Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 155 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 17 Sty 2022 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
OK - pierwsza rzecz która rzuciła mi się w oczy to te całe 12 saloników. Wchodzę więc na nasze forum i widze, że nikt z Was o tym nie wspomina. Mam nadzieję, że jestem nadwrażliwa i po prostu piszą o swoich własnych salonikach, a nie ogólnie: 8-)
Załącznik:
IMH_4291.png
IMH_4291.png [ 270.18 KiB | Obejrzany 4400 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
#62 PostWysłany: 17 Sty 2022 21:04 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7942
HON fly4free
Piszą na 99% o swoich (czyli realnie dawnych Alitalii) plus tych, gdzie mają już podpisane jakieś umowy na różnych lotniskach - dotąd klienci ITA się skarżyli, że nawet lecąc w C nie mieli wejścia nigdzie, bo nie było jeszcze kontraktów zawartych na lotniskach w tej sprawie.

Globalnie to nie ma znaczenia, jeśli karta Elite Plus będzie honorowana - lecąc np. KL z WAW do AMS o tym czy jest wejście i na jaką kartę decyduje KL oraz jego umowy z poczekalniami, a nie ITA i jej umowy. Raczej trudno mi wyobrazić sobie, że skoro ITA weszła do SkyTeam i wydaje karty z logiem sojuszu oraz statusem sojuszowym, aby nie było to uwzględniane przez inne linie. Problem może dotyczyć bardziej możliwości weryfikacji statusu ITA przez inne linie, bo na razie to wszystko wygląda dość prowizorycznie od strony IT.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#63 PostWysłany: 17 Sty 2022 21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Informacyjnie: zaktualizowałam aplikację na iOS (aktualizacja dzisiejsza) i w zakładce profile pokazuje się "karta" której niestety nie można w nijaki sposób dodać do portfela. Jako włoską ciekawostkę w dacie ważności (expiri date) w aplikacji mam 01/22 zamiast tego co w mailu, natomiast akurat tym się (znając ich) w ogóle nie przejmuję. Nie wiem czy na Androidzie apka już pokazuje też kartę.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#64 PostWysłany: 17 Sty 2022 21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Patrząc na kartę @billabong zastanawiam się, czy jest i na czym ewentualnie polega różnica między naszymi statusami, w kontekście benefitów w SkyTeam?
U billabong jest Volare Executive, a u mnie Volare Premium, ale na obu kartach jest SkyTeam Elite Plus.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 17 Sty 2022 21:31 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7942
HON fly4free
Już tłumaczyłem kiedyś to @tropikey: różnica praktycznie dotyczy tylko poziomu przywilejów w samym ITA - SkyTeam nie ma rozbudowanych globalnie poziomów statusowych na wzór OW - więc wszyscy są albo Elite (odpowiednik kart "srebrnych"), albo Elite Plus (odpowiednik kart "złotych"). Analogicznie jest w *A; ktoś może być dla LH i LO HON Circle (z odpowiednimi przywilejami), ale ten sam pax dla Air China czy Avianki będzie "tylko" *G. Za to w OW np. BA Gold / AA Ex Platinum będzie traktowany jako OW Emerald, a więc wyższy poziom z wyższymi uprawnieniami uznawanymi globalnie w całym sojuszu niż posiadacze statusu niżej.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#66 PostWysłany: 17 Sty 2022 22:01 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 141
niebieski
To jak się ma w tym wypadku możliwość zaproszenia gościa do saloniku - lecąc z linią SkyTeam mogę wprowadzić gościa, a lecąc ITA nie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 17 Sty 2022 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2878
platynowy
Jesli masz Elite Plus to tak, jesli Elite to mozesz wejsc bez goscia. Nie ma znaczenia jaki jest to lot Sky Team. Mowa o samym ITA jest w kontekscie lotow w C
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 17 Sty 2022 23:00 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
A karta w Plus, wygląda jakby dziecko zrobiło na paintcie...

Załączniki:
karta_ita.JPG
karta_ita.JPG [ 15.75 KiB | Obejrzany 4324 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 17 Sty 2022 23:30 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7942
HON fly4free
@Zeus: Cała ta strona / zakładka programu wygląda jakby ją dzieci na informatyce zrobiły.... :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 23 Sty 2022 18:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10971
HON fly4free
marek2011 napisał(a):
LH się kręci wokół rynku włoskiego jak nie powiem co. Także od takich zapowiedzi i plotek, to transakcji jeszcze daleka droga.


