.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 90  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group