Trwają zaawansowane rozmowy o przejęciu 40%:
https://www.reuters.com/business/aerosp ... 022-01-22/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 06 Lut 2022 14:51 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
da sie juz do jakies linii dodac? bo sprawdzalem aeroflot i nie ma w opcjach ita airways
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 11 Lut 2022 01:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
The Italian government could start the sale process of new flag carrier ITA Airways on Friday.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
Flyguy uważa post za pomocny.
 
      
#73 PostWysłany: 20 Lut 2022 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Post pod postem, bo nie mogłam edytować.

Prawa autorskie do poniższego zdjęcia należą do użytkownika lkaz na FT i załączam je w celach informacyjnych.
Załącznik:
schiphol.jpg
schiphol.jpg [ 395.82 KiB | Obejrzany 3891 razy ]

Wygląda na to, że saloniki powoli zaczynają akceptować ITA FFP. Zdjęcie z Amsterdamu.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#74 PostWysłany: 22 Lut 2022 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Fajnie byłoby, gdyby Argentyńczycy dotrzymali tempa Holendrom. Przechodziłem dziś testowo proces rezerwacji na stronie Aerolineas Argentinas i ze smutkiem stwierdziłem, że w menu do wyboru swojego FFP nie ma jeszcze ITA (widnieje tam ciągle Alitalia).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 22 Lut 2022 20:06 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7942
HON fly4free
No dobra, a ktoś testował wejście do poczekalni na podstawie tej "atrapy" karty z ich apki - bo tam żadnego kodu do zeskanowania nie ma, nie da się tego dodać do wallet ani nic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 22 Lut 2022 20:27 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6255
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
KLM tylko do salonki wpuszcza ale programu nie dopiszesz przy zakupie. Ciekawe jak z check-in
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 22 Lut 2022 21:05 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1877
HON fly4free
Ostatnio próbowałem, mając lot KLM oraz AF (bilet za mile DL więc chodziło mi wyłącznie o saloniki).
W Krakowie (lot KLM) można było dopisać program ITA do kart pokładowych. Przy wejściu do saloniku i tak musiałem pokazać wydruk tej śmiesznej karty (status Elite Plus), na podstawie której zostałem wpuszczony, aczkolwiek obsługa stwierdziła, że "pierwszy raz widzi". W AMS niestety nie wpuszczono mnie do saloniku KLM - panie nawet między sobą dyskutowały i oświadczyły, że ITA jeszcze nie zawarło odpowiedniej umowy. To było w pierwszej połowie lutego, więc może coś się zmieni (zmieniło) na lepsze...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#78 PostWysłany: 22 Lut 2022 22:41 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6255
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
Z tego co jest napisane na tej kartce niby wszystko ma ruszyć 01.03.22 łącznie z widocznością ptk etc. Pewnie wtedy odpalą apkę czy ruszą umowy z salonami
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#79 PostWysłany: 24 Lut 2022 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4098
HON fly4free
No to ciekawostka i mila niespodzianka. Oficjalnie mozna bylo matchowac do konca 2021, ale ze nie bylo z czego, to wniosek zlozylem luty 2022. Najpierw taka standardowa niesympatyczna odpowiedz.
"Dear Client, Unfortunately, since the Status campaign ended last 31/12/2021, we are unable to satisfy your request to access directly one of the program’s Exclusive clubs...."
Ale po niecalych dwoch tygodniach pojawilo sie to - Premium Member. Matchowane z Senatora z logo LOT :-)
Wiec moze kto sie spoznil, to jest jeszcze jakas szansa do konca lutego.

Załączniki:
vol2.png
vol2.png [ 23.85 KiB | Obejrzany 3703 razy ]
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#80 PostWysłany: 01 Mar 2022 10:05 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1010
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Aeromexico na razie nie rozpoznaje Ita.
Na czacie numer został "jakoś" dodany, ale widać go jako "Al Italia". Niestety bagaż bez zmian - 0 sztuk na razie.
Zobaczę 5 marca przy check in co to dalo
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 155 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group